Puczu, puczu, czyli ogólna teoria pola*

* z góry przepraszam wszystkich fizyków, ten tytuł to celowa asocjacja,
błagam, proszę mi nie tłumaczyć podstawowych zagadnień!:)

Taki sobie puczyk nam wyszedł, czyli ciamajdan. Trochę nerwowo było, ale przede wszystkim dość obrzydliwie, obserwowanie przedstawicieli narodu w rolach paranoików jest jednak mocno deprymujące. Mamy to z głowy. Ale.....
Ale warto się zastanowić nad mechanizmem całego pomysłu, dzisiaj, kiedy już wiemy, jak to zostało zaprojektowane, po co przyjechał Tusk itp. Otóż w całej tej imprezie zabrakło jednego – prostej nawalanki, niekoniecznie z policją. Zabrakło chaosu, bo o to właśnie chodziło, o wywołanie wrażenia chaosu i rozpadu państwa.
PiS zachował się bardzo odpowiedzialnie i inteligentnie, niemniej to, na co liczyła ta banda sprzedajnych gamoni, to było coś więcej – chodziło o sprowokowanie awantur na ulicach. Stąd między innymi to nawoływanie Hartmana do blokady Wawelu itp. Póki rozrabiała tylko jedna strona, policja zachowywała się profesjonalnie i racjonalnie, co było do przewidzenia, mimo apeli o bunt w służbach mundurowych. Gdyby jednak wybuchły zamieszki na dużą skalę, np gdyby udało się napuścić ONR czy kiboli na ten ciamajdan, sprawa mogła się wymknąć spod kontroli. I na to właśnie liczono, stąd to obrzydliwe lżenie wszystkich, stąd to chamstwo i histeria – to wszystko było zwykłą prowokacją wobec środowisk znanych z radykalnych poglądów. No i nie wyszło, żaden kibol czy inny radykalny narodowiec palcem w bucie nie kiwnął.
Nie doszło do zamieszek, nie doszło do użycia koniecznej w takich sytuacjach przemocy państwa, jednym słowem cały pomysł szlag trafił. Naród się wściekał przed telewizorami, ale jednocześnie od początku zamiast poważnej zadymy na ulicach poszła fala najpierw oburzenia, ale zaraz potem ośmieszenia w internecie. Po raz kolejny społeczeństwo polskie, mimo usilnych starań, okazało się odpowiedzialne i odporne na prowokację.

Dzisiaj, kiedy już gasną fajerwerki obłędu (starannie podkręcane także przez media naszych przyjaciół zza Odry), kiedy Merkel nagle chce rozmowy z Kaczyńskim, kiedy zmienił się szef ojroparlamentu, a świat ma problem z Trumpem, możemy spokojnie powiedzieć, że – jakkolwiek to śmiesznie by nie wyglądało z perspektywy czasu – to nie był taki sobie puczyk, to była próba zawrócenia historii w Europie. To była próba pokazania siły europejskiego liberalnego lewactwa w ostatnim, możliwym momencie. 
I chociaż naszej władzy należą się wszelkie wyrazy uznania za dokładne rozpoznanie zagrożenia i właściwe postępowanie, to jeszcze większe wyrazy uznania należą się nam. Polakom.

Nie daliśmy się sprowokować, nie wybuchły żadne burdy, choć ręce świerzbiały niejednego, „minęliśmy” ich jak zarażonych. Tak, jak PiS wytrzymał w sejmie, tak zwykli ludzie wytrzymali na ulicach. I tego właśnie dranie nie przewidzieli, tego im nie pokazały żadne socjologiczne badania, w które święcie wierzą. Tego, że mimo wieloletniego prucia mózgów społeczeństwo polskie nadal ma swój rozum.  

Paradoksalnie najlepszym zakończeniem historii, już zgoła humorystycznym, jest fakt, że olsztyńscy działacze KOD zwrócili się do naszej RKW, czyli siły wrażej i totalnie prawackiej – o zbadanie legalności przebiegu ich wewnętrznych wyborów. Jest to rzecz tak niesłychana i niepojęta politycznie, że normalnemu europejczykowi szczęka opada do ziemi. A kuku, panowie i panie – a to Polska właśnie :)))

Niemniej ten zabawny politycznie incydent nie powinien nam przysłonić wagi minionych zdarzeń, choć zapewne większość z ich zwykłych uczestników nie miała o tym pojęcia – byliście wystawieni, panie i panowie z KOD, jak mięso armatnie do odstrzału. Mieliście zostać skopani i pobici przez prawaków, to była jedyna droga do zwycięstwa królika Europy. Taka prawda.
Jeśli dziś siedzicie sobie spokojnie w domach, bezpieczni i cali (i wspominacie wasze "bohaterstwo"), zamiast leczyć rany i złamania - to wiedzcie, że to zasługa właśnie tych Polaków, którymi tak gardzicie. Tych strasznych faszystów, którzy mimo prowokacji odmówili skopania wam tyłków.

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2017 [16:05] - Czesław2 | Link:

Zastanawiająca jest ta nagła wizyta Merkel. Ciekawe, czy przyjedzie z małym lub dużym szantażykiem, czy też już się pali grunt pod nogami w związku z działaniami Morawieckiego.

Obrazek użytkownika eska

18-01-2017 [17:06] - eska | Link:

Przyjedzie po poparcie przed wyborami. Tuska już nie ma, teraz liczy się kto inny jako głos Polski, a Polska jest dość duża w tej UE.

Obrazek użytkownika hostoja

19-01-2017 [08:36] - hostoja | Link:

Eska

"Tuska już nie ma."

Są chętni do przygarnięcia sieroty. Właśnie ogłoszono, że według sondażu tylko Tusku może pokonać Kaczyńskiego.
Przebudzenie może być bolesne - i dla niego i dla tzw. pożytecznych.

Obrazek użytkownika Domasuł

19-01-2017 [21:03] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Eska to kolejny bloger, który powinien nosic okulary bo cierpi na krotkowzrocznosc. Tusku przez długie lata był bożyszczem Polakow, którzy gotowi byli isc za nim w ogien. Potem ich idol został krolem Europy. Tylko naiwność graniczaca z infantylizmem może prowadzic do stwierdzenia, ze "Tuska już nie ma".

Obrazek użytkownika hostoja

20-01-2017 [10:21] - hostoja | Link:

Domasuł

A nie przyszło Panu do głowy, że Polacy przejrzeli na oczy i notowania Tuska i jego ferajny mogą spadać?

Obrazek użytkownika smieciu

18-01-2017 [16:17] - smieciu | Link:

Wywołanie zamieszek?
No to wybrali najgorszy moment z możliwych kiedy Polacy, ci którzy mieliby być sprowokowani mieli święta Bożego Narodzenia i zupełnie inne rzeczy w głowie niż zabawy z KODem. W dodatku zimno itp.
Słynne nagranie Muchy jest z 27 grudnia. Czyli Święta się kończą, ludzie włączają Muchę i... naprawdę ma ich to zmobilizować do do jakichś walk, protestów? Kto ma to wziąć na serio?

Nie pierwszy raz doszło do przepychanek w Sejmie. Gdyby nie medialny szoł ludzie by nawet nie zorientowali się że coś stało. Że zaistniał jakiś pretekst do działania KODu.
Nic się nie stało, KOD świruje i to ma kogoś zmobilizować w czasie świątecznego okresu do wszczynania jakichś burd?

Ja tu widzę inny morał. Jak niewiele trzeba by zrobić z igły widły. Pod tym względem akcja zakończyła się powodzeniem. Być może więc zorganizowana zostanie powtórka. Zejdzie się kilku dałnów, którymi nie interesuje się nikt, ale media nadadzą temu rangę końca świata i tak teatr może wreszcie przerodzi się rzeczywistość.

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2017 [16:48] - Jabe | Link:

Wybór takiego a nie innego momentu sugeruje, że to nie oni moment wybrali.

Obrazek użytkownika gorylisko

18-01-2017 [18:31] - gorylisko | Link:

w rzeczy samej... zrobił to Kaczyński i rozegrał jak przedszkolaków... co w tym złego ? to jest wojna... wojna Polski, Polaków z polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą... proste jak konstrukcja cepa

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2017 [18:54] - Jabe | Link:

Miłe to nie było, ani eleganckie, ale to jest polityka. A z polityką jak z kiełbasą.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-01-2017 [23:11] - RinoCeronte | Link:

A kiełbasa jak wiadomo psuje się od góry :-)

Obrazek użytkownika Mona

18-01-2017 [19:23] - Mona | Link:

Nie od parady Jarosław Kaczyński ma ksywkę "kingmaker", ale to jednak nie on zwołał tę dzicz pod sejm.

Obrazek użytkownika eska

18-01-2017 [17:05] - eska | Link:

Przypomina, że zaczęło się w połowie grudnia i było ostro pod sejmem.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-01-2017 [23:06] - RinoCeronte | Link:

Królowi Europy cały czas tyka licznik, więc wykorzystanie kultowego grudnia było logiczne i przemyslane. Sęk w tym, że Polacy nie są idiotami.

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2017 [16:23] - Jabe | Link:

Zwykli ludzie mają w nosie oba obozy. Widać to było podczas manifestacji. Myślę, że obie strony były tym zaskoczone. Tym razem to tamci bardziej potrzebowali masowego poparcia.

Tubylcy generalnie nie interesują się losem państwa, które teoretycznie jest ich. To źle. I to jest robota obu stron.

Obrazek użytkownika eska

18-01-2017 [17:03] - eska | Link:

Zwykli ludzie są mądrzejsi, niż ci się wydaje.

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2017 [18:09] - Jabe | Link:

Mądrość ludowa kazała ludziom tyłków nie ruszyć? Nagle na naród mądrość spłynęła. He? A narodowcy już, już mieli na tamtych uderzyć, ale ich ta sama mądrość powstrzymała. He? To nie była ich wojna. To wcale nie była wojna, ani żaden pucz – to był teatr telewizji (i internetu).

Obrazek użytkownika smieciu

18-01-2017 [17:41] - smieciu | Link:

Właśnie o to chodzi. Polacy mają to gdzieś!
A zwłaszcza takie szopki. Kto ogląda obrady sejmowe? Jaki jest autorytet Sejmu wśród narodu? Tak więc siłą rzeczy na kim mogła sejmowa przepychanka zrobić wrażenie?
Gdyby nie rozdmuchanie medialne większość ludzi by nawet tego nie zauważyła.
To miał być pretekst do puczu?!
Jak się organizuje pucz to pokazała Turcja. Jest wojsko, helikoptery, przejmowanie TV. To jest pucz. Nasz pucz miał w sobie tyle powagi co państwo polskie. Taki pucz teoretyczny.

Jak teraz znowu sobie przypomniałem występy Muchy to myślę że ona wtedy doszła do tego samego wniosku. Nie wiem co jej powiedziano na początku. Ale gdy usłyszała że to „pucz”, że tak twierdzi J. Kaczyński to jak inaczej mogła zareagować?
Teraz to nawet wydaje mi się że być może J. Mucha w tym wszystkim zachowała najwięcej przytomności i odpowiedniej reakcji.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-01-2017 [23:00] - RinoCeronte | Link:

Właśnie! Kto ma pszczoły ten ma miód, kto ma wojsko ten się puczu nie boi...
Czyżby Joanna Mucha była najwybitniejszym politycznym umysłem post-Tuskowej opozycji?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-01-2017 [18:06] - RinoCeronte | Link:

Jednakże Polska budzi się z marazmu i otępienia. Liczę na młodzież "voir" Andruszkiewicz.

Obrazek użytkownika Art

18-01-2017 [17:00] - Art | Link:

Pięknie napisane.Jednak prywatnie,aż mnie skręca aby obić te wraże mordy.Już PO puczu,więc teraz można.Ale czekajmy cierpliwie na publikacje zbioru zastrzeżonego IPNu.Miejmy nadzieję,że całego.

Obrazek użytkownika eska

18-01-2017 [17:41] - eska | Link:

Wczoraj widziałam zdjęcia "gończe" policji z tymi wykrzywionymi nienawiścią twarzami z manifestacji - bardzo ładnie wyszło :)))
Bo policja spokojnie prowadzi dochodzenie i niektóre biedaki moga sie zdziwić - jak po takiego szaconego ynteligenta mundurowi przyjdą

Obrazek użytkownika Ptr

18-01-2017 [17:29] - Ptr | Link:

Staropolska taktyka: markowanie odwrotu , sprowokowanie ataku i otoczenie przeciwnika.
Najgenialniejsza taktyka najsłynniejszej bitwy historii : powolne wycofywanie się w osłabionym szyku, otoczenie skrzydłami i sciśnięcie i zniszczenie przeciwnika w okrążeniu.
W naszym przypadku szyk rzeczywiście był osłabiony , posłowie narażali się sami.
Z tym , że bitwa jeszcze się toczy , jest w drugiej fazie.

Obrazek użytkownika eska

18-01-2017 [17:43] - eska | Link:

Najważniejsze, że już wiemy dokładnie, o co biega - teraz nie będzie im tak łatwo.

Obrazek użytkownika Freiherr

19-01-2017 [15:28] - Freiherr | Link:

To już Hannibal pod Kannami...

Obrazek użytkownika kwintesencja

18-01-2017 [18:00] - kwintesencja | Link:

Dzięki Polakom, którzy myślą i wyciągają wnioski, możemy żyć w miarę normalnie. Obojętność zaś, zabija inicjatywę. Nie wolno spać i ziewać. Czuwać trzeba, by nie zaszkodził wróg. Ktoś napisał: "Bo młodość, choć jej wróg nie szkodzi, swymi czynami sama w siebie godzi". Trzeba pamiętać, że zawsze musimy dokonywać wyboru. Ważne, aby go dokonywać rozumnie. Posłowie sami się nie wybrali! Za każdym posłem "stoi" określona grupa wyborców. Teraz czas najwyższy, aby wyborcy zastanowili się, kogo wybrali. Czy z wyboru swojego są zadowoleni? Pamiętać powinni i ci, którzy nie uczestniczą w wyborach, to oni też biorą udział w wyborach. Nic nie dzieje się z przypadku. Chcesz aby tobie było dobrze? Czyń dobrze!

Obrazek użytkownika eska

18-01-2017 [18:17] - eska | Link:

Info dla wszystkich - staram się odpowiadać, ale komentarze wchodzą ze sporym opóźnieniem, nie moja wina...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-01-2017 [20:06] - Imć Waszeć | Link:

Niektóre w ogóle się nie ukazują, ale to szczegół. Mamy lepszy numer.

Ad. fragmentu o naszych przyjaciołach Niemcach. Proszę sobie porównać dwa artykuły:

1) http://www.cyberdefence24.pl/5...
2) http://niezalezna.pl/92448-ska...

Czego więc będą dotyczyć rozmowy pani Merkel z panią Szydło? Chyba tego, że 90% prasy niemieckiej w Polsce to być dobrze, a o 2 komentarze więcej polskie na niemieckich portalach to już być bardzo źle.

Obrazek użytkownika Mona

18-01-2017 [19:17] - Mona | Link:

Właściwie nie ma co dodać, trafione w dziesionę. Cały czas czekałam, czy wszyscy wytrzymamy, czy komuś nie puszczą nerwy - bodaj "cywilom" na ulicy. Bo przecież o to chodziło. Już dawno ktoś napisał, że nie jest ważne - kto pierwszy podniesie kamień - winni będziemy my. No i nie wypaliło!

Obrazek użytkownika xena2012

18-01-2017 [19:49] - xena2012 | Link:

w roztrząsaniu problemu ,,był to pucz czy nie był''umknęło jedno:jak niewiele potrzeba aby z człowieka wyszły najnizsze instynkty,zachowania tak haniebne że aż nawet trudno podejrzewać ludzi których znamy.Nie chodzi mi o hołotę zebraną do robienia zadymy,ale o podżegaczy liczących na to,że tłuszcza spełni ich zalecenia.Jak usprawiedliwić spasionego Kalisza groźnie wymachującego krótkimi tłustymi rączkami,Niesiołowskiego wskazującego dziczy posłankę Pawłowicz i podżegajacego do jej pobicia, dwie młode chamki Wielgusowa i Pomaska ryczace w twarz Kaczyńskiemu i robiące mu zdjęcia? Obrzydliwa gnida Olszewski chwali się na Twitterze przewróceniem posła,a na drugi dzień utrzymuje ,że sam się przewrócił.Jeden z komentatorów tego bloga nie może się nachwalić roztropności Muchy.Faktycznie, w swej łaskawości tylko śpiewała a przecież mogła kopnąć albo uderzyć.Pucz się nie udał,bo za bardzo się starali,a w swej nienawiści stali sie śmoieszni.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

19-01-2017 [09:36] - StachMaWielkieOczy | Link:

Proszę zauważyć ze śmieszne stało się to wszystko dopiero z czasem...
Tak w bezokoliczniku w kluczowym momencie wszyscy "aktorzy" Puczu wykonali swoje zadania wiernie i najlepiej jak mogli.

Od zadymiarzy robiących bydło przy mównicy sejmowej,
przez zadymiarzy przed sejmem
do słupa co przypadkowo zjawił się znowu "policzyć glosy"

Każdy z nich zrobił co mu przydzielono wiernie i co ważne -punktualnie- ...

I tu jestem dziwnie spokojny ze to nie poznaliśmy wszystkich "aktorów"
Jestem przekonany ze jakiś nam nieznany wątek tego puzzla nie "wypalił" na który poczyści czekali tej nocy na daremno. Przykładowo ... wystarczy ze Garnizon Warszawski ( albo inny) pozostał w koszarach....

Te przykłady zmasowanego chamstwa i zezwierzęcenia obyczajów ... w samym sejmie ..gdzie posłowie opozycji prześladowali smartfonami , wyzywali i mentalnie zaczynali się znęcać nad innymi posłami szturchając , popychając czy wyzywając ( wszystko sami filmując) świadczy ze jakiś czas wierzyli ze wszystko idzie w/g planu ...
powoli czuli się bezkarni ... "tera znowu My"
Tego nie dowiemy się nigdy , ale pamiętajmy ze było parę roszad i dymisji wysokich ośrodków decyzyjnych Armi

Ps: Zastanawiam się czy niektórzy Liderzy pewnego Ruchu czując "pismo nosem" nie woleli zrobić to co min Sikorski zrobił przypadkowo 10 Kwietnia 2010 ...być daleko. Pomimo tego ze chodziło o jedno z najważniejszych
glosowań sejmu w roku .. o zatwierdzenie budżetu

Obrazek użytkownika smieciu

19-01-2017 [10:59] - smieciu | Link:

Szefem Garnizonu Warszawskiego jest gen. bryg. Robert GŁĄB wyznaczony na to stanowisko przez A. Macierewicza. Wcześniej jego kariera była ściśle związana ze szkoleniem i działaniem w NATO.

Wierzę że nie znamy wszystkich aktorów, lub raczej reżyserów. Ale może ukrywają się w zupełnie innym miejscu niż się wydaje.
A Kukiz? Jeśli faktycznie miał jakiś cynk to słusznie zrobił. Skąd mógł wiedzieć efektywnie kto i dlaczego weźmie się za rozróby? Z pewnością nie miał wszystkich danych, bez sensu było ładowanie się tam gdzie nie miał ani nic do powiedzenia ani nie obchodzi żadnej ze stron.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

19-01-2017 [12:23] - StachMaWielkieOczy | Link:

"A Kukiz? Jeśli faktycznie miał jakiś cynk to słusznie zrobił [...]
bez sensu było ładowanie się tam gdzie nie miał ani nic do powiedzenia ani nie obchodzi żadnej ze stron."

Wolne żarty...albo polityka w krótkich spodenkach

Poseł Kukiz jest posłem na Sejm Rzeczpospolitej a nie " jakiejś ze stron"
Jeśli ( tu podkreślam -Jeśli-) miał cynk że może dojść do puczu przeciw legalnej władzy
to jako poseł i lider jednego z ważniejszych ugrupowań opozycji w sejmie, miał osobiście powagą swojego mandatu i autorytetu zrobić wszystko co w jego mocy aby temu zapobiec na miejscu czyli w sejmie.

... a wybrał szosę na "Zaleszczyki"

(Ps: wszystko powyżej ... o ile miał świadomość co się święci.)

Obrazek użytkownika smieciu

19-01-2017 [15:54] - smieciu | Link:

Rzecz w tym że, z mojego punktu widzenia, nie było mowy o żadnym puczu. Kukiz co najwyżej mógł mieć info o jakiejś zadymie. Że będzie jakieś widowisko.
Nie miało się stać i nie stało się nic wielkiego a tylko można było znaleźć się w centrum jakiegoś kiczowatego przedstawienia.
Nie mówiąc o tym że nie wiemy dlaczego Kukiz wyjechał.
Co do ustawy budżetowej to jeśli miał zagłosować na nie, to chyba dobrze dla PiSu że go nie było. A w przeciwnym wypadku bez znaczenia. I tak PiS ma większość.

Dajmy sobie już spokój z tym zamachem stanu. Nie wiem jak ktoś sobie to wyobraża. Że przy obecnym poparciu dla PiS władzę obejmie jakiś Schetyna czy Petru? Naprawdę w to wierzycie?
Że jakaś żenująca przepychanka w Sejmie wystarczy żeby ludzie to zaakceptowali czy jak? Że te wszystkie żenujące filmiki nie znalazłyby się w sieci? A może wierzycie że ludzie ucieszyliby się z wyłączenia Internetu po którym Petru grobowym głosem w TV oznajmiłby że ratuje demokrację? I że wraz wojskiem i policją właśnie ją zaprowadza?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-01-2017 [18:02] - RinoCeronte | Link:

Sęk w tym, że Rysiek nie ma wojska, no przynajmniej w Posce :-)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-01-2017 [20:50] - RinoCeronte | Link:

To tylko wygrana bitwa. Nie należy zapominać o Napoleonie z Żoliborza ani o Wenus z Milanówka.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

19-01-2017 [23:13] - Obserwator_3 | Link:

Witam

Próba "zagotowania" ulicy miała miejsce w pi atek 16 grudnia wieczorem - być może intencją było przejście się później pod Sejm w celu ataku na KODziarzy: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rozroba-w-budynku-polonii-warszawa-napastnicy-w-kominiarkach,nId,2323805

Nie mam pewności, natomiast gdyby taki scenariusz był planowany, to postawa policji, która szczelnie odcięła "ciamajdan" od okolicy, na pewno w jego realizacji nie pomogła...

No i chwała Bogu.