Teoria ekonomii

Teoria ekonomii – mit o miejscach pracy

Już nawet nie chce mi się komentować pseudo informacji typu – wielki sukces rządu – Mercedes, Fiat, Toyota stworzą 1500 nowych miejsc pracy.

Po pierwsze jest to tylko jedna strona medalu – 1 500 nowych miejsc pracy.

Druga strona medalu to - jakim kosztem dla wszystkich Polaków te miejsca pracy powstaną ?

Ile my wszyscy zapłacimy w postaci ulg inwestycyjnych, miejscowych i rządowych subwencji, zwolnień podatkowych itd.

Jest to typowy przykład ignorancji.

Jeśli nam chodzi tylko o miejsca pracy to niech cały rząd uzbroi się w kije bejsbolowe i ruszy na Warszawę tłukąc po drodze kogo popadnie.

Proszę sobie wyobrazić ile nowych miejsc pracy powstanie w fabrykach nici chirurgicznych, bandaży, fabrykach produkujących leki przeciwbólowe. Ile miejsc pracy powstanie w zakładach produkujących trumny i inne akcesoria. Ile będzie nowych miejsc pracy dla dentystów...

No, po prostu żyć nie umierać.

Ja się będę cieszył, gdy rząd

ODBLOKUJE POTENCJAŁ EKONOMICZNY POLAKÓW.

O tym cicho sza. Nikt nawet się o tym nie zająknie.

Dajmy małpom banana i to im starczy.

Myślimy kategoriami republiki bananowej.Czy nam się podoba czy też nie to nią jesteśmy.

Obijam się po świecie i widzę jak Polacy prosperują, gdy tylko da im się możliwości.

Tu w kraju tych możliwości się im nie daje.

Jeśli mi osobiście dadzą takie warunki jakie ma Daimler AG bodajże w Jaworze – finansowanie, ulgi, dopłaty do miejsc pracy i co tam jeszcze to ja sam chętnie taką   - greenfield  założę i będę im te silniki produkował płacąc tubylcom najniższą krajową.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-10-2016 [12:03] - Marek1taki | Link:

Chciałbym usłyszeć w "naszej" telewizji takie słowa skierowane do Morawieckiego. Niech ludzie by skonfrontowali je z mową trawą jaką by odpowiedział.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-10-2016 [12:27] - rolnik z mazur | Link:

Zdaje mi się, że Stanisław Michalkiewicz mówił w telewizorni o odblokowaniu potencjału ekonomicznego Polaków. A Morawiecki rozkłada bezradnie ręce. Nic nie zrobi. Zakładam uprzejmie, że wie jak ale nic nie może. On zdaje sie mgr z historii. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-10-2016 [14:25] - maks jamnicki | Link:

Nooo.., jak już pan Michalkiewicz, genialny teoretyk od ekonomii /pisze zgrabnie, to prawda, i ja lubię czasami poczytać co tam pisze/ coś powiedział, to rzeczywiście rząd głupi " że się nie słucha". Nie jestem tylko pewien, czy tej mądrości nie nabrał w tej agencji "Novosti", gdzie "nieświadomy sprawy" pracował "jako tłumacz" w czasach minionych. A Pan wie, co to była za agencja, bardzo wyspecjalizowana i fachowa, kto przeszedł taką szkołę to musi być mądry, nie inaczej, a już w ekonomii polskiej to zapewne ekspert :).

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-10-2016 [12:33] - rolnik z mazur | Link:

Zdaje mi się, że Stanisław Michalkiewicz mówił w telewizorni o odblokowaniu potencjału ekonomicznego Polaków. A Morawiecki rozkłada bezradnie ręce. Nic nie zrobi. Zakładam uprzejmie, że wie jak ale nic nie może. On zdaje sie mgr z historii. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2016 [13:00] - Jabe | Link:

Gdyby podjęto działania, choćby i skuteczne, dla odblokowania potencjału ekonomicznego Polaków, mało kto by to zauważył i szybko by wszyscy uznali, że to rzecz naturalna (Bo jest naturalna!). W konsekwencji efekt propagandowy byłby żaden.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-10-2016 [13:11] - rolnik z mazur | Link:

Gdyby podjęto skuteczne działania to zapewniam pana, że wszyscy byśmy to odczuli a młodzi Polacy zostaliby w kraju.
Mistrzem propagandy był wiadomo kto. Do diabła z tymi chwytami propagandowymi. Wywalić rząd i zatrudnić agencję PR. Efekt będzie taki sam tylko taniej dla wszystkich - skoro nic nie można zrobić. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-10-2016 [14:06] - maks jamnicki | Link:

Zdaje się, że kluczowy pomysł u Pana to te słowa "wywalić rząd" :) "Gdyby podjęto skuteczne działania to zapewniam pana, że wszyscy byśmy to odczuli..." . Ple, ple, ple..... tak można sobie bajać, bajać, bajać.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-10-2016 [15:06] - rolnik z mazur | Link:

Jeśli pan nie wie to podpowiem - każda działalność gospodarcza jest dozwolona, której nie zabrania etyka ( niech będzie prawo )vide ustawa Wilczka. Ot i cały cud gospodarczy. Proszę założyć firmę tak dla jaj, żeby się przekonać jak to jest. Zapewniam pana, że inaczej pan będzie śpiewał. A potem pan jedzie powiedzmy do Anglii, do Niemiec... i tam założy firmę. Może wtedy przejrzy pan na oczy. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika JJC

23-10-2016 [14:00] - JJC | Link:

"Ile my wszyscy zapłacimy w postaci ulg inwestycyjnych, miejscowych i rządowych subwencji, zwolnień podatkowych itd."
A może by tak, zanim zacznie się wymądrzać, konkretnie - ile?
Takich myślicieli od siedmiu boleści jest w tym blogowym grajdołku ostatnio coraz więcej. Po co to Niezależnej? Bóg raczy wiedzieć. Niestety, już nie chce się tu zagladać.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-10-2016 [14:44] - maks jamnicki | Link:

Niech Pan zagląda, bo kto będzie dawał jakiś odpór tym "ekspertom". Jakiś czas mniej zaglądałem ale widzę, że trzeba bo pewien rodzaj przysrywania naszemu rządowi tak się tu rozplenił że nie można milczeć. "Konstruktywna krytyka" pana P. to przy tym uroczy folklor. Widocznie lepiej im było pod rządami PO. Jakoś dziwnie namnożyło się np. ostatnio tych "prawdziwych ekspertów od ekonomii". Że też rząd nie weźmie wszystkich na doradców, od razu, w miesiąc Polska ruszyła by z kopyta :):).

Obrazek użytkownika BlondiFromEriwan

23-10-2016 [15:55] - BlondiFromEriwan | Link:

Wyglada jak by przyszlo zlecenie i sie burki zabrały do obszczekiwania

Obrazek użytkownika JJC

23-10-2016 [22:33] - JJC | Link:

Odpór takim "ekspertom" powinna dawać sama redakcja NB likwidując im blogi. Nie robi tego, bo widocznie przegadany głupotami Hyde Park ma lepszą oglądalność niż wymiana merytorycznych opinii. Skoro więc im samym, redakcji NB, nie zależy na sensownej treści to dlaczego my mamy ich poprawiać? Niech poprawiają się sami.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-10-2016 [14:58] - rolnik z mazur | Link:

Nie wiem ile my zapłacimy bo nie uczestniczyłem w negocjacjach. Gdybym to wiedział to bym powiedział. To,że zapłacimy to jest pewne. Zaglądać faktycznie nie trzeba chyba,że z nudów - dla zabicia czasu. Po co to Niezależnej ? Mają pieniądze z reklam. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-10-2016 [14:13] - maks jamnicki | Link:

Widzę, że Pan to następny geniusz ekonomiczny :) Że też nikt Pana jeszcze nie odkrył, bo Polska zapewne była by zbawiona. Nieoszlifowany brylant ukryty w mazurskich szuwarach. A na razie to pan sobie może założyć nogę na nogę i pomędrkować. A trzeba było się ujawnić już dawno i pokazać Polakom jak się robi ekonomię. Kto bronił? Ple, ple ple, pla, pla, pla. Widzę, ze gawędziarzy-ekonomistów w Polsce nie brakuje :)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-10-2016 [14:51] - rolnik z mazur | Link:

To niestety typowe. Widzę, że pan kompletnie nic nie rozumie z tego co się wokół dzieje. Ja tu wróciłem ( do Polski) i po prostu mam prawo mówić co widzę czy to się komuś podoba czy nie. Nikt mi nie płaci. Za całą ekonomię ( skończyłem ją w Niemczech )wystarczy umiejętność dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Myślenie to ciężka praca i mało kto chce się jej podjąć - to cytat zdaje się Forda. Nie miałem zamiaru na ten temat pisać ale zmusił mnie do tego nasz kolega z blogów - zawód dyrektor. ŻYJEMY W SYSTEMIE KOMPRADORSKIM. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-10-2016 [07:41] - Marek1taki | Link:

O Balcerowiczu już wiadomo, że był cynikiem. O Morawieckim mamy jeszcze prawo sądzić, że jest przez cyników wykorzystywanym nieudacznikiem, który rachunek wystawia Polakom.
Wyuczenie propagandy lewicowej na kursach ekonomii nie jest miarą wiedzy. Szacunek dla wiedzy i doświadczenia w ekonomii mam dla przekupek na Kleparzu a nie dla historyków po kursach MBA, po stażach w niemieckich bankach, których przysłano w teczce.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-10-2016 [18:09] - maks jamnicki | Link:

No widzi Pan, z tymi przekupkami na Kleparzu jest między nami wspólna płaszczyzna :) Jak widzę tych "profesorów" i doktorów ekonomii, myślę sobie często, że przecież nie potrafili by, być może, poprowadzić kiosku Ruchu, a występują jako "autorytety" . Zresztą, ekonomia jest dziedziną życia, ale są poważne prądy które mają wątpliwości, czy jest nauką.
Po 89r, wszyscy marksistowscy "profesorowie ekonomii", z 5 minut zamienili się w "wolnorynkowców" i z mądrymi minami zaczęli klepać coś odwrotnego niż przedtem, i nie tylko brać dalej z tego samego uczelnianego źródła po 10 tys zł, ale z wielu innych, jako "wolnorynkowi eksperci" dużo więcej. Bezczelność. A właściwie niemoralne.
Morawieckiego nie traktuję jako ekonomistę ale finansistę bo pracował przy dużych pieniądzach, ale to sprawa drugorzędna. Jest człowiekiem o pewnym zakresie potrzebnych kompetencji, oddelegowanym przez Polski rząd do pewnych zadań. Wykorzystuje swoje możliwości i kontakty aby złagodzić polskie problemy. Nie mam też powodu by nie uważać go za patriotę. Nie każdy patriota musi być biedny z wyboru. Wolę by byli i bogaci.
Do pieniędzy łatwo jest przyszkolić. Przykład. Byłe miasto wojewódzkie. Duży bank, z który miałem do czynienia poprzez pracę, otwiera oddział w rynku. Robią nabór na posadę dyrektora. Kogo biorą? Nie bankowców, nie finansistów, nie absolwentów ekonomii ale osobę po studiach pedagogicznych, bez żadnego dośw. w branży. Bo ma w mieście dobre kontakty, zwiększy pulę zakładanych kont, skłoni miasto do lokowania środków w tym banku. Z finansów to ją przeszkolą w miesiąc. Więcej nie trzeba. Bo kontakty ważniejsze. Paderewski miał duży wpływ na polityczną postawę prezydenta USA, Wilsona, wobec sprawy polskiej, a był tylko pianistą a nie politykiem /tym nieco później, z konieczności i dla jego nazwiska/. W tej sprawie zrobił więcej, niż mogło by zrobić 10-iu wybitnych polityków. Był bardziej kompetentny dla tej sprawy. Trochę tak jest z Morawieckim, choć zapewne i finansach kompetentny jest.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-10-2016 [21:26] - Marek1taki | Link:

Przyjmuję tę argumentację w obronie Morawieckiego. Nie zakładam też za pewnik jego złej woli. Na podstawie czynów i zapowiedzi kolejnych działań moje obawy znajdują potwierdzenie. W tej sytuacji przyjmuję założenie, że jest ideologicznie zmanipulowany przez ekonomistów, o których mamy wyrobione zdanie. To groźne, bo to człowiek zdolny i zaangażowany, a jak słyszę kompetentny w prowadzeniu spraw finansowych na dużą skalę.

Obrazek użytkownika BlondiFromEriwan

23-10-2016 [15:53] - BlondiFromEriwan | Link:

Jak ci PO dało banana to siedziałeś cicho ...

A teraz gęba pełna frazesów .
To sa miejsca pracy dla ludzi ktorzy chca uczciwie pracowac a nie dla "blogowych obszczymurkow " co to sie niby po swiecie obijaja i przechwalaja gdzie to na "uniwerkach"
dzieci poupychal.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-10-2016 [17:12] - rolnik z mazur | Link:

Powiem więcej studiowałem z Tuskiem na UG mniej więcej w tym samym czasie. On wydział gier i zabaw. Z braku innych umiejętności musiał iść do polityki. Na szczęście ani od PO ani od PiS-u nic nie oczekiwałem i nie oczekuję. Jak panu PiS da banana to super.Tylko,że PiS musi tego banana komuś ukraść, żeby panu dać. Może warto by było też trochę pojeździć- podobno podróże kształcą. Jeśli nawet nie - to trochę rozjaśniają w zakutych łbach. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika BlondiFromEriwan

23-10-2016 [17:58] - BlondiFromEriwan | Link:

"Tylko,że PiS musi tego banana komuś ukraść,"
No tu akurat wychodzi panska specyficzna mentalność , prosze innych nie sadzic po sobie .

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

23-10-2016 [20:56] - Donat Pytajło | Link:

tak się składa, że w komunistycznej ekonomi aby skądś cokolwiek wziąć i dać nie ma wyjścia i trzeba komuś ukraść. Dlatego lekką ręką wydaje się państwowe pieniądze na byle co i byle komu i nigdy nikt za niegospodarność nie poniósł i nie poniesie nie tyle, że kary, ale nawet się nie zastanowi, że można inaczej, bo i po co?
Większość tu piszących to lewacy i komuniści stąd takie nie inne podejście

Obrazek użytkownika BlondiFromEriwan

24-10-2016 [08:41] - BlondiFromEriwan | Link:

Upór z jakim "pożyteczni" ekonomiści niemal w każdym wątku forsują teorie:
" nie ma wyjścia i trzeba komuś ukraść" jako coś najnormalniejszego
nie wystawia wam najlepszego świadectwa ale jeden wynosi z domu dobre wychowanie a inny srebrne łyżeczki.

I tez przestaje dziwić ze taki wrzask się podniósł jak PiS się za gospodarczych złodziei zabiera.

Czapka gore???

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

23-10-2016 [17:23] - Donat Pytajło | Link:

B.F.E. jesteś totalnym(ną) ignorantem i w głowie zamiast mózgu nosisz plewy.
Każdy który tu krytykuje personalnie miast merytorycznie wie tyle w tym temacie co ekonom po wyższej szkole biznesu tyle, że całkowicie lewackiej. A mianowicie należy się mi, lub zgoła akurat należy się nam. A nam to akurat ci co głosowali na partie jakąkolwiek byle by była naszą partią i nieważne ile idiotyzmów zrobią..... Ludzie obudźcie się, bo śnicie na jawie.
Większość z Was piszących tutaj mieszka poza granicami RP i akurat ci wiedzą najlepiej ja się zarządza gospodarką, finansami, jak prowadzi się firmę i o co chodzi w ekonomi.
Powiem tak, jeżeli zwykli ludzie mieszkający w europie zachodniej płacili by takie podatki jak PL, jeżeli za żywność płaciliby tyle samo co Polacy, jeżeli za paliwo płacili by tyle samo co Polacy, za ubezpieczenia.... jeżeli byli by tak okrutnie karani za wszystko jak Polacy ..... pomyślcie przez chwilę co by się stało????

Obrazek użytkownika anakonda

23-10-2016 [17:53] - anakonda | Link:

Do maks jamnicki, BlondiFromEriwan, felicjan...

Rolnik z Mazur ma RACJE piszac, ze za powstala fabryke i miejsca pracy w niej
zaplaca wszyscy Polacy, ktorzy placa w Polsce podatki.

" Die Standortentscheidung und die konkrete Umsetzung des Projekts hängen noch von der finalen Erfüllung verschiedener Rahmenbedingungen ab, unter anderem von der Gewährung von Beihilfen für die Investition in Jawor."

PODKRESLAM: von Gewährung von Beihilfen...

http://media.daimler.com/marsM...

#################################################################

" Die Standortentscheidung und die konkrete Umsetzung des Projekts hängen noch von der Erfüllung verschiedener Rahmenbedingungen ab, unter anderem von der Gewährung von Beihilfen für die Investition."

PODKRESLAM: von Gewährung von Beihilfen für die Investition.

http://www.automobil-industrie...

##################################################################

" Die Standortentscheidung und die konkrete Umsetzung des Projekts hängen noch von der finalen Erfüllung verschiedener Rahmenbedingungen ab, unter anderem von der Gewährung von Beihilfen für die Investition in Jawor."

PODKRESLAM: von der Gewährung von Beihilfen für die Investition in Jawor.

http://www.fahrbericht.de/inde...

##################################################################

Ponizej mozecie poczytac ( o ile znacie jezyk niemiecki ) co to znaczy dla Polski: " Gewährung von Beihilfen "

http://www.iww.de/pistb/archiv...

Krotko mowiac, jesli Mercedes wylozy 500 milionow euro to strone polska tez ta inwestycja bedzie kosztowac
tyle samo.
Mercedes bedzie mial w Polsce fabryke silnikow za pol ceny, a Polacy TYLKO 1500 nowych miejsc
pracy za 500 milionow euro.

p.s.

Musze jeszcze dodac, ze areal w wielkosci kilkuset hektarow, na ktorym ta fabryka powstanie jest wlasnoscia koncernu Mercedes AG. ( potwierdzenia sami poszukajcie w internecie )
Na koniec zapytam: czy tylko rzad PO zezwalal na wykup polskiej ziemi zagranicznym inwestorom?

Obrazek użytkownika Lektor

23-10-2016 [19:12] - Lektor | Link:

Panie anakonda, pan także nie ma pojęcia o tym, o czym pan pisze. Niech pan najpierw poczyta sobie o tej inwestycji.

Obrazek użytkownika anakonda

23-10-2016 [19:57] - anakonda | Link:

Hmm, stwierdza Pan, Panie lektor, ze nie mam pojecia o czym pisze???
To i ja zapytam czy Pan, Panie Lektor przeczytal teksty do ktorych
podalem linki?
Chyba NIE bo by nie bylo tu panskiego wpisu.

Obrazek użytkownika anakonda

23-10-2016 [20:32] - anakonda | Link:

Hmm, stwierdza Pan, Panie lektor, ze nie mam pojecia o czym pisze???
To i ja zapytam czy Pan, Panie Lektor przeczytal teksty do ktorych
podalem linki?
Chyba NIE bo by nie bylo tu panskiego wpisu.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

24-10-2016 [13:54] - StachMaWielkieOczy | Link:

Pan będzie łaskawy przetłumaczyć w paru prostych zdaniach.. wiadomość z "ostatniej chwili"

"Neues Werk: VW-Nutzfahrzeuge mit größter Auslandsinvestition in Polen"

"Die Fabrik stellt nach VW-Angaben mit gut 800 Millionen Euro Kosten die bisher größte aus dem Ausland stammende Investition in Polen dar. Sie soll 3000 Menschen Arbeit geben - plus vielen weiteren Jobs bei den Zulieferern und Dienstleistern im Umfeld des Werkes."

http://www.finanztreff.de/news...

"Dann kam Volkswagen. Und kippte fast eine Milliarde Euro auf die Äcker bei Wrzesnia. Die Marke VW-Nutzfahrzeuge (VWN) zog dort in Rekordzeit für gut 800 Millionen Euro ein neues Werk"
http://www.handelsblatt.com/un...

No to się zaproszeni przez Merkel tzw przyszli fachowcy załamią ;)

Obrazek użytkownika anakonda

24-10-2016 [20:58] - anakonda | Link:

@ StachMaWielkieOczy

http://www.handelsblatt.com/un...

----------------------------------------------

Nie ma nic za darmo,

" Was für Nordamerika Mexiko ist, ist für Europa der Osten. In Polen oder Ungarn können deutsche Hersteller deutlich günstiger fertigen lassen als in Westeuropa. Dabei schwingen auch noch andere Hoffnungen mit. "

----------------------------------------

" Czym dla polnocnej ameryki jest Meksyk, tym dla Europy jest jej wschod.
W Polsce lub na Wegrzech moga niemieccy producenci znacznie korzystniej ( taniej )
produkowac niz w europie zachodniej.
Poza tym zywia nadzieje na dalsze balansowanie swoich inwestycji."

##############################################

No i wszystko jasne, VW takze NIE kieruje sie altruizmem wobec Polski tylko zdrowa kalkulacja
lub innymi slowy, " idziemy tam gdzie mozemy liczyc na najwieksza pomoc w postaci unijnych
dotacji inwestycyjnych oraz miejscowych korzysci np. podatkowych, taniego robotnika itd.

Ponizej podaje link gdzie mozna poczytac jak to funkcjonuje.

http://www.iww.de/pistb/archiv...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

25-10-2016 [09:49] - StachMaWielkieOczy | Link:

No coś takiego ... No geniusz z pana

Nawklejał się pan w pocie czoła aby udowodnić że Mercedes czy VW inwestują w Polsce miliardy
bo maja w Polsce niższą stawkę za roboczogodzine.. wow .

Jak BMW stawiał swoja fabrykę w gdzieś w "Dunkeldeutschland" w coraz bardziej wyludnionej byłej Ostzone
to również dostał ogromne "zasiłki" rządowe i europejskie.
Wiec jeśli na podobnych zasadach bardziej konkurencyjni są polscy fachowcy to tym lepiej dla polskiej gospodarki ze
te wysoko technologiczne inwestycje powstają w Polsce. Nawet jeśli Unia to współfinansuje dotacjami .

Inna rzecz ta pańska ciągła pogarda dla "billiglohn" Polen która to panu wychodzi w prawie każdym poście...

No tu wychodzi sławne długofalowe planowanie Niemców.
Wystarczyło napaść na Polskę , wymordować i zagazować inteligencje , obrabować ze wszystkiego co wartościowe,
a na koniec oddać w dzierżawę czerwonej swołoczy która przez 60 lat wycisnęła resztę soków.
Żeby się w końcu drwiąco pochylić i wycierać gębę Meksykiem tanim robotnikiem i podobnymi insynuacjami.

Ot wrodzona niemiecka skromność i kultura

Obrazek użytkownika anakonda

25-10-2016 [13:45] - anakonda | Link:

Autor tego bloga pan rolnik z Mazur napisal, a wlasciwie zapytal:

" Po pierwsze jest to tylko jedna strona medalu – 1 500 nowych miejsc pracy.

Druga strona medalu to - jakim kosztem dla wszystkich Polaków te miejsca pracy powstaną ?

Ile my wszyscy zapłacimy w postaci ulg inwestycyjnych, miejscowych i rządowych subwencji, zwolnień podatkowych itd."

-----------------------------------------

No i zaczelo sie, wiekszosc zaczela autora odzegnywac od czci i wiary bo sie osmielil krytycznie odniesc
do decyzji PiS-owskiego rzadu.
Nie bede sie bawil szczegolami, zwroce tylko na ogolna zasade finansowania tego typu inwestycji,
zasad ta to fifty-fifty czyli jesli mercedes inwestuje 500 milionow euro to druga strona ( Polska )
daje tyle samo. ( Najczesciej sa to dlugoterminowe ulgi podatkowe, przygotowanie terenu pod budowe,
czesto rowniez przekazanie na wlasnosc zagranicznej firmie arealu na ktorym ta wybuduje sobie nowa
fabryke itd. Katalog jest zazwyczaj dlugi i najczesciej nie podawany do wiadomosci publicznej.)
Tak wiec slusznie pyta autor blogu, czy na 1500 miejsc pracy warto wydac 500 MILIONOW EURO.

#######################################

" Inna rzecz ta pańska ciągła pogarda dla "billiglohn" Polen... "

--------------------------------------------
Szanowny Panie, moja " pogarda " dla "billiglohn" Polen jest taka sama jak Panska germanofobia,
also wir sind quitt

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

25-10-2016 [19:38] - StachMaWielkieOczy | Link:

Pogarda

"Szanowny Panie, moja " pogarda " dla "billiglohn" Polen jest taka sama jak Panska germanofobia,
also wir sind quitt"

Faktycznie ... nie wziąłem pod uwage możliwości że może byc Pan potomkiem jednej z szesciu osob antyfaszystowskiego podziemia "Weiße Rose"

W tym przypadku oczywiście przepraszam za poniższe slowa:

"Wystarczyło napaść na Polskę , wymordować i zagazować inteligencje , obrabować ze wszystkiego co wartościowe,
a na koniec oddać w dzierżawę czerwonej swołoczy która przez 60 lat wycisnęła resztę soków.
Żeby się w końcu drwiąco pochylić i wycierać gębę Meksykiem tanim robotnikiem i podobnymi insynuacjami."

Obrazek użytkownika anakonda

24-10-2016 [21:02] - anakonda | Link:

Uzupelnienie do poprzedniego wpisu:

" Schlagendes Argument für die Standorte im Osten sind die Arbeitskosten. Sie liegen laut einer Aufstellung des Verbands der Automobilindustrie (VDA) weit unter denen Deutschlands. Dort belaufen sich die Kosten pro Arbeiter und Stunde auf knapp 52 Euro, während in Polen und Ungarn nicht einmal zehn Euro fällig werden. Nur in Rumänien kostet Arbeit mit 5,90 Euro noch weniger."

http://www.automobilwoche.de/a...

Obrazek użytkownika Lektor

23-10-2016 [18:02] - Lektor | Link:

Panie rolnik, przeczytałem tą pany notkę i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Niech pan się nie gniewa na mnie, ale pan nie wie o czym pan pisze.

Obrazek użytkownika mjk1

23-10-2016 [21:02] - mjk1 | Link:

Wszyscy ekonomiści twierdzą, że dobrobyt bierze się tylko i wyłącznie z pracy a nie z pożyczania czy drukowania pieniędzy. Dotychczas nikt jeszcze tego nie zakwestionował. W Polsce potrzebnych jest ok 3 000 000 mieszkań a nie silniki Mercedesa czy Toyoty. Do budowy owych mieszkań wszystko w kraju mamy: materiały, sprzęt i ludzi chętnych do pracy. Dlaczego więc nie budujemy owych potrzebnych domów i mieszkań? Czegóż nam brakuje? Śmiało eksperci od ekonomii: Lektor, Anakonda, Donat Pytajło, Blondi z Erewania, Maks Jamnicki, Felicjan, Marek jeden taki i Ty Jabe mój ukochany, macie pełne pole do popisu. Czekam z utęsknieniem na odpowiedź i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

23-10-2016 [22:52] - maks jamnicki | Link:

Przyznaję, że domorosłe "doradztwo" i krytykanctwo czasami mnie niecierpliwi a czasami śmieszy. Sejm został wybrany na 4 lata, jest rząd, ma działać i działa jak uważa. Te fabryki to tylko odcineczek, jedno pasmo w działalności rządu, zresztą wiadomo, że jedno tak stworzone miejsce pracy generuje 5-10 następnych, najczęściej rodzimych w otoczeniu gospodarczym takiej fabryki.
Napastnicy zaś tutaj, boją się zaatakować rząd i PiS od strony ideologicznej i politycznej bo na tym portalu by polegli i zaczynają cudować jako wielcy ekonomiści co to wiedzą lepiej ale świat na ich geniuszu jeszcze się nie poznał. Otóż ci "ekonomiści" mieli całe życie by Polskę zbawić, jakoś nie potrafili, a gdy rządzi i działa PiS, nagle odzywają się jako specjaliści z Bożej łaski.
Przez ostatnie 8 lat nie słyszałem by się Pan troszczył i walczył o te 3 miliony mieszkań. A tu proszę, wielki budowniczy, a jaki zatroskany, trzeba pisać do premier Szydło że Pan wie jak pstryknąć palcami a mieszkania będą. Pyszczyć, paplać wielu potrafi, każdy z nas ma swoje lata, gdzie panowie byliście, czemu nie pokazaliście co potraficie? A teraz ujadać i recenzować innych, proszę, chętnych wielu, istny wysyp. Jak ten krytyk literacki, co to nowelki w życiu nie napisał bo nie umiał a wymądrza się za dziesięciu. Groteska. Był czas, trzeba było pokazać swoje talenta społeczne, polityczne i ekonomiczne. Teraz działa PiS. Jak źle, za 3 lata wybory, zagłosujecie na PO lub Nowoczesną. Będzie lepiej. Ja nie jestem ekspertem od ekonomii, głosowałem na PiS, daję mu wolną rękę i następne 3 lata spokoju. Na razie jestem b. zadowolony, widzę że rząd nie tylko pracuje ale haruje. Sorry, Pan może aż tak się nie czepia, ale jest Pan pierwszym wpisem od góry :)

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2016 [07:41] - Jabe | Link:

„Napastnicy zaś tutaj, boją się zaatakować rząd i PiS od strony ideologicznej i politycznej bo na tym portalu by polegli” – Ponieważ wychodzi na to, że jestem jednym z tych „napastników”, zapytuję, jak Pańskim zdaniem mogłaby taka dyskusja ideologiczna wyglądać? Proszę zagaić. Ja tu widzę zero dyskusji w każdej kwestii, tylko wiara i uciszanie.

„Sejm został wybrany na 4 lata, jest rząd, ma działać i działa jak uważa.” – Z poprzednim rządem też tak było. Wówczas na Naszych Blogach krytykantów nie brakowało. Strofował Pan ich wówczas za to?

Dobrze by było się zapytać, jaka mądra głowa zawyrokowała, ile brakuje mieszkań. Następnym pytaniem powinno być, czemu ich po prostu nie wybudowano. Zwykle rzeczy potrzebne sprzedają się lepiej od niepotrzebnych. Coś tu nie gra, prawda?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-10-2016 [13:24] - maks jamnicki | Link:

Ciekawe zdania :"Z poprzednim rządem też tak było. Wówczas na Naszych Blogach krytykantów nie brakowało. Strofował pan ich wówczas za to?"
::)) Tak, kto pamięta wie, że "strofowałem" osoby nałogowo wpisujące teksty krytykujące PiS. To wyjaśnię Panu dlaczego.
Raz, ze jest różnica pomiędzy epizodycznym i doraźnym krytykowaniem partii na która głosuję i która staram się popierać, a krytykowaniem permanentnym.
Dwa, wpisałem się na portal który jest związany z Gazetą Polską, bo GP popiera PiS. Portali z bazą popierającą PiS, obecnie rząd, jest niewiele, rzucę ostrożnie, dziesięć razy mniej niż portali wrogich rządowi. Więc ja to miejsce sobie cenię, na dziś innego nie mam. Moim założeniem jest,z grubsza, że osoby głosujące na PiS mają ten swój portal by wymieniać się poglądami, informacjami czy obserwacjami i uwagami. Oczywiście ponieważ formuła jest luźna, wchodzą też wrogowie lub po prostu osoby głosujące na inne partie. Dopóki to nie zaburza proporcji, nie problem. Jeśli jednak w komentarzach osoby będące niechętnie nastawione do rządu zaczynają przejmować inicjatywę, to mi się nie podoba i będę reagował. Wolność słowa i wypowiedzi nie polega na tym, bym ja chodził do hodowców kanarków i im mędził, że kanarki są do d..., ale że mam możliwość wyboru innych upodobań, innych miejsc. Jest wiele stron, portali i miejsc krytykowania rządu, naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Jest ich bez liku.
Oczywiście są osoby które uważają, że jest wolność słowa, więc one mogą mędzić i tu i wszędzie. Oczywiście mogą pisać. Ale ja też. I po okresie powstrzymywania się, czasami będę. Gra w Polsce toczy się o zbyt wysoką stawkę, by nie reagować.

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2016 [14:04] - Jabe | Link:

Myślę, że doskonale Pan zrozumiał, że nie chodziło mi o strofowanie krytykujących PiS za poprzedniej kadencji, ale krytykujących ówczesne władze, które przecież też zostały wybrane na 4 lata i też działały, jak uważały. Posiadanie większości sejmowej nie daje immunitetu od krytyki, wręcz przeciwnie.

Ja też sobie to miejsce cenię i innego nie mam. Uważam wymienianie się tymi samymi poglądami za zupełnie jałowe. Przewaga osób krytykujących obecną władzę bierze się z niedostatku jej popleczników. Też tę dysproporcję dostrzegam. Reakcje na komentarze odbiegające od zachwytu, jeśli już są, często przypominają bardziej obszczekiwanie, niż dyskusję. Niektórzy prewencyjnie wrzucają peany bez treści, żeby nie było samej krytyki. Nie ma z kim podyskutować.

Wygląda na to, że lud pisowski już tak do własnego krytykanctwa przez 8 lat przywykł, że teraz potrafi tylko namolnie dogryzać kodowcom et consortes, ale na pozytywną dyskusję na temat dalszych poczynań rządu go nie stać. Tylko jest gadanie w stylu „Dajmy rządowi działać, on wie lepiej”. Zupełnie jakby to nie był ich kraj, tylko aparatu.

Taka już moja polemiczna natura, że łatwiej mi zganić, niż pochwalić. Staram się jednak, żeby to dotyczyło konkretnych spraw i w pyskówki się nie wdaję, bo to do niczego nie prowadzi.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-10-2016 [15:16] - maks jamnicki | Link:

Pierwsze dwa zdania zdają się świadczyć o tym, że zrównuje Pan rządy PO i PiS w swoim uprawnieniu do krytyki tutaj . No widzi Pan, dla mnie jako dla patrioty różnica jest ta, że jako patriota popieram rząd patriotyczny, broniący polskich interesów, a gardzę sprzedajnym łajnem , wlokącym siebie w górę a Polskę i Polaków jako naród ku przepaści, więc trudno mi to w ocenie "obiektywnie" zrównywać. Więc to nie tak, że ci wybrani i ci wybrani to tutaj jest jakiś wspólny mianownik. W Polsce rzeczywiście toczy się walka pomiędzy III-im pokoleniem AK oraz tymi co je wspierają i III-im pokoleniem UB i tymi co je wspierają. To nie zabawa.
Inna sprawa, że jako rząd i jako Polska jesteśmy wielokroć słabsi od światowej finansjery, niemieckiego molocha, Rosji i wielu wrogich ośrodków i koalicji. To, że jeszcze jako Polacy istniejemy i mamy Polski, patriotyczny rząd to w zasadzie cud. Więc należy ten cud wspierać, słabszego wspierać, konsolidować do wspólnej obrony, a nie próbować kąsać.
Są ludzie którym łatwiej ganić niż chwalić, ale to przypadłość charakteru którą można skorygować, to dawno zbadane, naprawdę. To taka skłonność jak chorobliwe mycie rąk. Po co siebie i innych tym obdarzać, przewagą tego "nie" i przekory?.
Nie uważam, istnienia portali z blogami, jakichkolwiek, za pole do sporów. Lubię po prostu poczytać ciekawe dla mnie treści czy uwagi, na interesujące mnie tematy, często pouczające. Portal to nie ring, to okazja do wyrażenia swoich spostrzeżeń lub przeczytania cudzych. Robienie z tego ringu /rzekomo forum dyskusyjnego/, zbytnie ciągoty polemiczne, lubowanie się w ganieniu, to skręt w ryzykownym kierunku.

Obrazek użytkownika Jabe

24-10-2016 [16:57] - Jabe | Link:

Rzeczywiście, krytykowanie tutaj PO, zwłaszcza przez komentatorów, nie ma większego sensu. Sceptyczne usposobienie jest przy komentowaniu raczej zaletą niż wadą. Za to wazelinowy potlacz bywa żenujący.

Dla Pana ocena jest punktem wyjścia zamiast wnioskiem. Dlatego nie jest Pan zdolny do polemiki. Nie wiem, czy to jest taka pisowska skaza, czy gdzie indziej też tak jest, ale nie ma w tym fanatyzmie niczego dobrego. Bezwarunkowe poparcie uniemożliwia życzliwą krytykę i prowadzi zadufania w sobie i arogancji. Natomiast uderzanie w patriotyczne tony i retoryka wojenna jest groteskowa, gdy chodzi o ocenę codzienności rządzenia.

Jeśli Panu spory nie odpowiadają, proszę w nich nie uczestniczyć. Rozumiem, że Pana frustruje, gdy się na dyskusję lub krytykę natknie, ale to nieuniknione u kogoś niezdolnego do samodzielnego osądu – Nie mogłem tego ująć delikatniej. Proszę winić siebie.

Na koniec powiem Panu, że niemałą zasługą w tym cudzie mieli patriotyczni kelnerzy z magnetofonami i równie zastanawiające potrącenie ciężarnej zakonnicy przez sztab poprzedniego prezydenta. Pomogli też ludzie niemający, jak Pan, klapek na oczach, a którzy po prostu mieli dość zuchwałości tamtych.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika HenrykHenry

24-10-2016 [07:51] - HenrykHenry | Link:

Jak bym słyszał swoje myśli.

Obrazek użytkownika mjk1

24-10-2016 [08:07] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Maksie Jamnicki. Dziękuję za zainteresowanie moim wpisem. Pragnę wiec poinformować Pana, że tego typu pytania zadaję nie od ośmiu, ale od co najmniej dwudziestu kilku lat. Nie tylko na tym forum i nie tylko zwolennikom Prawa i Sprawiedliwości. Zadaje je przede wszystkim zwolennikom wolnego rynku i liberalnej gospodarki ze szczególnym uwzględnieniem miłośników tzw. niewidzialnej ręki rynku, która jakoś nie może rozwiązać tych elementarnych problemów. Szczególnie upodobałem sobie ośmieszanie dość sporej grupy gimnazjalistów, którym pierze mózgi pewien pajac w muszce, czego nie ukrywam. Jeszcze raz powolutku. Dobrobyt bierze się tylko i wyłącznie z pracy nie z pożyczania, czy drukowania pieniędzy. Żeby wybudować dom potrzeba materiałów, sprzętu i kogoś, kto to „poskłada” w jedna całość, aby ów dom nadawał się do zamieszkania. Ponieważ materiały i sprzęt mamy pozostaje w dalszym ciągu elementarne pytanie: co należy zrobić, aby ten ktoś (pracownik, firma) zechciał ów dom postawić. Odpowiedź można zawrzeć nie w jednym zdaniu a w jednym słowie. Proszę spróbować, jeżeli pańskie intencje są naprawdę szczere i troszczy się Pan o przyszłość naszego kraju i jego mieszkańców Zwolennicy pajaca na pewno nie odpowiedzą. Po tego typu pytaniach milkną całkowicie. Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

24-10-2016 [12:57] - maks jamnicki | Link:

Przecież wchodzi rządowy program mieszkaniowy. Bardzo dobry i prosty, zresztą rozwiązanie tego problemu to nie żadne odkrycie teorii Einsteina, to temat na poziomie rozgarniętego licealisty starszych klas. Po prostu z powodów kilku realizowany był program antypolski i antypopulacyjny który miał młodych Polaków wyrwać z Polski a tych co zostaną zniechęcić do zakładania rodziny i dzietności, by później "podrzucić" m.in dzietnych arabów. Jako kraj katolicki stający kością w gardle światowego lewactwa i liberalizmu staliśmy się obiektem zastosowania długofalowej inżynierii społecznej. Realizowanej też polskimi rękoma, wczoraj PO, /dziś użycie KOD i pokrewnych, do tego ruskie/. Piszę skrótowo.
Przy koszcie 3 tys za m2 /spokojnie realne/ i bez kosztu komercyjnego kredytu bankowego/oczywiście jakiś koszt pieniądza będzie, ale niższy/, cały koszt płacony za np. 60 m2 przez rodzinę w ciągu 30 lat, będzie nawet do połowy niższy. Te zaoszczędzone pieniądze, rodzina trzymana dotychczas za gardło przez bank/jeśli już dostała kredyt, bo milion, nawet dojrzałych "młodych" mieszka z rodzicami/, będzie mogła przeznaczyć na normalne życie rodzinne, wspólne wakacje, edukacja dzieci, być może następne dziecko.
Największymi wrogami tego programu będą deweloperzy /często korzenie w służbach PRLu/ oraz zachodnie banki. No i rodzimi wrogowie,np z PO, którzy rządzą w samorządach i będą robić przeszkody co do gruntów. Temat oczywiście jest szerszy i ciut więcej zniuansowany ale wcale nie taki skomplikowany.
Przepraszam, jeśli ciut za bardzo się uniosłem i potraktowałem Pana trochę niesprawiedliwie. Ale mamy jako Polacy, i rząd, masę problemów i wielkich wrogów, niezauważanie tego /bywa ze złośliwe, w złej intencji, przez pewne osoby/, trochę mnie niecierpliwi. I przepraszam i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika mjk1

25-10-2016 [19:24] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie. Rządowy program mieszkaniowy nie będzie żadnym sukcesem, podobnie jak program 500+. Zapłacimy za te programy wszyscy, włącznie z beneficjentami dalszym obniżeniem poziomu życia. Zabrać pieniądze tym, którzy je mają i dać potrzebującym każdy głupi potrafi. Od mieszania jednak herbata nie zrobi się słodsza. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika anakonda

24-10-2016 [05:53] - anakonda | Link:

" W Polsce potrzebnych jest ok 3 000 000 mieszkań a nie silniki Mercedesa czy Toyoty. Do budowy owych mieszkań wszystko w kraju mamy: materiały, sprzęt i ludzi chętnych do pracy. Dlaczego więc nie budujemy owych potrzebnych domów i mieszkań? Czegóż nam brakuje? "

--------------------------------------------------------------

Po pierwsze pieniedzy, po drugie woli rzadu.

Pieniadze rzad zamiast wydac na budowe mieszkan, ( dostepnych dla przecietnie zarabiajacego Polaka,
dla bogatych mieszkania sa ) woli wydac na " zabawki " dla pana Macierewicza.

Obrazek użytkownika mjk1

24-10-2016 [08:20] - mjk1 | Link:

Szanowna Anakondo. Czytać należy ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że dobrobyt bierze się tylko i wyłącznie z pracy a nie z pożyczania, czy drukowania pieniędzy. Jeżeli tego nie kwestionujesz to odpowiedź jest błędna. Do budowy domu potrzeba materiałów sprzętu i kogoś kto ten dom postawi. Materiałów i sprzętu mamy pod dostatkiem. Pozostaje pytanie co należy zrobić, aby ktokolwiek zechciał te domy budować?

Obrazek użytkownika harakiri

24-10-2016 [10:36] - harakiri | Link:

Pewnie to i racja ale może i nie do końca. Trochę otarłem się o historię i na ogół uderzał mnie pewien konflikt między na przykład XVIII-wieczną ekonomiką francuską i angielską. Po krachu systemu Johna Lawa ta francuska nie tolerowała żadnych manipulacji finansowych. Angielska natomiast była oparta na papierze, czyli na kredytach, które Ty nazywasz pożyczkami i na papierowym pieniądzu. Ciekawym jest że ta angielska koncepcja jednak zwyciężyła. W dużej mierze dzięki rewolucji francuskiej. Żeby było te 3 miliony mieszkań to musi być jakiś system motywacyjny żeby ludzim się chciało je budować. Na razie to chyba lepiej opłaca sie wyprowadzać pieniadze poprzez VAT a tym się zajmują różni cwaniacy. Lepiej żeby te pieniądze trafiały do murarzy. Póki to się nie stanie to i mieszkań nie będzie.

Obrazek użytkownika mjk1

24-10-2016 [12:06] - mjk1 | Link:

Szanowny Harakiri. Nie ma potrzeby cofać się aż do XVIII-tego wieku. W dwudziestym też można znaleźć kilka przykładów, jak szybko i skutecznie wybudować owe brakujące mieszkania, drogi, czy własny przemysł. Jak zadałem kiedyś nie tylko na Naszych Blogach dość długie choć bardzo szczegółowe pytanie zrobiono ze mnie komucha i miłośnika Władysława Gomółki. Co ciekawe na ani jedno z postawionych pytań nie odpowiedział nikt. Pozwolę sobie powtórzyć: jak było możliwe odbudowanie i rozbudowanie stoczni w PRL bez pożyczek (kredytów) z Europy Zachodniej i USA skoro po wojnie: – Stocznia Gdańska była zrujnowana, – stoczni północnej nie było, – gdańskiej stoczni remontowej nie było, – stoczni Wisła nie było, – stocznia Nauta nie istniała – stoczni marynarki wojennej nie było – stocznia szczecińska zbombardowana, – stoczni Wulkan nie było, – stoczni Gryfia nie było, – stoczni Parnica nie było, – stoczni rzecznej nie było – ponad setka kooperantów przemysłu okrętowego nie istniała Czyżby rząd Gomułki po spłaceniu długów za utrzymanie polskiej armii w Anglii i spłaty własności amerykańskiej w Polsce ograbił ludność (obłożył gigantycznymi podatkami i ZUS-em), która po przegranej wojnie była zapewne bajecznie bogata i z tego wybudował nowoczesny przemysł stoczniowy, flotę handlową (PLO, PŻM, PŻB), dalekomorską flotę rybacką w Gdyni i Szczecinie, bałtycką flotę rybacką w Świnoujściu, Kołobrzegu, Władysławowie. Tylko flota obsługująca statki na łowiskach liczyła kilkadziesiąt statków. Stocznie budowały statki dla ZSRR (główny kupiec), Brazylii, Egiptu, Wietnamu, a nawet Chin i Albanii. To tylko jeden z przykładów i to dotyczący tylko przemysłu stoczniowego jednego kraju a najlepszy w galaktyce rząd nie wie co zrobić, żeby ludzie zechcieli domy budować. Niech wiec młody Morawiecki, zamiast napędzać tanią siłę roboczą zachodnim koncernom, zapyta jak zbudowaliśmy własny przemysł tych, którzy to zrobili. Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika harakiri

24-10-2016 [13:31] - harakiri | Link:

Niema tu z czym polemizować. Wszystko co pan napisał to prawda. A z tym wyzywaniem od komuchów to też powinno się coś zrobić bo to kończy każdą dyskusję. Teraz to jest najbardziej zabójczy argument i to taki że wszyscy go stosują wobec wszystkich. Najbardziej irytujące dla mnie jest to że najgłośniej używają tego epitetu ci co najgorliwiej tej komunie służyli. Zresztą to się daje wyraźnie zauważać że najgłośniej przeciw komunie krzyczą ci co mają problemy z teczkami. Ekonomia to ekonomia i niekoniecznie trzeba do tego mieszać ideologię. Nauka ta zna takie pojęcie jak etatyzm który czasami wystepuje w większym stopniu, czasami w mniejszym, ale można go odnaleźć w każdym ustroju społecznym.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-10-2016 [14:23] - rolnik z mazur | Link:

To kolejny mit ekonomiczny - dobrobyt bierze się z pracy, który wbija się do łbów. Co to jest ten dobrobyt ? Niech go pan zdefiniuje. Znam pewną grupę, która gardzi pracą fizyczną, pozostawia ją tzw. gojom. Być może wcale nikomu nie zależy żeby powstały te 3 000 000 mieszkań. Dlatego młodzi ludzie wyjeżdżają z Polski. Jeśli większość młodych ludzi zarabia najniższą krajową i to na jakiejś śmieciowej umowie to jak ma sfinansować zakup mieszkania ? Zrezygnowani brakiem perspektyw wyp.... z tego kraju. To nie jest kraj dla młodych ludzi a dla starych tym bardziej. W Polsce nie mamy systemu kapitalistycznego - mamy system kompradorski ( kolonialny ), w którym o dostępie do rynku decyduje przynależność do grupy kompradorów. Nie widzę woli politycznej by to zmienić. Trzeba zmienić konstytucję na przykład. Ten rząd także idzie na łatwiznę i zapożycza naród w bankach należących do starszych i mądrzejszych. Do kogo te banki należą ? Już nie wspomnę o tej całej biurokracji bizantyjskiej. Trzeba odzyskać władzę nad pieniądzem i odblokować potencjał ekonomiczny Polaków- ot i cała filozofia - prosta i banalna. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

25-10-2016 [09:45] - StachMaWielkieOczy | Link:

To było by ciekawe doświadczenie ... gdyby pańska córunia
studiująca w Niemczech pochwaliła się swoim "Kommilitonen"
takimi złotymi myślami ojca:

" Znam pewną grupę, która gardzi pracą fizyczną, pozostawia ją tzw. gojom."

Przy odrobinie szczęścia wywiązała by się być może nawet miła pogawędka ...
jak to się mawia " o starych karabinach"

Nie jestem pewien ale czy miał pan na myśli tą jak Pan to zgrabnie nazwał "pewna grupę" którą przedstawiono w pewnym
niemieckim filmie z lat 30 jako szczury?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-10-2016 [19:57] - rolnik z mazur | Link:

Protest do administratora. Dlaczego pozwalacie na krytykę ad personam. Tego typu komentarze są typowym chwytem erystycznym i nic nie wnoszą do dyskusji. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika admin

25-10-2016 [20:13] - admin | Link:

Tu chyba nie ma argumentu ad personam, tylko propozycja eksperymentu myślowego z udziałem bliskiej osoby. Tak czy tak, nie widzę przekroczenia netykiety, z wyjątkiem może zbyt spoufalonego tonu. Więc proszę SMWO o powstrzymanie się od takich wycieczek - zapisałem w notesie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-10-2016 [20:50] - rolnik z mazur | Link:

SMWO wprowadza do dyskusji osoby które nie biorą w niej udziału. To jest tzw. dyskusja na niekorzyść osób trzecich. Ani one te blogi obserwują, ani się nimi zbytnio interesują tzn nie mogą się bronić. Nie są też osobami publicznymi. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

26-10-2016 [08:52] - StachMaWielkieOczy | Link:

Proszę nie histeryzować.

Córkę "wprowadził " Pan w blogowy "obieg" tym postem:
http://naszeblogi.pl/64009-teo...

Jakoś kiedy się do tej samej córki odniosłem chwaląc ( szczerze i w tym wlasnie poscie) jej wytrwalosc w zdobywaniu wiedzy
na uniwersytecie w Berlinie nie było jakoś protestów.
Wiec nawiązałem jedynie do jednego z najnowszych Pańskich postów.
Jeśli Bloger świadomie wplata swoja rodzinę w politykę i stan państwa to nie może się dziwić ze inni te fakty biorą pod uwagę w dalszych komentarzach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-10-2016 [20:43] - Marek1taki | Link:

O co chodzi z tymi starymi karabinami i filmem z lat trzydziestych? Proszę się jasno wypowiedzieć, bo na razie wygląda na próbę zastraszenia blogera. Zwłaszcza przez nawiązanie do córki.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

25-10-2016 [23:03] - StachMaWielkieOczy | Link:

"O co chodzi z tymi starymi karabinami i filmem z lat trzydziestych?" ...

to żart prawda?

Nie uwierzę ze jest Pan jedynym "dzieckiem we mgle" w tym temacie ...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

25-10-2016 [23:45] - StachMaWielkieOczy | Link:

O ile pan faktycznie bladzi w tej mgle...

to przy minimum inteligencji w googlu mozna sobie wygooglowac fraze :
"pogadamy o starych karabinach"
Najlepiej ... dokładnie tak z cudzyslowiem jak podalem...

a i o niemieckim flilmiku znajdzie sie w googlu conieco

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-10-2016 [08:13] - Marek1taki | Link:

Unika Pan wytłumaczenia się ze swoich aluzji, co potwierdza podejrzenia o ich charakterze.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

26-10-2016 [08:56] - StachMaWielkieOczy | Link:

tłumaczy się jedynie winny ...

wiec szkoda slow ,

Ps: nie mam ochoty na tłumaczenie się byle komu i z byle czego ..żegnam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-10-2016 [10:42] - Marek1taki | Link:

Żegnaj się ze starymi karabinami, tylko niech ci nie strzeli coś do głowy, że to groźby karalne.

Obrazek użytkownika mjk1

25-10-2016 [12:13] - mjk1 | Link:

I tak i nie. Najpierw na nie. To, że dobrobyt i bogactwo bierze się tylko i wyłącznie z pracy, to fundamentalna prawda o której wie nawet sekta Korwina. Nic na tym świecie nie robi się samo. Żeby nie wdawać się w szczegóły pozostanę przy budownictwie. Jeżeli zgromadzimy wszystkie materiały na budowę domu, to choćbyśmy obok zgromadzili kilka wagonów złota, to domu z tego nie będzie. Musi niestety Pan Janek z Panem Frankiem zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Tylko bowiem praca ludzka przekształca surowce i materiały w dobra użyteczne, nie złoto, pieniądze, czy drogocenne kamienie. Pytanie jak skłonić Panów Janka i Franka do roboty. Bardzo prosto. Należy ich wynagrodzić. Istotą wynagrodzenia nie jest jednak złoto, pieniądze, czy cyferki na koncie bankowym. Istotą wynagrodzenia jest tylko i wyłącznie możliwość nabycia określonych dóbr. Pieniądze i złoto nie są bogactwem, są tylko środkiem wymiany. Ile byłoby warte złoto, czy zadrukowane papierki, gdyby nie było dóbr na które można by je wymienić? Co więc zrobić, aby powstało te 3 000 000 mieszkań? Odblokować potencjał ekonomiczny Polaków – jak Pan słusznie napisał. Warunkiem koniecznym odblokowania potencjału ekonomicznego Polaków, jest odzyskanie suwerenności finansowej. Do tego wcale nie potrzeba zmieniać Konstytucji. Wystarczy tylko przestrzegać obowiązującej. Ponieważ Prezydent RP nie stoi na straży Konstytucji, jak ślubował a jednocześnie nikt z władz i członków PiS z Jarosławem Kaczyńskim włącznie mu tego nie wypomina, proszę sobie samemu odpowiedzieć, jakie są intencje PiS i czyje interesy owo ugrupowanie reprezentuje. Czy Prezydent, który pozwala na łamanie akurat artykułu, który gwarantuje Polsce suwerenność finansową, naprawdę reprezentuje polskie interesy? Wydaje mi się, że nie. Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Donat Pytajło

24-10-2016 [18:23] - Donat Pytajło | Link:

Co jest potrzebne? Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany.
Obniżenie podatków: VAT, pracy (Vat miał być płacony raz, przez producentów, a jest podwyższany o marżę i ilość pośredników. Podatek pracy, aby obniżyć koszty pracy i podwyższyć zarobki, bez zarobków bank nie da kredytu i nikt tych mieszkań nie kupi) Proste?
Dalej sprawa banków, koszty kredytu to ponad 50% przy 10 latach spłaty. Dlaczego? Banki zarabiają na obligacjach skarbu państwa i nie muszą nic więcej robić. ( w Norwegii drogi kredyt to 3,4% )
Równouprawnienie, czyli każdy obywatel ma równe i takie samo prawo do pracy i działalności gospodarczej. W Polsce zagraniczne korporacje mają przygotowane takie warunki niż, których polskie firmy mogą tylko pomarzyć. A tak naprawę,e są karane za to, że chcą coś robić. Gdzie tu logika? Gdzie myśl ekonomiczna? Gdzie wolny rynek?
To wszystko co robią rządy po 89 roku to nic innego jak wyprowadzanie kapitału z Polski i doprowadzenia do ruiny wszystkiego.
To kraj dla złodziei i komunistów. Kraj ludzi upodlonych przez (.....?)
Można by tu wypisać ze sto stron i co z tego?
z poważaniem :)

Obrazek użytkownika JAMS

25-10-2016 [11:30] - JAMS | Link:

Zadał Pan pytanie to i ja zadam.
"Do budowy owych mieszkań wszystko w kraju mamy:......"
Skoro wszystko mamy to dlaczego Pan nie wybuduje owych mieszkań?

Obrazek użytkownika mjk1

25-10-2016 [18:56] - mjk1 | Link:

Kochany(a) Jams. Zadając to pytanie udowodniłeś wszystkim, że kompletnie nic nie rozumiesz. Tych domów nie mogę wybudować ja, Ty, czy jakaś firma budowlana. Już jednak rząd Beci naszej ukochanej, może sprawić aby nastąpił bum gospodarczy i to nie tylko budowlany. Podobnie jak wszystkie poprzednie rządy, ma takie możliwości. Jak to zrobił rząd za panowania Gomułki budując przemysł stoczniowy napisałem kilka postów niżej. Jak to się robi dzisiaj w strefie Euro, napisałem kiedyś na Naszych Blogach Jabemu. Wystarczy zapytać. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika JAMS

26-10-2016 [10:34] - JAMS | Link:

Jak bym rozumiał to bym nie pytał. Niestety dalej nie rozumiem jak w ciągu niecałego roku
Nasza Becia kochana miałaby spowodować bum gospodarczy i budowlany.
Moim zdaniem jeżeli chodzi o bum budowlany to jedyną możliwością jest gwałtowne zwiększenie
zasobności ludzi (wygenerowanie popytu). Tylko jak to zrobić?

Obrazek użytkownika mjk1

26-10-2016 [18:14] - mjk1 | Link:

Proszę śledzić następny wpis autora, postaram się wyjaśnić. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-10-2016 [23:03] - Goral Supreme | Link:

Pajace i Komedianci ze spalonego teatru...i tak ich w koncu szlag trafi...https://www.youtube.com/watch?...
Polska i Narod przetrwa.

Strony