Jak wyborcę PiSu do kąta zagoniono...

Czyli rzecz o tym, jak daliśmy sobie narzucić narrację i zasady gry przeciwnika i dlaczego powinniśmy się obudzić, zanim będzie za późno.

Z niepokojem obserwuję co ostatnio dzieje się na „prawej” stronie sceny politycznej. Nie mam jednak na myśli samego PiSu – ta partia mimo pewnych niedociągnięć i potknięć ma kogoś, kto ją kontroluje i będzie prostował. Chodzi mi o nas – szeroko pojęty obóz „wyborców dobrej zmiany”.
 
Nie wiem czy to wina naszych charakterów, czy też może przeciwnik tak nami manipuluje, ale  pojawiły się tendencje, które pojawić się nie powinny. Ich dalsza akceptacja grozi nam poważnymi konsekwencjami. Pozwólcie więc drodzy koledzy i koleżanki, że dziś moje słowa krytyki dotyczyć będą nas samych. Robię to w dobrej wierze i jestem pewien, że gdy odnajdziecie w mym artykule choć część tego co na pewno sami obserwujecie, zrozumiemy, że potrzebna nam pewna zmiana. Dokładniej rzecz ujmując – potrzebny nam zimny prysznic i mocne przyspieszenie! Oddaliśmy bowiem nieco pola przeciwnikowi i zaczęliśmy grać na jego zasadach, do jego melodii.
 
Dwa światy. Asymetria wartości, asymetria metod
 
Podstawowy nasz błąd – zakładamy, że przeciwnik będzie grał Fair jak my.  Głównym problemem „naszego środowiska”(ludzi którzy głosowali na PiS chcąc dobrej zmiany) wydaje się być założenie, że zarówno my jak i nasi przeciwnicy(nazwijmy ich zwolennikami PO/N/3RP) gramy według tych samych zasad. Skutkuje to zachowaniem przedstawicieli naszej strony które działają na korzyść obozu 3RP, a które mówiąc dosadnie są zwykłą naiwnością.

Idealnym przykładem takiego nieporozumienia jest nasz stosunek do naszych partii. Ci którzy głosowali na PiS wymagają od PIS najwyższych standardów. Gry na zasadach w pełni demokratycznych itd. Jest to zrozumiałe, ponieważ wszyscy pamiętamy jak rządziła PO i nie chcemy tego u siebie. Jest tu jednak ukryty pewien problem. Nasi przeciwnicy (zwolennicy PO/N/3RP) nie mają takich oczekiwań względem swojego obozu politycznego. W konsekwencji więc dochodzi do śmiesznej sytuacji, kiedy to przyłączamy się do krytyki PiSu, wtedy gdy krytykuje ją opozycja. Natomiast wtedy gdy my krytykujemy opozycję, jej zwolennicy się do tej krytyki nie przyłączają i bronią swojego obozu.
 
Mamy więc do czynienia z asymetrią, zupełnie obcą jakimkolwiek teoriom konfliktów. My uczciwie oceniamy „swoich” – podczas gdy przeciwnik po drugiej stronie barykady wali nieuczciwie w PiS jak w worek, wykorzystując manipulacje i kłamstwa. Na dodatek nasz przeciwnik broni swojego obozu jak przysłowiowa lwica. Niestety wynik takich starć w długim horyzoncie czasowym może być tylko jeden – nasza klęska. Jest tak ponieważ do najważniejszej części wyborców (mityczny środek, niezdecydowani) dociera negatywnym, silny przekaz antyPiSowski, i umiarkowany(bo ograniczony jedynie do naszych ataków) przekaz antyOpozycyjny.

Jeśli mielibyśmy przedstawić tę sytuację w formie dwóch obozów ostrzeliwujących się to sytuacja wygląda następująco – nasz przeciwnik strzela do nas. A my strzelamy do przeciwnika i co jakiś czas również w siebie samych. Czy to może się udać? Nie sądzę.
 
"Ale my jesteśmy inni!"
 
Ilekroć zwracam na to uwagę pojawia się właśnie ten argument – „ale my jesteśmy inni”, „my nie jesteśmy tacy jak oni”.
Oczywiście że NIE! Jesteśmy INNI. Lepsi.

Oni chcą nas ZNISZCZYĆ. Oni chcą wygumkować historię Polski. Im Polska nie jest do niczego potrzebna. My natomiast chcemy Polski. Chcemy jej silnej, bogatej i suwerennej. Chcemy przywrócić je wielkość i sprawiedliwość. Tak więc różnimy się-bardzo.


 
 
Nie wynika z tego jednak, że skoro oni do nas strzelają, to my do nich strzelać nie powinniśmy ponieważ jesteśmy „inni”. To fałszywa logika oparta na fałszywych przesłankach. Prowadzić ona może jedynie do klęski. Wyobraźmy sobie taką bowiem sytuację:

Jest rok 1939 – źli, podli Niemcy strzelają do Polaków na Westerplatte.  Polacy mówią : „ale my nie jesteśmy nazistami, jak oni. Jesteśmy inni i nie będziemy strzelali jak oni”. Po czym odkładają broń i się poddają. A tamci strzelają i zabijają każdego z nich.

Nonsens? A jednak wielu z nas dokładnie tak działa. Jakby naszym celem nie była Polska – tylko jakieś iluzoryczne poczucie wyższości wynikające ze stosowania innych metod. Zwycięstwo moralne… Oni w nas strzelają – a my rzucamy w nich różami.  To nie może się udać. Czy walczymy dla EGOISTYCZNYCH celów jakimi są nasze czyste sumienia? Czy może walczymy o Polskę i dla jej przyszłości jesteśmy gotowi robić rzeczy które czasami nawet nam się nie podobają? Marszałek Piłsudski wydał kiedyś jednemu z podwładnych polecenie, którego tenże wykonać za bardzo nie chciał, ze względu na charakter pracy.  Marszałek odpowiedział mu: „A gówno dla ojczyzny wozić, to nie łaska?” Każdy chciałby mieć czyste ręce. Gdy walczymy o życie – a tak teraz jest- musimy być gotowi na poświęcenie.
 
"PiS zatrudnia swoich"
 
Kolejny zarzut jaki słyszę…i to z ust ludzi którzy na PIS głosowali. Chcieli przecież, aby to PiS zmieniał kraj –w domyśle chyba zgodnie ze swoim programem i swoimi ludźmi. Tak?
Ja zatem zapytam – jeśli PiS nie ma zatrudniać „swoich” to kogo ma zatrudniać do cholery? Są tylko dwie możliwości:

a) Ludzi PO/N/WSI
b) Ludzi z „ulicy”

Rozumiem, że opcję „a” odrzucamy wszyscy. Opcja „b” wbrew pozorom też nie jest dobra. O ile na podrzędnych stanowiskach można to zrobić, to na kluczowych już nie! Nie można zatrudnić człowieka o którym nic nie wiemy – a już szczególnie w zbrojeniówce.

Czy głosowaliśmy na PiS aby „nam” dawał pracę? Ja nie chcę aby na miejsce „Misiewiczów” PiS zatrudnił mnie. Pracuję w sektorze prywatnym i nie dla swoich korzyści głosowałem na PiS. Więc komu przeszkadzają ludzie PiS w kraju rządzonym przez PiS?

Proszę zauważyć, że o ile PO zatrudniała „swoich” aby każdy mógł się nakraść, PiS robi to raczej z innych pobudek – aby właśnie nikt nie kradł i było komu pilnować. A że niektórzy są młodzi? To kogo ma PiS zatrudniać – starych SBeków? A że bez doświadczenia czy wyższego wykształcenia – to kogo ma zatrudniać? Ludzi pokroju Leszka Balcerowicza? Człowiek bardzo wykształcony w  końcu…

Winą PiS ma być „zatrudnianie swoich”. Tydzień po zaplanowanej akcji „Misiewicze” wyszła na światło dzienne informacja, że żona ministra Grada (jej firma) dostała kontrakt z ministerstwa na 24 miliony zł! Policzcie ile to pensji dla „Misiewiczów” i przez ile lat… a to tylko jedna z takich umów – było ich zapewne więcej. Dalej pozwolicie sobie wmawiać że „PiS robi dokładnie to co PO robiło”? Daliśmy sobie narzucić narrację przeciwnika – zagonili nas w kąt. Wyjdźmy z niego.


 
 
"To nie jest wojna!"
 
Często słyszę też taki argument. Niektórym nie podoba się moja retoryka wojenna. Tutaj moja odpowiedź jest krótka. Możliwe, że tak niektórzy uważają, iż nie jest to wojna. Ponownie odsyłam do pierwszego punktu artykułu. To co TY uważasz nie ma znaczenia. Nasz przeciwnik jest na wojnie i ją prowadzi. Zatem nie od tego co ty myślisz zależeć będzie twój los ale od tego, czy nasz przeciwnika zniszczy Cię czy nie. Ty możesz uważać że to nie jest wojna, ale dopóki on uważa że jest – nie będzie dla Ciebie żadnej litości.  Z faktu, iż ty nie dasz przeciwnikowi „w zęby” absolutnie nie wynika, że tak samo postąpi twój przeciwnik. To naiwne myślenie i im szybciej się jego pozbędziemy, tym lepiej.


 
O co  więc gramy? Apel


 
Chciałbym aby każdy z nas uświadomił sobie o jaką stawkę gramy. Gramy o Polskę. Albo ją zbudujemy do końca – albo oddamy ponownie. Czy nam się podoba PiS czy nie, to innej siły która o Polskę może walczyć nie ma. Jeśli my swoją krytyką i brakiem wsparcia osłabimy PiS na tyle, że przegra  wybory, to tym razem przeciwnik zaleje nas betonem. Zrobi wszystko, aby wygrana patriotów nie powtórzyła się. I nie powtórzy się przez co najmniej 20 lat.

Nie wierzcie podszeptom wroga, że „jak nie PIS to inna partia będzie”. Bzdury. Kaczyński budował pozycję swojego środowiska 20 lat! Partia to nie tylko program. To struktury, to ludzie. Tego nie da się zbudować w kilka lat. Partie takie jak Kukiz to gwiazdy jednego sezonu- bez struktur. Ruchy narodowe to zawsze będzie jedynie margines – ważny, aczkolwiek margines.

Dlatego apeluję. Więcej asertywności! Nie mówię o zaognianiu konfliktu i „rozlewie krwi” do którego może dążyć przeciwnik-mówię o asertywności. Robimy swoje i nie oglądamy się na nic. Nie pozwólmy sobie wmówić, że nasze poglądy są gorsze od poglądów opozycji. Stójmy twardo za naszymi wyborami i za PIS. Walczmy twardo o nasze cele. Nie pozwalajmy sobie narzucać narracji. Nie pozwalajmy się zakrzyczeć. To nasza Polska. To nasze 5 minut – albo je wykorzystamy albo wrócimy do kanałów cieszyć się „wyższością moralną”. Nie bójmy się być bezwzględnymi dla przeciwnika – robimy to nie dla przyjemności ale dla przyszłości Polski. Bądźmy niezłomni i niewzruszeni. Tylko siłą pokonać można siłę. Tylko na naszych zasadach. Nie wstydźcie się tego, czego pragniecie. Nie cofajmy się- zmieńmy Polskę, bo PiS bez nas sam jej nie zmieni pod tak silnym naciskiem wroga wewnętrznego i zewnętrznego.

Na koniec przypominam mój już dość stary wpis. Dotyczył prezydenta Andrzeja Dudy – ale jakże prawdziwy i proroczy również w stosunku do rządu PiS.

Ksawery Meta-Kowalski

PS. Screeny z prawdziwymi intencjami naszego wspólnego przeciwnika pożyczyłem z konta kolegi @KOW_z_KOD ;)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-10-2016 [09:40] - Józef Darski | Link:

nie chodzi o to, że PiS zatrudnia swoich tylko kto tymi swoimi został, jak ich wyselekcjonowano: najbardziej zdemoralizowany element, głównie przejęty od PSL/PO/SLD lub dobrany z najgorszych cwaniaków, czyli PiS dąży do upodobnienia się do PO, a największym marzeniem funkcjonariuszy jest by zlać się w obozem przeciwnika na jego salonach, np. zabiegi by bywać tam gdzie oni i by sią zaprzyjaźniać. To mamy tolerować?
Nikt do przeciwnika nie strzela dlatego bo taki moralny tylko dlatego, że tak tchórzliwy i podły. Celem jest jedna sitwa, nawet nie zastąpienie jednej przez drugą (o zmianie systemu partyjniacy dawno zapomnieli, poza tym skoro mają już posady to system się zmienił) lecz stworzenie jednej. Problem w tym, że tamci nie chcą nowych przyjąć i słusznie bo i tak mając takich tchórzy i frajerów za przeciwników, wygrają. Rząd upadnie na wiosnę. I będzie zawodzenie.
Zamiast selekcji merytokratycznej i zmiany systemu nastąpiła selekcja negatywna i konserwacja systemu. Prawie wszędzie awansowali najgorsi, najbardziej układni, TCHóRZLIWI I NIEZDOLNI DO DZIAŁANIA.

Obrazek użytkownika A330

04-10-2016 [15:53] - A330 | Link:

"największym marzeniem funkcjonariuszy jest by zlać się w obozem przeciwnika na jego salonach, np. zabiegi by bywać tam gdzie oni i by sią zaprzyjaźniać. To mamy tolerować?"

Ale Pan wie Panie Jerzy, że zarzutem opozycji NIE BYŁO to, że "PiS zatrudnia stary układ" o czym Pan tu pisze. Było odwrotnie - że PiS zatrudnia "swoich". Gdyby było inaczej to akcja "Misiewicze" nie miałaby sensu, prawda? Mam więc wrażenie, że mówimy o innych zjawiskach.

Co do reszty - pozostając Pana wielkim sympatykiem, pozostanę przy swoim zdaniu :) Z wyrazami szacunku.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-10-2016 [17:26] - Józef Darski | Link:

nie krytykuję za zatrudnianie swoich, ani za Misiewicza, choć magistra mógłby zrobić nie mówiąc o licencjacie. Trudno by wykładowca uniwersytecki zalecał poprzestanie na maturze w wypadku polityków. Nie został za politykę czy konspirację jak w wypadku piłsudczyków wywalony z uczelni. Zresztą akurat Misiewicza broniłem u Lisiewicza. Krytykuję zaś dobór swoich, za tchórzostwo, za brak woli walki i jedynie wolę budowania WSPóLNEJ SITWY. Krytyki swoich nie da się uniknąć, chyba że uznamy, że "nasi" mogą wszystko: kraść, kombinować, i parzyć się z przeciwnikiem, by wejść na jego salony.

Obrazek użytkownika fritz

04-10-2016 [20:24] - fritz | Link:

Jak widac jedni sa z PiS jak wynika z poprzedniego komentarza a inni sa przejeci. Do PiS chyba tak szybko sie nie wstepuje.

Glownym problemem jest nie to ze rowniez "zdemoralizowany element" (kocham ten jezyk) wchodzi tylko co sie z nim dzieje?
Jak dlugo zagrzeje miejsca?
Nie jest wykluczone, ze pod wplywem dobrotliwej reki CBA nawroca sie owieczki parszywe.

Obrazek użytkownika xwro

04-10-2016 [10:16] - xwro | Link:

Przecież to od lat sprawdzona taktyka ze wszystkich partii PO, SLD, PIS czy PSL. Obrzucić łajnem co się da i niech się próbują oczyścić. I tak zapach zostanie....

Obrazek użytkownika xena2012

04-10-2016 [10:29] - xena2012 | Link:

PO +KOD + Nowoczesna do perfekcji rozwinęły sztukę kłamstwa.Niestety społeczeństwo w to święcie wierzy.Elektorat PiS-u siedzi przed telewizorem i czeka na dobrą zmianę.Nie mówmy o społeczeństwie podzielonym tylko o społeczeństwie zaszczutym przez ,,nadzwyczajną kastę ludzi''i nie myśle tu tylko o przedstawicielach wymiaru sprawiedliwości.Na zdjeciu powyżej figuruje napis 24 miliony dla żony pana Grada.Przedwczoraj podano na Niezależnej o karygodnych zaniedbaniach i przemocy w Domach Dziecka nadzorowanych przez żonę posła Neumanna.Czy którakolwiek z tych wiadomości znalazła sie w TV lub na innych portalach? Odpowiadam -nie,a takich wiadomości nigdzie nie nagłosnionych czy wręcz przemilczanych jest wiele o bezczelnych kłamstwach nie wspominając.

Obrazek użytkownika A330

04-10-2016 [15:58] - A330 | Link:

To jedno. Ja jednak chciałem zwrócić uwagę na ten podobno "świadomy" elektorat PiSu. Brakuje nam zaparcia.
Jak PO i N ma nie wrócić do władzy, skoro ONI swoich bronią i walą w naszych..a my ...też walimy w naszych. Nie sposób wygrać wojny, na której wojsko strzela do własnego dowództwa. Gdybyśmy mieli jeszcze taki luksus "że jak nie PiS to wybierzemy innych". Ale nie mamy go. W momencie w którym PiS upadnie opozycja wróci i zaleje scenę polityczną betonem. Kto chce przykładać do tego rękę- jego sumienie. Ja wiem tylko jedno - "tamci" w nas zawsze walili i a my bawimy się w ceregiele jak gentelmeni. Frajerstwo.

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2016 [12:11] - Jabe | Link:

Jest krytyka i jest krytyka – Pan zdaje się takich niuansów nie dostrzegać.

Pan Misiewicz nieregulaminowo dostał medal. To było konieczne do sprawnego rządzenia? Takie zachowania to wypinanie dupy złaknionej bata. No i tamci biją. Ich wina?

„Czy nam się podoba PiS czy nie, to innej siły która o Polskę może walczyć nie ma.” – W tym problem. Pan twierdzi, że trzeba bardziej i bardziej go popierać, jaki by on nie był. Nie! PiS wpierw sam musi chcieć wygrać, a nawet nie jest na czele obozu zwalczającego tamtych. To jest dalej oblężona twierdza – większość parlamentarna i własny prezydent niczego nie zmieniły. Każdy za murem to wróg. I dlatego PiS przegra.

Acha, jeszcze jedno. Problemem PiS-u są w dużej mierze struktury i ludzie – patrioci na etacie.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-10-2016 [15:59] - Józef Darski | Link:

Oto potwierdzenie
List od byłego studenta, styl oryginalny, nie mój
"słyszałem wczoraj od kilku kolegów z PiSu, że obecnie coraz bardziej dominuje tam taka tendencja: mamy hajs, ruchamy sekretary, rżniemy dziwki, chlamy, ćpamy i rzygamy, jeździmy limuzynami i sramy na wszystkich, którzy nie mają hajsu."

a my mamy ich popierać bo to nasi niszczą ostatnią okazję uratowania Polski
Pytanie: kto tych ludzi dobierał i kto wyznaczył tych, którzy dobierali. Przecież współpracując poznawali ich charaktery. A może wybierający byli tacy sami.

To są skutki idei: musimy budować na g., bo innych w moim kaledarzyku nie ma. No to na g. można wznieść tylko górę g. ale za to "naszego" g. szlachetnego, lepszego

u ten argument: X jest o. k. ale nie jest członkiem partii (ani nawet krewnym członka, funkcjonariusza)

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2016 [17:38] - Jabe | Link:

Ilu członków liczy PiS? Partia o tym poparciu powinna mieć ze 2 miliony płacących składki. Powiedzmy po 5 zł miesięcznie. To daje 10 milionów. PiS dostaje z 5 milionów dotacji. Wydaje się, że warto sięgnąć po zwolenników, ale to by dla wielu działaczy oznaczało rozstanie się z partią. Bo można się spodziewać, że płacący członkowie by się w partii udzielali. Emeryci wydają się być idealnymi wolontariuszami, wielu ma potrzebne doświadczenie. Ale ludzie pracujący za darmo nie zgodziliby się, by po ich grzbietach wdrapywały się miernoty i karierowicze.

Taki oddolny filtr miałby szansę zadziałać. Nie można liczyć, że centrala, nawet jeśli ma nalepsze chęci, będzie potrafiła temu zadaniu sprostać.

Zaczęło się od zdjęć z Wałęsą i nawoływania do spokoju – właściwi ludzie mieli za nas transformacji przypilnować. I tak już zostało. III RP jest ufundowana na bierności narodu. PiS jest tego ofiarą – dał się złapać na darmową kasę.

Obrazek użytkownika fritz

04-10-2016 [20:13] - fritz | Link:

"słyszałem wczoraj od kilku kolegów z PiSu, że obecnie coraz bardziej dominuje tam taka tendencja: mamy hajs, ruchamy sekretary, rżniemy dziwki, chlamy, ćpamy i rzygamy, jeździmy limuzynami i sramy na wszystkich, którzy nie mają hajsu."

*** No nie, cos sie nie zgadza: gdyby bylo orginalne, to byloby o Zydach, masonach, cyklistach Ukraincach i badnerowcach. List jest typowa podrobka dla naiwniakow.

Obrazek użytkownika A330

04-10-2016 [15:50] - A330 | Link:

"„Czy nam się podoba PiS czy nie, to innej siły która o Polskę może walczyć nie ma.” – W tym problem. Pan twierdzi, że trzeba bardziej i bardziej go popierać, jaki by on nie był. Nie! PiS wpierw sam musi chcieć wygrać, a nawet nie jest na czele obozu zwalczającego tamtych. To jest dalej oblężona twierdza – większość parlamentarna i własny prezydent niczego nie zmieniły. Każdy za murem to wróg. I dlatego PiS przegra."

Proszę się nie obrazić, ale dokładnie o tym co Pan prezentuje swym wpisem pisałem. Pan chce zgnić w kanałach - ale z poczuciem "wyższości moralnej"! Fantastycznie - ale ja mam cele sięgające dalej niż czubek własnej duszy. Ja chcę Polski silnej i skutecznej. Ja jestem Piłsudczyk - "ja leję w mordę" przeciwnika, a nie uginam się przed nim. Gdyby Piłsudski myślał jak Pan,to sam jako "były terrorysta i przestępca" podałby się do dymisji. A jego "legioniści" razem z nimi. Mamy inne wizje - Pan poznał moją, ja pańską. Pozostańmy przy swoich opiniach, bo zgodzić się tu nie zgodzimy.

A co do Misiewicza - proszę przeczytać regulamin najpierw. Nie ma Pan i nie może mieć zielonego pojęcia czy Misiewicz miał zasługi czy nie. Pracując przy komisji AM "smoleńskiej" miał do czynienia i z agenturą WSI i ros. Nie może mieć Pan zielonego pojęcia czy Misiewicz robił, co mu groziło itd. Ale ma Pan zaufanie do AMacierewicza - lub nie. Pański wybór.

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2016 [17:52] - Jabe | Link:

Nie czytałem regulaminu przyznawania tych medali. Gdy podniósł się krzyk, dowiedziałem się, że tam jest gradacja i wyznaczone minimalne okresy między kolejnymi stopniami. Zaprzecza Pan? Czy z tymi zasługami nie można było odrobinę poczekać? Jak tak dalej pójdzie, panu Misiewiczowi przed 30 trzeba będzie klatę poszerzać, jak Breżniewowi.

Reszty nie zrozumiałem. Mam wrażenie, że Pan nie zamierzał odpowiedzieć zrozumiale. Ja nie chcę zgnić w kanałach, w szczególności nie chcę byśmy zostali wpuszczeni w kanał.

Obrazek użytkownika A330

04-10-2016 [20:43] - A330 | Link:

Jak Panu przeszkadza młody Misiewicz to niech Pan popiera PO i N - będzie Pan medale wieszał na klatkach "bardziej doświadczonych".... Dukaczewski, Makowski. Powodzenia

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2016 [21:06] - Jabe | Link:

Nie napisałem, że mi młody Misiewicz przeszkadza, ani nie napisałem, że nie przeszkadza.

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-10-2016 [23:27] - Marek1taki | Link:

Załóżmy, że agent w służbie Rzeczypospolitej rozwalił obcą agenturę. Rzecz bez precedensu w III RP. Skoro przyznaje się mu medal to znaczy, że to nie jest tajemnica dla obcych służb. Zatem ukrywanie tego faktu przed opinią publiczną i służbami własnymi, gdy dla obcych służb jest to jawne, jest bez sensu.

Przy powyższym założeniu medal Misiewiczowi się należał z powodu przesłanek niepotrzebnie utajnionych, albo nie należał bo ich nie było, albo nie powinien być nadany by go nie dekonspirować (nieprawdopodobne).

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-10-2016 [23:31] - Marek1taki | Link:

Polska Piłsudskiego to za mało. To dużo za mało, bo wówczas nie przetrwaliśmy 1939r, a teraz nie mamy nawet połowy tamtej pozycji wyjściowej.
Konieczna jest inna droga.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [16:58] - Goral Supreme | Link:

Ja trzymam sie jeszcze nadziei,ze tak jak tlumacza czekaja do czasu przeprowadzenia zmian w TK aby zabrac sie na powaznie za skorumpowany,kryminalny Uklad w Sadownictwie,Prokuratorach,Policji..Brzmi to dosc logicznie..Zobaczymy..
Wysylane sygnaly (najnowsza znaczna podwyzka i awanse dla skorumpowanej do dna Policji) wskazuja na cos innego.
W "terenie" to jest juz zupelna,otwarta degrengolada..PO,PIS,PSL..byle SLD "parzy" sie i politycznie kopuluje w kazdej mozliwej sekwencji.
Z przykladow mi znanych Starostwa Zywiecki z PIS-u (nazwisko mozna latwo znalezc) z miejscowa PO,PSL,SLD,Policja,Prokuratura...pasa sie od wielu lat na 130 mln.majatku Skarbu Panstwa w postaci bylego Terminalu Granicznego w Zwardoniu..."Prywatyzuja" kawalek po kawalku po zanizonych przez swoch "expertow" cenach i detych przetargach swoim "slupom"..O "lewych" najmach z ktorych gotowka odprowadzana jest do wlasnych kieszeni i ktorych Skarb Panstwa nic nie wie tylko wspomne..
Polska "powiatowa" to jedna ,wielka,skorumpowana sitwa i koteria..Wladza w Centrali PIS musi wiedziec o tych praktykach..i nic nie robi..Ludzie pytaja dlaczego ?
Zbior zastrzezony IPN,"Lista Macierewicza" etc,etc..Wyglada na to ,ze graja na czas i na krotka pamiec wyborcow..Dlaczego ? z jakiego powodu ? co chca ukryc ?
ps.Turcja wlasnie zawiesila 12 000 policjantow..Mozna ? ..mozna jesli chce sie..

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-10-2016 [16:49] - Janko Walski | Link:

To powinno zostać rozesłane do tych wszystkich, którzy zabierają głos na forum publicznym.

Jedna uwaga do stwierdzenia "głównym problemem wydaje się być założenie, że zarówno my jak i nasi przeciwnicy gramy według tych samych zasad". Akurat w tym przypadku mamy pełną symetrię. Oni też tak uważają!

Oni uważają, że przeciwnik tak jak oni prowadzi grę, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Oczy wyłaziły mi na wierzch nie raz z powodu braku reakcji na niepozostawiające wątpliwości, wołające o pomstę do Nieba zarzuty. Guru nie potwierdzały więc nie było zarzutów, była tylko nikczemna gra wroga. Grę widzą u siebie i automatycznie przypisują podobne działanie nam. Grę bez ograniczeń i zahamowań. Na przykład grę trumnami, przepraszam że przywołam słynne słowo "nekrofilia" ich największego autorytetu, wystarczy-być-przyzwoitym-Bartoszewskiego jakim określił czczenie pamięci ofiar tragedii smoleńskiej przez najbliższych i wszystkich, którzy im współczuli, nie mogli pogodzić się z tymi śmierciami. Zero empatii plus przypisywanie wrogowi swojego skurwysyństwa.

To przebija także z umieszczone we wpisie obrazków.

Obrazek użytkownika A330

04-10-2016 [20:41] - A330 | Link:

Ja wiem. Miałem na myśli to że NAM się wydaje, że skoro my będziemy grali FAIR to wszyscy to docenią i też tak będą grali. Asymetria polega tu na tym, że my mamy NAIWNE spojrzenie, a oni CYNICZNE.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [17:28] - Goral Supreme | Link:

Wlasnie Nam rzucili tlusta kosc do obgryzienia: "Rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej!" ..."Kaczyński nie chce Tuska w UE"...kuzwa takn jak by to nie bylo oczywiste od poczatku..Tak sobie z nami pogrywaja..O Jurku Mierniku 1-szym Wiezniu Politycznym cisza w krzakach..a bandyci z WUJKA rechocza bo im obiecali duze podwyzki.. wsparcie CETA cisza rowniez..EU oglasza PODPISANIE Paktu Klimatycznego a my nie wiemy czy wynegocjowali te warunku dla wegla czy nie..znowu cisza..
Zwod i zejscie do obrony..kuzwa jak dluuuuugo ????az ich zabija w nastepnych wyborach i Nas przy okazji..

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [17:31] - Goral Supreme | Link:

Czyz to nie Lipinski pare lat temu stwierdzil ze " Polacy nie maja innego wyboru jak glosowac na PIS" ...?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [17:54] - Goral Supreme | Link:

Informacja o Tusku probuja przykryc to : "European Parliament approves Paris climate deal"..
Co wynegocjowali i podpiali z Schulzem? co ugrali dla Wegla w Polsce ?...cisza..
Kolejna ucieczka PIS-u w krzoki...ale Tuska nie popra...brakuje slow..

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [18:52] - Goral Supreme | Link:

Proponuje pan relatywizm moralny i etyczny dla osiagniecia zamierzonego ("slusznego") celu..
OK..poluzujemy troche,pozwolimy na cos wiecej tu i tam..przymkniemy oko na oczywiste przewalki..i co ? osiagniemy przez to cel ?..Iluzja..
Nie moralne czy etyczne pryncypia sa tutaj przeszkoda aby wygrac.Ale wlasnie ich BRAK jak wielu tutaj zwrocilo uwage..
Darski ma racje..(Boze wybacz mi)..
Brak PIS-owi Merytorycznosci,Politycznej Woli,Sil i Meskiego zdecydowania..Kto o zdrowych zmyslach podczas wojny wybiera Kobiete na Glowno-dowadzacego Marszalka ?..i tutaj jest pies pogrzebany..Oni NIE dostrzegaja co pan opisuje...czyli toczacej sie Wojny o Nasze Byc albo Nie byc..Wciagle pieprza o jakiejs "demokracj".."jednosci Narodowej" i inne podobne bzdety..
Podczas Wojny zwoluje sie Gabinet Wojenny..czy PIS powolal taki ? Nie...nie powolal..Naprawiaja "gospodarke" i "wiezi narodowe"...naprawia..sa w tym dobrzy..W miedzyczasie Bandyci za 4 lata wezma w swoje rece "naprawiony gospodarczo kraj" i znowu jak przez ostatnie 26 lat zamienia ja w "tluste koryto"..Nam pozostanie swiadomosc "pyrusowego" zwyciestwa..
Nam pozostaje rola przypominania Zmuszania PIS-u do strategicznych uderzen..jedynym narzedziem jaki posiadamy jest konstruktywna krytyka..

Obrazek użytkownika A330

04-10-2016 [20:39] - A330 | Link:

"Proponuje pan relatywizm moralny i etyczny dla osiagniecia zamierzonego ("slusznego") celu..
OK..poluzujemy troche,pozwolimy na cos wiecej tu i tam..przymkniemy oko na oczywiste przewalki..i co ? osiagniemy przez to cel ?..Iluzja..

Ale jakie przewałki? Właśnie próbuję pokazać że przewałków nie było - daliśmy się nabić w butelkę jak frajerzy.

"Nie moralne czy etyczne pryncypia sa tutaj przeszkoda aby wygrac.Ale wlasnie ich BRAK jak wielu tutaj zwrocilo uwage.."

To dlatego PO rządziła 8 lat? Ponieważ mają takie wyśrubowane pryncypia? Fakty przeczą pańskim dobrym intencjom. Ja mówię o życiu - realizm. To co Pan mówi to mrzonki nie mające ŻADNEGO umocowania w doświadczeniu jakim dysponujemy.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [22:31] - Goral Supreme | Link:

Panie kolego...mowi pan o "realizmie"..Zapytajmy Inke czy Popieluszke co o tym sadza?
A przciez wystarczylo by podpisali co trzeba...tak jak znakomita wiekszosc to zrobila...
Ktora Polska zwyciezyla ? Kolaborantow czy Bohaterow ? Boze,Chrzescijanskie zasady czy te w ktorych "cel uswieca srodki" tak jak pan proponuje?
Inka,Popieluszko byli Realistami..ale nie z pana Bajki..
Przewalek "nie bylo" ??? No moze nie tak wiele na gorze..ale ponizej to jeden wielki syf i przekret..i ludzie to widza !
Ja to widze i DOSWIADCZAM..
Nikt zdrow myslacy nie dal sie "nabic w butelke"..Widzielismy od poczatku co sie dzieje..
Tak ,byslismy bezsilni..jak w 1939 roku..nie mielismy sil i doswiadczen aby temu stawic czola,bylismy leniwi,rozpasani jak cyganski bat..i SKORUMPOWANI ,kazdy chcial sie dobrze zalapac..morda na klodke aby nie popsuc sobie szans..takie to byly hasla dnia i takie same dzisiaj obowiazuja..
Ci co chcieli wyciagnac wnoski z tej lekcji to wyciagneli..Dlatego drzemy mordy aby znowu nie popasc w ten sam samo satysfakcjunujacy stupor jak w przszlosci..Mamy Prezydenta,Premiera,Sejm i Senat..i co ? ano nic .Jurek Miernik oficjalnym wiezniwem politycznym....Jak by bylo tak dobrze to nie bylo by potrzeby na takie panskie rozwazania jak te tutaj..A jednak gdzies tam kolacze sie niepokoj "co sie stanie jak przegramy za 3 lata"..nieprawdaz ?
Albo teraz wbijemy osinowy kolek temu Sowieckiemu Trupowi albo On nas zezre za 3 lata..
Rekawiczki z rak i za morde bandytow,Kryminalistow i to cale Bolszewicko-zydowskie scierwo..PIS gra z ninmi w "kosi kosi lapki" a pan namawia do gry ICH metodami a ja mowie..Macie ,Legalne Srodki aby z tym skonczyc! Wiec konczcie ! LEGALNIE zgodnie z Prawem in zasadami Sprawiedliwosci..
PO nie rzadzilo przez 8 lat poniewaz nie posiadalo naszych pryncypiow.PO rzadzilo bo na to IM pozwolilismy..

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-10-2016 [00:41] - maks jamnicki | Link:

Następny od "konstruktywnej krytyki". Tylko z tamtym lżej bo pisze na swoim blogu, w swoim ogródku i albo ktoś czyta albo nie. Proponuję, że by Pan założył bloga z "konstruktywną krytyką" i radami dla rządu. Na pewno będą pomocne, bez Pana "konstruktywnej krytyki" Polska będzie zgubiona :). Te stwierdzenie, "konstruktywna krytyka" jest ulubione dla wielu osób na tych blogach :)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [20:12] - Goral Supreme | Link:

Co jest wiec tym "kątem Pisowskiego wyborcy" ? rzeczowa,konstruktywna Krytyka czy "geba zamknieta na klodke" aby wygrac ?..Rozumiem ,ze pan preferuje to drugie...
OK od jutra nic nie powiem na PIS mimo ,ze obserwuje Zlodziejstwo,Korupcje i Oszustwa lokalnych PIS-owskich Bonzow...ok,ok wiem co powiecie,ze : Policja,Prokuratura itp,itp..probowalem od Lokalnego szczebla po Warszawe i co ? ano nic!..pewnie spotykalem po drodze wyznawcow panskich teori majacej prowadzic do Zwyciestwa dlatego chyba z Nimi nie "wygralem" a mialo to prowadzic wedlug panskiej teori do Zwyciestwa..Nie kupuje tej panskiej argumentacji..
Goralskim zwyczajem przygotowalem drewniana palice ,zaczaje sie w nocy za rogiem i sam wymierze sobie Sprawiedliwosc i poczuje sie Wygranym..i nie pisne przy tym ani jednego slowa..
Drewniana,sekata ,bukowa goralska palica od Zawsze zwycieska..Jej ufam..

Obrazek użytkownika Vrs von Bierlin

04-10-2016 [20:12] - Vrs von Bierlin | Link:

TKM to podstawowa zdrowa zasada demokracji. Nie ma demokracji, gdy nie może zachodzić wymiana ekipy na wielu szczeblach. Jedni odchodzą drudzy przychodzą i rozliczają odchodzących. Ten kij jest potrzebny na gnuśną stronę natury człowieka.

Obrazek użytkownika A330

04-10-2016 [20:50] - A330 | Link:

Można i tak na to patrzeć. Choć próbuję udowodnić, że to nie jest zwykłe TKM. Nie można przyrównywać nominacji Misiewicza który miał dla AMacierewicza nadzorować sprawy z nominacjami PO których jedynym celem było skubanie kasy.

Nie możemy relatywizować tak partii. Albo zakładamy że PiS czymś się różni albo jest taki sam jak PO. Ja jestem przekonany że się różni. Tym samym różnią obie partie cele i intencje o których napisałem już wyżej.

Inaczej można dojść do idiotycznych wniosków - podam przykład. Pod zaborami rządziła na wschodzie Rosja. Namiestnik, carska policja. Po 1918(dla uproszczenia) przychodzi Piłsudski i "obsadza SWOIMI wszystkie stanowiska". Formalnie jest to "TKM", na płaszczyźnie funkcyjnej. Ale chyba jakościowo to jednak zupełnie inna historia? Nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi wniosku, że Piłsudczycy byli jak carski okupant. Podobnie jest z PO i PiS - nie można tego porównywać. To własnie "przeciwnik" chce nam wmówić, że "PO = PiS". Stara metoda mająca na celu podkopać nasze morale i zniechęcić to wspierania PiS. Pamiętam, jak kiedyś agentura rzucała hasła "wszyscy tacy sami" czy "banda czworga"...Stare metody rozbijania środowiska.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [21:16] - Goral Supreme | Link:

Czyli co ? "cel uswieca i usprawiedliwia srodki"..
Niezle ..A co z Chrzescijansko-katolickimi zasadami wielu z nas wynikajacymi z (2 Koryntian 5.17),z czego wynika ,ze nie ma wytłumaczenia dla nieprawego postępowania ludzi, bez względu na motywację danego postępowania czy płynących korzyści z takiego rozwiązania...dasz nam rozgszenie jak tym z 1939 z haslem na pasach "Got mit Uns"..?
Rozwiazanie ktore tutaj proponujesz nie tylko kloci sie z z kompleksową nauką Kościoła o grzechu ale i ze zdrowym rozsądkiem..

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-10-2016 [00:32] - maks jamnicki | Link:

Nie wierzę, mamy tu nawet biskupa który oświeca wszystkich jak interpretować naukę Kościoła. :)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-10-2016 [00:27] - maks jamnicki | Link:

Kryterium jest tu słowo "patriotyzm". Rządzili złodzieje i sługi obcych mocarstw, teraz rządzą patrioci którzy się troszczą o Polskę. Tak TKM, patrioci, dla dobra Polski i jej obywateli. Problem polega na tym, że nikt tej prostej sprawy nie tłumaczy na dole, nie prostuje semantycznej, wrogiej bredni.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [20:54] - Goral Supreme | Link:

Wiec wedlug ciebie "demokracja" to zawody gdzie nagroda dla zwyciezcy jest "nazarcie sie z koryta" ?
Co ze scenariuszem gdzie nie ma "demokracji" a jest "koryto" ?
Niezle wam wymieszali w tych Sowieckich lebkach..Panstwo,Narod,Racja Stanu jako "koryto"...
TKM Jako "zdrowa zasada'..kuzwa pod mur i do jamy po fakcie..
Cytat z klasyka : .." jak sie im przypomni ,ze Byt ksztaltuje swiadomosc to zaraz Im brak pokory z lepkow wietrzeje"..Sowieckie i nihilistyczne,kolorowe swinie sprowadzajace Zycie do zarcia i kopulacj w ramach "zdrowych ,demokratycznych zasad znanych jako TKM"..Inka,Popieluszko sie w grobie przewracaja..

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [21:29] - Goral Supreme | Link:

A na czyich kosciach jest zbudowane i w czyjej krwi sa zrodla tego "koryta" kolega Leming Prawicowy nie byl laskaw zapytac swojego "intelektualnego Jestestwa" ??
Czy miesci sie w Lepku kolegi Leminga Prawicowego poglad ,ze nie wszystko jest "korytem" i sa inne "zdrowe zasady" niz TKM ? jak np. "Bog,Honor,Ojczyzna"..?

Obrazek użytkownika Vrs von Bierlin

04-10-2016 [22:57] - Vrs von Bierlin | Link:

Widzę, że muszę wyjaśnić coś co jest po prostu, trochę humorystycznym, skrótem myślowym. Nie będę jednak analizował poszczególnych słów, bo to nie ma sensu. Chodzi mi w skrócie "TKM" o całkowitą wymianę ekip, o walkę, w której nie bierze się jeńców, coś co jest zupełnie przeciwne zbrataniu się z dotychczasowym układem. TKM często jest przywoływane jako negatywne zjawisko przez ekipy przeżywające bolesną operację odrzynania ryja od koryta. TKM powinno mieć miejsce w 1989 roku, bez analizowania przydatności zdemoralizowanej byłej bezpieki dla przyszłego Państwa. Przeciwieństwem TKM są tzw. rządy fachowców wiecznie żywych i nigdy nie zmieniających się. TKM oznacza, że "fachowcy" też muszą odejść, bo już dosyć naszkodzili w minionym okresie. TKM to dyscyplinowanie rządzących. Gdy praca dawnej ekipy nie jest zagrożona od ministra do sprzątaczki, nie ma powodu się starać... Transformacje bez TKM to cecha III RP. Ciągle strasznie i Śmiesznie a przy żłobie wciąż ci sami szkodliwi fachowcy.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [23:58] - Goral Supreme | Link:

Yeaaah...Nic mi pan nie musi wyjasniac..Powiedzial pan co wiedzial..Szczerze nie watpie.I nic w tym nie bylo 'humorystycznego"
Ja panu odpowiem "humorystycznie"..."pieprzenie kotka za pomoca mlotka"..
Ma pan Sowiecka mentalnosc we lbie samemu o tym nie wiedzac..Jak mozna nizej upasc ?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

04-10-2016 [21:56] - Goral Supreme | Link:

Czytam i zaczynam widziec jak wychodzi prawdziwe "szydlo z worka" w Obozie Patriotycznym i Kto jest Kto...
Juz sie zwachali z post-komunistycznym Diablem...teraz tylko szukaja usprawiedliwien i neo-fitow do wspolnego chocholego tanca..Pluc i strzelac te sprzedajne,zaplute k...y..z Sowiecka mentalnoscia..

Obrazek użytkownika Dorota M

04-10-2016 [22:30] - Dorota M | Link:

Całkowicie zgadzam się z autorem. Jednak proszę zobaczyć, co wypisują i mówią niektórzy tzw, nasi publicyści i dziennikarze. Oni nadają ton debacie i dla mnie, robią krecią robotę nie tylko dla PIS-u, ale także dla nas i dla Polski. Wielu ludzi im zaufało i niestety, nadal ufa. Nie brakuje ich takze wśród blogerów na niezaleznej. Krytyka rządzących w pismach takich, jak "Do Rzeczy" i "w Sieci", niby pisowskich, jest zwykle niezasłużona i bardzo często opiera się na doniesieniach medialnych, bez należytej troski o prawdę, a także o kontekst zdarzenia i jego hierarchię ważności. W tej nierównej walce, z mistrzami pijaru, jakim są politycy PO, nauczeni oszukiwania wyborców, przez wiele lat ich rządów, prawicowi publicyści powinni ważyć swoje publiczne wypowiedzi. Są dwie mozliwości. Albo chcą obalenia PIS-u, albo są niespełna rozumu. Niesposób też nie powiedzieć, że politykom PIS, przydałyby się korepetycje u specjalistów wizerunku. Gdyby PO i PSL, zrobiły w czasie swoich rządów, chociaż 20% tego co dotychczas zrobił PIS dla Polaków, Wiedzieliby o tym wszyscy w każdym zakątku Polski i UE i pochwałom nie byłoby końca. Natomiast od "naszych" rządzący słyszą jedynie krytykę, lub ciągłe żądanie: WIĘCEJ. .

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2016 [23:57] - Jabe | Link:

Więcej czego?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

05-10-2016 [00:29] - Goral Supreme | Link:

..." Nie brakuje ich takze wśród blogerów na niezaleznej. Krytyka rządzących w pismach takich, jak "Do Rzeczy" i "w Sieci", niby pisowskich, jest zwykle niezasłużona"..
Yeah..Zrobcie nam i zamknijcie w obozach Poprawnego Mylenia..Juz tu byl taki jeden..Wypieprzal wszystkich ktorych poglady na temat Banderastanu mu nie odpowiadaly..Co nie przeszkodzilo nam przepchac uchwale o Wolynskim Ludobojstwie w Sejmie i Senacie..I kto tu byl oszolomem ?..Takie sa wasze racje..Spolegliwosc wobec rzadzacych typologia waszego myslenia..
Pozostaje postawic pytanie: z jakiego zrodla uzurpujecie sobie prawo do jedynie prawdziwej oceny rzeczywistosci ?
Wszak to MY obdarzylismy PIS mandatem zaufania..i to MY zadamy stanowczych dzialan..po to go wybralismy..Nikt z PIS-u laski nam nie robi.
..." Albo chcą obalenia PIS-u, albo są niespełna rozumu"..Tylko ci to moglo przyjsc do glowy?
Albo jestesmy nieusatysfakcjonowani i widzimy nieskutecznosc dzialania PIS-u w walce z Sowieckim Panstwem ?
Zabierz sie lepiej do robienia pierogow a nie do cenzorowania co jest a co nie wlasciwe w walce o Polskie Panstwo..
Daruj sobie rowniez polemike ze mna ..i/m out .

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-10-2016 [00:18] - maks jamnicki | Link:

Panie kolego. Ja tu jestem, bo nasze blogi są na stronie należącej do Gazety Polskiej, która to gazeta popiera ten rząd. I mam prawo oczekiwać, że ta strona, to blogowisko, generalnie popiera rząd. Masz Pan tyle miejsc gdzie można rząd obszczekać, że dziwię się, co Pan tutaj robi? Że pan głosował?. Co to znaczy "MY obdarzyliśmy PiS mandatem zaufania i to MY żądamy stanowczo..." Jacy MY? Pisz pan za siebie: "JA obdarzyłem PiS mandatem zaufania i JA żądam stanowczych działań...". Trzeba było iść w ministry i pokazać wszystkim "jak to się robi".:) Już Kaczyński nie ma nic do roboty, tylko pewno nie śpi ze zgryzoty, że Goral Supreme nie jest zadowolony. Napisz pan list do Sejmu, jak to jest, że nie chcą Pana słuchać. A jakby posłuchali, to by Polska była zbawiona. Oni tego nie wiedzą, a jak by się dowiedzieli to cały Sejm będzie do Pana przyjeżdżać na konsultacje. Panie, gdzie pan się urodził...? Trochę samokrytycyzmu :)
Na marginesie: Ja jestem z rządu BARDZO ZADOWOLONY. Jakbym był niezadowolony, to szukał bym "swoich" na innych portalach.