Byłem dziś w kinie...

https://ostatniakohorta.wordpr...

Nie chce mi się już pisać, gdyż mam milion tematów i każdy ciekawszy, a dodatkowo jakoś tam słowem władam mówiąc szczerze...Dziwne co…? Właśnie dlatego, iż tych tematów widzę milion, nie ma w sumie czasu pisać, bo muszę o nich myśleć...I o tym, że muszę myśleć też rozmyślam, a to już, nie dość że jest podwójne zapętlenie, to chyba i przedsionek szaleństwa…?

Cóż, biorę to na klatę i poniosę tak długo, Jak Bóg Da :)

Są gorsze choroby – i psychiczne i fizyczne, co szczególnie mocne rzuca się w oczy w ostatnich '26 latach wolności'…

Choroba prostytucyjna, amnezji, żarcia i poróbstwa, chuci i nałogów, choroba zwapnienia mózgu, czy donosicielska, ciężkie przypadki telewizyjne, a nawet stricte soap operowe…

Choroba zdrady…

Myślę o tym, tak już mam; przepraszam więc, że rzadko się z Wami tymi przemyśleniami dzielę – jest wszak milion innych blogerów...A zresztą mamy Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, także macie co robić…

Ja dziś obejrzałem film 'Smoleńsk' w kompleksie kinowym, gdzie właśnie rozwijali czerwone dywany dla tej całej bandy pojebańców w rurkach, z wąsami i w białych tenisówkach; by ci mogli się poczuć jak 'zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi'...po czym w nocy, spokojnie iść do hotelu, by się nawciągać, napić i pomiętosić w barłogach…

Natomiast całe 11 osób, które dziś zasiadło wraz z nami do filmu 'Smoleńsk', musiało na rozpoczęcie projekcji czekać ponad pół godziny dłużej, bo zapewne jakiejś raszpli lewoskrętnej przyszła taka złośliwość na myśl (sic!)

Nie będę pisać nudnych, czy ciekawych recenzji, bo i żadnym krytykiem filmowym nie jestem – ja jestem krytykiem totalnym! ;)

Wyrosłem już też z potrzeby dzielenia się swymi 'zupełnie nadzwyczajnymi' przemyśleniami za wszelką cenę. Nie piszę to nie piszę i mam spokój – a to rzecz cenna :)

Nie wyrosłem i nie wyrosnę z zauważania wszelkich świństw, niegodziwości, zbrodni wreszcie. Pełno wśród nas jest bydlaków i durniów, a z takiego tygla – fakt – to i może wyjść prezydent konfident, prezydent rezydent, czy prezydent pół litra…

Jest to smutek tropików duchowego pogorzeliska grubej kreski; dopiero dziś ją przecinamy, stąd też i jęk kapusiów, oraz złośliwość kinowej blerwy :) Kij z nimi, niech liczą swe ostatnie dni na piedestale.

Film o zbrodni w Smoleńsku ( tak, tak – już na początku stawiam tezę – jakie to 'kaczystowskie'! ) oddaje istotę tych perfidnych czynów, a nie odsłania detalicznie wszystkich podłości i wszystkich kreatur, które w mordzie udział brały. Od tego jest prokurator i jego działań oczekuję jak najszybciej.

Prawda jest czytelna dla kogoś, kto trochę łbem swym operuje, a drażni i do furii doprowadza biednych głupców, oraz de facto współautorów.

Co ja mogę powiedzieć…? Tak było i było tak, że Żołnierze z Katynia przywitali Poległych pod Smoleńskiem na Niebiańskich Błoniach. Tyle.

Poza tym...Wiesz co…? Proszę Cię byś 'tylko' uwierzył i przyjął Chrystusa – w swym sercu i jako Króla Polski – a wtedy Prawda stanie się czytelna! Prawda o wszystkim, ale nie 'każda prawda' – bo Prawda jest tylko jedna!

Prawda o Smoleńsku jest odkryta.

'Gówno prawda' kona.

                                          Optymista1930

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Szamanka

19-09-2016 [22:48] - Szamanka | Link:

Dziękuję za tę...."recenzję"?

Osobista i tylko Pana dotyczy.
Ale ja myślę podobnie, a film też już widziałam.
Tylko ignorant lub człowiek, który uwierzył Anodinie, chciałby na ekranie widzieć akcję. Albo obejrzeć "Dobry"film.
Karmiono nas tyloma "prawdami", że trzeba pójść na film Krauzego, by oddzielić pytania własne od narzucanych nam przez krętaczy i zadaniowców.
Niczego więcej nie oczekiwałam.

Obrazek użytkownika Optymista1930

19-09-2016 [23:05] - Optymista1930 | Link:

Uwierzyć Anodinie, to jak uwierzyć szatanowi - bardzo łatwo ( bo łatwe ) i jakże doniosłe zarazem.
Trudno jest Prawdę przyjąć, a jeszcze trudniej dawać Jej świadectwo. Zawsze tak było. Pozdro :)

Obrazek użytkownika mada

20-09-2016 [09:26] - mada | Link:

Oni nie wierzą Anodinie - oni nienawidzą "Kaczora".

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-09-2016 [22:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

"Ja dziś obejrzałem film 'Smoleńsk' w kompleksie kinowym, gdzie właśnie rozwijali czerwone dywany dla tej całej bandy pojebańców w rurkach, z wąsami i w białych tenisówkach; by ci mogli się poczuć jak 'zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi'...po czym w nocy, spokojnie iść do hotelu, by się nawciągać, napić i pomiętosić w barłogach..."
-------------------
Pan chyba strasznie nie lubi ludzi.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Optymista1930

19-09-2016 [23:02] - Optymista1930 | Link:

Strasznie! Brrrr!!! Na maksa!!! Tak jak 'zły Kaczyński' i jak 'zły, zły Antoni' :) Pozdro szefie :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-09-2016 [07:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Optymista1930

Żałuję, że Pański blog odwiedziłem i obiecuję, że więcej tego nie zrobię. Nie moje miejsce i nie moi ludzie.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-09-2016 [10:20] - Anna Borycka | Link:

No to niewiele Panu tu pozostało, wszyscy beeeee :) A nie zastanawiał się w drugą stronę, dlaczego niemal wszyscy poważni komentatorzy i niemal wszyscy blogerzy omijają Pański blog? Ja znam odpowiedź, wystarczy zajrzeć do "najlepszej" Pańskiej notki :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-09-2016 [17:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"dlaczego niemal wszyscy poważni komentatorzy i niemal wszyscy blogerzy omijają Pański blog?..."
-------------------
Ma Pani rację. Omijają. A tu tego żywy dowód - vide: http://naszeblogi.pl/popularne...

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-09-2016 [21:25] - HenrykHenry | Link:

No prosze ... a mial nie zagladac na ten blog ... mitoman jeden

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-09-2016 [14:43] - Anna Borycka | Link:

Panie Henryku, to nie tylko mitoman, to także oszczerca, co mu udowodniłam w jego "najlepszej" notce.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

21-09-2016 [14:40] - Anna Borycka | Link:

Panie KP, te kilkadziesiąt "korków do różnych otworków" jakie Pan zaliczył w linkowanym wątku, to rzeczywiście sukces, jest się czym chwalić. Tego rekordu nikt nie pobije, nawet na forach palikociarni hahaha.

W inny sposób Pan tu nie istnieje.

Obrazek użytkownika markop

21-09-2016 [18:22] - markop | Link:

bzdura!

Obrazek użytkownika markop

21-09-2016 [17:52] - markop | Link:

@Pasierbiewicz
"A tu tego żywy dowód - vide: http://naszeblogi.pl/popularne..."
==============================================================================

No tak, faktycznie, jeśli portal zalicza pańskie odpowiedzi i nawoływania "do wszystkich" jako komentarze... to może ich pan mieć nawet 1000!

W cytowanym wyniku 50 % to pan sam (66 sztuk), no i pan Woleński niekoniecznie na temat notki ( 25 sztuk)
To ile zostaje? 15 komentatorów .... No porażająca "poczytność" faktycznie...
Jest pan żałosny...

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-09-2016 [10:09] - Anna Borycka | Link:

Nie zapomnij Pan o tym że jeszcze zły jest: Terlecki, zły "Smoleńsk", zła Pawłowicz, PiS do kitu ... wszyscy są tu źli, tylko drrr jest królem! Nie chciał Pan posłuchać pouczeń, to więcej tu drrr nie zaglądnie. Czy będzie Pan płakać z tego tytułu?

Obrazek użytkownika Optymista1930

20-09-2016 [13:29] - Optymista1930 | Link:

Heh...Myślę o pojechaniu 'po strunach' - życie straciło sens :(...;)

Obrazek użytkownika Zofia

19-09-2016 [23:20] - Zofia | Link:

Ja też dziś obejrzałam film "Smoleńsk".Mój mąż szepnął mi do ucha - to nie tylko ty mówisz do telewizora. Ten odruch mam już od 6 lat,kiedy widzę manipulatorów i kłamców na ekranie.I to jest moja recenzja.Ten film powinien każdy Polak obejrzeć.

Obrazek użytkownika kano

19-09-2016 [23:32] - kano | Link:

Każdy z nas miał swoją wizję filmu o Smoleńsku. Nic zatem dziwnego, że film nie mógł tych potrzeb zaspokoić. Pragnę tylko zwrócić uwagę na fragment wywiadu z Antonim Krauze, w którym mówi, że nie mógł dokręcić scen przed Pałacem Prezydenckim łączących fabułę z dokumentem. Patrząc na zdjęcia w "Czarnym czwartku" widać wyraźnie jak wpłynęło to na tempo narracji głównego wątku. Takich "niedociągnięć" widać w tym filmie znacznie więcej, widać inne sceny których najprawdopodobniej nie można było ponownie dokręcić... możemy się tylko domyślać czytając ten wywiad. Odsłania się przed nami drugie dno tego filmu. Opisuje on nie jest tylko to co działo się bezpośrednio po Smoleńsku, ale w tle jest również ukryty opis tego w gdzie dzisiaj jesteśmy.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika xena2012

19-09-2016 [23:39] - xena2012 | Link:

na filmie nie byłam.Nie dlatego że jest nagminnie krytykowany i obsmiewany(nawet przed premierą),po prostu nie było okazji.Myślę że żade film,żaden rezyser nie byłby w stanie oddać całej atmosfery przed i po katastrofie jak i samego lotu do Smoleńska.Żaden film nie jest w stanie pokazac bezmiar nienawiści,pogardy i chamstwa wobec prezydenta Kaczyńskiego i towarzyszących mu uczestników lotu.Osobiście więc wolę mieć przed oczami dokumentalny przekaz.

Obrazek użytkownika andzia

20-09-2016 [10:42] - andzia | Link:

Twoje wpisy Optymisto są tak cenne, bo piszesz to, co "siedzi" w Twoim sercu i to, co nim widzisz. Nie przepuszczasz przez intelekt żeby "dobrze wyglądało". Pokazujesz najprawdziwsze emocje, dlatego np. mnie, jest się tak łatwo i dobrze z Tobą identyfikować. Ku...a zawsze będzie ku...ą i nie pomogą jej tony słownych świecidełek.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-09-2016 [11:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

W sercu? Chyba w końcowym odcinku przewodu pokarmowego.

Obrazek użytkownika andzia

20-09-2016 [15:24] - andzia | Link:

zdzichu (tfuj), znasz bajkę o wężu ? to ssssssssssssp ... j od moich komentarzy !

Obrazek użytkownika zbychbor

20-09-2016 [12:36] - zbychbor | Link:

Panie @Krzysztofie,
może warto zaczerpnąć trochę życia z tego blogu. Pańskie teksty stały się tak nudne, powtarzalne - że niestety przestałem je czytać. Czyste marnowanie czasu.
Trochę nie w tym miejscu wpis się umieścił :), miał być pod wpisem pana @Krzysztofa.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-09-2016 [15:57] - HenrykHenry | Link:

Pana zawsze sie "fajnie" czyta. Nie ze wszystkim sie zgadzam ... ale , to by bylo do dupy gdybysmy wszyscy byli jednomyslni.
Prawda o Smolensku , pisze Pan , "pada" ... ja mysle ze nie. Ta prawda jest mniej wiecej znana ... tylko nawet jak poznamy cala to co z tym bedzie mozna zrobic ?!.
Prawde moga posiasc silni a my ... ?!.