Zmierzch "mędrców"...

https://ostatniakohorta.wordpr...

Jakie to wszystko tępo, nachalnie, bez żadnego wyczucia ciosane! Niczym ręką funkcjonariusza KBW, lub jego uwłaszczonych dzieci, wnucząt, pociotków tej samej mentalności i horyzontów.

Na szybko! Na siłę!. Na przekór faktom, inteligencji, zdrowemu rozsądkowi i własnej godności...!

Bo przecież każdy człowiek ma swoją godność...A że ją szarga i nie rozumie tego pojęcia, to już kwestia wyboru...

Chcieli poszargać nam pojęcia wartości, pohańbić wszystko i ubrudzić swoim brudem, tak byśmy nie byli w stanie w takim szambie odnaleźć niczego co ważne, warte i prawdziwie szlachetne.

To właśnie jest bolszewizm, czyli zaprzeczenie dobra i człowieczeństwa; taki też stan dusz miała nam do zaproponowania III RP, której zdziczałe hordy biegają jeszcze po życiu publicznym i politycznym, acz sądzę, iż zostaną niechybnie pokonane – a klęska będzie całkowita i ostateczna.

Chcieli sobie stawiać za życia pomniki, spijać z dzióbków, udzielać nagród, nobilitować własnym, stałym towarzystwem. Uważali, że brak fufajki, lub sowieckiego munduru – a w zamian za to drogie, zachodnie ubranie – maskują ich sowiecki ryt...

Nic nie maskują! W istocie, bachory i wnuki starych KBW-iaków, w pewien sposób dały swym praszczurom powód do swoistej dumy – otóż najmłodsze pokolenie renegatów, nieświadomie zdefiniowało na nowo pojęcia zdrady, hańby, marginesu społecznego...Oni ciągle definiują, wszak to nie koniec, a początek. Dopiero w tym roku i dalszych, zacznie się prawdziwa jatka w szambie. Wijące się robactwo, będzie podrygiwać coraz gwałtowniej, w rytm kolejnych akordów naprawy państwa i przywracania normalności. Nie zdziwię się niespodziewanymi „samobójstwami”, donoszeniem jeden na drugiego, czy bezmyślnymi ucieczkami za granicę...

Chcieli na grobach zapomnianych i wyklętych, pomordowanych i przemilczanych, zbudować swoje własne pomniki pychy i poróbstwa. Stawali ochoczo na cokoły, zwąc siebie „matkami Solidarności”, „mędrcami Europy”, profesorami, artystami, etc...Oni...

Bo nie my przecież! Granica jest wyraźna.

Tacy z nich naukowcy, politycy i artyści, że chcieli nam na szybko i abstrahując od Prawdy, pisać definicje kapitalizmu, piękna, szlachetności, demokracji. Usta ich pełne takich haseł, od samego roku 1989. Byle szybko, byle nachalnie i – tak jak Goebbels – metodycznie, stale, ciągle, wszędzie...Wdrażać tę swoją wizję, niech głupi wyrastają w tym, a z czasem ich dzieci i wnuki uwierzą, nie będą znać innej prawdy...

Nie uwierzyli!

A Prawda to Prawda – wszystko co inne, wiadomo od kogo pochodzi...

Smutni to ludzie, biedni, ubodzy duchem, z być może ciemną perspektywą wieczności...Godni współczucia...ale przecież też ziemskiej sprawiedliwości.

Musimy sobie to powiedzieć, a w szczególności młodym, młodszym, najmłodszym. To dla nich ta Prawda, by mogli żyć godnie i w pełnym blasku godności, narodowej dumy, możliwości...

Szczęście...?

No przecież widzicie, że szczęścia nie zbudujesz złotem, przemilczeniem, nie zapijesz drogą whisky, nie przejesz ośmiorniczkami...Nie zapomnisz o prawdzie i sumieniu na zagranicznych wakacjach, czy „wykładach” dla politycznie poprawnych głupków.

Zagubieni – oszukani, muszą się dziś odnaleźć w nowej i prawdziwej rzeczywistości. Będą musieli „pogodzić się” z tym, że Polska jest silna i dumna i że oni też tacy mogą być, tak siebie postrzegać. Zagubieni niewinni – lub może tylko winni własnej głupoty – od teraz będą zbliżać się do Prawdy i w końcu ona ich i nas, wyzwoli.

Upadli, zaciekle i nie do końca, a już dawno po końcu, broniący prymitywnego kłamstwa, winni niegodziwości i zaniechań. Złodziejstw, morderstw, grabieży, ludzkiego nieszczęścia. Patologii, biedy, poniżenia, wypędzeń, pospolitych przestępstw. Braku wychowania i edukacji, zepsucia obyczajowego. Alkoholizmu, narkomanii, zboczeń...

Oni...

Teraz padają ich pomniki i wszystko będzie musiało być tworzone od nowa. Może nie rozumiemy do końca, jak bardzo negatywnie, z jak wielkim upadkiem kojarzony będzie w historii Polski okres III RP...? Nie będę już kpił, pisząc „czecia erpe”, bo właśnie ona przechodzi na karty dziejów.

Tak jak II RP była wartością, tak III RP będzie antywartością – mamy więc od czego zacząć, działając w absolutnej kontrze do „tego”.

Stary, o spuchniętej twarzy, pyszny, nerwowo obrażający, tłumaczący się co rusz inaczej człowiek, nie nadaje się na pomnik – jakkolwiek by nie spojrzeć. Nie jest i nie będzie „postacią historyczną wielowymiarową”...No, chyba że raczymy zauważyć wszystkie szkaradności ludzkiej natury, w jednej osobie skoncentrowane – przy jednoczesnym braku (?) jakichkolwiek zalet. Iście szatańska wielowymiarowość. Pijak, kłamca, dziwkarz, zdrajca. Donosiciel, wiarołomca, złodziej, deprawator...Może wystarczy.

A może do pary, dorzucimy mu prymitywną kobietę, również pozbawioną jakichkolwiek zasad i poczucia wstydu...Tę, co w biustonosz chowała sobie kradnąc, związkowe pieniądze, a pijąc wódkę w Stoczni, potem oddawała się rozpuście...”Matka Solidarności”...?...!!!

Takich „herosów” miała Polakom do zaoferowania III RP! Byle szybko, byle mocno i stale wbijać do głowy!...Oni muszą to uznać wreszcie za Prawdę i fakt...

Nie uznali!!!

Polska to jednak ciemnogród :)

                                   Optymista1930

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-01-2017 [22:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Pijak, kłamca, dziwkarz....' Ot era internetu i nieskrepowanej niczym możliwości bluzgu. Zgaduję, że bluzgacz był pod przemożnym urokiem Przewodniczącego Wałęsy gdy ten straszył bieganiem z siekierką i puszczaniem w skarpetkach. Wtedy jego maniery nie przeszkadzały Prawdziwym Polakom i moralnym purystom. Teraz obszczekują oni swego Ex.Idola, którego obwołali onegdaj Prezydentem RP.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-02-2017 [00:33] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Żdzisiu z Wielkopolski moglby być potomkiem Michaiła Zubowa, który w '39 przyszedł do Polszy zaprowadzać kulture i cywilizacje.

Obrazek użytkownika xena2012

01-02-2017 [09:15] - xena2012 | Link:

dziennikarka Oriana Fallaci tez była bluzgaczem wg Zdzicha? Bo to ona jedna po wywiadzie z Wałęsą miała odwagę powiedzieć,że nasz ,, narodowy heros'' jest po prostu zwyczajnie głupi.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-02-2017 [10:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

xena ty na temat tego wywiadu nie wiesz nic. Miał on miejsce wtedy gdy różne Polskie Patrioty podobne tobie były zafascynowane Wałęsą. Był to rok 1981, ale o tym co myślała o nim, napisała o wiele lat później, nie chcąc szkodzić w 80' Solidarności i Polsce. Nie porównuj się Prawdziwa Patriotko z Orianą Fallaci. Ani twój język, ani intelekt wyrosły na moczarowskim nawozie nie jest porównywalny z zdolnościami włoskiej dziennikarki.

Obrazek użytkownika xena2012

01-02-2017 [15:52] - xena2012 | Link:

mimo wszystko wolę być Prawdziwą Patriotką niż Prawdziwym Chamem jak ty.Jak widzę sposób wysławiania i obrażania ludzi przejałeś od swego idola Wałęsy.Czy to ważne kiedy Oriana Fallaci wypowiedziała sie o Wałęsie,po prostu rozszyfrowała go po charakterystycznym bełkocie i miała odwagę to powiedzieć.Durnie takie jak ty do dziś składają mu hołdy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

01-02-2017 [16:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ależ ja tobie nie odmawiam bycia Prawdziwą Patriotką, wręcz za takową uznaję ciebie widzę, że nawet sprawia to przyjemność tobie. Typowe to dla pomiotu gomułkowskiego.

Obrazek użytkownika xena2012

01-02-2017 [17:17] - xena2012 | Link:

boki zrywamy z Twoich wpisów.Ten ,,pomiot gomułkowski'' to faktycznie majstersztyk.Mam nadzieję,że stac Cię na więcej takich perełek.Czekam!!!

Obrazek użytkownika Domasuł

01-02-2017 [00:27] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Zbyt to optymistyczne :)