PiS wreszcie rozpoczął konkretną reformę prawa

Pojawiają się ważne poprawki do ustawy o pensji dla Pierwszej Damy
 
Pod obrady Sejmu wchodzi projekt od dawna pożądany i od dawna wyczekiwany. Pierwsza Dama dostanie wynagrodzenie od państwa za bycie Pierwszą Damą. Wiadomo, Pierwsza Dama świadczy o Prezydencie. Zajmuje się różnymi potrzebnymi rzeczami - odwiedza sierocińce, pociesza bezdomnych, uczestniczy w uroczystościach szkolnych w małych mieścinach i wioskach, na co Prezydent nie ma już czasu, chociaż wiadomo, że by chciał.
 
Pensja średnia, niewysoka (w skali od zero do nieskończoności), jakieś 13 000 zł brutto; hm… pojawia się więc pytanie, nic nie ujmując naszej Pierwszej Damie, co wchodzi w zakres obowiązków, żeby otrzymywać takie wynagrodzenie? czy ustawa określi liczbę godzin prac charytatywnych na miesiąc, czy też prac, rozumianych jako prac, po prostu prac - gdyż jak wiadomo, charytatywnie znaczy - bez wynagrodzenia.
 
Ciekawe też, co będzie w przypadku, gdy wybierzemy np. Prezydentową, a Pierwszy Kawaler (?), czy jak tam go zwać, będzie większym odludkiem niż obecna Pierwsza Dama, i na przykład, całymi dniami będzie grał w gry wideo, albo wysiadywał pokemonowe jajka na smartfonie… czy za taką działalność, też przysługiwać będzie 13 000 zł pensji miesięcznie?
 
A dajmy na to, trafi się para prezydencka z zacięciem arystokratycznym - Pierwsza Dama będzie wesoło spędzać czas do późna w nocy, a już od połednia będzie uzupełniała elektrolity w organizmie przy pomocy jakowegoś szlachetnego winka - wiadomo, że Pierwsza Dama byle sikacza do swego prezydentowego gardziołka nie wleje… cóż 13 tysi wystarczy do dwudziestego, później i tak będzie  na łasce, miejmy nadzieję, że miłościwie panującego Prezia.
 
No ale już - zakładamy, że nowy obyczaj jest taki, że ze skarbu państwa, z publicznego grosza płacimy pensję współmałżonkom Ważnych Osobistości. Może i ma to jakieś uzasadnienie, chociaż powszechnie wiadomo, że każda działalność współmałżonka Ważnej Osobistości służy i ma służyć ponownej elekcji Ważnej Osobistości, a nie jakiejś tam charytatywności. Poza tym jedno nie wyklucza drugiego, a wręcz przeciwnie, harmonijnie współbrzmi. Pijar jest więc nie do pominięcia tutaj.
 
Czyli płacimy, czy też, jak zawistnicy stwierdzą, ciągniemy z publicznego grosza, kasę dla Współmałżonków Ważnych Osobistości za nic. Nieco ryzykowna to koncepcja, bo Ważnymi Osobistościami są też przecież członkowie rządu, wojewodowie, posłowie i senatorowie, a nawet urzędnicy samorządowi i radni… przecież i oni są Reprezentantami narodu, a ich Współmałżonkowie pełnią podobną, choć oczywiście mniej doniosłą, dopasowaną do ważności stanowiska, służbę (khe, khe).
 
Wypadało by chyba, żeby i im coś skapnęło z państwowego „stoliczku nakryj się”, nieprawdaż? że takie pomysły się pojawią, to pewne, pytanie tylko kiedy. Były już przecież dyskusje poważnie rozważające potrzebę uhonorowania KAŻDEGO byłego parlamentarzysty dożywotnią państwową emeryturą. A w niektórych państwach ustawy takie nawet zostały uchwalone. Czy wypada więc, abyśmy wiecznie znajdowali się w ogonie demokracji?
 
Wracając do uposażenia Współmałżonków Ważnych Osobistości, zacznijmy może od skromnej, wręcz symbolicznej kwoty 100 zł/mc. Nie powinno to zbyt denerwować zawistników, a po jakimś (krótkim) czasie z pewnością uda się te grosiki godziwie zrewaloryzować, żeby nie było wstydu przed Europą.
 
Podobnie podoba mi się mgliście sugerowany pomysł, aby w podobie do Prezydentów, którzy stając się Byłymi Prezydentami i otrzymują nadal państwowe świadczenia, zasadę tę rozciągnąć i na Współmałżonki, czy też Współmałżonków. Poprostu, wprowadźmy zasadę, [jednokrotnego dorwania się do żłobu (o matko, to palce same mi tak poleciały, to się nie liczy)], zasadę, że Ważne Osobistości wraz z Współmałżonkami, skoro raz zaczną coś otrzymywać z Kasy - świadczenie to musi być już dożywotnie - zasłużyli się przecież znojną pracą dla Najjaśniejszej Rzeczpospolitej wystarczająco, zapracowali na swój sukces, i żadna opozycja, nawet jeśli dorwie się w końcu do władzy, odebrać im tego nie powinna…
 
a właśnie, kolejną sugestią w ustawie jest uhonorowanie nawet byłych Prezydentowych dożywotnim wynagrodzeniem (?), dożywotnią dotacją, powiedzmy. Co prawda prawo nie działa wstecz, ale jak czasami zadziała w imię solidarności, sprawiedliwości społecznej oraz budowania państwa prawa, wspólnoty narodowej i tak dalej, to nic się przecież nie stanie…
 
a co będzie, jak wszyscy, którzy Kimś tam kiedykolwiek byli, również zażądają „zaległych” apanaży? nie wiem. Ale skoro jedną działającą wstecz ustawą apanaże można nadawać, to pewnie inną, można odbierać - główna zasada działania prawa wstecz będzie wtedy przecież zachowana
---------------
PS. artykuł satyryczny z domieszką ironii, oparty na pogłoskach, plotkach i nie sprawdzonych doniesieniach prasowych - także proszę osobiście obserwować rozwój sytuacji, i sprawdzać, czy rzeczywistość nie przerasta już kabaretu.
Pozdrawiam JB.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

19-07-2016 [18:16] - admin | Link:

Żeby obecna Pierwsza Dama nie czuła się zbyt dotknięta (tym ostrzem satyry), dodam tylko, że przewiduje się uposażenie także dla BYŁYCH Pierwszych Dam.

Obrazek użytkownika JacBiel

19-07-2016 [19:51] - JacBiel | Link:

czyta Pan po łebkach, Adminie :-))

"a właśnie, kolejną sugestią w ustawie jest uhonorowanie nawet byłych Prezydentowych dożywotnim wynagrodzeniem (?), dożywotnią dotacją, powiedzmy. Co prawda prawo nie działa wstecz, ale jak czasami zadziała w imię solidarności, sprawiedliwości społecznej oraz budowania państwa prawa, wspólnoty narodowej i tak dalej, to nic się przecież nie stanie…"

Obrazek użytkownika admin

19-07-2016 [20:03] - admin | Link:

Faktycznie. Troszkę za dużo nawet jak na dobrą satyrę bo temat jednak błahy :) I wypełnia ewidentną lukę jeśli chodzi o aktualną pierwszą damę. Wyłączoną przecież z uwagi na sprawowany przez męża urząd z możliwości zarobkowych. Dlaczego z uwagi na to, że reprezentuje cały kraj, ma być pokrzywdzona.

Ale jeśli chodzi o byłe pierwsze damy, to można było sobie jednak to uposażenie już darować.

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2016 [20:17] - Jabe | Link:

Skoro mąż urząd dzierży, to on powinien zarabiać na oboje. Oni oczywiście część obowiązków wykonują wspólnie, ale to jest nadal jedno stanowisko. Prezydentowa, aktualna, a już zwłaszcza była, powinna guzik z tego tytułu dostawać.

Mąż oddzielnie, żona oddzielnie – Bardzo to .Nowoczesne.

Obrazek użytkownika JacBiel

19-07-2016 [20:18] - JacBiel | Link:

"Ale jeśli chodzi o byłe pierwsze damy, to można było sobie jednak to uposażenie już darować."

- no właśnie - chcieli przekupić "byłych", żeby nie dziabali - ??? - a wyszło działanie prawa wstecz, ale może się mylę...

także ocena opisująca tę kwestię w kategorii błohostek, jest moim zdaniem nieadekwatna do sytuacji :-))

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-07-2016 [18:28] - HenrykHenry | Link:

Widzę Panie Admin ze został Pan totalnie ubezwlasnowolniony przez Darskiego. Az przykro z powodu tego żałosnego popiskiwania.

Obrazek użytkownika admin

19-07-2016 [18:37] - admin | Link:

A Pan to tylko NaszeBlogi czyta? To i tak jeden z łagodniejszych (i na dodatek śmieszny) tekstów, jakie dziś w tym temacie czytałem.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-07-2016 [19:55] - HenrykHenry | Link:

Gratuluję dobrego samopoczucia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-07-2016 [19:33] - Marek1taki | Link:

@autor
Stawia się Prezydenta RP w złym świetle, że nie stać go na utrzymanie żony.
To lewicowa granda, że Pierwszą Damę się etatyzuje.

Obrazek użytkownika JacBiel

19-07-2016 [20:05] - JacBiel | Link:

Oczywista oczywistość - nikt nawet by nie beknął, gdyby podnieść uposażenie Prezydenta do powiedzmy 200 000 zł/mc

Obrazek użytkownika maks jamnicki

19-07-2016 [19:33] - maks jamnicki | Link:

Uczciwie pisząc, zgrabny tekst. Tego co się teraz dzieje w tej sferze, trochę się obawiałem. Ale łudziłem się, że chyba to nierealne. Niestety. A można było chociaż ostrożniej. Paliwo dostarczone. Jak sobie pomyślę, że Piłsudski... już jako Marszałek i szef państwa, kazał żonie nicować płaszczyki córek na drugą stronę, "bo się nie godzi by.. gdy ....". Dla zaprzysięgłego, ortodoksyjnego obrońcy rządzących pewien dyskomfort. I nawet smutek zawodu. Ja wiem, jestem staroświecki. Bez względu na to, jakie argumenty wchodzą w grę, ludzie patrzą, a wrogowie nie śpią i triumfują, co widać. Jakoś głupio.

Obrazek użytkownika cassiodorus

19-07-2016 [20:48] - cassiodorus | Link:

Panie Maksie bylbym jednak ostrozny w potakiwaniu korwinistom, sam Marszalek to dla nich zdrajca, morderca, bandyta, komunista i psychopata i nic tu przesadzam korwinisci maja to wryte w mozgi
Jak nas wrogowie gania to wszystko jest w porzadku, gorzej jakby chwalili
Marszalek to czlowiek ktory przeszedl pieklo, zwiedzil wszystkie wazne wiezienia w tej czesci swiata, jego zycie to walka o kazdy grosz dla kraju, on znal wartosc kazdego rubelka. Dzis tak nie jest, mlodzi politycy nie maja takich doswiadczen, ale to chyba dobrze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-07-2016 [00:46] - maks jamnicki | Link:

Nie wszystko zawsze czytam, ale nie mam problemu w przyznaniu racji i JB i KP i wielu innym w poszczególnych sprawach. Inaczej musiał bym uznać, iż to u mnie występuje mądrość w czystej i krystalicznej postaci, i zawsze, a przecież była by to "lekka przesada". Bywa się też i durnym, oby nie za często.
Każda partia ma jakiś odsetek durnych posłów, ma też i PiS, ale przechodzę nad tym do porządku dziennego, bo wolę durnych a patriotycznych od durnych i wrogich Polsce szkodników. "Kilku posłów PiS", jak wyczytałem , zaproponowało tą głupotę z wysokim uposażeniem Kwaśniewskiej i Wałęsowej. Nie doczytałem którzy to.
Jeśli ktoś coś wymyślił lub prowadzi firmę i zarabia milion, życzę mu dwóch. Nawet jeśli sam ostatnio żyję za mniej niż 1 tys zł. Ale od tych co się najęli do zarządzania państwową kasą, wymagam wstrzemięźliwości. Praca dla Ojczyzny za wynagrodzenie, rządowa pensja, patriotyzm na etacie, to przywilej. Wielu pracowało, walczyło i ginęło za darmo, ba, nie tylko nie bogacili się, ale tracili majątki.
Dostają tyle, by nie było troski o egzystencję swoją i rodziny. A jeśli już samemu decyduje się o tym, ile się będzie brało z państwowej kasy, potrzebne jest umiarkowanie, trzeba bardzo uważać, by nie budzić zgorszenia. Wiedzieli na co idą. Jak za mało, to niech szukają lepszych perspektyw /już to widzę/. Cóż, jestem dziewiętnastowieczny.

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-07-2016 [20:10] - cassiodorus | Link:

Pewnie to wszystko i prawda, wystarczajaco jednak znam korwinowcow i innych prawdziwych prawicowcow, by byc jak najdalej od poklepywania ich po plecach. Tak jak do komunistow lepiej sie nie zblizac, tak i do nich rowniez, tam nie ma zadnej prawdy, czy slusznosci, jest ideologia, jest wojna, jest nienawisc, jest pycha, jest wszystko, co czlowiekowi madremu kaze trzymac sie z daleka

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-07-2016 [21:15] - maks jamnicki | Link:

Przyznam, że JKM nie lubię i uważam za kabotyna, jest poza kryterium "patriotyzm", które uważam za najważniejsze. Ale ewentualnych "korwinowców" bym tak surowo, jako osoby, nie oceniał.Często pogubieni, zwiedzeni. Ludzie błądzą, dojrzewają, nabywają doświadczenia, trzeba "być miłosiernym", jest w tym dużo fanfaronady i ludzkiej naiwności. "Cierpliwość wielkie imię ma..." Pozdrawiam :) Aaa... Różnice zdań. "do komunistów lepiej się nie zbliżać". Tylko przyklasnąć. A przecież Wolski, były sekretarz komunistycznej partii, stary nudziarz zresztą, został szefem dwójki, rekomendowany i wypromowany przez patriotyczną i prawicową gazetę, a większość na tym patriotycznym przecież portalu to popiera, ba, nawet były życzenia i gratulacje. I co ja mam o tym myśleć? Nawet nie chce mi się pisać.

Obrazek użytkownika cassiodorus

20-07-2016 [22:10] - cassiodorus | Link:

Ja nie oceniam JKM jako czlowieka,tu oczywiscie jest postacia tragiczna, nie oceniam tez jego wyznawcow, niejednokrotnie to biedne dzieci, oceniam ideologie i atrybuty ideologizacji jaka jest korwinizm, a te sa nienawisc, wyzwiska, pycha, brak dobrej woli, szkalowanie historii ojczystej, poniewieranie nie tylko waznymi Polakami, ale i takimi zwyklymi, faryzeusze nie pzrychodzili w dobrych zamiarach, chociaz tak sie na pozor wydawalo

Wolski o ile wiem nie jest juz komunista, nie biega za Urbanem, czy jak korwinisci za Jaruzelskim i mozna a nawet trzeba o tym mowic, ze z komunizmu tez mozna sie wyzwolic,
Tak jak swiety Pawel wyzwolil sie z przesladowania chrzescijan, tak i z komunizmu tez w5zwolic sie mozna
Mysle, ze z korwinizmu duzo trudniej, ale tez jest to mozliwe

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2016 [20:01] - Jabe | Link:

Działalność charytatywna została dawno znacjonalizowana w postaci socjalu. Wobec tego, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znacjonalizować również pierwszą damę, czyniąc ją damą publiczną.

Obrazek użytkownika JacBiel

19-07-2016 [20:32] - JacBiel | Link:

Gwałtownie protestuję - dopuścił się pan skandalicznego nadużycia.
Napisał Pan: "damą publiczną", a należało napisać "Pierwszą Damą Publiczną".

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-07-2016 [22:22] - HenrykHenry | Link:

"Becwalom" roznej masci polecam ...

http://wpolityce.pl/polityka/3...

choc u JacBiel nie chodzi o rzetelnosc , chodzi by judzic i dokopac ... Ogladaliscie ten film "Przyczajony Lew przyczajony Tygrys" ... czy jakos tak , albo inny id...a , w kazdym razie na pewno "przyczajony" !.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

19-07-2016 [23:51] - maks jamnicki | Link:

:) Jako "bęcwał" odpowiem tak: Jarosław Kaczyński jest dla mnie wart każdej ceny. Jeżeli napisał bym, iż każdego miesiąca jest wart dla Polski przynajmniej tyle złota ile sam waży waży to bym zaniżył. Czy to znaczy że powinien zarabiać miesięcznie milion, dwa lub trzy?. Pomimo iż jest wart dużo więcej?. Czy premier Szydło jest warta 100 tysięcy miesięcznie? To mało. Pewno że więcej. Ale chodzi o coś zupełnie innego, dlatego wszelkie argumenty za tymi podwyżkami są chybione. Bo to jest polityka. Najbliższe wybory są samorządowe. Jeśli wroga strona dobrze to rozegra, to szanse PiSu zaczynają topnieć. Ktoś wpuścił PiS w kanał.
Argumentacja Karnowskiego zupełnie mnie nie przekonuje. A już martwienie się przez posłów PiSu o dobrostan ekonomiczny Kwaśniewskiej i Wałęsowej to idiotyzm polityczny czystej wody.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-07-2016 [09:27] - HenrykHenry | Link:

Faktycznie Panie Maxie tym komentarzem doloczyl Pan do zelaznego grona "becwalow" na NB.
Nie chce sie tu pastwic bo moze to taka "nieprzemyslana" pomylka jak u Pani Izabeli z tymi stadninami koni. Pani Izabela niezwykle pozyteczna tu role pelni swoimi wielce pouczajacymi tekstami. Coz wpadki sie zdarzaja najlepszym ... Panu niestety tez. Stawianie sie w jednym szeregu z KP i JBiel ... mysle ze po pewnym czasie i Pan dostrzeze ... ze cos tu poszedl Pan glowa do przodu bez rozeznania.

Zeby wyjasnic ze Panstwo postawiliscie sie w jednym szeregu z "opozycja" napisze tak ...

Gdzie to Panstwo wyczytaliscie , lub skad ta wiedza ze projekt ten zaklada automatyczne podwyzki uposazen osob w nim wymienionych. Pomijam na razie Pania Prezydentowa.

Jak "becwaly" (tak ,tak Panie Maxie) , jak "becwaly" uslyszeliscie ze beda podwyzki i dalej ...wio robic za "pudlo" opozycji. Tamtym sie nie dziwie , nie zaskoczyli mnie , taka ich tu rola wyznaczona ... Co do Pana mialem wieksze oczekiwania.
Projekt podwyzek zaklada pewne uwarunkowania , nie jest z automatu ! ... i ja i inni sie z nim w pelni zgadzaja , poza malym wyjatkiem.
Wyjatkiem tym jest przyznanie pensji bylym Paniom ... na urzedzie. Nie napisze "pierwszym Damom" ... bo mi sie ... itd.
Nie wiem strach , asekuracja ... by te Panie "obdzielic". Ktos tu chyba "puscil baka" i to powinno byc przedmiotem krytyki.
Co do Pani Agaty Duda ... niech starczy poprzedni moj komentarz.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

20-07-2016 [14:54] - maks jamnicki | Link:

O, książki by pisać. O właścicielu kamienicy, kilkanaście starych mieszkań, u którego coś wynająłem./"kamienicznik", niedawno odzyskał w spadku przedwojenną własność rodziców/. Lat powyżej 60. Codziennie coś dłubie, nosi, maluje, muruje.Osobiście. Pytam, dlaczego kogoś nie wynajmie na kilka godzin dziennie. Wylicza mi, dlaczego go nie stać i zasuwa sam./"Panie, kiedyś żyłem sobie dobrze, jak przejąłem spadek,dobre się skończyło. Ale robię to dla syna/ma lat kilkanaście/.O właścicielu firmy co zatrudnia 8 osób w rejonie dużego bezrobocia. Okres dekoniunktury w branży. Chrześcijanin, nie chce nikogo zwalniać. Wszystkim płaci a sobie wypłaca pensję ...1800 zł na rękę. Wie Pan ile wynosi najniższa renta? Ok 670 zł. Żyje z tej sumy kilkaset tysięcy osób w Polsce. Mój znajomy,inżynier, lat sześćdziesiąt i kilka, rejon dużego bezrobocia, odchował 6-ioro dzieci, troje następnych jeszcze nieletnich, szkolnych,załapały się na 500+, dojeżdża 70 km zakładowym autobusem do... Amazona. Zasuwa 4 dni po 10 godzin. Nie siedzi, zasuwa. Gdyby PiS miał pewne 60% poparcia, uznał bym ten ruch za fanaberię, ale bym milczał. Przy 39-iu procentach, to jest głupie. Wielu ludzi w Polsce non profit gardłuje za PiS w terenie, urabia sąsiadów, nieprzyjazne otoczenie. Przez posłów zapewne uważani są za idiotów, bo jak można za darmo, po co. Ale robią to nie dla PiSu, ale dla Polski. Jeśli PiS kiedyś o kilka procent straci władzę, to większość posłów PiS nic na tym nie straci, tak czy siak na swoim, nawet w opozycji. Ale Polska straci. Pan Bóg drugiej szansy na niepodległość może nie dać. Jako znany wśród nieprzychylnych sobie proPiSowiec, jestem w tej chwili obśmiewany. Wczoraj byłem u znajomego lekarza. Nie oszczędził sobie ironii. Po co było otwierać ten temat. Jutro nikt nie będzie pamiętał co, kto i ile. Ale smród pozostaje. Widział pan 1-szą stronę dzisiejszego "Faktu"? Nie czyta Pan? Ja też. Ale widziałem na kiosku.

Obrazek użytkownika cassiodorus

19-07-2016 [23:56] - cassiodorus | Link:

Zgadzam sie z panem Karnowskim calkowicie, za dobra prace dla dobra Polski nalezy sie uczciwe wynagrodzenie, tak samo jak kazdemu innemu czlowiekowi. Minister musi dobrze zarabiac, tak samo jak musi odpowiadac za swoje zle decyzje, a jezeli dopuscil sie zdrady czy oszustwa to kara musi byc rowniez adekwatna do zajmowanego stanowiska

Obrazek użytkownika 3rdOf9

19-07-2016 [22:49] - 3rdOf9 | Link:

Szczerze mówiąc też się zastanawiałem, czy to aby jest najszczęśliwsze na świecie posunięcie, ale po lekturze tego artykułu wątpliwości mi się rozwiały.

Otóż: jestem wyborcą PiS, i życzę sobie, żeby Pierwsza Dama miała środki na reprezentowanie Narodu u boku Prezydenta i nie musiała ich zarabiać szorując podłogę w Żabce.

Warto może jeszcze dodać, że poprzednie pierwsze damy, prezydenci tudzież inni oficjele zarabiać oficjalnie mogli mniej, albowiem w ich dyspozycji pozostawały... hmm... powiedzmy: Równoległe Źródła Finansowania.

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2016 [23:07] - Jabe | Link:

W tym rzecz, że pierwsza dama nie reprezentuje narodu. To robi prezydent, albo robią to wspólnie i wspólną pensję dostają. Nikt pani prezydentowej nie wybrał, ani nie mianował, nie pełni urzędu.

Czy można sobie nająć pierwszą damę?

Obrazek użytkownika cassiodorus

19-07-2016 [23:47] - cassiodorus | Link:

Tam ma byc cos jeszcze ciekawego w tej ustawie, konkretnie oswiadczenie majatkowe, a wiec z roznych prezentow biznesowych trzeba bedzie sie tlumaczyc
Nie dziwi fakt, ze pani Kwasniewska chciala dostawac pensje, a ze nikt mimo powszechnej aprobaty sie tym nie zajal, to od czego sa fundacje, prezenty i inne przyslugi

Obrazek użytkownika cassiodorus

19-07-2016 [23:50] - cassiodorus | Link:

Kontrowersje moze wzbudzac wysokosc wynagrodzenia i niedobra praktyka dzialania prawa wstecz, ale tez trzeba brac pod uwage okolicznosci
Gdyby to ode mnie zalezalo Kwasniewska nic by nie dostala, ale ja nie jestem politykiem

Obrazek użytkownika JacBiel

20-07-2016 [06:36] - JacBiel | Link:

Prszę Pana, a co mnie obchodzi, czego pan sobie życzy? czy to powód, żeby doił mnie Pan z kasy?

Prosze odpowiedzieć na jedno pytanie:
1. iloma głosami i na jaki urząd wybrana została Pierwsza Dama?
2. na jaki urząd państwowy została powołana w trybie nominacji?

A jeśli chodzi o protokół dyplomatyczny, to grubomilionowe kwoty są na ten cel przewidziane w budżecie.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-07-2016 [08:17] - HenrykHenry | Link:

Pierwsza Dama na czas kadencji męża powinna wziąść (tak wziąść , tak mnie uczyli w szkole) rozwód lub ogłosić separację małżeńska. To jest ten "jad" JacBiel.
Gdzieś wyczytałem (jakiś kolejny becwal pisal) ze na takie okoliczności reprezentacyjne przewidziane są olbrzymie środki z budżetu panstwa.
Proszę sobie wyobrazić co by się działo gdyby z tego "budżetu panstwa" Agata Kornhauser Duda kupiła sobie jakąś "kiecke" by wygladac ... lub nie daj Bóg opłaciła swoją składkę ZUS ...

Obrazek użytkownika 3rdOf9

20-07-2016 [22:32] - 3rdOf9 | Link:

1. Chciałem napisać "życzę sobie i nie obchodzi mnie, co na ten temat sądzą ludzie, którzy na PiS nie głosowali i głosować nie zamierzają", ale zrezygnowałem z przyczyn grzecznościowych.

Jak widzę jednak grzeczność była niewczesna. Zapamiętam.

2. "czy to powód, żeby doił mnie Pan z kasy" - to jest tak absurdalne, że się można tylko roześmiać, ewentualnie w czoło popukać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-07-2016 [08:14] - Marek1taki | Link:

Środki na reprezentację są w kasie kancelarii prezydenckiej. W tym środki związane z działaniami Pierwszej Damy i o żadnym zarabianiu na ten cel ani na utrzymanie nie ma mowy.
Poza tym to jest służba publiczna, tylko bardziej wyeksponowana niż inne służby i zarobek nie jest jedynym wynagrodzeniem za poświęcenie, a i niedocenienie też jest w kosztach. To nie przymus.
To posunięcie - jeżeli wykorzystana zostanie Pańska interpretacja - posłuży aby wprowadzić w pewnym momencie rozdźwięk w działania polityczne pary prezydenckiej (tej lub następnych), bo Pierwsza Dama nie prowadzi samodzielnej polityki a w interesie wrogów idealnie aby prowadziła.
Naczelnym zadaniem Pierwszej Damy jest bycie odpoczynkiem wojownika. Reszta jest drugoplanowa.

Obrazek użytkownika IwonaPiechowicz

20-07-2016 [12:50] - IwonaPiechowicz | Link:

Te pensje od 8 lat były zamrożone, a o wynagrodzeniu dla Pierwszej Damy mówiło się od dawna, ale wcześniej bano się go wprowadzić. Podwyżki jak najbardziej uzasadnione

Obrazek użytkownika JacBiel

20-07-2016 [14:18] - JacBiel | Link:

Pomijam tutaj swoją pensję, która była w tym czasie intensywnie waloryzowana, nie o to chodzi.
Ale prosze mi powiedzieć, czy Pani naprawdę wierzy, że poseł zjada 100 schabowych dziennie? a teraz tak zgłodnieli że wtrząchną 120?

Parlamentarzyści mają prawie wszystko refundowane prosze Pani, na utrzymanie biura też dostają pieniądze, więc dieta poselska, to tzw. czysty pieniądz. Ale niech mają, stać nas. Podobnie i Prezysdent niech ma, nawet 10 x więcej, ale żona? to jest chore myślenie. podobnie, jak przekupowanie byłych "prezydętowych" i opozycji darmową forsą.

Napisałem do swojego szefa, żeby wypłacił mi na żonę chociaż 100 zł/mc, bo robi mi kanapki i termosy z kawą, więc wpływa pozytywnie na jakość mojej pracy, i sie też nie spóźniam itd.
Oprócz tego zażądałem, żeby wyrównał jej ostatnie 20 lat, czyli 240 miesięcy, bo wiadomo, było nie było, ale kanapki zawsze mi robiła.

Niestety, nie mogę zacytować odpowiedzi, gdyż składa się z samych brzydkich wyrazów oraz zalecenia udania się do psychiatry. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Gniewko

21-07-2016 [10:52] - Gniewko | Link:

Widzę, że wszystko, co związane z PiS-em chce pan opluwać, może pan wyjaśni czytelnikom, jaki jest pana cel. Czy chce pan powrócić do wcześniejszej sytuacji „żeby było, tak jak było” ???