Pułapka się zatrzasnęła - wyszło na to że PiS to katotaliban

Główna teza PiS brzmi, że ochrona życia poczętego tak, ale po pierwsze nie teraz, i nie w ten sposób.
 
Nie w ten sposób, czyli bez sankcji karnych dla matek, co ujęte było w prowokacyjnym projekcie Ordo Iuris.
 
Nie teraz, bo czas nie ten. Za dużo lewicowości w społeczności powoduje wrzenie społeczne i obniża słupki poparcia (innego uzasadnienia „nie tego czasu” nie ma).
 
Matek nie należy karać, tako rzecze Episkopat, a Rząd chętnie podtrzymuje tę linię. Niestety, ale myli w tym momencie cugle.
 
W prawie karnym, wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone. Wszystko co jest zabronione, jest przestępstwem. Każde przestępstwo musi być ukarane (więzienie, grzywna, do wyboru).
 
PiS głosząc, że aborcja jest morderstwem, że należy prawnie chronić życie nienarodzonych, głosi, że aborcja jest przestępstwem - dlatego jest zakazana. Każda matka zabijająca, przyzwalająca, na zabicie dziecka popełnia to przestępstwo i musi być ukarana. Chyba że w sądzie udowodni występowanie okoliczności pozwalających zmienić ocenę jej postępowania z przestępczego na nie-przestępcze.
 
W ten sposób PiS psuje całkowicie prawo głosząc, że przestępców nie należy karać. I szambo to - ten sposób myślenia - rozlewa się coraz szerzej. PiS i Prezes PiS, weszli tym samym w buty duchownych, którzy głoszą pozornie taką właśnie tezę. Pozornie, ponieważ jednak głoszą również, że aborcja jest grzechem, i należy się spowiadać z tego grzechu, a co już Sędzia Najwyższy postanowi, to już inna sprawa.
 
W ogóle z grzechami jest tak, że karę za nie ponosimy w innym świecie - po śmierci na tym świecie. A na tym świecie, jak wiadomo, nawet najwięksi grzesznicy opływać mogą w dostatki i bogactwa, czyli nie ponoszą kary za swoje grzechy w życiu doczesnym.
 
Konstrukcja prawa zatem, które definiuje aborcję jako przestępstwo, ale odchodzi od penalizowania tego przestępstwa w doczesnym świecie, powołując się na święte zasady humanitaryzmu, z którego wywodzi również prawo nienarodzonych do życia, jest próbą konstrukcji prawa moralnego, zamiast prawa karnego.
 
Tym samym Prezes staje się najwyższym immamem, który określa co jest moralne, a co nie, zamiast być, do czego się zobowiązał jako poseł, częścią organu stanowiącego prawo karne, cywilne i publiczne dla pożytku wszystkich obywateli, a nie tylko wyznawców jednej para-religijnej ideologii.
 
Trzeba bezwzględnie bronić nienarodzonych, ale jeszcze nie od dzisiaj, bo opór społeczny jest zbyt duży. To już po prostu czystej wody hipokryzja. Jeśli opór społeczny przeciwko innym naukom niż biologia będzie odpowiednio duży, to rząd zignoruje zasady matematyki, albo prawo ciążenia?
 
Czy można uczciwie twierdzić, że prawo, które karze za utopienie niechcianych szczeniaków, a odstępuje od karania za rozerwanie kleszczami niechcianego dziecka jest mądre i normalne? ja już na pierwszy rzut oka widzę, że to kolejna wersja zakutego, nielogicznego i ciemnego jak tabaka w rogu, talibskiego szariatu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

15-10-2016 [11:50] - Lektor | Link:

Panie Bic-cyc czy jak tam panu, już kiedyś pisałem panu, że jesteś pan piźnięty !!!

Jednak pana obecne wypociny o pełnej nienawiści do PIS I Kościoła przerastają wszelkie standardy normalności:

„ Matek nie należy karać, tako rzecze Episkopat, a Rząd chętnie podtrzymuje tę linię. Niestety, ale myli w tym momencie cugle.
PiS głosząc, że aborcja jest morderstwem, że należy prawnie chronić życie nienarodzonych, głosi, że aborcja jest przestępstwem - dlatego jest zakazana. Każda matka zabijająca, przyzwalająca, na zabicie dziecka popełnia to przestępstwo i musi być ukarana.
W ten sposób PiS psuje całkowicie prawo głosząc, że przestępców nie należy karać. I szambo to - ten sposób myślenia - rozlewa się coraz szerzej. PiS i Prezes PiS, weszli tym samym w buty duchownych. „

Pan dalej nie potrafisz zrozumieć, że karani w Polsce będą gwałciciele i lekarze dokonujący aborcji, czyli morderstwa, a nie matki !!! I tutaj Kościół i PIS mają rację.
Wniosek: Pan potrzebujesz pilnie odwiedzin u psychiatry !

***

Pytanie do Admina: Jak dłogo jeszcze my czytelnicy będziemy narażani na tego typu paszkwile pełne nieprawdy, pogardy i nienawiści ?!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-10-2016 [21:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor

"Pytanie do Admina: Jak dłogo jeszcze my czytelnicy będziemy narażani na tego typu paszkwile pełne nieprawdy, pogardy i nienawiści ?!..."
--------------
Słowem chce Pan zrobić z Admina cenzora? Czy dobrze Pana rozumiem? Czy chce Pan, żeby Administracja portalu ingerowała w treść blogerskich notek???

O czym Pan w ogóle mówi?! Przecież mamy wolność słowa, którą wywalczyliśmy sobie ponosząc po drodze wiele ofiar. Każdy może pisać, co chce, wszakże pod warunkiem, że nie będzie to trolling, bądź stalking. Zaś komentatorzy mogą się z tym zgadzać, bądź nie, a w swoich komentarzach uzasadniać swój pogląd na sprawę. Na tym polega sens mediów społecznościowych, jakimi jest bez wątpienia blogosfera umożliwiająca blogerom i komentatorom polemikę poniekąd poza kontrolą polityków.

Natomiast to Panu Admin powinien zwrócić uwagę za obraźliwe epitety (piźnięty)i kierowanie Autora do psychiatry.

Proszę się nad tym z łaski swojej w wolnej chwili zastanowić.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika angela

16-10-2016 [01:33] - angela | Link:

Uderz w stol......broni swoj swojego, dywersanci rządowi 《KP i JC 》.
Może ktoś w końcu zareaguje na tych szkodników.