​Rozmowa z chłopem o polityce

osoby: Chłop, Polityk, Bankier, Przemysłowiec, Ksiądz

1.1        Rozmowa Polityka z Chłopem

P. słuchaj Chłopie, niedobrze się rzeczy mają. Otóż dowiedziałem się skrycie, tajemną, szpiegowską metodą, że chłopi z Mozambiku planują zabrać twoje pole i sadzić tam swoje dziwaczne kartofle.

Ch. Ale jakże to?

P. Prawem chciwości i zysku. Zmawiają się, że przyjdą tu wielką siłą i zabiorą twoje pole, a ciebie wygnają precz, albo wezmą na postronek.

Ch. ożesz taka ich mać! przecież dać się nie możemy tak łatwo i bez walki… to ty jestes politykiem, to wymyśl co tu zaradzić.

P. Dobrze się składa, bo właśnie szeroko konsultowałem ten złożony, wielowektorowy problem geopolityczny, i jedno wyjście właściwie jest…

Ch. Mówże Polityku!

P. Trzeba nam zbudować lotniskowiec. Popłyniemy do Mazambiku, zrzucimy trochę tego i owego, a później nałożymy kary miedzynarodowe za wywołanie konfliktu, i wtedy czarny lud będzie pracował na nas, a nie my na nich. Wszyscy będziemy bogaci, albo przebogaci.

Ch. No nie wiem, czy tak można… w każdym razie te kary, to może i za dużo, ale ile by kosztował taki lotniskowiec?

P. Dziękuję za to pytanie. Właśnie tak się składa, że jestem po szerokich konsultacjach ze specjalistami, ekspertami oraz ministrami, którzy wspólnie obliczyli, że wystarczy podnieść podatki do 90%, i wtedy jakoś się obronimy przed agresją z Mozambiku. Inaczej koniec z nami. Zabiorą nam pola i każą jeść swoje dziwaczne kartofle.

Ch. Trochę dużo… nie wystarczy na ziarno do wysiewu, i trzeba będzie znów siedzieć przy świecach, bo prąd wyłączą…

P. Wiem, wiem, jedziemy przecież na jednym wózku, sytuacja jest poważna. Jeśli jednak razem, solidarnie, podejmiemy się tych wyrzeczeń, to damy radę, wypracujemy dobrą zmianę.

Ch. Rozumiem, rozumiem, solidarnie, ale co z ziarnem na siew?

P. Chłopie, nasz rząd jest rządem jak najbardziej ludzkim, a nawet ludowym, pożyczy ci na ziarno na preferencyjnych warunkach, a nawet jakbyś i tego nie miał oddać, to nic nie szkodzi. Wystarczy, że przez 3 lata oddasz to co ci urośnie, a dług zostanie umorzony.

Ch. ale co jeść przez te 3 lata?

P. Nie martw się Chłopie, rząd opracowuje skonsolidowany, kompatybilny szeroki system opieki społeczne. Każdemu głodnemu gwarantuje on bez żadnych warunków 100 g chleba dziennie na przetrwanie, a chłopom, którzy podejmą pracę dla dobra Polski i polskiej racji stanu, 300 g chleba dziennie, i uwierz mi, historia potwierdza, że to wystarcza nawet robotnikom leśnym i drwalom, żeby nie umrzeć z głodu. A, no i świece - tak się składa, że mój dobry przyjaciel, Przemysłowiec, ma akurat coś odpowiedniego dla ciebie. Wstawię się za tobą, to dostaniesz może nawet rabat i kredyt.

Ch. Dziękuję, ci o Panie, znaczy Polityku.
-----------------
Podobną rozmowę przeprowadził polityk mozambicki, z mozambickim chłopem, i stąd się wzięły, drogie dzieci, lotniskowce.
-----------------
w następnych mrożących krew w żyłach scenach rozmowy Polityka z Przemysłowcem, Przemysłowca z Bankierem, Bankiera z Politykiem, a na koniec kazanie Księdza.
----------------
pozdrawiam J
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

02-10-2016 [01:52] - gorylisko | Link:

a przewiduje pan rozmowy z feministkami...

Obrazek użytkownika gorylisko

02-10-2016 [03:48] - gorylisko | Link:

inna sprawa, że już widzę dialog chłopa z feministką, wezmie, zadrze kiecę wlepi kilka plaskaczy na obnazone tyły po czym...hmmmm dopompuje ile trzeba aż jej feminizm wypadnie z czaszki...

Obrazek użytkownika JacBiel

02-10-2016 [06:43] - JacBiel | Link:

Obecnie feminizm przeżywa wyraźne załamanie i dezintegrację.
Prawdziwy skansen osób z zaburzoną osobowością.

Ale myślę, że rozmowa z macicą feministki, która podobno ma swoje zdanie na różne tematy mogłaby być interesująca :-)

Obrazek użytkownika Lektor

02-10-2016 [14:58] - Lektor | Link:

Dobrze, to porozmawiaj z macicą feministki.

Obrazek użytkownika mjk1

02-10-2016 [14:18] - mjk1 | Link:

Zostawmy chłopa w spokoju. Lotniskowiec można zdobyć w dużo prostszy sposób, Rząd pożycza w Narodowym Banku Polskim, który to bank jak sama nazwa wskazuje, jest własnością Narodu, kwotę potrzebną na ów lotniskowiec i resztę zabawek potrzebnych do zrobienia porządku w Mozambiku. Po rozwiązaniu sprawy NBP a właściwie właściciel owego banku, czyli Naród, umarza rządowi pożyczkę w całości. Właściciel owego banku, byłby chyba najgłupszym człowiekiem na świecie, gdyby nie umorzył rządowi pożyczki. Miałby płacić za lotniskowiec, który już posiada?

Obrazek użytkownika JacBiel

03-10-2016 [09:04] - JacBiel | Link:

Gdyby celem Polityka było rzeczywiście zbudowanie lotniskowca, to możnaby dyskutować :-))