Kubeł zimnej wody na rozgorączkowane entuzjazmem głowy

Tak jak pisałem już w listopadzie zeszłego roku, tuż po wyborach, PiS nie zrealizuje swoich wyborczych obietnic. To iż pewne sprawy się przesuną, nawet o kilka lat, to nic. Są jednak zaniedbania, które w fizyczny sposób mogą zakończyć przedwcześnie funkcjonowanie Rządu. Obietnica obietnicy nierówna, jak to się mówi. /TUTAJ/

Było to tuż po wyborach, kiedy entuzjazm był na najwyższym poziomie, a jednak chłodna, precyzyjna i fachowa analiza, bez trudu zlokalizowała trudności nie do pokonania.
Oczywiście naraziłem się wtedy na piski świętego oburzenia, że jakoby wróżę z fusów i w ogóle źle życzę naszym wybrańcom narodu. Cóż, czirliderki właśnie od tego są, żeby piszczały, podskakiwały i pobudzały publikę do aplauzu. To że są też przy okazji kompletnymi ignorantami w dziedzinie analizy politycznej, nie jest tutaj najważniejsze.

Ale do rzeczy. Wiadomo już, że słynna obietnica podniesienia kwoty wolnej od podatku nie będzie zrealizowana. Trochę kłopotliwym więc staje się fakt, iż prezydent Duda obiecał, że jeśli po roku nie spełnią się jego obietnice - poda się do dymisji.  Zostawmy to jednak - nie chodzi przecież o to, by prawić sobie złośliwości, a o to by wybrnąć z trudnej sytuacji.

Prezydent skierował wszakże projekt odpowiedniej ustawy do sejmu, i ten ją opracowuje. Powiedzmy, że sprawa nieco się przeciągnie - o jakieś 10 lat. Chyba, że w ogóle rząd unieważni tę obietnicę, co już było sugerowane mglistymi wypowiedziami o całkowicie nowym systemie podatkowo-zusowym całkowicie pozbawionym kwoty wolnej od podatku.
Cóż, wtedy okazałoby się, że nie tylko opóźnienie, ale w ogóle figa z makiem, czyli taka anty-obietnica. Zamiast podnieść kwotę, to się ją obniży, bo jak wiadomo wszystko jest względne, o czym zapewnia pani Premier zapewniając, że podatnicy bardzo, ach jak bardzo, skorzystają na takim rozwiązaniu.

To jednak sprawy przyziemne, dotyczące przyziemnych spraw pieniędzy. To damy radę wytrzymać, bo i tak zresztą, nie mamy wyjścia. Dużo gorsze konsekwencje wywoła jednak zerwanie obietnic wyborczych Prezydenta i Rządu, dotyczących spraw niematerialnych, a więc braku publikacji aneksu do raportu o WSI oraz cisza i wykrętne zbywanie wokół tego tematu, czy pozostawianie na stanowiskach walecznych i nieugiętych szermierzy poprzedniego układu.
Pisze o tym red. Ścios - warto przeczytać./TUTAJ/

Zaniedbania te, to nie tylko straty w marketingu politycznym, ale realne zagrożenie dla dalszej egzystencji Rządu. Nie tępione robactwo już wypełza ze swoich dziur i rozrabia, o czym mogliśmy przekonać się wczoraj (27.05), gdy zgłoszono kilkanaście alarmów bombowych w całej Polsce, a co jest wynikiem niepowodzenia akcji ulicznych Targowicy, która przechodzi teraz do kolejnego etapu walki podjazdowo-hybrydowej.

Efektem chowania głowy w piasek, czyli mówiąc krótko tchórzostwa i niedotrzymywania obietnic odsunięcia Targowicy od żłoba, będzie szybsza, niż nam się może wydawać, klęska rządu PiS, co jasno i klarownie wyłożył tutaj dr Targalski. dr-targalski-o-alarmach-bombowych-akcja-targowicy-na-ulicach-nie-wypalila-odwolano-sie-do-inny

Także i w tej kwestii racja jest raczej po stronie naciskających, niż zawsze-pochlebiających. Należy Rząd krytykować, skłaniając go do energiczniejszej walki z Targowicą. Potakiwanie taktyce strusiej, jest serwilizmem, czyli włazidupstwem samobójczym, gdyż skończy się śmiercią przez uduszenie, z głową uwięzioną w tyłku swojego idola.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-05-2016 [11:03] - NASZ_HENRY | Link:

Tusk, przez dwie kadencje, niczego nie zrealizował z tego co obiecywał, ;-)

Obrazek użytkownika JacBiel

28-05-2016 [12:18] - JacBiel | Link:

Dlatego teraz cieszy się zasłużoną sławą ;-)

A z drugiej strony patrząc, myslę, że realizował, i to z powodzeniem, z tym że nie wiadomo i co naobiecywał ;-)

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-05-2016 [16:07] - Józef Darski | Link:

Tusk wszystkie obietnice czy raczej zobowiązania wobec bezpieki, agentury i złodziei zrealizował. Dlatego naród go przez 8 lat kochał.
Propozycje kompromisu w sprawie TK są klęską, teraz już PiS będzie sią tylko wycofywał a w konsekwencji agnetura zachowa władzę i przywileje przy gromkim i pustym pokrzykiwaniu rządu.

Jedyna nadzieja, że Targowicy Bóg rozum odebrał i na kompromis się nie zgodzi.

Oczywiście zbiór zastrzeżony został przez PiS jeszcze raz utajniony, no to taka dialektyka: ujawniamy przez utajnienie

Obrazek użytkownika Lektor

28-05-2016 [17:18] - Lektor | Link:

Przeczytaj pan sobie stanowisko polskiego rządu w sprawie kompromisu konstytucyjnego, a zrozumiesz pan, że to zagrywka pierwszej klasy a nie klęska. Pańskie przepowiadania o agenturze nie mają żadnych podstaw i sensu.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2016 [18:38] - Goral Supreme | Link:

hmmmm.Nie brakuje tutaj logiki w tej propozycji..Daj boze ,ze to inteligentna zagrywka a nie "dyplomatyczna biala flaga"...

Obrazek użytkownika Jozue

28-05-2016 [15:21] - Jozue | Link:

Dla dr Targalski oraz JacBiel przydałby się kubeł zimnej wody na rozgorączkowane pesymizmem obie głowy.

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-05-2016 [16:56] - Józef Darski | Link:

no to gdzie odtajnienie Zbioru zastrzeżonego? Proszę wskazać co przeszkadza?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2016 [20:54] - Ula Ujejska | Link:

Nic nie przeszkadza :) ... chyba tylko to, że może kapusie we własnych szeregach mają mocne wpływy ?

Obrazek użytkownika Jozue

28-05-2016 [21:17] - Jozue | Link:

Odtajnienie po końcu kadencji Rzeplińskiego w styczniu 2017 roku. Przecież teraz to zostałoby zablokowane. Tak jak ustawa lustracyjna w latach rządów 2005-2007. To chyba jasne.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2016 [21:51] - Goral Supreme | Link:

A kto moglby to zablokowac i dlaczego ?
PIS posiada wiekszosc parlamentarna...Kaszpirowski z pana ..

Obrazek użytkownika Jozue

29-05-2016 [09:03] - Jozue | Link:

Jak to kto, Trybunał Konstytucyjny z oszołomem III RP socjologiem Rzeplińskim.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2016 [16:07] - Goral Supreme | Link:

Ja ze swej strony pamietam zlozona przez PIS obietnice,ograniczenia do minimum poziomu swiadczen emerytalnych dla bandytow spod znakow SB,MO.PZPR,PSL,SD...
Czekam na spelnienie tej obietnicy lecz ma cierpliwosc ma swoje limity...

Obrazek użytkownika xena2012

28-05-2016 [16:32] - xena2012 | Link:

kubeł a raczej kubły zimnej wody należy lać na głowy opozycji.To ona swoim zachowaniem utrudnia wprowadzenie reform,sieje ferment i wroga propagandę.Trudno w takich warunkach cokolwiek przeprowadzić.PIS,rząd Prezydent nie obiecywali gruszek na wierzbie,ale przerasta go ogrom spraw pozostawionych przez koalicję w rozsypce,bądź nietkniętych.Najłatwiej jest krytykować i bawic sie w wieszcza.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2016 [17:27] - Goral Supreme | Link:

Kubly zimnej wody lane byly na Koalicje rzadzaca a obecna Opozycje przez PIS 8 lat i nic nie pomogly w przeszlosci to i teraz nie pomoga..
ONI nie sa zdolni do racjonalnych i pro-Polskich zachowan.
Sa uwarunkowani i skontruowani przez zydo-bolszewie...Nazywa sie ICH Hommo-Sovieticus.Ich dzieci Lemingami z wyplywajacymi konsekwencjami jak wyzej.
Problem w tym,ze PIS nie chce czy nie potrafi zrozumiec,zaakceptowac tego empirycznego faktu.
To jest najwiekszy dysonans poznawczy PIS-u ijego "pieta Achilesowa".Zydo-bolszewia wie o tym i gra ta karta..
PIS powtarza bledy z lat 2005-2007..

Obrazek użytkownika Jabe

28-05-2016 [23:52] - Jabe | Link:

Cóż wrogość tej opozycji przeszkadza? PiS liczył na sympatię z ich strony? Wykręty.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-05-2016 [17:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

"W latach 2005 - 2007 Prawo i Sprawiedliwość miało prezydenta, premiera, szefa IPN, prezesa NBP oraz dwie komisje weryfikacyjne. I choć były wszystkie potrzebne ku temu narzędzia, nie przeprowadzono wtedy najważniejszej reformy sankcjonującej odejście od ustaleń okrągłego stołu i dekomunizację polskiego państwa. A argumentacja, że nie było wykładni prawnej, by ujawnić i ukarać agentów WSI nie jest w stanie się obronić.

Aneks do raportu WSI oraz odtajnienie zbioru akt zastrzeżonych IPN zapowiadano na styczeń. Kończy się maj i ani słowa na ten temat. Więc moja wiara w PIS z każdym dniem wiotczeje. Kończę, bo Panu na blog trollujące żmijowisko ściągnę.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2016 [18:31] - Goral Supreme | Link:

Swiadomie lub nie manipuluje pan faktami.
PIS w latach 2005-2007 nie posiadal wiekszosci parlamantarnej i jego posuniecia polityczne byly uwarunkowane od "koalicjantow" spod znakow Giertycha i Leppera.
Niemniej uwazam ,ze mogl zrobic wiecej... oraz posiadajac obecnie wiekszosc parlamentarna ma wszystkie potrzebne mozliwosci do zrobienia tego co nam wyborcom obiecal..
PIS sam sobie naklada "kaganiec politycznej poprawnosci"w obszarach zwiazanych z Okraglym Stolem..
Odejscie od ustalen w Magdalence jest kluczowym elementem przeprowadzenia reform w Polsce.
Bez zadoscuczynienie ofiarom (narodowi Polskiemu i Polsce) dyktatury zydo-bolszewi przez ostatnie 71 lat nie zbuduje sie Nowej Polski i zdrowego spoleczenstwa.
PIS nie pamieta o tym lub nie chce pamietac.
W tym fakcie biora zrodla konstruktywnej krytyki pod adresem PIS.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-05-2016 [21:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Goral Supreme

"Świadomie lub nie manipuluje pan faktami..."
-----------------
Czy Pan zdaje sobie sprawę z tego, co to znaczy posądzić kogoś o manipulację faktami? Jak ktoś tak zaczyna, to ja już nie czytam dalszej części komentarza.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

28-05-2016 [21:35] - Goral Supreme | Link:

hmmm..tym przeze mnie uzytym slowem na pana miejscu specjalnie sie bym nie przejmowal..Padaly tutaj pod twoim adresem duzo gorsze przez ostatnie lata.
Nie posadzam ciebie o starcza amnezje i wiem ,ze pamietasz uwarunkowania w jakich "rzadzil" PIS w latach 2005-2007.Wiec jaka terminologie proponujesz w zamian za "manipulcje faktami"..wybiorczosc ?

Obrazek użytkownika JJC

28-05-2016 [20:22] - JJC | Link:

"Więc moja wiara w PIS z każdym dniem wiotczeje."
............................
A od ilu konkretnie dni wiara ta Panu "wiotczeje"?
Oto Pana komentarz na Naszych Blogach już w kilka godzin po organizowanym przez PiS Marszu 13 Grudnia 2014. Nawiasem mówiąc marszu, na którego listę Honorowego Komitetu Poparcia sam się Pan wcześniej wpisał.

Krzysztof Pasie...
2014-12-13 [22:36]
"Czy może to wystarczyć? Osobiście wątpię w to..."
-------------------------
Ja również.
Pozdrawiam Panią,
Krzysztof Pasierbiewicz
PS. Trochę mniej delikatnie niż Pani napisał o tym marszu bloger Thomas Percy. Gorąco namawiam do lektury - vide:http://thomaspercy.salon24.pl/...

Obrazek użytkownika Jozue

28-05-2016 [21:20] - Jozue | Link:

A nie sądzi Pan iż najpierw trzeba zrobić porządek z TK aby nie mieszał.

Obrazek użytkownika kwintesencja

29-05-2016 [16:50] - kwintesencja | Link:

Szanowni Państwo! Nam wszystkim potrzebny jest kubeł zimnej wody na "rozpalone' głowy. "Ludzie potykają się nie o góry, a kretowiska." Cierpliwości i wzajemnej życzliwości życzmy sobie nawzajem. Jaka będzie Polska i Polacy, to my sami o tym zdecydujemy. Pamiętajmy, że "przesadna mądrość" i głupota nie zna granic. Budujmy zaufanie rzetelną pracą i wiedzą. Unikajmy uogólnień. Miejmy oczy szeroko otwarte na obecną rzeczywistość. Będzie dobrze. Odwagi i wiary!!!