Teoria III Wojny Światowej - 1

Teoria III wojny światowej 1

Wojna w Europie czyli pytanie -

Czy Angela Merkel prześcignie dokonania Adolfa Hitlera w  totalnym zniszczeniu Niemiec i Europy ?

Niemcy co jakiś czas, systematycznie wchodzą w fazę szaleństwa. Niby  światły i ogarnięty  naród  a jednak coś im co kilkadziesiąt lat odbija. Niepomiernie rośnie im ego.

M. Thatcher spytana o to co myśli o  zjednoczeniu Niemiec odpowiedziała, że ona kocha tak Niemców, że życzy  im, by mieli tych państw jak najwięcej. ( za red. St. Michalkiewiczem )

Również Mitterrand były przeciwny zjednoczeniu  - miał stwierdzić na zamkniętym spotkaniu, że wchłonięcie NRD przez RFN doprowadzi do odrodzenia się „złych”, zaborczych Niemiec o imperialistycznych tendencjach.

Miał też powiedzieć, że w jego opinii, jeśli Helmut Kohl doprowadziłby swój plan do realizacji, Niemcy zyskałyby możliwość zagarnięcia dla siebie większego terytorium niż kiedykolwiek zajął Hitler.

Ostrzegał Margaret Thatcher, że zielone światło dla połączenia Niemiec cofnie Europę do punktu, w którym stała na rok przed pierwszą wojną światową.
( za K. Janicki Thatcher i Mitterrand w 1990 roku : zjednoczenie Niemiec może być gorsze niż hitleryzm ! )

Z punktu widzenia Polski idea podzielonych Niemiec   jest jak najbardziej słuszna. Im słabsze i rozbite Niemcy tym silniejsza Polska.

Założenia

 1   Są trzy liczące się i silne ekonomicznie ośrodki na świecie: Unia ew. z Rosją, USA, Chiny

2. Potencjał ekonomiczny każdego z nich jest mniej więcej równy  i wynosi po ca 20 Bln dolarów ( stanowi to ca 75 % światowego PKB )

3. Jacques Delors  w 1987 przedstawił tzw. raport Delorsa, ukazujący perspektywy zjednoczenia Europy i nadzorował jej przebieg. W 1989 w kolejnej wersji projektu zarysował koncepcję stworzenia Unii Gospodarczej i Walutowej, z jednolitą walutą euro. Wyraził się, że celem unii jest wygranie wojny ekonomicznej z USA.

4. Amerykanom zapaliło się czerwone światło – jeśli ma być wojna to najpierw wykończymy Europę ( p. islamscy najeźdźcy )

5. Każdy kanclerz Niemiec po 1945 roku zanim obejmie rządy w Niemczech musi być zaakceptowany przez Departament Stanu ( czytaj Wall Street )

Wracając do historii.

Co planował Adolf Hitler przejmując władzę w 1933 r w Niemczech.

Rządził 12 lat

Chciał pozbyć się balastu w postaci upokarzającego Niemcy traktatu wersalskiego i stworzyć nowe  Niemcy jako hegemona na kontynencie europejskim. Rosja miała być niemiecką kolonią a mniejsze kraje jak Polska, Czechy Słowacja, Węgry, Rumunia itd.  – krajami satelickimi, wprawdzie oficjalnie niezależnymi ale całkowicie podporządkowanymi Niemcom tak gospodarczo jak i politycznie.  Po osiągnięciu hegemonii na kontynencie europejskim zamierzał stoczyć finalną wojnę z koalicją anglo – amerykańską o panowanie nad światem.

System Bretton Woods, Bank Światowy, MFW i dolar jako waluta rezerwowa to nie pomysły amerykańskie. Te pomysły pochodzą od niemieckich finansistów związanych z Hjalmarem Schachtem – finansistą  Hitlera.

Zarówno amerykańscy,  angielscy  bankierzy jak i niemieccy  w czasie wojny spotykali się w Bazylei  w banku BIS ( Bank for International Settlements – Bank Rozliczeń Międzynarodowych.) Po to został założony. Amerykanie dostarczali np paliwo, którym  Niemcy tankowali czołgi strzelające do Amerykanów. Płatności szły przez BIS, który nadal istnieje, ma się dobrze i dyktuje co inne banki ( także te w Polsce  acz nie polskie ) mają robić. Wspomnę tylko na marginesie  porozumienia Basel I, Basel II i ostatnie  Basel III

System H.  Schachta  miał opierać się na marce niemieckiej i przewodniej roli Niemiec. Program kilka lat później powtórzyli dokładnie Amerykanie.

Co osiągnął Hitler.

Przeciwieństwo tego co zamierzał.

Zniszczone, podzielone  i upokorzone Niemcy. Rosja stała się mocarstwem na wschodzie. Amerykanie stali się mocarstwem na zachodzie. Kraje satelickie wpadły w niedźwiedzie  objęcia Rosji. Rozpadł się system kolonialny.

Co planuje  Angela Merkel.

Rządzi 11 lat - czyli faktycznie od rozszerzenia Europy na wschód  i został jej jeszcze dobry rok. Aż strach się bać co jeszcze wymyśli.

Jeśli Niemcy ją wybiorą to będzie znaczyć, że wolne demokratyczne wybory to farsa.

Merkel chce generalnie tego  samo co chciał Hitler tylko  po cichu ( bez jednego wystrzału ) - podporządkować kontynentalną Europę niemieckiej gospodarce. Chce niemiecki problem demograficzny załatwić islamskimi najeźdźcami. Wielki kapitał niemiecki potrzebuje młodej i taniej siły roboczej. Już w tej chwili Niemcy się chwalą, że mają 82 miliony ludzi. Te tabuny młodych ludzi potrzebują gdzieś spać, coś jeść, pić, w coś się ubrać, z kimś zabawić itd.

Daje to impulsy do wzrostu gospodarczego.

Podobnie Hitler przez program robót publicznych takich jak np. budowa autostrad zlikwidował bezrobocie. Słowa H. Goeringa „ Kannonen statt Butter „  - armaty zamiast masła nie do końca odpowiadały prawdzie. Niemiecka nacionalno-socjalistyczna gospodarka produkowała i masło i armaty. Odbyło się to oczywiście kosztem wzrostu zadłużenia ale kto by się tym przejmował.

Zamiast spłacać długi Hitler wolał wierzycieli pozabijać albo powsadzać do obozów koncentracyjnych.

Niemcy bez taniej i dostępnej siły roboczej  nie są w stanie być konkurencyjni w stosunku do Chin. Rosję traktują jako  zaplecze surowcowe. Nie trzeba jej zniewalać, wystarczy ją gospodarczo zdominować i powiązać z niemieckim przemysłem – projekt Nord Stream na przykład. Gerhard Schroeder ( były kanclerz ) w Radzie Nadzorczej Gazpromu.  Gazprom jako sponsor byłej „ polskiej drużyny w Niemczech  „ Schalke 04 Gelsenkirchen. Rosyjskie supermarkety w Niemczech są i całkiem dobrze się mają.

Polska w planach Merkel to kraj peryferyjny podporzadkowany niemieckiej gospodarce, dostarczyciel taniej siły roboczej w postaci wędrownych  robotników sezonowych - tak jak przewidywał plan Mitteleuropa z 1915 roku stworzony na wtedy niemieckim  uniwersytecie we Wrocławiu.

Tusk i jego kamanda  to byli wierni wykonawcy tego planu. PiS się boi Tuska po powrocie do kraju i chce go zatrzymać w Brukseli. Niepotrzebnie  - Tusk w Polsce jest raczej spalony a w Brukseli - ani nie dbał ani tym bardziej nie będzie dbał o interesy Polski, bo taki jego wdzięk i urok. Poza tym ma w unii tyle ma do szczekania,  co „ tusk „  na kaszubskiej wsi.

Co osiągnie Merkel ?

Tak jak Hitler - przeciwieństwo tego co chciała. Osiągnie podzieloną ponownie  Europę. Odżyją nacjonalizmy i poczucie narodowej dumy w mniejszych krajach.  Unia zostanie w jakiejś szczątkowej formie – taka jaka była przed rozszerzeniem o kraje Europy Środkowo – Wschodniej.

Wschód Europy zostanie w miarę jednolity narodowo. Zachód Europy będzie " multi - kulti".  Z czasem zarysuje się przewaga żywiołu islamskiego. Już w tej chwili w młodszych rocznikach w przedszkolach i szkołach dominują islamskie dzieci i wprawiają się w szykanowaniu niemieckich rówieśników.

Lewackie zasady poprawności politycznej i demokracji wyniosą do władzy  islamskich polityków. Powoli wprowadzą oni szariat. Niemcy, Francuzi, Holendrzy  itd. będą musieli żyć zgodnie z jego prawami.  Jeśli nie zechcą dobrowolnie  to wybuchną wojny religijne. Nastaną ponownie wieki ciemne.

Jeśli Rosja przetrwa do tego czasu to widząc leżącą u islamskich stóp Europę Zachodnią  rozpocznie wojnę.  Przetoczy się przez Polskę jak burza,  pokona osłabioną wojnami religijnymi Europę. Ziści się marzenia Stalina o  napojeniu koni w wodach Atlantyku a raczej wychłodzeniu silników czołgowych w słonej wodzie oceanu.

Amerykanie i Anglicy pozwolą na zniszczenie Europy. W końcowej fazie wojny wkroczą i przepędzą Rosjan za Ural, gdzie będą już czekać  Chińczycy.

Prawdziwa rozgrywka rozegra się jednak między Ameryką i Chinami na Pacyfiku i na Syberii  o hegemonię nad światem. Jeśli wygrają Amerykanie to będziemy mieli New World Order  z jednym rządem, z jednym pieniądzem i z jednym marzeniem – amerykańskim marzeniem.

Mimo wszystko amerykańskie marzenie jest chyba dla nas lepsze niż rosyjskie czy chińskie. No, powiedzmy-  jest już bardziej oswojone.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-05-2016 [18:28] - Marek1taki | Link:

@rolnik z mazur

Koncepcja rozwoju wydarzeń przekonująca.

"Jeśli wygrają Amerykanie to będziemy mieli New World Order z jednym rządem, z jednym pieniądzem i z jednym marzeniem – amerykańskim marzeniem."
A jeśli wygrają Chińczycy to będziemy mieli to samo. Kasyno wygrywa zawsze.

Wygląda na to, że Niemcy są permanentną ofiarą losu od czasu wojny trzydziestoletniej. Mieli taki sam wpływ na wydarzenia jak teraz na zaproszenie najeźdźców.

Obrazek użytkownika Dreamer24

13-05-2016 [19:40] - Dreamer24 | Link:

No cóż, skoro już o Wojnie Trzydziestoletniej mowa...
http://img.niadd.com/funnypict...

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-05-2016 [20:49] - Marek1taki | Link:

@Dreamer24
Dzięki stary. Ubawiłem się. Najkrótsza recenzja.
Nie umiem zrobić takich oczek jak mają na rysunku. Pozostaje :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-05-2016 [08:20] - rolnik z mazur | Link:

Świetne. Kilka rysunków starczy za tysiąc słów. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2016 [19:54] - rolnik z mazur | Link:

Dokładnie. Dzięki Jankesom już dwa razy dostali łupnia. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

13-05-2016 [20:16] - anakonda | Link:

Es wird nichts so heiss gegessen, wie es gekocht wird.

Niemieckie spoleczenstwo budzi sie z letargu, AfD jest jednym z przykladow
tego procesu, podobnie jest we Francji, Austrii, Holandii, Anglii itd.
Bardzo waznym czynnikiem, ktory bedzie mial wplyw na losy Europy i Swiata,
bedzie wynik wyborow prezydenckich w USA.
Wygra Trump wygra Europa i Niemcy, wygraja demokraci z Clinton mozna sie spodziewac najgorszego.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2016 [21:57] - rolnik z mazur | Link:

Das stimmt allerdings. Bardzo wolno się budzi. Chyba bym nie przeceniał wyniku wyborów w USA. Podobno Kennedy był ostatnim prezydentem, którego wybrano w wolnych wyborach. Niektórzy się zorientowali, że nie ma co iść na żywioł. Zarówno Trump jak i Hillary C. będą dążyć do konfrontacji z Chinami i wcisną nam TTIP. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

14-05-2016 [07:37] - anakonda | Link:

" Bardzo wolno się budzi."

------------------------------------
Prowadzony od przeszlo 70 lat " Umerziehung " niemieckiego spoleczenstwa
sprawil, ze z kraju " der Dichter und Denker " zrobiono kraj oportunistow
i idiotow.
Z drugiej strony nie mozna zapomniec, ze pomimo wszystko, pozostala jeszcze
w Niemczech czesc spoleczenstwa, ktora widzi co sie dzieje i probuje
przeciwdzialac rosnacemu zlu. Jednak wszystkie te starania skoncza sie
niepowodzeniem, jesli nie przyjdzie pomoc z zewnatrz, w postaci uwolnienia
narodu niemieckiego spod amerykanskiej kurateli i przywrocenia mu pelnej
wolnosci i suwerennosci.
Mysle, ze takiej pomocy moze udzielic Donald Trump jesli zostanie
prezydentem USA.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-05-2016 [08:18] - rolnik z mazur | Link:

Bywam w Niemczech. Choć ostatnio niezbyt chętnie. Niemców niszczy polityczna poprawność i nieograniczona wiara w pisane prawo. Tu się kłania bizantyjska cywilizacja przywieziona przez Teofano żonę Ottona II. Te pokolenie do 40 - stki przeszło takie pranie mózgów,że coś okropnego. A ci starsi, którzy myśleli - odchodzą. Jeśli pan sądzi, że Trump coś zmieni, to ja chętnie w to uwierzę. Podobno jest Zusatzprotokoll do porozumienia 2+4, w którym jankesi zastrzegają sobie pełną kontrolę np nad programami nauczania w Niemczech i kontrolę mediów do 2099. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

14-05-2016 [11:03] - anakonda | Link:

" Podobno jest Zusatzprotokoll do porozumienia 2+4, w którym jankesi zastrzegają sobie pełną kontrolę np nad programami nauczania w Niemczech i kontrolę mediów do 2099."

-------------------------
Niestety to prawda, nie wiem czy czasem nie wykasowalem,
ale mialem gdzies zalinkowana kopie tego protokołu.
Sa jeszcze tzw. " Kanzlerakte ", ktore sa przez jednych
zakwalifikowane do teorii spiskowych, inni twierdza, ze istnieja.

Willy Wimmer w artykule p.t. " Kolonialgebiet " pisze miedzyinnymi:

" Das Problem liegt jedoch tiefer. Das machen auch die sorgenvollen Fragen vieler Bürger deutlich. Man fragt nach der deutschen Souveränität und danach, ob es eine so genannte »Kanzlerakte« geben soll. Wenn man nachforscht, so scheinen Aussagen dieser Art auf einen ehemaligen MAD-Präsidenten zurückzugehen. Damit soll zum Ausdruck gebracht werden, dass ein Amtsinhaber für das Kanzleramt vorher so etwas wie einen »Treueschwur« im Oval Office des Weißen Hauses ablegen muss, bevor er sein Amt in Deutschland antreten kann."

http://info.kopp-verlag.de/hin...

p.s.

Willy Wimmer

https://de.wikipedia.org/wiki/...

Ponizej ciekawy link:

https://deinerechte.wordpress....

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-05-2016 [11:53] - rolnik z mazur | Link:

To wszystko jest bardzo interesujące. Zastanawiające jest to, że te wszystkie tajemnice jakimś dziwnym trafem wychodzą na światło dzienne, jakby komuś na tym bardzo zależało. Mam wrażenie,że to robota służb. Były szef MAD pisze książkę, Austriacy ja wydają ....W. Wimmer były MdB bryluje w " niezależnych " mediach Coś się szykuje. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-05-2016 [10:34] - NASZ_HENRY | Link:

Ta opinia którą pan propaguje, że nachodźcy nadają się do pracy w niemieckich koncernach jest fałszywa!
Merkel ich ściagneła po to aby rozmiękczyć państwa narodowe w tym Polskę ;-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-05-2016 [12:02] - rolnik z mazur | Link:

Ja jej nie propaguję. Tak to przedstawiali Niemcy( media ) . " Przyjeżdżają do nas lekarze, akademicy, inżynierowie itd" . Później szef niemieckiego Urzędu pracy stwierdził, że większość bez gruntownego i długotrwałego przyuczenia do niczego się nie nadaje - nie wiem czy jeszcze jest szefem. Zgadzam się,że chodziło i nadal chodzi o rozwodnienie krwi i stworzenie nowego człowieka - bez tradycji, wiary i historii - " człowieka sowieckiego" naszych czasów. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

14-05-2016 [14:55] - Ryszard Surmacz | Link:

Mogę dorzucić, że Churchill charakteryzując Niemców powiedział, że oni rzucają się albo do stóp, albo do gardła.

Hitleryzm zapączkował na przełomie XIX i XX w. kiedy to zaczęli swoją działalność prekursorzy geopolityki: Ernest Kapp (uczeń Hegla), F. Ratzel, Kjellen (Szwed, syn pastora). Kapp pierwszy zdefiniował i rozwinął pojęcie"Lebensraum", Ratzel rozwinął koncepcję "Seemacht" i "Mitteleurope".Itd

Ale zanim jeszcze nastal Hitler, warto przyjrzeć się działalności Stresemanna. Podobno już w 1926 r. (jako kanclerz) stwierdził, że gospodarkę w Polsce mamy już opanowaną.

Dziś Niemcy nie mają już takiego zaplecza teoretycznego, ale mają nawis mentalnościowy z okresu II wojny, z którego, nawet gdyby bardzo chcieli, nie są w stanie wyjść. Są więc bezbronni, ale mimo to niebezpieczni. Osmańczyk pisał, że wystarczy im zabrać prawo i tracą orientację. Emigranci dokończa dzieła. Rzecz w tym, że my Polacy na horyzoncie nie mamy męża stanu.

Z "Pamiętników" Gombrowicza pamiętam fragment, jak jechał on pociągiem w Niemczech i przypatrywał się niemieckim drobnym rączkom i zastanawiał, do czego są zdolne i co potrafią dziś z nimi zrobić?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-05-2016 [17:44] - rolnik z mazur | Link:

Co do Winstona to pełna zgoda. Skąd Polacy mają tego męża stanu wyłonić skoro nie mają elit myślących w interesie Polski? Z całym szacunkiem dla PiS ale własnego cienia nie przeskoczą. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

14-05-2016 [20:54] - Ryszard Surmacz | Link:

Co do elit, też pełna zgoda. Na Piłsudskiego czekaliśmy 100 lat, dziś czas biegnie szybciej. Miejmy nadzieję, że też szybciej się objawi. Dużo ludzi wyjechało na Zachód. To źle i dobrze. Dobrze dlatego, że przyspieszy proces wyłaniania się nowych elit.Mam przynajmniej nadzieję.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-05-2016 [21:53] - rolnik z mazur | Link:

To chyba trochę tak jak czekanie na Mesjasza. Te nowe elity mogą się wyłonić tylko z ludzi, którzy mają obecnie dwadzieścia lat. Większość chce wyjechać z prowincji do centrali ( Niemcy, Anglia ) a reszta skończy studia ( w najlepszym wypadku ) z gotowania na gazie i zajmie kierownicze stanowiska w Kauflandzie i biedronce. Elity nie wezmą się z powietrza. To smutne ale Tusk miał rację, że najważniejsza jest ciepła woda w kranie i tak osiem lat przebimbał. Teraz bez jakiejś jednoczącej naród idei jesteśmy skazani na klęskę. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika anakonda

15-05-2016 [09:07] - anakonda | Link:

Fajna ta akademicka dyskusja o tym co bylo 100 i wiecej lat temu,
tyle ze jest ona dobra na forum rozszerzonego kursu " historii nowszej ".
Mnie interesuje jednak bardziej zagadnienie jak i gdzie wychowac sobie
elity, ktore beda zdolne tak kierowac krajem ( krajami ) aby przecietny
ich obywatel mogl godnie, dostatnia i pokojowo zyc.

Autor - rolnik z mazur pisze:

" Te nowe elity mogą się wyłonić tylko z ludzi, którzy mają obecnie dwadzieścia lat. Większość chce wyjechać z prowincji do centrali ( Niemcy, Anglia ) "

Z pierwsza czescia mowiaca o wieku zgadzam sie w pelni, problem moj zaczyna sie gdy jest mowa o tzw. " centrali ",
w domysle Europie zachodniej.

Ponizej podaje link do artykulu z tresci ktorego mozemy sobie stworzyc obraz w jakim stanie sa elity rzadzace obecnie w najwazniejszych panstwach Europy zachodniej. Osobiscie moge tylko ostrzec przed braniem tych elit
za przyklad do nasladowania.

http://info.kopp-verlag.de/hin...

p.s.

Na szczescie jeszcze czesc europejskiej spolecznosci zachowala swoj " instynk samozachowawczy ".

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

15-05-2016 [12:18] - Ryszard Surmacz | Link:

@ rolnik z mazur
@ harakiri,

"to trochę jak czekanie na mesjasza". Trafne! Ale tak to chyba jest... Pisząc o doświadczeniu zachodnim Polaków miałem na myśli ich kontakt z tamtejszą rzeczywistością. Wyłączając głupków z nadmiarem energii, ćpunów,i pijaków, to rzeczywistość, która zmienia myślenie. Wielokrotnie miałem styczność, zwłaszcza ze studentami z zachodnich uczelni. Wielu z nich dopiero tam zdołało złapać właściwą formację.Ale podejrzewam, że nie jest to zasługa tamtejszych uczelni, lecz efekt kontrastu i traktowania Polaków.

Ale to problem szerszy, bo porównując go z okresem zaborów, ówcześni studenci zachodnich uczelni przywozili do Polski nowinki i wykształcenie nieadekwatne do potrzeb polskiej rzeczywistości. Stąd różnego typu hasła o "polskiej anomalii", "polskim okresie dziecięctwa" itd. Dziś spośród tych, którzy wrócili jest chyba dość duża część kompletnie zagubionych, na własne życzenie. Wrócili niby do kraju, ale mentalnie ciągle jeszcze żyją tam - wynoszą się i mają pretensje do całego świata. Warto wprowadzić przedmiot pt. historia polskiej emigracji.

Oczywiście, najważniejszy jest ośrodek, centrum polskiej myśli, których nie ma. Wyrównać przechył można tylko poprzez kontakt z własną historią, której biblioteka ma odpowiedź na wszystkie pytania - nawet, te, które zostaną postawione w przyszłości. Dlaczego Piłsudski mógł zdobyć władzę w przedwojennej Polsce, a Korfanty nie? Dlatego, że reprezentował ciągłość kulturową, ciągłość polskiej myśli, a Korfanty, w tym wypadku, był nuworyszem. Oczywiście, że elity nie wezmą się z powietrza, bo powietrze jest wyssane z wiedzy o Polsce. Mimo to, najmłodsze pokolenie (20-latkowie) zaczyna myśleć kategoriami polskimi. Co z tego wyjdzie, nie wiem, bowiem fakt przerwania ciągu elit jest już faktem. Warto też zauważyć, że nie zaakceptowaliśmy jeszcze piastowskiego położenia i piastowskich uwarunkowań. A więc dziś nie kresy, lecz myśl wielkopolska musi być nam bliższa. Brak takiej akceptacji deformuje straszliwie polska świadomość. Problem: jak w warunkach piastowskich zaadoptować wyższą kulturę kresową? I to jest chyba najważniejsze pytanie na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika harakiri

15-05-2016 [09:08] - harakiri | Link:

Mam jakieś luźne refleksje na ten temat ale wydaje mi się że Piłsudski to nie nie jest ten gatunek elity jaka nam teraz jest potrzebna. To że dużo ludzi wyjechało na zachód to rzeczywiście źle i dobrze, czy więcej źle , czy więcej dobrze, czas pokaże. W każdym razie wydaje mi się że tej ich anglosasko-zachodnioeuropejskiej ekonomiki to na samych uniwersytetach nie da się nauczyć. Potrzebne jest praktyczne terminowanie.

Obrazek użytkownika harakiri

14-05-2016 [18:31] - harakiri | Link:

Co do geopolityki to trzeba jeszcze wymienić profesora Karla Haushofera. Powszechnie uważa się go za jednego z twórców geopolityki. Prawdopdobnie był mentorem Rudolfa Hessa i Hitlera. Niektórzy nawet to jemu przypisują autorstwo Mein Kampf.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

14-05-2016 [20:50] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak, oczywiście niemieckiego geopolityka Haushofera, który powtarzał to wszystko, co pisał Mackinder, lecz w kontekście zaboru cudzego mienia i eksterminacji ludzi. Można też wymienić amerykańskiego geopolityka Mahna, dla którego potęga morska większa jest od lądowej. To początki. Dziś geopolityka najbardziej rozwija się w Rosji.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

14-05-2016 [21:38] - rolnik z mazur | Link:

Owszem - Haushofer chciał opanować heartland a potem rimland. Polska w 39 -tym stanęła okoniem w planach Hitlera - zgodnie z koncepcja Angoli. Ale i Jankesi gruszek w popiele nie zagrzebują. Ich nowa doktryna wojenna zakłada, że nie będą prowadzić działań wojennych na dwóch teatrach. Główny teatr to Pacyfik. Przypomina mi to rosyjską doktrynę - rabotajesz w tieatrie jebi w opieretie. Dlatego jankesi szukają prokurenta do rozróby w Europie. Niemcy w 2009 nie chciały tej roli przyjąć. Wygląda na to, że tylko my pchamy się znowu na ochotnika między wódkę i zakąskę. Zastanawiam się , gdzie do k.. nędzy te nasze elity się kształciły, że takich prostych rzeczy nie rozumieją ? Waszczykowski to powinien zamknąć gębę i w ogóle się nie odzywać. Niech weźmie przykład z Mr No ( Gromyki ). Jak nie widział co powiedzić to mówił niet. Pozdrawiam ro z m.