Nie godzimy się na anarchię – czyli co właściwie powiedział

Nie godzimy się na anarchię – czyli co właściwie powiedział Kaczyński

Prezes dzisiaj coś o anarchii gadali. Ale różnie to usłyszeli dziennikarka. Jedni, że anarchia będzie prowadzona, inni, że jest szerzona (w czasie teraźniejszym) – np.:
Polska The Times ‎@polskathetimes image
#Kaczyński: Nie zgodzimy się na anarchię w Polsce. Nawet, jeśli ta anarchia będzie prowadzona przez sądyhttp://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/dzien-flagi-2016-kaczynski-w-sejmie-to-dobry-moment-na-zmiane-konstytucji,9946288/ …
15:22 - 2 maj 2016

TVP Info ‎@tvp_info image

Jarosław #Kaczyński: na anarchię się nie zgodzimy, prezes #TK odrzucił kompromis, więc pójdziemy własną drogą#wieszwiecej

14:04 - 2 maj 2016
Niedościgniony red. Przemek poszedł jednak jeszcze dalej i usłyszał “strzeżona” (strzeżonego Pan Bóg strzeże, szczególnie w Strzegomiu) oraz dodatkowo, że JK się postawił i zaatakował trójpodział:
image image
Przem.Szubartowicz ‏@PSzubartowicz5 godz.5 godzin temu

Nie zgodzimy się na anarchię w Polsce, nawet jeśli jest strzeżona przez sądy - Kaczyński stawia się poza prawem. Atak na trójpodział władzy.

Tymczasem Prezes faktycznie powiedział:

Na anarchię w Polsce, nawet jeżeli ta anarchia jest szerzona przez sądy, się nie zgodzimy.

Co widać, słuchać i czuć na nagraniu opublikowanym przez Krzysztof Osiejuk ‎@KOsiejuk, który był blisko bezbłędnego zacytowania – mianowicie tylko zamiast jeżeli napisał jeśli. 
image image

#PJK: Na anarchię w Polsce, nawet jeśli ta anarchia jest szerzona przez sądy, się nie zgodzimy.

14:05 - 2 maj 2016

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

02-05-2016 [21:35] - xena2012 | Link:

no cóż nasi szanowni dziennikarze słyszą tylko to co chcą usłyszeć,a mówią tylko to co każe ,,centrala''.Sześć lat temu pewna paniusia zwana gwiazdą TVN odczytała z ruchu warg kłótnię gen.Błasika z pilotem sama będąc poza lotniskiem.Nie fakty bowiem są ważne tylko icj interpretacja.

Obrazek użytkownika HenrykInny

02-05-2016 [22:52] - HenrykInny | Link:

Oni juz sa tak przewidywalni ze szkoda slow. Coraz wiecej Polakow zyczyna nie zwracac uwagi na te ich pokrzykiwania , jazgot , manipulacje ... Robmy swoje a oni wiecej tej swojej "trucizny" niech strzykaja ... w nastepnych wyborach ostanie im sie jeden przedstawiciel ... w radzie gminy "Zapyzia".