Ohydne plotki o gupocie PiS przez podłych skrybów rozsiewane

Niesprawiedliwe pogłoski razić poczęły partię mądrości i dobrej zmiany, że na gospodarce się znają, jak kura na pieprzu. Ratowali ziemię tak pilnie przed wykupem, że uratowali, ale jakby nie całkiem. Polacy kupować i sprzedawać nie mogą, inne narodowości też nie, więc jest uratowanie? Jest. Ale Kościół może – no, to lewacki, jakby w smaku argument, więc się nie liczy, Kościół krzywdy nam nie zrobi. Ale taka gmina żydowska ze wszystkimi pieniędzmi od Sorosa i innych Rockefellerów, już kto wie. Grosz na parę hektarów mogą wysupłać.  A taki, na przykład, islamski związek wyznaniowy, też biedny nie jest. Jeden arabski sułtan przechwalał się, że kasy ma na 200 meczetów po 200 milonów dularów amerykańskich. Nie wiem co prawda, na co przydałyby się im te hektary pod lasem, ale kupić mogą, a Polacy nie.
 
Ustawa była uchwalana w pośpiechu, żeby zdążyć przed majem. Pewnie dlatego, poprawki te nie znane były nikomu wcześniej, gdyż dopisane zostały w ostatniej chwili. Moratorium w ustawie jest pięcioletnie, więc to ustawa tymczasowa – zastąpiona musi być lepszą – właściwą.
 
Jest też trochę nieprzyjemnych rykoszetów, gdyż ustawa ta nijak się ma do wolności handlu i prawa dysponowania swoją własnością, a żeby było śmieszniej, minister Jurgiel okrasza ją sowiecką retoryką, mówiąc o obszarnikach, i skutecznej walce z nimi.
 
Są to zapisy skierowane podobno przeciwko słupom, ale o słupach nie ma nic w ustawie, a ciekawe czemu to? W innych ustawach, i owszem jest: o przepisywaniu majątków w celu ukrycia, o oświadczeniach majątkowych w celu prewencji, więc narzędzia były, ale się rozmyły.
 
Dużym rykoszetem ma być spadek cen ziemi, ze szkodą dla właścicieli oraz zmonopolizowanie handlu przez ad hoc zakładane i istniejące związki wyznaniowe. Szczerze mówiąc, nijak się to ma do wolności gospodarczej, równości wobec prawa podmiotów gospodarczych oraz ochrony własności prywatnej przed państwową żarłocznością administracyjną.
 
Unikniemy z pewnością niebezpieczeństwa gwałtownego wykupu ziemi przez Niemców, ale kosztem gargantuicznej korupcji urzędniczej, która musi się pojawić. Nawet źle napisałem – ona już jest, teraz tylko sięgnie po nowe zdobycze.
 
Dotychczas najlepszym trikiem na jednorocznego milionera było wytypowanie działek rolnych pod zabudowę, wykupienie przez kolegów (konsorcjum tego, co wie, tego co może dać kredyt i tego, który podpisuje u notariusza), następnie zmiana planów zagospodarowania przestrzennego, zwyżka ceny, powiedzmy 250%, podział na działki, ogrodzenie, gmina daje infrastrukturę (media w ulicy) i za rok, dwa sprzedaż i podział zysków (łupów?) – znam na pęczki przykłady karier „od zera do milionera”, przeprowadzonych w oparciu o ten mechanizm. W każdym powiecie się zresztą znajdzie.
 
A teraz pomnóżmy to x100, (nowe kompetencje urzędników) i odpowiedzmy sobie na pytanie, czy korupcja się zmniejszy, czy zwiększy?
 
Ja jednak jestem optymistą, zawsze to awans – od państwa teoretycznego, do państwa tymczasowego – nie wiem, czy o to chodziło w „dobrej zmianie”, ale wyszło, jak wyszło.

1. Warzecha trzy razy mówi "gupia" i raz "nieprzemyślana" o nowej ustawi PiS
2. Narodowcy mówio, że to wszystko Żydom służy, nie Polakom
PS.
3. Wipler też potwierdza: "Nie lubię takich sensacyjnych tytułów, zwłaszcza z powodu tego, że zazwyczaj są nieprawdziwe. Ten tekst jest niestety prawdziwy ( PIS CHCE UMOŻLIWIĆ ŻYDOM WYKUP POLSKIEJ ZIEMI!). PiS uchwalił właśnie ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego. Cel miał być prosty: ochrona przed wykupem polskiej ziemi przez obcokrajowców. Co z tego wyszło? Ustawa o dyskryminacji Polaków, którzy nie są rolnikami indywidualnymi, czyli o dyskryminacji mnie i większości z Was. Skomplikowano życie Polakom, wprowadzono przepisy prokorupcyjne, czy osiagnieto zakładany cel? Nie! "

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

04-04-2016 [22:29] - kat | Link:

Witaj
Gdzie miał oczy PIS gdy radzieckiemu Jurgielowi los Polskich rolników powierzył. Takiego podejścia do rolników nawet sowieci z PZPR nie mieli a Jurgiel z PIS jak najbardziej . Pozdrówka

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-04-2016 [08:29] - Marek1taki | Link:

@autor
Na tym właśnie to polega aby zmiana niczego nie zmieniła. Tak samo zresztą w dziedzinie kontroli administracyjnej. Dochodzą mnie informacje, że rozpoczął się wiosenny sezon polowania na kułaka, czyli PiS wydał polecenia, a bezpieczniacy na stołkach po urzędach nie będą przecież kontrolować swoich. Komuś trzeba jednak dołożyć. Zatem powtórka z poprzedniego dwulecia rządów PiS. Małym przedsiębiorcom uda się wybić z głowy głosowanie na PiS. Zaskoczyła mnie za to jedna (1) opinia o pozytywnych przemianach w głowach u policjantów. Rzecz niebywała. Nic dziwnego, że chcieli odwołać Błaszczaka.

Obrazek użytkownika V for Vendetta

05-04-2016 [17:06] - V for Vendetta | Link:

"..partię mądrości i dobrej zmiany, że na gospodarce się znają, jak kura na pieprzu.." Obok Przemysłu Pogardy znajdzie się zawsze miejsce na Manufakturkę Kpinki i Szydery im. dr Szarpalskiego.

Obrazek użytkownika Lektor

05-04-2016 [17:54] - Lektor | Link:

Tak, ty nie możesz i ja nie mogę kupić ziemi, i wcale się tym nie przeraziłem jak ty, bo ziemia jest dla rolnika do produkcji rolnej a nie cwaniaka który kupuje ziemię, pozostawia ją leżeć odłogiem za co dostaje dopłaty łunijne.

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2016 [21:41] - Jabe | Link:

Świat zachodni cierpi na nadprodukcję żywności, więc cwaniak biorący dopłaty unijne i pozwalający ziemi odpocząć, zachowuje się odpowiedzialniej. To nie ci domniemani cwaniacy są źli, tylko system, który jest przyczyną, a którego Pan nie kwestionuje.

Własność należy do właściciela. Jego prawem jest nią dysponować, a zatem i sprzedać, także komuś spoza jego kasty. Bo mamy tu do czynienia z dzieleniem obywateli na kasty.

Swoją drogą, do państwowych kopalń, państwowych kolei, państwowych linii lotniczych i państwowych dzieci, do których trzeba dopłacać, należy dopisać prywatne rolnictwo, które jest dobre, bo przynosi straty. Bo rzeczy potrzebne z zasady przynoszą straty. Taka mentalność.

Obrazek użytkownika Jabollissimus

05-04-2016 [21:53] - Jabollissimus | Link:

A może ja, kierba, chcę zostać rolnikiem!?

Obrazek użytkownika Starachowice

13-04-2016 [15:47] - Starachowice | Link:

żeby "kościół" założyć to chyba potrzebnych jest 100 osób i niewiele więcej (chociaż ekspertem nie jestem) więc tak naprawdę to kwestia organizacyjna i tyle. to pewnie jak zwykle czyli jak z tym płotem co bydło nie przejdzie a żmija owszem (czy jakoś tak).

przepraszam za mało merytoryczny komentarz :-) chciałem się dowiedzieć jaką teraz się tv ogląda celem uzupełnienia danych? bo republika była dobra przed wyborami a teraz już nie ma żadnej, tak?

Obrazek użytkownika JacBiel

13-04-2016 [18:30] - JacBiel | Link:

proponuję TV Starachowice ;-)
skoro udało się z prasą, wierzę, że uruchomicie też TV :-))

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Starachowice

13-04-2016 [21:30] - Starachowice | Link:

nie mamy takich mocy przerobowych. wbrew pozorom prasa czy telewizja to bardzo dużo pracy. a odnośnie jakiejś telewizji to pytałem poważnie :-)

notabene wymyśliłem nawet taką koncepcję wiadomości telewizyjnych jaka by mi pasowała: dany właściciel (podmiot) tv prezentuje listę tematów które mam do wyboru, które są z danego czasu do omówienia (np. wszystkie lub wybrane - w prosty sposób odhaczane)oraz listę osób które o tym temacie traktuje z komentarzem (czyli dobieram również sobie narrację która mi odpowiada). oczywiście Ci najczęściej wybierani zarabiają więcej :-) no i jest wybór.

pomysł może bez sensu, ale na tv się nie znam :-)

Obrazek użytkownika JacBiel

13-04-2016 [22:38] - JacBiel | Link:

Czyli coś, jakby video-przegląd wydarzeń? dobry plan - wszystko w jednym miejscu.
Teraz podobnie poustawiałem sobie Twittera - w 5 minut znam bieżącą a narrację :-)

a z TV proponuję z czystym sumieniek TVP Łódź ;-)
mój szef poszedł tam w derechtory - co prawda ze szkodą dla gazety, ale są priorytety ;-)