Czy PiS godzi się na taktyczne morderstwa?

Wstrzymywałem się długo, choć gorycz paliła mój język. W końcu dzisiaj przeczytałem obronę aborcji w wykonaniu „zakodowanych” pisiorów. I tym razem używam tego określenia celowo pejoratywnie.
 
Oprócz przeciwnego znaku, ta grupa wyznawców św. Pisa ma równie zabetonowane łby, jak oryginalne kodziaki. Nie wiedzą nawet, co władze PiS sądzą o jakimś problemie, ale bronią do ostatniego tchu dobrego imienia partii, która może dobrego imienia nie straciła, a może go po prostu nie ma - trzeba to właśnie wnikliwie zbadać.
 
Rozkrzyczeli się i oburzyli, gdyż prezes TV Republika, dr Terlikowski, pozwolił sobie powiedzieć, że:
„Jest haniebne, że politycy, którzy do niedawna pełne gęby mieli obrony życia teraz, gdy wychodzi zbrodniczość procedur aborcyjnych, milczą. Rozumiem, że jest wiele pilnych zadań, ale... powstrzymanie sytuacji, w których zgodnie z procedurami i za nasze pieniądze w szpitalach zabija się chorych i niepełnosprawnych, a lekarze odchodzą od konających z płaczem dzieci, by one szybciej umarły jest - na litość Boską - ważniejsze od wszystkiego innego. Codziennie, a to tylko statystyki, zabija się w szpitalach w Polsce trójkę dzieci. „
 
Co prawda obrona pisiorów polegała głównie na obszczekiwaniu i szarpaniu Terlikowach nogawic, ale jeden argument jest na tyle ważny, że należy omówić go staranniej.
 
Otóż wg rzeczonych pisiorów, PiS ma teraz ważniejsze rzeczy, niż wprowadzanie całkowitego zakazu aborcji, a poza tym nie wszystko na raz.
Trochę ręce opadają słuchając tych kanibalów. Ale proszę, proszę wytłumaczyć to zamordowanym dzieciom, wytłumaczyć, że mordujemy ich teraz taktycznie, żeby lewactwo i kodziarstwo się bardziej na nas nie obraziło, bo słupki poparcia mogłyby polecieć w dół.
I jeśli te dzieci to zrozumieją, i się zgodzą, to ja też przestanę się czepiać.
 
Niestety, ale to nie koniec - taktycznych morderstw jest więcej. Nie wprowadzenie natychmiast wyższej kwoty wolnej od podatku, co PiS ustami Prezydenta i Premiera solennie zaręczał w czasie kampanii wyborczej, to mordowanie osób, którym nie wystarcza i tak na życie. Ale nie tak nie wystarcza, że muszą jeździć Skodą, zamiast Jaguarem. Nie wystarcza im na chlanie, czyli michę, żarcie, jedzenie, po prostu nie mają za co jeść, ale i tak podatek muszą zapłacić. Po prostu głodują, albo nie płacą czynszu, albo - i tu dochodzimy do mordowania ludzi - muszą wybierać pomiędzy wydatkami socjalnymi, a lekarstwami.
 
Nie może być tak, że pan w telewizorze gładko powie „teraz nas nie stać, może za rok”, a następnie w iPhonie sprawdzi, czy 10 000 jego pensji już się zalogowało na koncie, bo to trzydziesty przecież. Co to obchodzi osoby głodujące, że hrabiostwo z rządu i sejmu narobiło chlewu z finansami państwowymi? czy to ich wina, że teraz trzeba z nich skórę pasami drzeć, żeby załatać tę dziurę?
 
Takie słowa nigdy nie powinny padać, podobnie, jak te, że teraz jeszcze taktycznie będziemy zgadzać się na mordowanie niewinnych ludzi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika onion13

15-03-2016 [22:11] - onion13 | Link:

Liroy zaskoczył wszystkich swoja postawą

Obrazek użytkownika Robert

15-03-2016 [22:45] - Robert | Link:

100 % racji. Takie sprawy jak aborcja i nazywanie Polaków nazistami powinno zostać dawno załatwione. A nie pitu - pitu.

Obrazek użytkownika cassiodorus

16-03-2016 [00:33] - cassiodorus | Link:

To trzeba byla zalatwiac a nie popfzez antypisowska histerie wysylac niewinne dzieciatka na rzez

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

15-03-2016 [23:15] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Ile potrzeba głosów w sejmie by zmienić tę ustawę o ochronie życia ?
Czy PiS ma taką ilość głosów?

Obrazek użytkownika Lektor

16-03-2016 [00:36] - Lektor | Link:

Panie cierpliwości !!!! No nie da się w ciągu 3 miesięcy naprawić wszystkiego co psuło się przez 8 lat.

Obrazek użytkownika Ptr

15-03-2016 [23:17] - Ptr | Link:

Nie da się przerzucić na rząd i prawo całej osobistej odpowiedzialności za własne decyzje i problemy. Tym bardziej rząd prospołeczny. Ten stan rzeczy kształtował się latami i to z pewnym poparciem wyborców w 2011. Trzeba było inaczej głosować w 2011.

Obrazek użytkownika cassiodorus

16-03-2016 [00:31] - cassiodorus | Link:

A skoro autor tekstu jak na zatwardzialego antypisowskiego psychopa4e przystalo zwalczal pis niczym wsciekly pies, to i za zbrodnie jakie sa popelniane na bezbronnych dzieciach ponoxi pelna odpowiedzialnosc.Mozna by powwddziec bijcie sie wpiersi klamcy i
Choroba umyslowa lagodzi nieco lagodzi oskarzenia

Obrazek użytkownika Lektor

16-03-2016 [00:34] - Lektor | Link:

Zdaje się już panu napisałem kiedyś, że pan jesteś piźnięty !

Obrazek użytkownika HenrykInny

16-03-2016 [01:23] - HenrykInny | Link:

Aaaa to nie bylo odkrywcze.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-03-2016 [01:07] - maks jamnicki | Link:

Świat w ogóle jest okrutny, codziennie setki osób umiera na raka, w tym małe dzieci,bardzo smutne. Codziennie też u nas ze 20 osób ginie w wypadkach a dużo więcej zostaje kalekami, dzieci też, i to też bardzo przykre. I tyle samo osób codziennie popełnia samobójstwo, często z biedy i rozpaczy. Codziennie wiele osób dowiaduje się też, że ma złośliwy nowotwór. Nie myślę, by to komuś nawet bardzo zatroskanemu przeszkadzało w zjedzeniu codziennego śniadania, obiadu i kolacji i w posłuchaniu ulubionej muzyki.Może jutro coś złego spotka i nas. Słowa nic nie kosztują. Ciekawy jestem, czy świętobliwy Marek Jurek zostawia sobie z pensji europosła tylko tyle by starczyło na skromne życie a resztę przeznacza na światową walkę z aborcją. Być może.To by było bardzo OK. Ale dlaczego wszystkiemu winny PiS? PiS daje nadzieję na lepsze pojutrze. Wielu by chciało, by lepiej było już dziś, zaraz. Bywa. Co będzie jutro, nie wiemy. Ale gdyby rządziła Platforma to było by lepiej już dziś, jutro lub pojutrze?

Obrazek użytkownika HenrykInny

16-03-2016 [01:20] - HenrykInny | Link:

Max - zaorales !!!.

Obrazek użytkownika cassiodorus

16-03-2016 [01:32] - cassiodorus | Link:

Swiatabliwy Marek Jurek juz kiedys umyl rece, u zaraniu dziejow 3 rp, nie wiem co prawda czy obiadki mu potem smakowaly jak zawsze, ale do upadku rzadu w 2007 rowniez sie przyczynil i chyba rowniez nie mial sobie nic do zarzucenia

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

16-03-2016 [07:08] - Stoczniowiec | Link:

Przecież mówimy o zakazie aborcji w Polsce, a to nic nie kosztuje i może być wprowadzone od ręki.

Idź zjedz bezstresowo śniadanie przy ulubionej muzyce, nie martwiąc się o mordowanie bezbronnych... O nic się nie martw, jakoś to będzie. Jak PO rządziło też jakoś było, przecież świat jest okrutny a każdy chce żyć (to znane mi stwierdzenie lemingozy, jeżeli mowa o donosicielach, ubekach, i innych nkwudzistach, nie dotyczy wyklętych, nienarodzonych, biedoty).

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-03-2016 [15:52] - maks jamnicki | Link:

Aborcja jest czymś baaaaardzo smutnym. Jeśli się nie mylę, to za mojego życia jeszcze, wykonywano ich w Polsce ok 500 tys rocznie a świat ginekologów robiących tzw "skrobanki" opływał w dostatki. Marek Jurek był już wtedy dorosłym człowiekiem, i nie jest mi wiadome by wtedy na znak protestu rzucił się pod tramwaj. Moim zdaniem intencje bywają różne. Szczere i nieszczere,u niego może szczere ale często szczere intencje mają w ostatecznosci głupi lub zły finał. A czasami "suflerom" podpowiadającym obrońcom życia /którzy to obrońcy mają przecież rację moralną, tak jak ktoś kto krzyczy "nigdy więcej wojny", "niech żyje pokój", kto zaprzeczy?/ chodzi tak naprawdę o większe rozkołysanie łodzi, która z trudem, w burzy, przedziera się przez wzburzone fale. Wynik można przewidzieć. Marka Jurka uważam za politycznego kabotyna i szkodnika. Ale przecież gdy on i Terlikowski staną prywatnie z pikietą pod kliniką aborcyjną, uznam że mają rację.

Obrazek użytkownika JacBiel

17-03-2016 [22:09] - JacBiel | Link:

panie Max, ale pan pierniczysz, należałoby napisać dosadniej, ale nich tak zostanie.
dla pana aborcja jest czymś smutnym - a ja powiem: a dla mnie ujebanie łba Maxowi i poćwiartowanie jego zezwłoka jest czymś smutnym, i bardzo mi przykro, że tak się zdarzać musi na świecie. I co? może być? to pańskie, sadystyczno skurwiałe słowa, panie Maxie.

Obrazek użytkownika JacBiel

16-03-2016 [07:52] - JacBiel | Link:

@all
Dziękuję za komentarze.

Również Pisiorom za obrzucenie mnie błotem oraz bzdurne, niemerytoryczne napady na Marka Jurka, o którym ani słowa nie było w tekście :-))
Potwierdza to moją tezę o ślepocie, głupocie i zacietrzewieniu wyznawców, bo nie świadomych zwolenników, sekty św. Pisa.
Dziękuję też Maxowi, który okazał się starym cynikiem, lekką ręką odkładając obronę bezbronnych na święty nigdy. Max, chyba nie rozumiesz, że to nie gra wideo, w czasie gdy ty sobie bronisz kolegów-cyników, którym nigdy się nie spieszy, mordowani są ludzie.
Szkoda, że nikt nie odniósł się do zerwanych, solennych obietnic dot. kwoty wolnej od podatku - jakie tutaj wykręty - żeby kraść ludziom pieniądze na chleb usłyszelibyśmy?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-03-2016 [16:35] - maks jamnicki | Link:

Hm, bardzo szanuję osoby które walcząc o życie i w ogóle sprawy fundamentalne, kładą na szali swoje życie, są "wypłacalne". Np. Mary Wagner.I pilnuję, by nie dać się zaszantażować krzykliwym tekstom i słowom które niewiele kosztują. Rzucanym przez ludzi między smacznym obiadem i kolacją. Być może zbyt wiele widziałem. No i za mojego życia, jak pamiętam, w Polsce wykonywano ok 500 tys aborcji, wtedy nazywanych skrobankami. I musiałem z tym jakoś żyć, pilnując tylko by życie żadnego z moich dzieci nie było zagrożone takimi myślami ze strony ich ojca i matki, bez względu na konsekwencje życiowe i ekonomiczne. No ale wtedy był czas, że pomimo czasu komunizmu nie odbierano siłą dzieci rodzicom bo "coś tam", jak za czasów PO. Wydaje mi się, że i ja i wielu moich znajomych wtedy jak nic kwalifikowali byśmy się do utraty dzieci wg ustaw niedawnego rządu PO/PSL, z powodu biedy, ciasnoty i bałaganu.Uważam, że najlepsze co można zrobić dziś dla dzieci nienarodzonych i rodzin w ogóle, to z całych sił wspierać aktualny rząd. Gdyby PO i HGW nie wyrzucili z tego szpitala prof. Chazana, tego tragicznego zdarzenia by nie było. Mógłbym sarkastycznie zapytać, a gdzie Pan wtedy był, gdy go wyrzucali? Nie protestował Pan? No to mógłby ktoś przewrotnie acz niesłusznie napisać, że przyczynił się Pan też do śmierci tego dziecka. Słowa, słowa, słowa...

Obrazek użytkownika ruisdael

16-03-2016 [08:23] - ruisdael | Link:

Mój wczorajszy wpis na republice pod art. Terlikowskiego i wypowiedziach "obrońców":
"O wy przekrętasy. Za PiSem tak, ale broń boże za chrześcijaństwem. Całym sercem popieram p. Terlikowskiego gdyż każda śmierć jest gorsza od np. zwłoki z TK czy wiekiem emerytalnym. Dwulicowcy!!! Fuj."

Obrazek użytkownika gal

16-03-2016 [08:46] - gal | Link:

PiS realizuje wszystkie obietnice złożone wyborcom, jeśli była wśród nich obietnica zmiany obecnej ustawy antyaborcyjnej, to masz rację, w przeciwnym wypadku tylko obszczekujesz nogawki spodiumu Pani Premier i jej kolegów.

Obrazek użytkownika xena2012

16-03-2016 [09:43] - xena2012 | Link:

był Pan uprzejmy nazwać mnie kanibalem tak strasznym,że opadają ręce i potraktowana jak zwolenniczka aborcji.Sprawą szpitala i tragicznego morderstwa urodzonego dziecka powinien zająć się prokurator,bo w szpitalu złamano podstawowe procefury:aborcję wykonano w 24 tygodniu niezgodnie nawet z ustawą aborcyjną a żywe i wcale nie słabe dziecko bezdusznie pozostawiono na śmierć.To wielka tragedia,ale dlaczego obarcza nią się PiS? Bardzo trudna jest sytuacja rządu zaszczuwanego ze wszystkich stron i nie można powiedzieć,że w tej chwili sprawa aborcji ma stać sie priorytetem.Wciągnięcie w wojnę ideologiczną zawsze przyczyniało się do upadku rzadu i pan Jurek najlepiej chyba to pamięta.Czy nie warto pomyśleć trochę i jak rząd okrzepnie i upora sie z zaczętymi sprawami wtedy zawalczyć o zakaz aborcji?

Obrazek użytkownika JacBiel

16-03-2016 [13:51] - JacBiel | Link:

I właśnie o to chodzi. Morderstwami powinni zajmować się prokuratorzy, a prawo, które w milczący sposób jest popierane przez PiS (to jest właściwym odniesieniem do cyt. wypowiedzi dra Terlikowskiego), i które warunkowo dopuszcza morderstwa, wiąże prokuratorom ręce :-)
Co do kanibalizmu, to posiłkujecie się Państwo owym zbrodniczym status quo, więc porównanie jest jak najbardziej na miejscu.
Reasumując - nie chodzi tu nawet o ekspresową zmianę ustawy, tylko o żenujące milczenie "sztandarowych" katolików z PiS, co to bez Boga ani do proga, że Polska będzie albo katolicka, albo nie będzie jej wcale itp.
A tutejsze komentarze (na NB) to już szczyt hipokryzji - zasrani pseudokatolicy bez sumienia.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andrzej W.

16-03-2016 [09:57] - Andrzej W. | Link:

Zdaję się, że wielu z nas (piszę "nas" myśląc o patriotach, zwolennikach i wyborcach PIS) po prostu zapomina, że Pan Bóg "też" ma jednak "coś" do powiedzenia. Wielu z nas wierzy, że piękne zwycięstwa A.D.2015 nie byłyby możliwe bez Krucjaty Różańcowej, bez przedwyborczych modlitw do Ducha Świętego, Królowej Polski (czy Św. A. Boboli, ks. Jerzego etc.etc.) w intencji zwycięstwa A. Dudy, a potem PIS; że nie byłyby możliwe bez zawierzenia się polityków PIS Bożej Opatrzności (m.in.A. Duda, J. Kaczyński, B. Szydło, A. Macierewicz i wielu, wielu innych).
A zarazem, jakże wielu z nas zapomina, że Łaska, która została nam dana może być także odebrana. Tak to już z Łaską bywa, z naszej, niestety, winy.
I dlatego, krytykę PIS w kwestii braku dalej idących działań odnośnie do ochrony życia traktuję jako troskę właśnie o to, aby przed złowrogim atakiem, którego - zaledwie uwertury - dziś doświadczamy nie utracić właśnie Bożej Łaski.
Czy naprawdę jesteście pewni, że uda się zwyciężyć wyłącznie ludzką taktyką ?

Obrazek użytkownika Ptr

16-03-2016 [11:20] - Ptr | Link:

To prawda , że została nam dana łaska, jednak działająca przez nasze umysły i dusze. Wobec tego taki szantaż moralny w postaci obraźliwego oskarżenia o "morderstwa" nie jest w tym duchu. Nie każdy nakaz , czy wezwanie moralne jest spływającą na nas łaską. Wiele z tych wezwań to puste słowa ludzi , którym wydaje się ,że wiedzą co jest najważniejsze. Mogą to robić też z przyczyn "innych". Oskarżanie nie jest bożym przymiotem.
Nawet jeżeli wezwanie brzmi : "Trzeba się zatrzymać, aby pomysleć , co jest najważniejsze", to trzeba też o tych słowach myśleć. Te słowa to ukryte oskarżenie człowieka. Zatrzymać się powinien człowiek błądzący. Poza tym te pozornie bogobojne słowa mówią też, że idący nie wie co jest najważniejsze. Jak łatwo gasić ducha , który dopiero co zaczyna oddychać, po kilku latach niebytu.
A co jest najważniejsze ? Iść naprzód powoli wprowadzając porządek moralny w RZECZYWISTYM świecie, a nie w świecie pozorów, o majestatycznym obliczu, w rzeczywistosci funkcjonujacym w oparciu o kłamstwo , oszustwo, hańbę, wyzysk, zdradę, pogradę, zniewolenie. Bo tak jawią się przeszłe lata naprawdę. To nie były lata łaski.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

16-03-2016 [11:46] - Andrzej W. | Link:

Nie wiem oczywiście, czy ktoś nie uprawia krytyki z "innych" powodów, ale zakładam jednak, że czyni to własnie, aby nie zgasł duch, "który dopiero zaczyna oddychać po kilku (?) latach niebytu".

"Święta Boża Rodzicielko i Matko Dobrej Rady. Przyrzekamy Ci z oczyma utkwionymi w żłóbek Betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc obficie krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbronnym.
Dar życia uważać będziemy za największą łaskę Ojca Wszelkiego Życia i za najcenniejszy skarb Narodu."

I dlatego. o ile krytyka, że już, natychmiast powinna być zrealizowana obietnica wyższej kwoty wolnej od podatku jest nieuprawniona, może nawet podejrzana, o tyle krytyka w tym zasadniczym punkcie jest wskazana, gdyż:

„(…) Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.
Lud mówi: Królowo Polski - przyrzekamy!"

Zbliża się rocznica Chrztu Polski,a potem Akt Intronizacji. Jeśli ma to być tylko spektakl to nie przyda się na nic. Czasu jest niewiele.

Obrazek użytkownika JacBiel

16-03-2016 [13:53] - JacBiel | Link:

"...o ile krytyka, że już, natychmiast powinna być zrealizowana obietnica wyższej kwoty wolnej od podatku jest nieuprawniona..."

Jest uprawniona, bo była obiecana. Było dane narodowi słowo, które okazało się gównem.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

16-03-2016 [16:22] - Andrzej W. | Link:

Naprawdę nie przypuszczam, aby trzeba było tu tłumaczyć dlaczego nie wszystkie sprawy finansowe da się załatwić już, natychmiast. Pan też to doskonale wie.

Obrazek użytkownika JacBiel

17-03-2016 [07:29] - JacBiel | Link:

Oczywiście. Są priorytety i priorytety - biedacy nic nie mogą, więc zasadniczo są kopani po jajach przez wszystkich.

Obrazek użytkownika Ptr

16-03-2016 [19:53] - Ptr | Link:

Naród jest wspólnotą wartości. A wspólnota jest też wartością. Trzymajmy się razem. Wartości maja sens , gdy dążymy do nich razem. Inaczej nic nie zrealizujemy.
Chyba jest czas by powiedzieć : Nie pytaj co Polska może zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobic dla Polski.
PiS to jedna z partii idąca rozsądną polską drogą.

Obrazek użytkownika JacBiel

16-03-2016 [13:57] - JacBiel | Link:

" Oskarżanie nie jest bożym przymiotem."
zagadka, kto to powiedział: "wy plemię żmijowe, wy groby pobielane, diabła macie za ojca, który jest ojcem wszystkiego kłamstwa" - cyt. z pamięci :-)

Obrazek użytkownika Ptr

16-03-2016 [19:43] - Ptr | Link:

W ogólności to zły duch jest oskarżycielem człowieka przed Bogiem. Oskarżanie przez Jezusa nie jest jednak ostateczne z racji jego gotowości przebaczania. Nawet w stosunku do Piotra padały te napomnienia.

Obrazek użytkownika JacBiel

17-03-2016 [07:27] - JacBiel | Link:

ok, przekonał mnie Pan - proszę mordować dalej, a potem się dać napomnieć, wyspowiadać i wszystko będzie w porządku.

Obrazek użytkownika Ptr

17-03-2016 [10:53] - Ptr | Link:

1.Jestem przekonany , że zarzut mordowania to fałszywe świadectwo, a tak właściwie publicystyczne przegięcie i dziwactwo, co jest jakąś okolicznością łagodzącą.
2. Nie mam zamiaru Pana przekonywać , gdyż napisałem tak jak jest. Chrystus nie przyszedł świata potępić.
3. Każdy sam bierze na siebie odpowiedzialność za swoje czyny, a dopiero póżniej odpowiedzialnośc rozkłada się na ogół poprzez prawo. Zgadzam się ,że tam,gdzie dochodzi do łamania sumień poprzez prawo , należy jak najszybciej to prawo zmienić. Bo są to sytuacje bez wyjścia.

Obrazek użytkownika JacBiel

17-03-2016 [22:14] - JacBiel | Link:

To nie jest zarzut mordowania, tylko stwierdzony fakt, zamordowania człowieka, bezduszny skurwielu.
Sam na siebie to możesz brać odpowiedzialność, jak ukradniesz paczkę fajek. Jak mordujesz drugiego człowieka, to niszczysz całe, nie TWOJE, chujozo, życie, więc nie pierdol.

z Panem Bogiem - szybkiego nawrócenia życzę

Obrazek użytkownika Ptr

18-03-2016 [21:36] - Ptr | Link:

Jeżeli zagotowałeś sie tak ,że nie wiesz co piszesz , to ochłoń kilka tygodni. Może to przywróci zdolność czytania ze zrozumieniem bez narzucania całemu światu maski z własnych emocji. Taka postawa "świętego szału" jest poniżająca, a nie heroiczna.

Obrazek użytkownika JacBiel

17-03-2016 [22:52] - JacBiel | Link:

1. jeszcze jeden i jeszcze raz - każda ustawa dopuszczająca aborcję, to mordowanie - obudź się niewyskrobany, szczęśliwy człowieku.
A dziwactwem to jesteś ty, świętoszku rozrywający z "czystym" sumieniem ciała nienarodzonych - zresztą dziwactwo, to za mało powiedziane - należłoby powiedzieć: zjebany gestapowcu; wyjaśniam: zjebany w sensie, zepsuty mózg, a gestapowcy, to wiadomo - popierali aborcję.

Obrazek użytkownika xena2012

16-03-2016 [14:58] - xena2012 | Link:

do Autora z 13:51.....Radzę ochłonąć,przestac tupać nogami i ubliżać innym.Dopiero co określił mnie Pan jako zbrodniczego kanibala,teraz awansowałam na zasranego pseudokatolika bez sumienia i hipokrytę.PiS w programie ma zmianę ustawy aborcyjnej i z pewnoscią nia się zajmie po uporaniu z obecnymi problemami które jak widac Pana raczej nie obchodzą jako nieważne.I ten krzyk o ,,żenujace milczenie'' podciągam pod chęc dokopania PIS-owi.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

16-03-2016 [16:50] - maks jamnicki | Link:

Z tym tupaniem nogami to Pani trafiła. Niech się Pani nie przejmuje, ten Pan lubi nadużywać obelg i ostrych epitetów wobec adwersarzy i nie rozumie, że jest to skłonność opisana i przypisana pewnej emocjonalnej niedojrzałości. Ale są większe ludzkie wady, ja np uważam, że on ma tą, ja mam inne, i jakoś trzeba z tym żyć. Pozdrawiam :), też "zbrodniczy kanibal" i "zasrany pseudokatolik" :).

Obrazek użytkownika HenrykInny

16-03-2016 [21:36] - HenrykInny | Link:

Mamy teraz naprawde dobrego Admina.
Nie wtraca sie , nie wymusza , nie kierunkuje niczyich wypowiedzi , nie straszy w poczcie priv. ... ale napewno wymaga by nie sprowadzac tego forum do kloacznego poziomu. Sami musimy dbac i sie zachowywac czy ograniczac ... nie dajac pretekstu.
To przynajmniej niech nas laczy ... dyskusja i spory ale przynajmniej w dystansie (szacunku sam nie mam do wszystkich) do drugiego. Wiem ze czasem ciezko jest zachowac spokoj. Sam mam do siebie wiele ... ale chociaz probujmy ...

Obrazek użytkownika admin

17-03-2016 [14:07] - admin | Link:

Dziękuję. Administrowałem kiedyś forum GP, to wymagało większego zaangażowania :) Na Niezależnej też zupełnie inny, bardziej emocjonalny klimat. Tu jest spokojnie. Z nielicznymi wyjątkami, które byłem zmuszony spacyfikować. Ale oczywiście wtrącania się i wymuszania punktu widzenia Admina za mojej kadencji tu nie będzie. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Domasuł

17-03-2016 [16:04] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Od dawna tu nie wchodziłem, a jednym z powodów była chamówa na blogu dr Pasierbiewicza, zwyczajna ordynarna hejtera. Pamiętam tych nienawistnych starych dziadów jak jakiś Tarantoga i te nawiedzone emerytki, jakieś Andzie itp. Ciekawe czy to się zmieniło. Wątpię. Nawet nie chce mi się sprawdzać. To było szambo.

Obrazek użytkownika JacBiel

17-03-2016 [07:11] - JacBiel | Link:

Szanowna Pani
w obronie nienarodzonych stawiam wszystkie pieniądze, i wiem że mam rację
tylko skończone świnie bez sumienia przyzwalają, godzą się, akceptują, stan obecny stan rzeczy - proszę spytać pomordowanych.

W związku z tym wisi mi kalafiorem, czy ktoś czuje się urażony, czy obrażony - proszę poczytać cokolwiek z kilkunastu encyklik o obronie i świętości życia poczętego i przestać się podszywać pod katolików ze swoimi skurwiałymi poglądami.

Proszę przyjąć to, jako wielkopostne rekolekcje, i na poważnie zacząć traktować swoją wiarę, a nie jak nic nie znaczącą etykietkę w walce politycznej.

Obrazek użytkownika mmisiek

16-03-2016 [16:43] - mmisiek | Link:

Proponowałbym nieco stonować emocje bo wzajemne obrażanie mało w sumie wnoszą do rozwiązania problemu.
Moim zdaniem PiS musi być poddawany ciągłej presji bo sam z siebie wykazuje raczej tendencję do nic-nie-robienia w tej kwestii (zresztą wielu innych też), pozytywne zmiany trzeba na nim po prostu wymuszać.
Padł tu argument, żeby nie krytykować PiSu bo jest zaszczuwany - otóż jest on zaszczuwany w sporej mierze na własne życzenie i tak będzie do końca kadencji (normalnej lub, co bardziej prawdopodobne, skróconej). Powstrzymywanie się w tej sytuacji od nacisków jest ni mniej ni więcej tylko praktyczną zgodą na to, że nic nie zostanie zrobione.

Obrazek użytkownika JacBiel

17-03-2016 [22:25] - JacBiel | Link:

@all
Szanowni Państwo

muszę napisać wypowiedź ogólną, gdyż skląłem od najgorszych, wszystkie osoby, które uważają, że dla polityki można kogoś zabić.
Wiem, że wygląda to nieelegancko, jednak podtrzymuję swoje zdanie.

Może niektóre zatwardziałe sumienia się obudzą? a może nie? nie wiem, jednak mordercę, i pomocnika mordercy, zawsze wyklnę od kurw i i chujów. Taki ich los.

Cieszę się, że tak dużym zainteresowaniem cieszył się temat zazwyczaj marginalizowany - pozdrawiam wszystkich sprawiedliwych.

JB