O co właściwie chodzi w tych awanturach politycznych?

W Wigilię, zupełnie przypadkowo, obejrzałam końcówkę koncertu kolędowego zespołu Golec uOrkiestra na Jasnej Górze, z 13 grudnia, dokładnie ostatnie trzy kolędy. Na żółtym pasku pod spodem leciała równolegle informacja, że właśnie KE wzywa nas do zaprzestania łamania demokracji, że ONZ wydało specjalne ostrzeżenie dla Polski, czekałam tylko, aż poleci tekst, że właśnie Rada Bezpieczeństwa zwróciła się do Putina o zaprowadzenie porządku jako siły ONZ :)
Na koniec koncertu zabrzmiało „Bóg się rodzi” i wszyscy wstali, a już ostatnia zwrotka była śpiewana jak hymn > „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą...”
Ludzie stali nieomalże na baczność, były zbliżenia na twarze, widać było wielkie wzruszenie. Ogromna  pieśń – kolęda błagalna za Ojczyznę -  dosłownie grzmiała na Jasnej Górze!!! A pod spodem te żółte paski...
I dotarło do mnie nagle w sposób absolutnie oczywisty, że te „paski” nie mają już żadnego znaczenia, że wszystkie te ciała jawne, tajne itp. są już przeszłością. I albo się zmienią, albo się rozpadną - zaś Jasna Góra będzie stała jak przez wieki, a my dotarliśmy nareszcie do celu...

A teraz będzie z pozoru z zupełnie innej bajki.
Jak wszystkim wiadomo, PiS razem z Prezydentem zamachnęło się straszliwie na demokrację liberalną w Polsce, atakując jej podstawowy filar, czyli Trybunał Konstytucyjny, ze szczególnym uwzględnieniem Jego Wysokości Prezesa. W obronie praw podstawowych III RP błyskawicznie zorganizował się ruch społecznego oporu, a jego twarzą w parlamencie i na ulicach stał się niejaki Petru, szef nowej partii Nowoczesna.pl. Tłumy wyszły na ulicę, a sondaże oszalały. Po kilku dniach protestów  nastąpił przełom, oto 16 grudnia partia Petru przeskoczyła w popularności PiS! [TUTAJ]
I nagle, tuż przed Wigilią, Petru spadło do 6%, [TUTAJ]
Oczywiście zaraz tu przyjdą mądralińscy i pouczą mnie, że sondaże są dęte i robione  na zamówienie – ależ pełna zgoda! Dlatego sformułuję pytanie inaczej – dlaczego robione na zamówienie sondaże nagle siadły, zdołowały Petru, a teraz pchają do góry PO?? Przecież trzeba kompletnego idioty, żeby uwierzyć  że społeczeństwo w ciągu 10 dni, do tego w czasie świątecznym, tak nagle zmienia preferencje. Co jest grane?
Zaraz wyjaśnię, najpierw tylko wspomnę jeszcze o tym, że „po drodze”, czyli już 18 grudnia [TVN24], JW Rzepliński zasugerował chęć rozmowy z Kaczyńskim....
A teraz wyjaśniam – otóż ciemną nocą z 17/18 grudnia Macierewicz napadł na NATO!
Zaraz potem minister Kownacki dość przejrzyście wyjaśnił, co znaleziono w siedzibie CEK (m.in. godło FSB – info dla publisi) i oczywiście zasugerował różne nieprawidłowości, o których z powodów oczywistych powiedzieć nie mógł. I nagle Nowoczesna.pl poleciała na łeb, na szyję, naród się nawrócił, a w ciągu tygodnia Petru stracił  25 punktów procentowych – no cud po prostu! 
Spokojnie, moi mili PT Czytelnicy – to tylko negocjacje :)))
Opozycja właśnie dostała w łeb, bo rozwalono jej, bardzo prymitywnie zresztą zaprojektowaną, placówkę do kontroli obecnej władzy w postaci tego wrzodu w siedzibie SKW. Do tego prawdopodobnie w łapki Macierewicza wpadły informacje, które diametralnie zmieniają układ sił. Dlatego właśnie min. Waszczykowski formalnie zwrócił się do Komisji Weneckiej [TUTAJ] i temat TK jest „posprzątany”, a gwałtowna kariera Rumina Balcerowicza załamała się na samym początku.  
I tylko ING Bank Śląski stracił paru klientów, bo durny Kondrat wyskoczył bez sensu, już po tym, jak było pozamiatane.
Najnowszy sondaż to po prostu nowe otwarcie negocjacji – opozycja proponuje  rozmowę polityczną, a nie wojnę domową na ulicach, no i jeszcze w grze SLD. Jak wiemy – tow. Miller w TV Republika właściwie poparł wszystkie zmiany w ustawie PiS o TK, co ciekawe – zrobił to 17 grudnia :)
Ok, co dalej?
Następna wojna będzie o media, ale to już jest przesądzone, będzie znowu trochę wrzasku i tyle. Prosty plan zrobienia nowej władzy w durnia metodą Tuska/Sikorskiego właśnie się rozsypał. Zaczyna się gra poważna i na wielu płaszczyznach. Zobaczymy jeszcze różne ciekawe zdarzenia i usłyszymy niespodziewane wypowiedzi.
Tak naprawdę właściwa operacja zakończenia tematu pt. „Okrągły Stół = III RP” odbędzie się dużo później, już po tym, jak ludzie dostaną te swoje 500+ i kilka innych udogodnień. Najpierw na jaw wyjdą informacje ze zbioru zastrzeżonego dotyczącego WSW/WSI, a potem..... nie, nie Smoleńsk, tu wiele nie ugramy póki co -  potem trzeba będzie zrealizować w końcu testament św. JPII i wyjaśnić do spodu śmierć bł. ks. Jerzego [TUTAJ]
I dopiero wtedy będzie prawdziwy koniec komuny....

Wrzaskami ze strony ONZ, RE czy kumpli pani Applebaum nie ma się co przejmować, tym bardziej nie należy zwracać uwagi na wrzaski niemieckie – to oni mają problemy i to coraz większe, dla nas właśnie zaświeciło słoneczko i Bogu dziękować, mamy odpowiedzialnych ludzi u władzy.
Jeszcze tylko przypomnę kolędę Solidarności z 1981 roku. Towarzyszyła mi wiernie przez wszystkie Wigilie, przez 35 lat. I nigdy nie pozwoliła zwątpić...

Niech to światło ogromne stanie się naszym domem,
niech w promieniach tej Gwiazdy ręce ogrzeje każdy.
Niech odetchnie wolnością, tą jasności jasnością,
pójdźcie za naszą Gwiazdą, pójdźcie w jasności jasność.

Wszystkim PT Komentatorom dziękuję pięknie za życzenia pod poprzednią notką. Nie odpowiadałam z powodów oczywistych – Wigilia to przeciez także pierogi, barszcz, ryby, kutia itp. - i ktoś to musi zrobić :))

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika twardek

26-12-2015 [19:14] - twardek | Link:

Chciałbym, w każdym razie mam nadzieję, że nie myli się Pani w wątku Komisji Weneckiej. Byłbym jednak spokojniejszy, gdyby Prezydent podpisał nowelę nie czekając na światłe orzeczenie. Prawnicy od demokracji też pewnie stosują zasadę: skoro nie mogę cię pobić, to się do ciebie przyłączam (if I cannot beat you I join you), co po podpisaniu nowelizacji, w stosownej transpozycji wspomnianej reguły pewnie zabrzmiałoby: "klepnęli, to udajmy, ze jesteśmy neutralni i stwierdźmy zgodność z demokracją (dołożymy im przy innej okazji a na pewno się znajdzie)".

Wygląda na to, że pielęgnując gadżety FSB, w SKW pracowały wyjątkowe osły ?
---
Czy pamięta Pani może, która piosenkarka wyśpiewała tą piękną "kolendę" ? - dzięki za jej przypomnienie.

Obrazek użytkownika eska

26-12-2015 [19:35] - eska | Link:

Śpiewały Haremza i Prońko. A PAD na pewno podpisze, bo opinia Komisji Weneckiej pewnie będzie najwcześniej na wiosnę. I nie jest obowiązująca.

Obrazek użytkownika emilek

26-12-2015 [19:24] - emilek | Link:

Podziwiam Pani przenikliwosc I umiejetnosc wyciagania wnioskow ze zdarzen,

ktore umie Pani polaczyc w logiczna calosc.Jak juz kiedys stwierdzilem ma Pani to cos ,

czego inni nie maja. Niby wszyscy widzimy to tak samo , a jednak inaczej.

Jezeli Pani tak samo gotuje jak mysli to wielka szkoda ,ze nie mam mozliwosci aby je to znaczy :

Pierozki ,Barszczyk I Rybke sprubowac.

Zycze udanego drugiego dnia Swiat

Obrazek użytkownika eska

26-12-2015 [19:32] - eska | Link:

Gotuję lepiej :)

Obrazek użytkownika Lektor

26-12-2015 [21:12] - Lektor | Link:

"eska" jesteś wspaniała ! Rzeczywiście potrafisz celnie wyciągać wnioski.

Osobiście czekam na jakiś artykuł o tych niby polskich celebrytach. Co się dzieje, że co jakiś czas dowiadujemy się o kolejnych np. aktorach, których lubiliśmy na scenach a niektórych wręcz uwielbialiśmy, a oni dzisiaj stają na byle podwyższeniach i popierają czerwoną komunę, bluźnią na ojczyznę i ludzi którzy chcą nic innego tylko jej dobra. Przecież ci niby aktorzy jak Stuhr, Olbrychski, Opania, Gajos, Łukaszewicz, Tym, Kowalewski, Materna, Szczepkowska, Janda, a ostatnio Kondrat robią z siebie zdrajców narodu polskiego popierając czerwoną komunę i złodziei z PO zamiast być ostoją wolności, sprawiedliwości i wartości narodowych. Co się dzieje ? Czy oni są w tym kierunku kształceni w szkołach aktorskich (Wajda, Holland, Kutz i inni) ? Czy to są jeszcze inne powody. To byłby wspaniały artykół. Prosimy o to !

Obrazek użytkownika eska

27-12-2015 [13:53] - eska | Link:

Jeszcze sto lat temu aktorzy mieli status zbliżony do pracownic burdeli. I to wszystko właściwie wyjaśnia.
Aktorzy jako ostoja??? Przecież oni są do wynajęcia, odgrywanie ról to ich zawód.

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-12-2015 [22:22] - Józef Darski | Link:

to negocjują służby niemieckie z rosyjskimi, bo choć obie strony chcą pognębić nas, to jednak zawsze pozostaje pytanie kto ile weźmie. Jeśli zwycięży Svetru - całość bierze Putin, a potrzebny jest Pakt Mołotow-Ribbentrop.
Zaraz będzie sondaż, że jednak Svetru ma 30 proc. a Schetynescu 15 i sugestie, że Schetynescu może być sojusznikiem przeciw Svetru.
Bez gry wywiadów sytuacji w Polsce nie da się zrozumieć.
A ustawa medialna - już Targowica ma sojuszników wewnątrz obozu patriotycznego i będzie opóźniana za wszelką cenę. Miała być w grudniu, teraz połowa stycznia, jeśli nie wywrzemy nacisku będzie może w marcu i do przysłowiowego Lisa dołożą Ziemkiewicza no i koniec reformy.

Obrazek użytkownika twardek

27-12-2015 [01:48] - twardek | Link:

Waszeć to tak bez wątpliwości. Pewnie rozstrzygnięcie czy aferę podsłuchową przeciw Kopacz/Schetyna zmajstrowali Rosjanie i/lub Niemcy i/lub Luksemburg - też pewnie nie sprawia żadnego kłopotu ?

Obrazek użytkownika Józef Darski

27-12-2015 [12:43] - Józef Darski | Link:

nie pisałem o Sowie tylko o Svetru. To są dwie różne operacje. W każdej działają różne siły w zależności od poziomu.

Obrazek użytkownika eska

27-12-2015 [02:38] - eska | Link:

Balcerowicz jako człowiek Putina? Ciekawa koncepcja...
Nie znam się na wywiadach, natomiast opóźnianie ustawy medialnej do czasu, aż padnie KRRiT - ma zwolenników, to fakt. Jest to niewątpliwie wyjście łatwiejsze niż kolejna mordercza wojna. Zwłaszcza że Swetru może mieć nawet 60% procent poparcia wg mediów, a to i tak niczego nie zmienia, póki jest 234 posłów w sejmie.
Służby i prokuratura - tylko opanowanie tego tematu się liczy i zdecyduje ostatecznie o wyniku. I oczywiście 500+.

Obrazek użytkownika Obywatel

26-12-2015 [22:55] - Obywatel | Link:

Obecność Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON jest gwarancją ostrej walki z wpływami wojskowej peerelowskiej i kremlowskiej bezpieki. I to jest bodaj najważniejszy czynnik w polityce wewnętrznej po naszej stronie. Najsilniejsza przesłanka pozwalająca na umiarkowany optymizm.
Front Oraczy w dół - kolejna świetna informacja, ludzie Komorowskiego pewnie niepocieszeni.

Będzie wolna Polska! Wszystkiego dobrego!

Obrazek użytkownika Art

26-12-2015 [23:57] - Art | Link:

Pięknie Pani osłodziła mój drugi dzień świąt.Lecz ostatnie "TUTAJ" dotyczące +ks.Jerzego nie otwiera się.Czy tylko u mnie?

Obrazek użytkownika eska

27-12-2015 [02:27] - eska | Link:

Coś się zepsuło, już poprawiłam - teraz się otwiera, przynajmniej u mnie. Podaję link niezależnie >
http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=...

Obrazek użytkownika gorylisko

27-12-2015 [08:18] - gorylisko | Link:

pani Esko, dzięki za wnikliwą analizę, proste zestawienie faktów, okoliczności, dat... i sytuacja jest klarowna...
inna sprawa, to czy tak dobre rozegranie sprawy to Kaczyński i jego ludzie czy też korzystał z pomocy (czyjej?)
stawiam dolce przeciw orzechom, że pomoc przyszła z USA ale z uwagą, że nie bezpośrednio z białego (nomen, omen domu) podejrzewam Stradford... niestety... ostani myślący kategoriami światowymi w kontekscie dobro/zło prezydent nazywał się Reagan... od tamtej pory... staczanie się hameryki a raczej mieskańców białego domu...zwłaszcza czarny lokator tegoż... podejrzewam, ze lewactwo ma problem bo jak tu czarnucha wyzwać od faszytów... ;-)

Obrazek użytkownika jdj

27-12-2015 [08:27] - jdj | Link:

Piękny tekst - dzięki! I pozdrawiam serdecznie życząc pomyślności w Nowym Roku - w załączeniu końcowy fragment mojego (planowanego) toastu sylwestrowego:
Nowy Rok niech się waszmościom,
Ich-mościankom, wszystkim wkoło
Zapowiada pomyślnością,
Niech czas płynie nam wesoło!
A z kominka ognia blasku
Przywołując duch Wieniawy,
Witać Nowy Rok o brzasku,
By nie szczędził nam zabawy!
Życzmy więc każdemu bratu,
Z piłsudczyków, demokratów:
Weteranów, dzieci kwiatów,
Dętych, chudych i wariatów.
Luzuj, bracie, namiętności,
Wyzbądź troski, żalów, złości,
Ciesz się życiem wraz z innymi,
Niech Ojczyzna nam rozkwita,
Bo jesteśmy wszyscy z ziemi
Ojców, Piasta, Ziemowita!
I Papieża treść nauki
Wysłuchajmy też uważnie,
By córeczki, syny, wnuki
Żyły w zgodzie i przyjaźni!
Błogosławmy kraj nasz polski,
Prezydenta, Rząd Beaty,
Głos Kościoła, miasta, wioski
I Polaków zacne chaty!
Powiedziawszy - nie od rzeczy
Będzie toast wznieść, kolego,
Kto wypije ten nie zgrzeszy
W sylwestrową noc. Dosiego!!!
ED2015

Obrazek użytkownika gorylisko

27-12-2015 [08:33] - gorylisko | Link:

pani Esko, dzięki za wnikliwą analizę, proste zestawienie faktów, okoliczności, dat... i sytuacja jest klarowna...
inna sprawa, to czy tak dobre rozegranie sprawy to Kaczyński i jego ludzie czy też korzystał z pomocy (czyjej?)
stawiam dolce przeciw orzechom, że pomoc przyszła z USA ale z uwagą, że nie bezpośrednio z białego (nomen, omen domu) podejrzewam Stradford... niestety... ostani myślący kategoriami światowymi w kontekscie dobro/zło prezydent nazywał się Reagan... od tamtej pory... staczanie się hameryki a raczej mieskańców białego domu...zwłaszcza czarny lokator tegoż... podejrzewam, ze lewactwo ma problem bo jak tu czarnucha wyzwać od faszytów... ;-)

Obrazek użytkownika kwintesencja

27-12-2015 [22:54] - kwintesencja | Link:

O co chodzi w tym wszystkim? O KASĘ!!! Większość Polaków nie ma z tym nic wspólnego. Pieniądze, to nie wszystko. Najważniejsze, to godności i skromność. "Podnieś rączkę Boże Dziecię i błogosław Polskę, Ojczyznę naszą i wierny Bogu Lud."