Proszę Państwa, skończyła się komuna!

Wszyscy ciut starsi doskonale pamiętają tamto, bardzo wówczas wzruszające oświadczenie Szczepkowskiej w TVP. Miało miejsce dokładnie 28 października 1989 roku, dziś mija właśnie 26 lat*.
W linkowanym niżej artykule Szczepkowska wyjaśnia, dlaczego to powiedziała, ale my po latach dobrze wiemy, że zostaliśmy w 1989 zrobieni w durnia i że to nie wybory 4 czerwca były tym momentem, bo tamte wybory wygraliśmy w znakomitym stylu. Nie – tym momentem była zgoda „naszych” na powtórkę głosowania na tzw. listę krajową** dla komuchów - bo my w tamtych wyborach, zgodnie z ordynacją ustaloną przy Okrągłym Stole, po prostu tę listę wycięliśmy.
Tego nikt się nie spodziewał i zrobiło się nieciekawie > nasi dali się zastraszyć. Nie chcę tu analizować, kto i dlaczego faktycznie uwierzył, że mogą nas znowu rozwalić, a kto koniunkturalnie wspierał porozumienie z komuchami, późniejszy czas to wszystko nam pokazał. Ale to wtedy, 8 czerwca 1989, cztery dni po wyborach, nasi zgodzili się na zmianę ordynacji wyborczej i unieważnienie tego głosowania.
I to był faktyczny początek III RP, cała reszta, poczynając od wyboru Jaruzelskiego na prezydenta, a kończąc na zgodzie Kopaczowej na arabskich emigrantów to tylko konsekwencja tamtej decyzji. Naród został potraktowany nie jako suweren, ale jako narzędzie do zdobywania władzy i fruktów dla poszczególnych grup interesów, a skoro na to się zgodził, to potem już należało go tylko utrzymywać w tym stanie umysłu, co stało się głównym zajęciem mainstreamowych mediów.

I oto mamy dzień wczorajszy – nie będę tu opisywać mechanizmów działania partii, powiem tylko, że PiS to nie zakon świętych i ciężko jest być ludźmi Mojżesza, którzy przewlekli towarzystwo przez pustynię, ale wejść do Ziemi Obiecanej już nie mogą. Pewne jest jedno – były pewne tarcia wewnętrzne co do obsady stanowiska premiera i, jak zwykle w takich momentach, pojawiły się różne koncepcje. Jaki byłby tego koniec, czyli ostateczna decyzja polityczna, tego już się nie dowiemy nigdy, bowiem Karnowscy wywlekli temat, a naród wrzasnął strasznym głosem – chcemy Beaty, tak było obiecane!
I oto stała się rzecz niesłychana – PiS, nie wątpię, że za sprawą mądrości politycznej  Kaczyńskiego, przeciął spekulacje i błyskawicznie ogłosił decyzję zgodną z wcześniejszymi obietnicami.

Pisze dziś prof. Nowak***, że miał rację w swoim liście, za który został swego czasu strasznie obsobaczony - sęk w tym, że prof. Nowak nadal nie rozumie, iż nie wystarczy mieć rację co do meritum, bowiem nie chodzi o to, żeby prezes Kaczyński uszczęśliwiał nieustannie Polaków swoim geniuszem, chodzi o przywrócenie podmiotowości.
Chodzi o przywrócenie poczucia dumy i wiary we własne moce sprawcze. Suweren dał głos > naród  wygrał te wybory i naród postawił żądanie, a zwycięska partia, mając pełnię władzy, szybciutko dostosowała się do tego głosu.
To musiało się zdarzyć dla dopełnienia całego procesu  – obie strony, wyborcy i partia, na coś się umówiły. I umowa została symbolicznie „sprawdzona bojem”, jak to mówią czekiści:)
Tak to wygląda i bez względu na to, jak do tego doszło (ciągle przypominam, że Pan Bóg pisze prosto po liniach krzywych!), jest to absolutnie ważny moment w naszej historii - nihil novi sine communi consensu!
Nic nowego bez wspólnej zgody – to nam obiecano i tego dotrzymano. Umowa została potwierdzona.
Wiem, że mało kto to jeszcze czuje  i niewielu zrozumie, o co mi chodzi, ale informuję uprzejmie PT Czytelników, że właśnie wczoraj, wspólnie, wywróciliśmy Okrągły Stół !
I nic już nie będzie tak samo. I dzięki Bogu, nareszcie....

PS. Obiecuję, że będziemy tu poważnie dyskutować o ustroju państwa. To jest początek tej dyskusji, bowiem nowy ustrój musi być oparty na maksymalnym przywróceniu suwerenności obywatelom. To jest podstawowa zasada, wg której będziemy sprawdzać każdy pomysł polityczny.

*http://www.nto.pl/artykuly-archiwalne/art/4119007,joanna-szczepkowska-4-czerwca-skonczyl-sie-w-polsce-komunizm,id,t.html
**https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_lista_wyborcza_(1989)
***http://wpolityce.pl/polityka/269915-glos-wyborczy-w-roku-2015-po-blisko-9-miesiacach-prosze-o-ponowna-lekture-mojego-listu-na-konwencje-andrzeja-dudy

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

28-10-2015 [15:52] - Lektor | Link:

Tak, masz rację eska, skończyöa się komuna !

A ja man nadzieję, że skończyła się również postkomuna - potrzebowaliśmy na to aż ponad 25 lat - oj Polacy, Polacy ?!

Moim zdaniem to nie tylko "Razem" załatwiło czerwonych ale również Palikot. I chociaż uważam Palokota za totalego przygłupa, to w tej chwili należą mu się podziękowania (pomimo tego, że pewnie nie zdawał sobie sprawy z tego), W każdym bądz razie już prawie nikt nie miał zamiaru głosować na tych palantów.

Teraz kolej na Radio i TV: Trzeba zabrać te media dzieciom resortowym, oszustom, manipulatorom i kłamcom, i to jak najszybciej. To co mówi Czabański napawa wielkim optymizmem - oby tak dalej !!!

Pozdrawiam eskę !

Obrazek użytkownika Tarantoga

28-10-2015 [15:55] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Dopóki żyją sygnatariusze okrągłego stołu,ich dzieci,ich wnuki...to niczego nie wywrócisz,a my wraz z Tobą.

Wspaniale to opisuje Rafał Ziemkiewicz w swojej książce: "Uwarzałem Ze".

To,ze teraz Miller i osoba palikot dostali kopa,to jeszcze nie obalenie komuny...komuna siedzi w głowach większości tego "społeczeństwa",tego "narodu" i jest non stop podtrzymywana przez media...a media zostały zapisane w Magdalence towarzyszom Kiszczaka,Jaruzelskiego i reszcie tego robactwa.

Co rano słucham TrUjki przez kompa...tam dalej M.Jethon trzyma legitymację PZPR i czekoladowego oreła...nie mówiąc o powrocie wszystkich TW do tego radia.

Rączki całuję---P.

Obrazek użytkownika gorylisko

28-10-2015 [16:38] - gorylisko | Link:

komuna będzie skończona w dniu kiedy kiszczak i jeszcze kilku innych generałów wyląduje w pierdlu z emeryturą na poziomie najniżeszej stawki...archiwa ipn otwarte zaś służby zlikwidowane i odtworzone na nowo
a michnik zamknie swój biznes

Obrazek użytkownika Andrzej W.

28-10-2015 [16:48] - Andrzej W. | Link:

Druga Głupia ?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

28-10-2015 [17:00] - Andrzej W. | Link:

Druga Głupia ?

Obrazek użytkownika Czesław2

28-10-2015 [17:21] - Czesław2 | Link:

Nie, według mnie do końca komuny daleko. I nie chodzi tu tylko o pospolitych zbrodniarzy herbu Kiszczak.Chodzi o wszechobecnego analfabetę homosowieticusa, któremu się należy.

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

28-10-2015 [17:36] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

A po co mu w pierdlu emerytura. I tak będziemy musieli płacić za jego utrzymanie. Do kamieniołomów za miskę zupy z brukwi.

Obrazek użytkownika marsie

28-10-2015 [17:39] - marsie | Link:

"Wiem, że mało kto to jeszcze czuje i niewielu zrozumie, o co mi chodzi" - no jasne, ja też uważam, że skromność to wielka rzecz!

Obrazek użytkownika arabas

28-10-2015 [18:11] - arabas | Link:

"Pewne jest jedno- były pewne tarcia wewnętrzne co do obsady stanowiska premiera"skąd ta pewność może Pani zdradzić,chyba że pisze Pani braćmi Karnowskimi:"ze żródeł zblizonych do pisu dowiadujemy się....".itd.

Obrazek użytkownika ankal75

28-10-2015 [19:02] - ankal75 | Link:

Do końca IMO daleko .Porównajcie Państwo wyniki PiS vs PO+Petru w okręgach na stronie:

https://pbs.twimg.com/media/CS...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

29-10-2015 [13:30] - maks jamnicki | Link:

Oczywiście,tylko bitwa wygrana a radość i achy jak po wygraniu wojny. Ten smok ma nie siedem głów a dwanaście, trzy zostały ścięte i zaczyna się u patriotów celebra zwycięstwa i odprężenie. A tamci na drugi dzień robią narady, kto wie czy nie także u Kiszczaka /"poradź wodzu, w 80-tym i 89-tym roku dobrze to wymyśliłeś, a mózg starzeje się najpóźniej..."/, a w Berlinie i Moskwie na pewno narady, jak to wysadzić i patriotów utopić w szambie. Ludzie, gdzie wy żyjecie? Na księżycu.? Trzy głowy ścięte /3x wygrane wybory, prezyd, sejm, senat, też z dodatkiem fartu, Razem/ i karnawał? Niech "nasi tam działają?". To we śnie nas zeżrą.I ich. Na to czekają. A to dopiero i tylko, otworzyły się możliwości działań, zresztą może jak chodzenie po polu minowym.Znając ich metody, lepiej się na zapas niepokoić i czuwać.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-10-2015 [19:17] - Marek1taki | Link:

Pani Esko,
Niepotrzebny ten tytuł. Gdy usłyszałem wtedy słowa Szczepkowskiej to głos intuicji jęknął we mnie. Stąd mam złe skojarzenia.

Obrazek użytkownika Art

28-10-2015 [19:39] - Art | Link:

Nie jestem fanem Cejrowskiego od czasu jego "akcji" i blamażu z Empikiem.Ale nad tym o czym mówi poniżej warto się zastanowić.
http://tinyurl.com/oawsrmq

Obrazek użytkownika kwintesencja

28-10-2015 [23:16] - kwintesencja | Link:

Jestem ciut starszy. Cieszę się, że po wielu, wielu latach, w tym roku, zostałem mile zaskoczony. Dziękuję tym, którzy mądrze głosowali, jak ewangeliczne panny, które nie zapomniały o oliwie do swych lamp. No cóż, "komuniści" nie wyparowali. Kolejne ich pokolenie daje o sobie znać, co widać i słychać. Nam pozostaje nadzieja, że mądrze zostanie wykorzystany ten moment, który mimo fałszerstw, pozwolił PiS przyznać 235 mandatów. Przed rządem i nami ciężka praca. Czy zdamy egzamin z dojrzałości?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-10-2015 [10:35] - NASZ_HENRY | Link:

Spokojnie to tylko Bolszewicy wykończyli Mieńszewików ;-)