Jak red. „Iwaszko” twarz prawicowemu blogerowi uratował

Na przełomie lipca i sierpnia byłem na Półwyspie Helskim w mojej ukochanej Jastarni, gdzie z nieba leje się szczęście o złocistej barwie jantaru, a kac mija nim jeszcze ośmieli się zrodzić.

Pewnego dnia przed pójściem na plażę siedziałem z kolegami 70 Plus w kawiarni „Weranda”, jednym z tych miejsc, gdzie trzeba bywać i opowiadałem, co kilku naukowo utytułowanych „kutasów złamanych’ wymyśliło, żeby pod pretekstem ekologicznego programu NATURA 2000 wyszarpać z Unii Europejskiej ciężkie pieniądze.

W trakcie mojej opowieści przyczłapał do naszego stolika pan redaktor Jerzy Iwaszkiewicz ps. „Iwaszko” przez warszawskich złośliwców także „sępem” nazywany, gdyż ponoć od kilku dekad jeszcze ani razu nic nie zjadł i nie wypił za swoje pieniądze, bo salon mazowieckiej Warszawki stawia mu bez opamiętania, byle się tylko znaleźć w nobilitującej do krajowych „elit” szpalcie zatytułowanej „SALONY Jerzego Iwaszkiewicza”, którą można znaleźć na ostatniej stronie magazynu VIVA!.

Czujny sęp z zapartym tchem słuchał mojej opowieści, jak to eko-Hunowie z Gdańska chcą wykarczować od wieków zdobiące półwysep dzikie róże pomarszczone, a kiedy skończyłem prześwidrował mnie tymi swoimi chytrymi oczkami i spytał słodziutko, czy mógłbym mu podać więcej konkretnych szczegółów tej ponurej eko-afery, czemu ochoczo przyklasnął rozkochany w Jastarni legendarny "Dunin" - starzy Warszawiacy wiedzą, że chodzi o Jana Dunina Mieczyńskiego.

Odpowiedziałem mu tedy, że wszystko opisałem na swoim blogu w notce pt. „Utytułowane kutasy złamane – rzecz o eko-pitoleniu”. Jednakże pan redaktor zdobywający szlify dziennikarskie we wczesnym zaraniu jurajskiej epoki dinozaurów wyznał mi z rumieńcem na twarzy, że do komputera nigdy się nawet nie zbliżył, bo się boi, że go kopnie i z wdzięcznym uśmieszkiem poprosił żebym mu ten tekst wydrukował, bo on napisałby o tym w VIVIE!

Jako że Jastarnia na Półwyspie Helskim to moja życiowa miłość i ratowanie owej riwiery północy powierzyłbym samemu Lucyferowi, wydrukowałem Iwaszce mój artykuł.

No i dziś kupiłem nową VIVĘ! Patrzę, a tu na ostatniej stronie widnieje streszczenie mojego tekstu, jakby żywcem przepisane. I nie byłoby sprawy, gdyby robiący za dziennikarza "Iwaszko" nie zapomniał podać danych źródłowych skąd zrzynał, bo tak po prostu wypada. A może VIVA! się bała, że wystąpię o tantiemy?

Ale nie ma złego, co by nie wyszło na dobre.

No, bo gdyby pan redaktor nie daj Boże umieścił moje nazwisko w swojej słynnej szpalcie na ostatniej stronie magazynu VIVA!, to po wygranych przez PIS wyborach, jako bloger prawicowy mógłbym się znaleźć w równie wstydliwych opałach, co pan prezes Jarosław Kaczyński, jak po zmianie wiatru, na Forum Ekonomicznym w Krynicy biznesmeni III RP go człowiekiem roku zrobili.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
A tym, którzy opacznie zrozumieli aluzję do Jarosława Kaczyńskiego wyjaśniam, że moim zdaniem wybór Kaczyńskiego na Forum Ekonomicznym w Krynicy „Człowiekiem Roku” przez mający szemraną przeszłość biznesowy „salon III RP” to była obmyślona przez zawodowców perfidna pułapka na pana Prezesa stawiająca go w niezręcznej sytuacji.

Gdyż na dobrą sprawę pan Prezes powinien odmówić przyjęcia tego „wyróżnienia”, na co, jak sądzę liczono. Ale gdyby to zrobił, natychmiast by to wykorzystano przeciw niemu i pośrednio PIS-owi w toczącej się kampanii wyborczej, tłumacząc to ciemnemu ludowi butą i lekceważeniem poważnych jurorów.

Więc pan Prezes musiał to wyróżnienie przyjąć, co z kolei dało asumpt różnego rodzaju medialnym kpinkom i szyderstwom z Kaczyńskiego, który przecież ekonomistą nie jest.

Więc pan Prezes mądrze wybrał tak zwane mniejsze zło. Ale i tak łatkę mu przyklejono.

Tacy oni są, a jednym z nich jest właśnie pan redaktor Jerzy Iwaszkiewicz – vide jego występy we wciąż jeszcze opiniotwórczym „Szkle Kontaktowym”.

Niemniej jednak, choć rozumiem, że niektórzy go nie lubią, Jarosław Kaczyński przez ostatnie kilka dekad jest niezmiennie pierwszą personą polskiej sceny politycznej. Na tym polega talent polityczny, z którym się urodził. A o Donaldzie Tusku już się tylko wspomina. Grzecznościowo i sporadycznie. Czujecie Państwo tę różnicę?

Post Post Scriptum
Z góry zapowiadam, że nie będę odpowiadał na komentarze internautów (internauty?) piszących (piszącego?) pod nickami: JW. cdn; tolens; felek, tarantoga, andzia; terenia; NASZ-HENRY; markop; danuta; angela … et consortes. 

A tu tekst, o którym Iwaszko wspomnieć zapomniał
http://salonowcy.salon24.pl/60...
Czytaj także:
Lęki jagiellońskiego tuza i pupila Szkła Kontaktowego:
http://salonowcy.salon24.pl/63...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

11-09-2015 [19:09] - mada | Link:

To on jeszcze żyje?

Obrazek użytkownika Tarantoga

11-09-2015 [20:13] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

"No, bo gdyby pan redaktor nie daj Boże umieścił moje nazwisko w swojej słynnej szpalcie, po wygranych przez PIS październikowych wyborach, jako bloger prawicowy mógłbym się znaleźć w równie wstydliwych opałach, co przedwczoraj pan prezes Jarosław Kaczyński, jak go biznesmeni III RP człowiekiem roku zrobili."---koniec cytatu.

****************************************************************************************************************
Kabotyństwo osobnika K.P. jest już powyżej Himalajów i wchodzi w stratosferę!

I co gorsza,on tego nie widzi,tylko dalej brnie w kompromitację...

PS.To ja! Tarantoga! Od 45 tygodni i 10 godzin na NB! Prosze mnie nie brać za prof.Woleńskiego! Białe myszki nadal straszą?

Obrazek użytkownika markop

11-09-2015 [21:18] - markop | Link:

markop - KOBIETA, do kobiety nie mówimy PAN, do kobiety zwracamy się: PANI
---------------------------------------------------
(...)"Post Scriptum
Z góry zapowiadam, że nie będę odpowiadał na komentarze internautów (internauty?) piszących (piszącego?) pod nickami: JW. cdn; tolens; felek, tarantoga, andzia; terenia; NASZ-HENRY; markop; danuta; angela … et consortes."(...)

No bo co mógłby pan odpowiedzieć na mój wpis pod kolejnym odcinkiem "Magii", że został pan pracownikiem AGH nie z wyboru władz uczelni, nie z własnego zamiłowania do naukowego zgłębiania studiowanego kierunku, a z nadania przez PZPR (jednym telefonem) ? !!!

Co pan może odpowiedzieć na stwierdzenie, że syn AK-owca zamęczonego przez UB, któremu w ucho i serce od najmłodszych lat matka sączyła nienawiść do komunizmu - idzie szukać pomocy (przy rozwiązaniu "problemów miłosnych")- DO SEKRETARZA PZPR !!!!! A ten tak od razu, ZA DARMO, załatwia etat na uczelni!!!!

najprościej, nazwać mnie trollem i kolejnym wcieleniem profesora Woleńsiego...

Obrazek użytkownika mada

11-09-2015 [23:28] - mada | Link:

Jak to? To Sekretarz Partii rozwiązywał też problemy miłosne? To dlaczego myśmy to wszystko rozwalili? Szkoda.

Obrazek użytkownika markop

12-09-2015 [00:17] - markop | Link:

oj, nie wszystkim, nie wszystkim, tylko swoim PIESZCZOCHOM...

Obrazek użytkownika pietrek

11-09-2015 [22:04] - pietrek | Link:

Kabotyństwo profesora itak dalej i tak dalej.......wy KOMUCHY I SLUGUSY MOSKIEWSKIE itd. itdalej typu wszelakiej maści woleńszczakow tarantulów i andziów i tym p[odobnego szlamu....możecie skoczyć na wentyl Panu Paiserbiewiczowi ot i tyle w temacie.Nie macie nawet wydmuszek czyli zaczątków na jaja co poczciwem człekowi przystalo.Czytam was od bez mała 3 lat i zwyczajnie co tydzień nabieram większego obrzydzenia dla was OOOO WIELKICH!!!Nie jestem pewien czy admin mi to puści..ba może nawet zablokujęmi znowu możliwośćkomentarzy.Powiem na koniec krótko....ja pisać nie umiem więc nie jestem w stanie przekazać obrzydzenia dla takich jak wy w formie pisemnej.Amen
I bez pozdrowień choć mój Patron Jezus będzie się za te słowa gniewal...to MAM MAS W D...PIE czerwone pachołki!
Idzie na takich cudokow czas!
Pietrek.
AHA..i możeta mi skoczyć na kant!Judasze!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-09-2015 [23:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@pietrek

Hej Pietrek. Pozwól, że Cię wesprę stosowną piosenką do słów Juliana Tuwima:

https://www.youtube.com/watch?...

Z Panem Bogiem Krzysztof

Obrazek użytkownika pietrek

12-09-2015 [04:59] - pietrek | Link:

haha nie wiedział żem że Tuwim takie teksty pisze hehe niezła piosnka...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-09-2015 [11:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@pietrek

Niezła i musisz przyznać trafiona w dziesiątkę w świetle tego komu zadedykowana.

Obrazek użytkownika gorylisko

11-09-2015 [23:16] - gorylisko | Link:

a mnie pan nie wymienił panie... ale spokojna pana rozczochrana, nie zamierzam skakać na wentyl... ani panu ani pana idolowi drrrr... no cóż... widziały gały co dały... ;-)
jakby co to jestem nobilitowany do stopnia świni i sługusa putina przez nie byle kogo bo pana M.Cysewskiego podkomendnego l. moczulskiego o którym powiadają, że jest... czysty jak cholera jeśli chodzi o poparcie dla komuny... tylko dlaczego poparł komoruskiego...pojęcia nie mam...moczulski rzecz jasna... pan Cysewski robił za tego dobrego antykomunistę...

Obrazek użytkownika pietrek

12-09-2015 [04:51] - pietrek | Link:

Goryl nie pochlebiaj sobie az tak...a co do idola to mam tylko jednego i jest nim JEZUS CHRYSTUS.Nie mniej ważnym Karol Wojtyła.Powiem Ci też że lubie Twoje blogi i Twoja wirtualną postać ale jak masz się mnie czepiac to zamień se na tramwai i jego się czep.Może tak ci możg zwibruje ż eprzestaniesz się czepiać wkońcu ........Patriotów
Z Panem Bogiem i ponawiam prośbę ,wypluj te cygaro bo nie idzie Ci na płuca jeno na mózg.Pietrek hihihi
ps.popili my nieco i mam jakies omamy co spać nie dają...np śniła mi się czarowinica

Obrazek użytkownika gorylisko

12-09-2015 [07:20] - gorylisko | Link:

no to ładnie, pięknie...ale zdaje się, że ma pan zwidy słuchowe bo drrrr popiera invitro...a nawet zamieścił fotkę dziewczynki z invitro...cosik słabo pan słucha Jezusa...ale za to duuuużo lepie idzie panu słyszalność drrrrraaa
na pana miejscy bym się zastanowił

Obrazek użytkownika pietrek

12-09-2015 [10:03] - pietrek | Link:

Gorylu odnośnie invitro to z punktu widzenia katolika jest to morderstwem i ja je potępiam .Naukowo ..nie wiem bo się na tym nie znam więc się nie wypowiem. Słyszalem że leczenie niepłodności jest tansze i bardziej skuteczne niż samo wszcepienie zarodka invitro..No nie mam zdania jak mówię nie znam się!
Natomiast jeżeli Pan Krzychu jest za invitrem to jako katolik grzeszy ..ale kto nie jest grzeszny. Chyba tylko narod wybrany bo ONI SA DEBEST we wszystkim!
Co do dzieci poczętych z invitro to nie sa dla mnie gorsze i trzeba je kochać jak te poczęte naturalnie.Ja tak myślę ot i tyla!
A odnisnie cygara w Twej gębie...dalej Twierdze że Ci szkodzi heheh..wypluj i już po ptokach
Pozdrawiam Ciebie Goryl serdecznie gdyż lubie Twoja wirtualna postac i patriotyczne wpisy.Po mimo małych różnic zdan dla mnie jesteś Gość.Nawet po mimo że kłócisz się z panem Krzychem którego lubie nie mniej za wiele rzeczy..
I tradycyjnie z Panem Bogiem Pietrek

Obrazek użytkownika gorylisko

12-09-2015 [16:06] - gorylisko | Link:

no to ładnie pan to sobie tłumaczysz ;-) tiaaaa... no własnie no cóż... pański problem... ale prosze uważnie poczytac Pismo, gdzie mowa jest także o napomnieniu blizniego jezeli błądzi... pozostaje pytanie...czy napomina pan drrrra w jego błedzie ? raczej nie...więcej, kadzi mu pan...
co do dziecka... jakim prawem ten człowiek ujawnił zdjęcie dziecka in vitro... jak by to pan nazwał ? ono ma prawo do życia...ale ma też prawo do swojej prywatności... oczywiście zawsze może pan powiedzieć, ze jest pan za życiem jak pewien mój znajomy z UK... który okresla siebie jako katolika ale "jest za życiem" zupłenie jak komorowski... powiedzmy, że jako wsteczny katol mógłbym się czepić pana drrra o to, że jest rozwiedziony... hmmm pewnie mógłbym...ale tego nie robię bo to jego sprawa... in vitro to już sprawa poważna... tu są tylko dwie możliwości...albo się jest za magisterium KK albo nie... proste jak konstrukcja cepa...

Obrazek użytkownika pietrek

12-09-2015 [17:17] - pietrek | Link:

A jak inaczej można to tłumaczyć..
Mam faceta ukamienować....
Tak właśnie postąpił by Jezus..........
Poczytaj sobie Goryl,poczytaj dokładnie .
Sprawdz se też definicje słowa wyrozumiałość,przebaczenie,zrozumienie itd...
Jeżeli jesteś tak kryształowy i bez grzechu to rzuc kamień.....
Pozdro Pietrek
Ps i nie sądz bys sam nie był sądzony.A prywatnie już calkiem Ci powiem że Pasierbiewicz nie jest problemem naszej Ojczyzny.....Polecam Ci zlalesc se innego jelenia.Dlaczego nie czepisz się komunisty i judasza Andzi na ten przykład...co boisz się ze Cie znowu zablokują za lżenie narodowi wybranemu...a kto potem się będzie znowu o Ciebie upominal...bo na pewno już nie ja!Takze zbastuj chlopie bo ja ci nie wrog..ani ten paskudny doktor

Obrazek użytkownika andzia

12-09-2015 [19:57] - andzia | Link:

... na ten przykład pietrek hi,hi,hi ... ja bardzo chętna jestem,żeby się mnie Gorolisko "czepiło" hi,hi,hi ...

Obrazek użytkownika angela

12-09-2015 [08:12] - angela | Link:

@drrKP(Pietrek), niech pan nie udaje mowy goralskiej, bo oni mowia pięknie, a pan ich po prostu osmiesza.
Nie ma pan, tego zaklamania w koncu dość?

Obrazek użytkownika krystal

12-09-2015 [10:46] - krystal | Link:

"obrzydzenie do was","mam was w d..pie"- Pietrek Katolik.
A tu wpis pod artykułem z niezaleznej.pl:

Hanna | 12.09.2015 [08:30]
nomen omen 11 września kto zaatakował cywilizację zachodu?
odpowiedz

pietrek | 12.09.2015 [09:18]

Pani Haniu .samam się zaatakowała.Nie słyszała pani o tym...szkoda bo lis w tefalenie nie powie .Trza poczytać w necie albo zapytać się ludzi którzy mieli w tym dniu przyjść do pracy a dostali nakaz wzięcia wolnego w liczbie 5000 osob.....zresztą co tłumaczyć człowiekowi wychowanemu na propagandzie
Z Panem Bogiem
ps.Nie wolno nam się cieszyć z ludzkiego nieszczęścia nawet z muslimów.Nam Katolikom....szczegulnie

odpowiedz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-09-2015 [12:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@pietrek

Jeśli coś mogę radzić to nie dyskutuj z nimi. To są obleńce. Jeśli nie wiesz, to zobacz w Wikipedii, co to za gatunek.

Udanego weekendu życzę,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika angela

11-09-2015 [22:43] - angela | Link:

Takie PZPRowskie POpluczyny się uchowają, i prawicowymi nazywają. /SAMI SIEBIE oczywiście/.

Obrazek użytkownika zawadiaka

12-09-2015 [06:27] - zawadiaka | Link:

Ale, ale oootzo chhhhoziii?? A poważniej, co jest tym motywem przewodnim tekstu? Bo jest i o różach i o tyh nieszczęsnych tantiemach... Czy może raczej chodziło o J. Kaczyńskiego? Acha, raczej o Kaczyńskiego, bo to w ostatnim akapicie i tak jakoś złośliwie... Zatem jak zwykle, PiS jest dobry, ale ten Kaczyński... Nie, no bezwzględnie PiS jest dla Pana Pasierbiewicza OK. Ale - ten Kaczyński... Wie Pan, to już nawet nie jest nudne, taki Pan jest przewidywalny w tym zakłamaniu. Niech Pan raz a porządnie walnie na stół to swoje: Rzygam Kaczyńskim ! No, niech Pan już to wyrzuci z siebie wreszcie. Bo od tak długiego czasu czytuję (z rzadka co prawda) tu te wypociny i te złosliwości. Pora juz zamknąć ten teatr cieni. Cieni, które mają straszyć, siać wątpliwości, czasem mam wrażenie że judzić. A na pewno podważać na ile się da, autorytet niekłamanego doktora prawa, człoweka legendę, twórcę partii politycznej która ostała się takim potężnym atakom, że Pańskie tu wypociny przypominają jedynie brzęczenie komara. Zapewne uzbrojony w pewność siebie nie popuści mi Pan i skreśli z listy świadków tego żałosnego, bo zbyt długiego spektaklu nienawiści. Bo co za długo, to nie zdrowo. Ale nic to. Namawiam gorąco, niech Pan wreszcie da sobie szansę na zaistnienie w internecie jako otwarty, nieprzejednany wróg kaczyzmu czy może pisizmu. Czekam z utęsknieniem wręcz, bo widząc te Pana męki pragnę aby się wreszcie skończyły. Chociażby w przededniu zwycięstwa PiS. Bo potem to może być rozmaicie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-09-2015 [11:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zawadiaka

Z całym szacunkiem, ale Pan nic, a nic nie zrozumiał z przekazu mojej notki.
Dlaczego?
Bo zrobienie Jarosława Kaczyńskiego człowiekiem roku przez biznesowy salon III RP to żałosna kpina stawiająca pana Prezesa w bardzo niezręcznej sytuacji. Bo w zasadzie powinien tego tytułu nie przyjąć. Ale na to liczyli ci, którzy natychmiast by to wykorzystali przeciw niemu w toczącej się kampanii wyborczej.
Ale żeby to pojąć, trzeba mieć trochę oleju w głowie.

Pozdrawiam i w miarę możliwości zachęcam do przemyśleń.

Obrazek użytkownika angela

12-09-2015 [07:48] - angela | Link:

@zawadiaka
100/100, p.drrKP zostawic samego, to jak dziecko rowerkiem, mowi ze jedzie w prawo, a caly czas skreca w lewo, i trzeba mu to caly czas uswiadamiac, ze jedzie nie w tym kierunku co mowi.

@ "Pietrek", p.drrKP, Gorylisko wcina marchewke, nie cygaro.
Okulary p.zmieni, p.drrr.

Obrazek użytkownika Freiherr

12-09-2015 [16:28] - Freiherr | Link:

Rozchełstana koszula na zdjęciu (to jest ten arbiter elegantiarum???), rozchełstane myśli w tekście. Dajcie sobie, Panowie, spokój. Naprawdę szkoda howoryty, Gorylu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-09-2015 [23:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Freiher

Powiedziałbym Panu, co miałem jeszcze rozchełstane, ale by Pan nie usnął do białego rana.