------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Normalnie nie mogę wyjść z podziwu.
Najlepszy jest argument, że jak partie nie dostaną pinindzy z budżetu to bendom kradli.
Elegancko.
Zacznijmy od analizy formalnej.
Żeby złodziej nie kradł, trzeba dać mu po dobroci pinindze – z pobudek etycznych oraz żeby
zmniejszyć przestępczość, oczywiście.
Żeby bandyta nie gwałcił, trzeba dać mu poruchac – dla zaspokojenia potrzeb
humanitarnych i psychologicznych
oraz dla zapewnienie ładu społecznego (szkoła szwedzka).
Żeby terrorysta nie mordował, trzeba przyjąć islam, dla zbawienia
oraz dla uporządkowania nieuporządkowanego życia społecznego.
To postulaty i recepty naprawy przyszłości, ale co mamy obecnie? Co chcemy naprawiac?
Trochę to czcza obserwacja, ale złodzieje kradną, bandyci gwałcą, a terroryści mordują.
Od postulatów do faktów.
Co tam mamy na składzie obecnie?
Mamy finansowanie partii z budżetu. Czy partyjniacy kradną mimo to, czy nie kradną?
Mamy wolność seksualną, gender i LGBT. Czy bandyci gwałcą, cze nie?
Mamy prawa człowieka, wolność wyznania i humanitaryzm. Czy terroryści mordują, czy nie?
To już jest koniec, drodzy parafianie. Doszliśmy do kresu tej drogi.
Dalej pozostaje już tylko oddanie pinu do karty przybłędzie,
który właśnie gwałci naszą córkę, a na koniec solennie obiecał,
że poderżnie gardło jej oraz reszcie naszej nic nie wartej rodziny.
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 13497
Nic dodać, nic ujac.Poje......
Forma notki niestety koresponduje z ostatnimi wyczynami lidera ugrupowania Kukiz'15 w Telewizji Republika.
To proszę poczytac uzasadnienie szwedzkiego sądu dla gwałciciela jakiegoś dziecka (12 lat?).
Dostał 2 miesiące prac społecznych w zawieszeniu.
A Pan mi tu pitoli o ę i ą.
W tytule ostrzegłem, że wpis nie jest ani dla małolatów, ani dla paniczyków, w związku z tym.
Zaraz będzie koniec Kukiza. Albo początek :-) http://niezalezna.pl/702…
A mnie 2 dni temu skończyła się karta - jak pech, to pech.
ach jak to będzie cudownie kiedy odstąpi się od finansowania partii z budżetu.Same kryształowe postacie zostaną posłami.Cichym finansowaniem zajmą sie lobbyści,którzy za finsanowe wspieranie zażądają pisania ustaw dla nich korzystnych.Posłowie gdzieś beda mieli gadki o narodzie, honorze i patriotyzmie będą tylko sługusami.Czyż nie o to chodzi PO? O ni mogą olać budżet bo dotychczasowe kręcenie lodów,afery i przekrety,podejrzane znajomosci dają im gwarancje zawsze pełnej kasy.
Lobbyści to są już dzisiaj? o czym Pani mówi?
Sprzedają zakłady hurtowo za cenę 2, 3-letnich zysków. I co na to pomaga to całe finansowanie? gucio pomaga. Dodatkowe źródło darmowych pieniędzy.
Sposób finansowania partii, to jeden z elementów, nie alfa i omega. Skoro Pani tak pomyślała, to znaczy że rozmawiam z jakąs gimnazjalistką chyba.
Niech zbierają składki członkowskie wydrwigrosze i niech dbają o wyborców, czyli dotrzymują obietnic. A kto kradnie tego zamykac, a nie głaskac po główce. Tego Pani nie widzi? że kradną i oszukują i na dodatek mają finansowanie z budżetu?
Czyli w najgorszym razie zostanie po staremu.
A czy podstawowym problemem z finansowaniem, korupcją marnotrawienem nie jest przypadkiem wadliwe prawo. Oraz wadliwe wykonanie przez sqrwiałe sądy? oraz merdia?
Zabacz pan polskie prawo antykorupcyjne z roku ... chyba 1926
Oczywiście, że jest.
Zarówno wadliwa konstytucja, jak brak kary śmierci w KK (o czym Pan wspomina), i inne "niedopatrzenia" pozwalające myszom harcować.
Np. ostatnia nowelizacja delegalizująca większość dowodów (który malwersant, czy łapówkarz nagrywa swoje machlojki, albo się przyznaje do nich?), czy skrócenie okresu przedawniania przestępstw gospodarczych.
Jak temat pojawi się, jako realny problem do dyskusji, będę o tum pisał w pierwszym rzędzie, ale teraz mamy akurat inny "detal" z tego katalogu bezprawia, czy psucia obyczaju politycznego na widoku.