Redaktor Kuźniar i miesięcznice smoleńskie

Na mieście mówią, że prezydent Duda po koronacji ma przejść trasę z kościoła do pałacu pieszo! Odrzucił limuzynę. Prawie jak w miesięcznicę.

To Kuźniar (podobno) na twitterze – nie wiem, nie zaglądam, tak napisali w gazecie. Ale jeśli to prawda, to redaktor mi podsunął pomysł absolutnie genialny! Bo gdyby tak po drodze wstąpić do św. Anny, zabrać krzyż harcerzy i postawić go, razem z umieszczoną na nim, a obecnie „cudownie” zaginioną tabliczką - z powrotem na swoim miejscu?
Wiem, wiem, już pewnie za późno, wszystkie elementy uroczystości już dopięte na ostatni guzik – ale za chwilę mamy kolejną miesięcznicę, to może 10 sierpnia ustawić go z powrotem?
Swego czasu napisałam bardzo ważną notkę na temat symbolicznego „zamykania” żałoby > http://naszeblogi.pl/34599-krzyz-i-nienawisc >
W [tym samym] odruchu, spontanicznym i odwiecznym, młodzi harcerze przynieśli ten niewielki krzyż na Krakowskie Przedmieście. Z prośbą zawartą na tabliczce - o znak, symbol, który pozwoli na wspólne przeżycie niezrozumiałej tragedii, który uchroni od nienawiści, zagrodzi drogę złu/diabłu. Tak czynią wszystkie wspólnoty świata, od najdawniejszych czasów – zapewne inny znak przynieśliby buddyści, a jeszcze inny inni mahometanie, naszym, zrozumiałym dla wszystkich tu urodzonych, jest krzyż.
To działanie wynika z samej natury człowieka, z potrzeby symbolicznego  uporządkowania świata i przywrócenia mu znowu równowagi naruszonej przez niepojęte zło.

I dlatego pomyślałam, po przeczytaniu głupot Kuźniara, że Pan Bóg pisze prosto po liniach krzywych, bo mnie ten głupi tweet nasunął myśl, że właśnie przywrócenie skromnego harcerskiego krzyża będzie nareszcie zamknięciem epoki nienawiści i szaleństwa, rozpętanych przez Komorowskiego i Palikota pięć lat temu.
Dobrze wiemy, że ewentualny przyszły rząd ani prezydent Duda nie będą mogli zająć się w pierwszej kolejności śledztwem smoleńskim, bo wywoła to kolejne awantury. Temat trzeba oswoić powoli i niech to zrobią ludzie do tego powołani w spokoju i rzetelnie. Ale krzyż powinien wrócić na swoje miejsce. I stać się znakiem pojednania i zamknięcia czasu pogardy. Wtedy będziemy mogli spokojnie zająć się najważniejszymi dla kraju sprawami, wtedy także sprawa pomnika przejdzie z fazy wojny w spokojne, wyważone planowanie, nie poganiane czasem czy złośliwościami HGW.
Bo krzyż będzie stał, a nasza pamięć wróci do dni wspólnoty w żałobie i może zdołamy zagrodzić drogę diabłu.

 
http://naszeblogi.pl/45736-o-tym-czego-nie-chcielismy-sluchac-w-1991-roku

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Studentka

03-08-2015 [22:30] - Studentka | Link:

Tak powinno się stać, krzyż powinien wrócić razem z prezydentem do Pałacu Prezydenckiego. Nota bene, a gdzie Prezydent Elekt postanowił zamieszkać?

Obrazek użytkownika eska

03-08-2015 [23:11] - eska | Link:

W Pałacu. On się nie musi bać duchów, jak Komorowski.

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

03-08-2015 [23:32] - Krystyna R-M | Link:

:-)

Obrazek użytkownika Ryszard Sziler

04-08-2015 [06:00] - Ryszard Sziler | Link:

Tak właśnie!
Serdecznie Panią pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-08-2015 [07:18] - jazgdyni | Link:

Witaj

Masz na prawdę świetny pomysł!
Szczerze się do niego przyłączam. To byłby piękny symbol na zamknięcie pięcioletniej smuty i znak przemian, które niewątpliwie nadciągają.

Pozdrawiam

Ps. Może ten krzyż podziałałby na platfusów, jak na diabła święcona woda?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-08-2015 [09:26] - NASZ_HENRY | Link:

Że też, Prezydent Duda na doradcę @eski nie weźmie ;-)