Ludzie Kukiza mają poglady Narodowo Katolicko Wolnorynkowe

Paweł Kukiz „Wierzę, że Jarosław Kaczyński będzie chciał napisać nową konstytucję i to jest obecnie celem jego życia  „...Moim głównym celem jest zmiana ustroju państwa. I uprzedzając pytanie o program: czy można mieć większy program niż zmiana ustroju? To tak jakby zapytać chłopów pańszczyźnianych, którzy chcieli uwłaszczenia, jak chcą to zrobić bez programu.  „...”eżeli system napisany jest przeciw obywatelowi, to nie jestem w stanie nic zrobić, np. zreformować sądownictwa i prokuratury, zapobiec wyprowadzaniu z Polski kapitału. Bo to nadzorują partiokraci, którzy traktują państwo jak dojną krowę, a obecna ordynacja powoduje, że czynią to bezkarnie. „...”Program PiS zakłada zatrzymanie kapitału w Polsce.To akurat bardzo mi się podoba. Ja w tym podatku od banków, przewidzianym na 0,39 proc., przesunąłbym jeszcze przecinek w prawą stronę.”...”O potrzebie zmiany konstytucji mówi PiS. Partia ta proponowała kiedyś system prezydencki.W środowiskach zwolenników JOW panuje przekonanie, że powinno się wprowadzić 460 okręgów i system parlamentarno-gabinetowy. Ja do tego grona nie należę. Uważam, że powinno dojść do wzmocnienia władzy wykonawczej poprzez wzmocnienie prezydenta. W skrócie to mogłoby być tak, że posłowie byliby wybierani w JOW na wzór systemu brytyjskiego, a prezydent miałby takie uprawnienia jak w modelu francuskim.”...”A pan będzie kandydował do Sejmu, czy do Senatu?Ja muszę być w Sejmie.”...”a rozmawiam z każdym. Gdyby teraz Leszek Miller przedstawił projekt zmiany ordynacji na jednomandatową i projekty ustaw hamujące drenaż Polski, to bym ten projekt popierał. Ja popieram dany projekt, a nie osobę czy partię.Grzegorz Schetyna byłyby lepszym partnerem niż Ewa Kopacz?Jeżeliędzie konieczność gry dla dobra ojczyzny z PO, to z pewnością pierwszą osobą będzie Schetyna.Macie ze sobą kontakt?
Widziałem się z nim kilka dni temu. Mijaliśmy się w jednej ze stacji telewizyjnych i przywitaliśmy się w obecności kamer. Tyle.  Z pewnością w Schetynie, który również niesie ze sobą cały bagaż tego zdeprawowania Platformy, zostało najwięcej państwowca. Na ile to jest przygniecione różnymi zobowiązaniami, które można traktować jako haki, tego nie wiem. Być może będę posiadał taką wiedzę, kiedy uda się partycypować we władzy i mieć dostęp do dokumentów.”...”Dla mnie pani Szydło jest również ogromną nadzieją, i ten nowy duch w PiS jest również dla mnie ogromną nadzieją, tylko że oni też są niepewni. A są niepewni dlatego, że są w PiS grupy takie, które wolałyby zamrożenia obecnego systemu, ponieważ dbają o swój partykularny interes.
Szydło jest lepszą kandydatką na premiera od Kaczyńskiego?
Podziwiam Jarosława Kaczyńskiego za to, że ponad osobiste ambicje stawia dobro Polski. Chcę wierzyć w szczerość tych intencji. I chciałbym uwierzyć w jeszcze jedną rzecz...
Jaką?
Wierzę, że Jarosław Kaczyński będzie chciał napisać nową konstytucję i to jest obecnie celem jego życia.
Kaczyński mógłby stanąć na czele komisji konstytucyjnej?”...”Ma pan zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego, jako ewentualnego partnera politycznego?
Jestem przekonany, że podobnie jak ja stawia Polskę ponad siebie.”...”Polska powinna wejść do strefy euro?
A skąd. To bzdura.
A jakie powinny być w Polsce podatki?
Nie chcę podatków. Najlepiej gdyby wszyscy Polacy płacili KRUS.”...”Potrzebna jest repolonizacja mediów?
Tak. A także repolonizacja banków. Potrzebna jest tylko dobra wola przy tworzeniu nowej konstytucji”...(źródło )

Paweł Kukiz ogłosił listę 18 swych reprezentantów – po jednym z każdego województwa, uzupełnionych przez przedstawicieli Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich i w Unii Europejskiej. Kim są wybrańcy Kukiza?
Grzegorz Czarnecki – woj. zachodniopomorskie. Ma 51 lat. Jestem ekonomistą, wydawcą, i nauczycielem. Zawodowo zajmuje się głównie wydawaniem książek. Jest lokalnym liderem Ruchu Obrony Wyborów.
Oskar Kochman – woj. podkarpackie. 24 lata. Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Regionalny szef Ruchu Narodowego. Podczas ostatnich wyborów samorządowych był liderem listy Ruchu do sejmiku z Przemyśla i Jarosławia. Niegdyś asystent obecnego posła Solidarnej Polski Mieczysława Golby.
Piotr Morta – woj. łódzkie. Kiedyś powiatowy radny PiS. Obecnie zasiada w radzie powiatu wieruszowskiego. Jest również wiceprzewodniczącym Europejskiej Rady Zakładowej koncernu Pfleiderer AG. W zeszłym roku „Dziennik Łódzki” nagrodził go tytułem samorządowca roku.
Kamila Kępińska – woj. małopolskiego. 27 lat. Psycholog, która prowadzi w Krakowie szkołę łączącą naukę jazdy i języków obcych. Włada biegle językami hiszpańskim, portugalskim i angielskim.
Krystian Kamiński - woj. lubuskie. 32 lata. Kierownikiem logistyki w firmie transportowej w Zielonej Górze. Regionalny szef Ruchu Narodowego. Jak przypomina „Fakt”, przygodę z polityką zaczynał w Młodzieży Wszechpolskiej, w której poznał Krzysztofa Bosaka, późniejszego posła LPR.
Jacek Wilk – woj. świętokrzyskie. Kandydat Kongresu Nowej Prawicy w tegorocznych wyborach prezydenckich. Ekonomista, prawnik i informatyk.
Dominik Kolorz – woj. śląskie. Szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. Przez osiem lat był przewodniczącym górniczej „Solidarności”.
Agnieszka Białas – woj. wielkopolskie. Sekretarz poznańskiego oddziału stowarzyszenia KoLiber, które zrzesza młodych intelektualistów oraz przedsiębiorców o konserwatywno-liberalnych poglądach.
Romuald Bielewicz – woj. podlaskie. 40 lat. Zaczynał działalność polityczną w UPR. W ostatnich wyborach samorządowych chciał zostać miejskim radnym, ale mu się nie udało. Członek Opus Dei.
Adam Kondrakiewicz – woj. lubelskie. Przedsiębiorca i pracownik administracji samorządowej. Działacz Stowarzyszenia KoLiber. Lider listy Kongresu Nowej Prawicy do sejmiku lubelskiego w wyborach samorządowych.
Janusz Sanocki – woj. opolskie. Dawny burmistrz Nysy. W przeszłości był działaczemPZPR, „Solidarności”, a w latach 90. także KLD i UPR. Radny i dziennikarz.
Albert Łyjak – woj. dolnośląskie. Publicysta „Gazety Obywatelskiej”, pisma wydawanego przez „Solidarność Walczącą” Kornela Morawieckiego.
Mirosław Piesak - woj. kujawsko-pomorskie. 52 lata. Mistrz paraolimpijski z 2004 r. z Atlanty. Medalista z Sydney i Aten. Porusza się na wózku.
Grzegorz Paciulan – woj. warmińsko-mazurskie. Regionalny szef Forum Związków Zawodowych.
Artur Dziambor – woj. pomorskie. Kandydat w wyborach samorządowych na prezydenta Gdyni. Współzałożycielem Stowarzyszenia KoLiber. Właściciel szkoły językowej. Jak podaje „Fakt”, przez lata aktywnie wspierał Janusza Korwin-Mikkego, a potem został członkiem Rady Głównej Kongresu Nowej Prawicy.
Stanisław Tyszka – woj. mazowieckie. Współpracował z Przemysławem Wiplerem i Jarosławem Gowinem. Były dyrektor Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej. Obecnie ekspert Centrum im. Adama Smitha. Prawnik, ekspertem od deregulacji.
Maria Pyż – reprezentantka mieszkańców Kresów Wschodnich. Polka ze Lwowa,  ma ukraińskie obywatelstwo. Rzeczniczka stowarzyszenia „Razem dla Kresów”i redaktor naczelna Polskiego Radia Lwów.
Grzegorz Zatorski - reprezentant Polaków z Unii Europejskiej. Mieszka w Dublinie. Współzałożyciel Klubu Republikańskiego w Dublinie oraz „Discover Poland”.
Wśród najbliższych współpracowników Kukiza są więc samorządowcy, narodowcy, dawni zwolennicy Janusza Korwin-Mikkego, działacze Stowarzyszenia KoLiber, „Solidarności” i „Solidarności Walczącej”. Jesienią okaże się czy to pospolite ruszenie podbije Sejm.”..(źródło)

Tygodnik "Der Spiegel" pisze o nagłym spadku popularności Pawła Kukiza. Był "niebezpieczny dla obecnego establishmentu", teraz "jego czas minął". „...”"Dwa miesiące później jego czas minął", pisze hamburski tygodnik. Po sukcesie w majowych wyborach Kukiz uchodził za "wschodzącego politycznego nowicjusza", który mógł być "niebezpieczny dla obecnego establishmentu", analizuje "Der Spiegel", przypominając, że w ankietach Ruch Kukiza cieszył się 30-procentowym poparciem. Kukuz wystąpił "przeciwko rządowi, dwóm największym partiom i rzekomo zabetonowanym strukturom", ...” W obecnych prognozach jednak prowadzą politycy czołowych ugrupowań politycznych, zaznacza niemiecki magazyn: Beata Szydło z narodowo-konserwatywnej partii Kaczyńskiego i urzędująca premier Ewa Kopacz z obozu liberalnego. „...(źródło)

Gowin stwierdził, że Kukiz to dla niego „kryształowy patriota” i z chęcią zobaczyłby wokalistę i jego ugrupowanie jako jeden elementów koalicji zmieniającej konstytucję. ...(więcej ) 

Polityk Kongresu Nowej Prawicy Artur Dziambor został reprezentantem Ruchu Kukiza w województwie pomorskim. Znany jest z ultraprawicowych poglądów  „..(źródło )

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" jako pierwszy napisał tekst o Beacie Szydło  „...”"FAZ" uważa, że Szydło, podobnie jak prezydent elekt Andrzej Duda, w sposób perfekcyjny ucieleśnia zmianę wizerunku PiS - przejście od narodowo-katolickiego oddziałubojowego do konserwatywnej europejskiej partii akcentującej mocno opiekuńczość. „...”Jak zaznacza, Kaczyński jest co prawda niekwestionowanym liderem polskiej prawicy, lecz jego "nieprzejednanie, jego bezkompromisowa retoryka skierowana przeciwko przeciwnikom - liberałom, Niemcom czy gejom", spowodowały, że jest "obiektem trudnej do przezwyciężenia antypatii". „...”"Duda, ale i ten polityk może poważyć się na "wyjście z cienia" przemożnego prezesa. Szydło była szefową sztabu Dudy i jest z nim związana. Jeżeli w październiku zostanie premierem, oboje mogą spróbować zjednoczyć się - pisze dziennikarz "FAZ" Konrad Schuller. „”...( więcej )
-------
Mój komentarz

Jak widzimy po konsekwencji ideowo programowej Kukiza z jaką dobrał sobie pełnomocników widać że ma wyraźnie skrystalizowane poglądy ,których licząc że przejmie część elektoratu lewicowe nie chce ujawniać publicznie, ostentacyjnie . Kukiz oparł się na katolikach mających poglądy narodowe i wolnorynkowe. Czyli narodowcach, ludziach KNP, UPR , Kolibra .

Budzi to niepokój prasy niemieckiej, która woli już społecznych socjalistów , czyli Szydło i Dudę, bo maja nadzieje że ta dwójka zakonserwuje wszystkie patologie socjalistycznego państwa opiekuńczego niż Kukiza i jego ludzi, który są dużo bardziej antyniemieccy i chcą obalić niemiecki ustrój społeczny jaki zaprowadziły w Polsce Niemcy w porozumieniu z Rosją po 1989 roku .

Przypomina że tylko dzięki Kaczyńskiemu , który wolał postawić raczej na mało znanego katolika Dudę niż na rozwodnika Czarneckiego mam takiego porządnego ideowego prezydenta.

Kukiz z Kaczyńskim może być trzęsieniem ziemi ,które ostatecznie zepchnie IV Rzeszę znaną pod nazwa komercjalną nazwą Unii Europejskiej na śmietnik historii oraz zlikwiduje prymitywny XIX wieczny socjalizm w Polsce .

video RingTV odc.2 - Grzegorz Braun vs Szewach Weiss Stosunki Polsko - Żydowskie (09.07.2015)
video Jak przywracać normalność w Polsce (dr Jan Przybył)
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewic z Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „ 
 13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika V

12-07-2015 [10:48] - V | Link:

Dobrze ci muszą płacić za te manipulacje i POdstawinie bolków.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

12-07-2015 [14:36] - NASZ_HENRY | Link:

Kolibra w Marszu Niepodległości widziałem a Kukiza nie ;-)

Obrazek użytkownika gorylisko

12-07-2015 [21:51] - gorylisko | Link:

no jasne, że mają poglądy j.w. bo zdaje się, takie dostali służbowe polecenie od swoich prowadzących...
przykład palikota pokazuje jakie miał poglądy... zmienne rzecz jasna