Długie pożegnanie.

Szanowni Państwo,
W związku ze zwycięstwem w wyborach prezydenckich pana dr Andrzeja Dudy oraz przewidywanym sukcesie PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych, zmuszony jestem opuścić gościnną stronę Nasze Blogi.
Moja decyzja podyktowana jest przekonaniem, że obóz zwycięzców nie jest właściwym miejscem dla niezależnych obserwatorów i krytyków tego co dzieje się w naszej Ojczyźnie.
Kolejny powód związany jest z innym przeświadczeniem, mówiącym że nie wolno nadużywać cierpliwości. Zwłaszcza cierpliwości ludzi przyzwoitych, a odnoszę wrażenie, że właśnie to, swymi wpisami na NB, niekiedy czyniłem.
Chciałbym też nisko się pokłonić admin. Panu red. Józefowi Darskiemu za wspaniałomyślność, wyrażającą się również w tym, że mimo iż dawno upłynął czas, w którym należałoby mnie wygasić na NB, w swej wielkoduszności utrzymywał dla mnie miejsce na forum.
Tym z Państwa, którzy mimo wielu ułomności mych tekstów, zechcieliby łaskawie zainteresować się czasem tym co mam do napisania, i w czym tradycyjnie błądzę, stawiając pokraczne diagnozy, strzelając kulą w płot nietrafnych przewidywań oraz wystawiając pospieszne i krzywdzące - tak naszych polityków jak rodzące się właśnie nowe, niekwestionowane autorytety moralne, intelektualne, duchowe i wszelkie inne – oceny; więc takich to właśnie Czytelników zapraszam serdecznie na  http://pl.blastingnews.com/sta... , gdzie możecie Państwo hasać,  jak dusza zapragnie -  już to jako moi złośliwi krytycy, już to w innej, bardziej przyjemnej dla mnie, roli.

Tych, których uraziłem, proszę o wybaczenie.
 
Robert Kościelny
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

22-06-2015 [08:52] - Teresa Bochwic | Link:

Życzę szczęścia na nowej drodze życia. Chętnie wpadnę na Pana blog.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-06-2015 [09:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szkoda, bo chętnie Pana czytałem. Ale rozumiem Pana, gdyż znacznie mniej chętnie czytałem do Pańskich notek dodawane komentarze.

Życzę powodzenia na innych forach,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Janko Walski

22-06-2015 [20:09] - Janko Walski | Link:

"obóz zwycięzców nie jest właściwym miejscem dla niezależnych obserwatorów i krytyków tego co dzieje się w naszej Ojczyźnie"

Jest dokładnie odwrotnie. To zepchnięta do głębokiej defensywy Polska niesiona przez garstkę (w skali kraju) od zawsze opluwanych "wrogów ludu", łapiąca każdą szansę by po potwornym mordzie smoleńskim jeszcze istnieć, rozpaczliwie próbująca przebić atomowy pancerz mediów mogła już nie przetrzymać bojkotu wyborów przez akurat tych, którzy przetrzymali walec pogardy. Wystarczyło w każdym obwodzie zniechęcić kilkunastu by odwrócić wynik wyborów.

Mamy przyczółek instytucjonalny i znakomitą kandydatkę na premiera (mam nadzieję, że przez miesiąc z okładem nie stanie się nic niezwykłego i że ktoś pilnuje by nie stało się), dużo, ale UBekistan ma znacznie więcej: władzę, służby, pieniądze, sędziów i media. Jeśli jakimś cudem damy temu wszystkiemu radę to nie będzie przeszkód do wygłaszania nawet najbardziej kontrowersyjnych opinii bo nie będą miały już takiej siły sprawczej jak w tym krytycznym dla Polski momencie przed drugą turą wyborów prezydenckich. Powiem Więcej, już teraz nie ma przeszkód, bo nawet jeśli UBekistan utrzyma władzę, to ten przyczółek, który Polska zdobyła pozwoli jej przetrwać.

Mojej krytyki proszę nie przyjmować do siebie i proszę wybaczyć jej ostrość, proszę wybaczyć takze jeśli uraziłem Pana. W pamięci zostaną mi ciekawe dyskusje i oryginalne widzenie, który każde forum wzbogaciłyby.

Życzę powodzenia,
JW

Obrazek użytkownika JacBiel

22-06-2015 [18:05] - JacBiel | Link:

Nie ma Pan racji.
Szeroka płaszczyzna myśli anty-systemowej aż prosi się o zróżnicowane opinie.
Tylko w ten sposób, ścierając nasze poglądy w niekończących się dyskusjach NB mogą nabrać znaczenia, jako opiniotwórcze forum.

Niestety, jak rozumiem, to oznajmienie decyzji, a nie konsultacje społeczne, ale...

pozdrawiam

Obrazek użytkownika HenrykHenry

22-06-2015 [20:26] - HenrykHenry | Link:

Bede Pana czytal tez w nowym miejscu. To dobrze miec wglad w troche inne spojrzenie . W zasadzie zgadzalem sie z Panem , no tak w 90 procentach , ale pisal pan ... OK.
Wszystkiego najlepszego , na nowym.

Obrazek użytkownika Józef Darski

23-06-2015 [19:53] - Józef Darski | Link:

Blogi nie są likwidowane czy zamykane tylko przechodzą do archiwum, gdzie są dostępne. Powrócić i pisać, o ile autor nie został zablokowany, a to zdarza się w wyjątkowych sytuacjach, można w każdej chwili.

Obrazek użytkownika walD

23-06-2015 [21:41] - walD | Link:

Najlepszego.