Rosyjska agentura wpływu - jak teraz działa?

Naszym nieszczęściem jest to, że gdy kurczą się wpływy "postępowej", "internacjonalistycznej" agentury rosyjskiej to rosną wpływy "antypostępowej", "narodowej" agentury rosyjskiej i odwrotnie. Słowem, jak nie urok to wysypka. Przed wojną obie opcje trafiły szczęśliwie do obozu odosobnienia w Berezie Kartuskiej, dzięki czemu Polska wciśnięta między dwa totalitaryzmy przez 5 lat mogła dynamicznie rozwijać się. Uratowało nas wówczas uwrażliwienie na agenturę elit skupionych wokół Marszałka Piłsudskiego wyrosłe z okresu smuty po Powstaniu Styczniowym i kolejnych falach represji.

Dzisiaj sytuacja jest znacznie trudniejsza. Po 1989 roku w rękach agentury pozostały media i głęboko zapuściły korzenie dzięki michnikowemu "zasypywaniu podziałów". Gazeta Wyborcza zamiast wyłomem w murze kłamstwa i manipulacji zbudowanym przez Urbana, Waltera i im podobnych po czystkach stanu wojennego stała się dodatkową fortyfikacją kłamstwa i manipulacji, bardzo ważną w tej konfiguracji bo cieszącą się wielkim zaufaniem posolidarnościowych elit.

Mamy więc beneficjentów PRLu i dokooptowanych spoza tego środowiska figurantów pokroju Komorowskiego, Frasyniuka i wielu innych oraz przenikające je, stale powiększające się grupy uwikłanych w różne przestępstwa - słowem wymarzone siedlisko agentury. Agentura chroni te zdobycze socjalizmu, a zdobycze socjalizmu chronią agenturę, gdyż taka jest cena i gwarancja bezkarności.

Mamy też ludzi po przeciwnej stronie, dawniej sponiewieranych, nierzadko na własne życzenie (nie brakuje tam pewnie donosicieli, pochlebców, którzy nic nie skorzystali, bo byli od nich lepsi), ludzi sfrustrowanych, nawróconych, często dawnych milicjantów, wojskowych, ale też porządnych ludzi, którzy nie mogąc sobie poradzić ze złożonością tego, co widzą wokół, stają się łatwym łupem manipulantów.

Po obu stronach pojawia się jeszcze młodzież - mentalni potomkowie wymienionych środowisk bądź przypadkowe ofiary manipulacji.

Istnienie dwóch przeciwstawnych siedlisk daje agenturze ten wspomniany na początku komfort pracy w dwutakcie.

Wobec tego, jak pracuje rosyjska agentura wpływu ?

S E L K T Y W N I E i P O Ś R E D N I O

Działa selektywnie czyli

  • różnie przy różnych celach z różnymi stałymi czasowymi. Najszybsze mogą pozostawać nawet w sprzeczności (Bolek w jednej chwili z przygłupa stał się mędrcem Europy, gdy siarczyście napluł na braci Kaczyńskich i Macierewicza), średnie zależą od "mądrości etapu" a długofalowe pozostają niezmienne i dotyczą świata kultury i wartości, służą bezpośrednio głównemu celowi: podbojowi i podporządkowaniu aż do unicestwienia innych narodów.

 

  • skupia się na określonych zdarzeniach i określonych działaniach. Obecnie wyznacza je podbój Ukrainy. Jakie to są działania? Dyskredytacja Majdanu i wszystkiego, co się z Majdanu zrodziło oraz szereg innych działań, które każdy może sobie dopisać.

 

  • skupia się na określonych osobach. Cała aktywność opiera się na manipulacji, więc siłą rzeczy na celownik trafiają ci, którzy najbardziej manipulacjom szkodzą. Zagrożeni są zatem politycy PiSu, bo to jedyne środowisko, którego agenturze nie udało się zinfiltrować do tego stopnia, by nim sterować. Zagrożeni są dziennikarze skupieni wokół Gazety Polskiej z tego samego powodu. Nie jest przypadkiem, że stałym celem wściekłych ataków jest Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński i inni wybitni polscy politycy. Nie jest przypadkiem, że niezmiennym celem od lat jest Tomasz Sakiewicz, Dorota Kania, Piotr Lisiewicz i pozostali wspaniali publicyści, a ostatnio dołączył do nich najmłodszy narybek Niepokornych, Samuel Pereira, Dawid Wildstein i Michał Rachoń. Dwaj pierwsi nagłaśniają zbrodnie rosyjskie i wspierają wolną Ukrainę a trzeci demaskuje UBekistan włącznie z największym picem dwudzestopięciolecia. Istnieje prosta korelacja, im ktoś jest groźniejszy dla UBekistanu, tym wścieklej jest atakowany, jeśli nie da się przemilczeć, wymazać z rzeczywistości.

 

  • przyjmuje różne formy w zależności od targetu, często pozostające wzajemnie ze sobą w sprzeczności. Chodzi o to, że agentura wpływu usiłuje manipulować wszystkich: wierzących i niewierzących, liberałów i socjalistów, państwowców i europejczyków. Wierzącym państwowcom wciska, że PiS to liberały zaprzedane Żydom i Amerykanom oraz Brukseli, a liberalnym europejczykom, że PiS to socjalizm i Ojciec Rydzyk. Podobną grę prowadzi przeciwko środowiskom Gazety Polskiej. Pojawiające się ataki na Solidarnych 2010 dowodzą, że rośnie wpływ tej wspaniałej inicjatywy społecznej na opinię publiczną. Można jak w PRLu przyjąć, że jeśli ktoś jest zaciekle i kłamliwie atakowany przez Gazetę Wyborczą, albo "narodowców" spod czerwonej gwiazdy, to musi to być nasz bohater, odważny żołnierz prawdy a dla agentury wpływu zagrożenie.

Agentura działa poprzez figurantów - nie wchodzi w reflektory, tylko wynajduje odpowiedni materiał, który po pewnej obróbce da się wypuścić. Rozwiązaniem modelowym jest samo-rozrastająca się grupa figurantów, czyli sytuacja, w której agent wpływu może ograniczyć swoje działania do kontrolowania warunków granicznych aktywności grupy. Przykładem mogą być mnożace się ostatnio grupy, które najtrafniej opisał pan Darski: "to są wszystko potwory, które uciekły z Tworek, żeby bronić Rosji przed agresją amerykańsko-żydowską - ten temat będzie eksploatowany do upojenia". Jeśli zatem w oparciu o powyższe zasady działania agentury dojdziemy do wniosku, że mamy do czynienia z przejawem jej aktywności to możemy być niemal pewni, że nie złapaliśmy za rękę agenta wpływu tylko nieświadomą swojej roli ofiarę i to w dodatku nie z pierwszej gałęzi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

30-01-2015 [01:27] - eska | Link:

10/10
I rzeczywiście nie "z pierwszej gałęzi", prymitywne to wszystko okropnie.

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-01-2015 [02:06] - Janko Walski | Link:

ale skuteczne.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

31-01-2015 [05:59] - ExWroclawianin | Link:

No musze przyznac ze dosyc ciekawa i niezwykla ocena tego pana Grzegorza Brauna i chyba dobrego dokumentalisty, ale jakos nie moge sobie wyobrazic go jako Prezydenta RP. Wybieram sie na spotkanie z Grzegorzem Braunem ktore odbedzie sie 11 Lutego dlatego tak draze teraz ten temat, bo warto by mu zadac pare niewygodnych i trudnych pytan, choc moze on nie dac prawdziwej i szczerej odpowiedzi szczegolnie gdyby byl JUZ na czyims "garnuszku"......

Prosze mi pomoc i zaproponowac jakies pytania.........

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

30-01-2015 [01:54] - ExWroclawianin | Link:

Niech mnie ktos oswieci i napisze co mysli o panu Grzegorzu Braunie.....czy to jest facet dobrej woli i chce naprawde dobra Polski czy tez jest perfidnie ukryta V kolumna ktora pracuje aby nie dopuscic PiS do wladzy, wiec jak jest?

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-01-2015 [02:06] - Janko Walski | Link:

Ma piękne karty jeszcze nim dał się poznać jako reżyser, ale teraz nie rozumiem co tak naprawdę z nim się dzieje.

Obrazek użytkownika Zyndramek

30-01-2015 [09:35] - Zyndramek | Link:

Jest zdrów. Ma nowiuśką, piękną i mądrą żonę - w takich warunkach dorosły mężczyzna nie robi głupot.
Przyjmijmy, że zakłada dynastię, a tak na serio, pozwólmy mu działać politycznie, bo jest na wznoszącej swoich możliwości.
Jeżeli jest zagrożeniem dla PiS, to tylko dobrze dla tej partii :)

Obrazek użytkownika Józef Darski

30-01-2015 [11:13] - Józef Darski | Link:Gdybym wziął opowieści Brauna o tym, że wszystko w naszej historii jest wynikiem prowokacji niemiecko-żydowskiej, to bym do tej kategorii musiał zaliczyć i jego akcję.

Naczytał się bez przygotowania pseudopoważnej literatury endeckiej i korwinowskiej, plus ambicje, plus życie na marginesie, plus ciężar rzeczywistości, z którą nie daje rady się zmierzyć i EGO - EGO - EGO i mamy efekt. A Inni maniacy dołączają, wypełzają wariaci i ludzie sfrustrowani ale też zrozpaczeni, a agentura go podpompuje. Na razie dalej się nie posuwam, ale nie byłbym zdziwiony gdybym znalazł blisko niego jakiegoś przewodnika duchowego z Moskwy.
Gdyby nie miał zasług, byłby bezwartościowy jak Nowy Ekran - skansen wariatów i sbeków poniżej stopnia kapitana, sfrustrowanych że się nie załapali z pułkownikami. Taki odłam nazywa się rewanżystami i występuje w całej postkomunie od Bułgarii do Estonii.

Jest jeszcze kategoria zbawców. Gdyby mnie posłuchali, to już wszyscy byliby szczęśliwi, ale nikt nie chce realizować moich genialnych pomysłów, a przecież to ja wskazałem, dotknięty ręką Boga, co trzeba robić. Mam misję i będę ją realizować 24 godz. na dobę, zwłaszcza jak jestem na emeryturze, niskiej, i nie mam co robić, a jedyną moją perspektywą jest cmentarz.

Obrazek użytkownika Zyndramek

30-01-2015 [11:59] - Zyndramek | Link:

Dosyć sroga ocena gladiatora, który w pojedynkę rozpirzył w proch i pył pluton zomowców, a teraz wizytuje USA w celu zdobycia kontraktu z ligą wrestling`u. Każdy doświadczony zawodnik w pewnym momencie przechodzi na zawodowstwo.
A personel pomocniczy? Panią Kowalczyk przez lata trenował Wieretielnyj, a jak bardzo cieszą nas jej sukcesy na torze :)

Obrazek użytkownika Marek1976

30-01-2015 [16:15] - Marek1976 | Link:

Więcej empatii Panie Szefie. Na NE pisało również wielu zacnych blogerów, którzy nie od początku zwęszyli pułapkę Rysia Opary WSI. Ot choćby taki ORKS. Co do agentury - zgoda, to zdecydowanie szkodliwe. Mnie osobiście cieszy jednak ta masa "wariatów którzy wiedzą lepiej", bo część z tej krytyki jest konstruktywna. Wielu innych Patriotów podchwytuje i modyfikuje ich pomysły - ot taka burza mózgów, taki prymitywny thinktank, który od czasu do czasu daje jakieś efektywne rozwiązania. Ponadto konkurencja wśród Patriotów - również w stosunku do nieefektywnej strategii realizowanej przez Prezesa i ferajnę - jest ożywcza, prawda?

Obrazek użytkownika Valdi

31-01-2015 [01:13] - Valdi | Link:

Burza mózgów :)))
Jak w kadzi fermentacyjnej ...

Obrazek użytkownika Marek1975

01-02-2015 [00:30] - Marek1975 | Link:

Burza mózgów to bardzo ważne narzędzie rozwiązywania problemów w biznesie. Powinno się ją przeprowadzać pomiędzy "burzowiczami" face to face, ale w internecie się tak nie da. W internecie trzeba rzucić topic (zasiać "ferment") i pozwolić wszystkim (również świrom) wrzucać swoje wypociny. Sytuacje beznadziejne, patowe, bez wyjścia wymagają nadzwyczajnych metod. W takiej sytuacji jest właśnie kwestia polskiej niepodległości, bo Prezes i ferajna nie mają własnych SPECSŁUŻB, więc zaborcy i Amerykanie będą ich ogrywać tak, jak się ogrywa dzieci.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

30-01-2015 [17:37] - Magdalena Figurska | Link:

Może to jego inicjatywa, urodzonego performera, albo ktoś namaścił go na zbawcę, bo jak PiS dojdzie do władzy.... Reszta w kabarecie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

30-01-2015 [02:28] - maks jamnicki | Link:

Z telefonu. Tak, tak, właśnie tak. Tak to wyglada

Obrazek użytkownika gorylisko

30-01-2015 [03:01] - gorylisko | Link:

Swego czasu Waldemar Łysiak wyraził przekonanie, że jeżeli organ michnika (prasowy rzecz jasna ;-) ) kogoś atakuje to można przyjąć założenie, ze mamy do czynienia z uczciwym człowiekiem...
z drugiej strony, trzeba uważać...patrzyć na ręce, w razie wątpliwości, bezlitosna kwarantanna, gdyby okazało się, że kapuś...woooon za ural...

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

30-01-2015 [08:00] - Magdalena Figurska | Link:

Byłabym ostrożna w szerzeniu takiego założenia, bo życie może nas bardzo zaskoczyć. Bo co zrobić z tym?

 http://serwer1492976.home.pl/a...

Obrazek użytkownika szara_komórka

30-01-2015 [11:56] - szara_komórka | Link:

Z załączonego przez Panią tekstu ks.Isakowicza Niezależna przez swojego autora wysnuła wniosek, że ks. solidaryzuje się z szeroko rozpowszechnianym wpisem na FB prof.Pazia. I "huzia na Józia", tak jakby to on był autorem słów prof.Pazia na FB.
Jak nazwać takie działanie Niezależnej?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

30-01-2015 [13:50] - Andrzej W. | Link:

"Nie ma cienia wątpliwości, że przyczyną tego ataku nie jest to czy inne słowo, które profesor napisał w zamkniętej grupie na FB, ale ukazanie się w tych dniach poszerzonego i uzupełnionego wydania głośnej książki, której profesor jest redaktorem” – napisał duchowny na swoim blogu.''

Które słowo nadaje się tu do obrony ?
Jak wobec tego określić intencje "Szarej komórki.'' ?
Chyba, iż przyjąć za trafne użyte kiedyś przez blogera :tłumaczenie : " Szara komórka, szkoda, że jedna.''

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

30-01-2015 [17:10] - Magdalena Figurska | Link:

Książka wydana została w 2011 roku, więc to nie był powód, tylko nawoływanie do zbrodni na tle rasowym.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

30-01-2015 [19:10] - Andrzej W. | Link:

Nawet, gdyby ukazała się wczoraj, to ten bydlak nie został zaatakowany dlatego, że wyprodukował jakąś cegłę, tylko za to, co powiedział i do czego - jak Pani słusznie zauważa- nawoływał.
W tym miejscu piszemy jednak o tłumaczeniu tego księdza. To upadek nie tylko moralny, ale też intelektualny.
Pan Bóg , gdy chce pokarać to rozum odbiera.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

30-01-2015 [15:24] - Magdalena Figurska | Link:

Pudło! Zupełnie odmienny wysnułam wniosek, jako komentarz do tezy poprzednika. Jeśli szara komórka nie rozumie, nie moja wina.

Obrazek użytkownika Marek1976

30-01-2015 [22:37] - Marek1976 | Link:

Zakładając, że organowcy michnika znają założenie Łysiaka należy przyjąć do wiadomości bardzo prawdopodobny wniosek, iż czasem mogą kogoś (swojego konia trojańskiego) atakować po to, aby go zlegendować.

Obrazek użytkownika Optymista1930

30-01-2015 [08:38] - Optymista1930 | Link:

Założenia słuszne, oczywiste jest, iż tak to właśnie wygląda. Problemem jest fakt, że środowisko GP składa się w dużej mierze z ludzi pozbawionych wyczucia i mechanizmów rozpoznania zdrajców, oportunistów i osób o chorych ambicjach. Tu na naszeblogi, dodatkowo dochodzi problem cenzury. Rozumiem wycinanie kretynizmów, wulgaryzmów, czy jawnego trollowania, jednak ma tu miejsce cenzura ideologiczna, wedle określonego klucza. To jest problem, a ja osobiście uważam, że - że zacytuję nazwę programu - Warto Rozmawiać.
Pan Janko Walski, o którym nie wiem kim jest, myli się w ocenach personalnych, tak samo jak kilku jego kolegów ze środowiska GP. Dodatkowo dość smutnym zjawiskiem jest jakieś samozadowolenie i duży komfort psychiczny, bezkrytycyzm, czy nawet poczucie dumy z zachowań i działań, które są po prostu niemądre. Z powodu takich działań właśnie, to środowisko zraziło do siebie bardzo wielu uczciwych Polaków. Od razu dodam - nie ruskich agentów i nawet nie narodowców...zarazem cały czas mówiąc o potrzebie bycia razem. Czy znajdzie się ktoś uczciwy kto - nawet 'na priv' wyjaśni mi wiarygodnie potrzebę takich działań...?
Czy stanie się tak, że Janko Walski, lub ktoś inny, zaraz ponownie nazwie mnie ubekiem...bądź komentarz w ogóle się nie ukaże...?
Warto rozmawiać, gdyż są ludzie, którzy ruskich agentów wytną na pniu - i do tego nie potrzeba wiecznej atmosfery posądzeń i obraz.

P.S.
Panie Janko - Pan nazywa Perreirę niepokornym...? Wnioskuję, że ma Pan swoje lata, proszę o głębszą refleksję...

Obrazek użytkownika Józef Darski

30-01-2015 [11:03] - Józef Darski | Link:Jeśli Pan sądzi, że uczyni z NB instrument prywatnej wojny z Samuelem, to się Pan myli. Nie ma ludzi idealnych, więc radzę od Samuela się odczepić. A jak Pan uważa, że tu panuje cenzura polityczna, to radzę sią ewakuować na Nowy Ekran. Poniał? Bo mam już dość Pana prywatnych porachunków, a egzaminy się skończyły, więc jestem znów obecny.

Obrazek użytkownika Optymista1930

30-01-2015 [11:14] - Optymista1930 | Link:

Nic mnie nie obchodzi SP, natomiast na obelgi i nazywanie mnie ubekiem reaguję. Jest to dziwne dla Pana...?
Kończę temat Perreiry niniejszym, licząc na koniec obrażania mnie tutaj. Ubek to najgorsza obelga, nazwanie kogoś pedałem brzmi mniej drastycznie.

Obrazek użytkownika Marek1976

30-01-2015 [16:06] - Marek1976 | Link:

Dwie rzeczy. Pierwsza, to że nie jest się fanbojem zmiany zaborców z tandemu rusko-pruskiego na amerykańsko-pruski bądź amerykański nie czyni z Patrioty fanboja czy obrońcy ruskich. Po prostu są wśród Patriotów ci błądzący w chmurach i ci twardo stąpający po ziemi, którzy widzą że ci pierwsi, w tym Prezes i jego ferajna, zabierają się za niepodległość od "du.. strony". Mogę to po raz kolejny rozwinąć jeśli potrzeba. Zamiana zaborców w podległości to nie jest niepodległość, co nie oznacza oczywiście że ci drudzy Patrioci nie cieszą się z dowalania ruskim (ale nie rękoma, zdrowiem, krwią, przyszłością i życiem podległych Polaków!). Amerykanie chcą ruskim dowalić, niech dowalają, cieszę się - ale wara od Polaków dopóty, dopóki Polacy mają być podlegli. Druga rzecz, w kwestii Samuela. Proszę mi powiedzieć, to dlaczego w kwestii Samuela Redaktor (chyba wiadomo kto, prawda?) uważa, że lepiej mieć wroga przy sobie i pod kontrolą niż oficjalnie po przeciwnej stronie barykady, hę?

Obrazek użytkownika Józef Darski

30-01-2015 [17:15] - Józef Darski | Link:

1. Samuel nie jest żadnym wrogiem. Za daleko się Pan pżosuwa
2. pluralizm wariatów nie daje efektów pozytywnych
3. normalni zrozumieli i z NE wypadli, pozostali tam albo członkowie grupy, albo ludzie chorzy na EGO - choroba to przymus publikowania wszędzie bo takam/kim ważna/y. rokowania b. złe. Nie zmienia to mojej oceny NE jaką postawiłem, gdy powstawał, a że inni nie chcieli myśleć - ich sprawa.-
4. Bez zainteresowania nami ze strony USA nic nie osiągniemy, chodzi o to by coś uzyskać, a nie tylko wykonywać. Akurat wykonawców USA werbują wśród agentów i sługusów Putina, a nie w PiS. Więc propagandę antypisowską radzę uprawiać gdzie indziej.

Obrazek użytkownika Janko Walski

30-01-2015 [20:54] - Janko Walski | Link:

Pereira to jeden z tych publicystów, na którego zwróciłem kiedyś uwagę czytając tekst, który mnie ujął bystrością obserwacji, odwagą i trafnością analizy, a także głęboką troską o Polskę. Byłem zdumiony dojrzałością jego wywodów  gdy zobaczyłem jak młody jest to człowiek. Drugi raz zobaczyłem go we Wrocławiu jako jednego z organizatorów manifestacji podczas forum międzynarodowego w Hali im ks. Poniatowskiego, na którym pojawił się Komorowski i inne rosyjskie kukły,  protestującego przeciwko kłamstwu smoleńskiemu przed podwójnym kordonem współczesnych zomowców. Jego teksty bardzo osłabiają UBekistan i UBekistan tego nie może mu darować. Zapracował sobie Samuel na celownik KGB/GRU i jest na liście najbardziej zagrożonych osób.
Uderzenie w taką osobę odbieram jednoznacznie jako atak UBekistanu.

Proszę się łaskawie obejrzeć wokół siebie i zastanowić w jaki sposób powstał w Pana głowie czarny obraz Samuela, bo racjonalnych powodów, biorąc pod uwagę postawę, którą zaprezentował Pan na tym forum, nie ma najmniejszych.

Odpowiadam nieco wbrew sobie dlatego, że swoimi innymi wpisami zebrał Pan spory kapitał. Niektóre pańskie teksty przesyłałem przyjaciołom. Szczególnie ujęły mnie trzy ostatnie  teksty przed wypaleniem z Pereirą:

O smutku, który się nam wydaje...

Wrogowie Polski i Prawdy

Nie Zginęła...Odbierzemy

Obrazek użytkownika Optymista1930

31-01-2015 [08:50] - Optymista1930 | Link:

Panie Janko Walski, Pan nie rozumie co jest powodem moich skrajnych zastrzeżeń do SP. Głębia i dojrzałość przemyśleń, wystawianie się na celownik ubekistanu, etc, brzmi i wygląda super. Jednak w Polsce dziś, jest setki, jeśli nie tysiące ludzi jasno wnioskujących, piszących, działających. Problem z SP jest taki, że człowiek ten nie zdał egzaminu w prawdziwym życiu, nie zdał egzaminu z wartości, ciągle go nie zdaje. SP zawiódł ludzi wielokrotnie, ukazując twarz przeciętnego oportunisty...No i cóż z tego, że wielu dziś tak robi...? W moich oczach nie ma to żadnego znaczenia i bez wstydu się przyznam że jestem idealistą. Wiem że to głupie, bo trzeba grać i 'odpowiednio' się ustawiać. Ja dostaję w dupę od lat, bo mówię to co myślę. Może jest tak, że Wy ( redakcje, różne inne grupy światopoglądowe ) nie do końca rozumiecie co jest ważne w realnym życiu. Nie wiem czy Pan mnie rozumie, ale po prostu SP jest w tym kontekście całkowicie niewiarygodny. To wszystko, proszę się mnie nie pytać o szczegóły, gdyż nic nie powiem, jako że nie jestem konfidentem.

Obrazek użytkownika Józef Darski

31-01-2015 [12:19] - Józef Darski | Link:Mówię/piszę co myślę to żaden argument, gdy się głupio myśli.

Obrazek użytkownika Janko Walski

01-02-2015 [12:58] - Janko Walski | Link:

Optymista1930: 2015-01-31 [08:50]:
" proszę się mnie nie pytać o szczegóły, gdyż nic nie powiem, jako że nie jestem konfidentem."

Pan nie ma żadnych podstaw do ataku na jednego z najlepszych polskich publicystów, Samuela Pereirę. ŻADNYCH!!!! Nie może pan mieć bo takie NIE ISTNIEJĄ. Co więcej, to co Samuel Pereira wyraża w swoich tekstach jest w pełni zgodne z tym co sam pan pisze w swoich, przynajmniej tych które w poprzednim komentarzu przywołałem. Ponadto nie tylko pisze, ale uczestniczy także w wielu niebezpiecznych misjach, wchodzi w drogę niedźwiedziowi odważnie. Jest niezwykle inteligentny co sprawia, że zadaje niedźwiedziowi dotkliwe ciosy tam gdzie niedźwiedź ma słabizny: pokazuje jego kuchnię, demaskuje metody i łączy je z celami.

Nie wiem czy moje na kolanie pisane teksty były wystarczająco jasne.  Nie ma znaczenia z jakich powodów figurant robi dobrze ubekistanowi. Najlepiej gdy z zupełnie odwrotnych niż cele, którym ubekistan służy. Najpiękniejsze teraz są "potwory, które uciekły z Tworek, żeby bronić Rosji przed agresją amerykańsko-żydowską" Nie tylko przerzucają skutki swoich niszczycielskich działań na "amerykańską stonkę" ale jeszcze kompromitują środowiska krytyczne wobec układu rządzącego w oczach wciąż licznych zaślepionych jego zwolenników.

Przywołam jeszcz inny przykład. Kiedyś Marek Jurek zaatakował PiS i wystąpił z klubu (tuż przed wyborami!) bo ustawa antyaborcyjna była nie dość restrykcyjna. Odbiło się to gorszym wynikiem PiSu i wygraną PO w 2007! Co osiągnął poseł Jurek, zacna przecież osoba? Sądzę, że agentura wpływu ulokowana w jego otoczeniu była katalizatorem tego fatalnego posunięcia.

Niech pan przyjrzy się rozgrywaniu przez WSI przyzwoitych ludzi z Nowego Ekranu, którzy tam uciekli przed głupotą i konformizmem pana Janke.

Niech pan się rozejrzy wokół siebie:  kto miał wpływ na tę kuriozalną pańską opinię o SP i kto miał wpływ na tych którzy mieli wpływ. Takie cóś się może szerzyć się samoistnie jak wspomniana zaraza z Tworek jeśli pierwotny przekaz został umiejętnie skonstruowany.

Obrazek użytkownika Valdi

31-01-2015 [01:27] - Valdi | Link:

Szanowni Panowie Agenci !!
Już mniejsza z tym , że jesteście jak ten wrzód na ...
Ale pamiętajcie - do półbutów nie zakłada się onucy !
To powoduje straszny dysonans ! I to łatwo spostrzec.

Obrazek użytkownika Janko Walski

02-02-2015 [00:44] - Janko Walski | Link:

Jeszcze jeden komentarz do tego z czym wyszedł tu Optymista. Jak otwarcie napisałem, uważam Samuela Pereirę za jedną z tych osób, która dzięki swojej bezkompromisowości, inteligencji i celności w walce ze złem, jakim jest UBekistan (posługuję się tym skrótem z konieczności, bo charakterystyka tego układu zajęłaby sporo miejsca) znalazła się na celowniku UBekistanu. Ubekistan atakuje nie tylko frontalnie, ale także od wewnątrz poprzez zmanipulowanie części z tych, których uważa za swoich wrogów, wywodzących się ze środowisk, które zwalcza. Do Papieża nie strzelał zatwardziały marksista tylko wypuszczony przez nich człowiek z przeciwnego bieguna ideologicznego w stosunku do marksistów.

Otrzymałem w poczcie wewnętrznej list, w którym znalazło się  stwierdzenie, że  "wiele osób ma podobne wrażenie" (podobne do Optymisty odnośnie SP) - nie wiedziałem o tym. Jeśli wszystkie te osoby tak jak Optymista nie potrafią sformułować zarzutów, to znaczy, że mamy do czynienia ze skoordynowaną akcją dyskredytacji SP na szerszą skalę opartą prawdopodobnie na wywoływaniu określonych emocji zgodnie ze schematem, który przedstawiłem w tekście i komentarzach. Szczerze mówiąc, nie dziwię się. Mało kto zalazł za skórę UBekistanowi głębiej. Wystarczy przeglądnąć same tylko teksty SP by zobaczyć ilu sk..nom (proszę wybaczyć, nie znam celniejszego słowa) się naraził i to jeszcze jak: http://niezalezna.pl/tagi/samuel-pereira, nie wspominając o trzymających  polskie smycze mordercach smoleńskich - szympansach Putina.

Jeśli to komuś nie wystarczy, to niech wygugla sobie co nadaje o Samuelu Pereirze Wyborcza i pozostałe gadzinówki ubekistanu.

Obrazek użytkownika Janko Walski

02-02-2015 [01:06] - Janko Walski | Link:

cd
Ubekistan czuje zagrożenie i nie popuści takim jak red. Samuel Pereira. Jeśli nie wystarczy atak frontalny, a zabić się nie da bo to co pisze SP zbyt mocno wskazałoby sprawców, to następuje uaktywnienie wtyczek ulokowanych wewnątrz zwalczanych struktur. Ostatnio zaroiło się od "patriotycznych" i "narodowych" stron w internecie, które dopatrzyły się "wrogów" wśród tych co najbardziej szkodzą ubekistanowi, takich jak ta: http://ewidentnyoszust.blogspot.com/2013/07/samuel-pereira-zamiast-spiewac.html  Każdy, kto zetknął się z metodami ubeków, nie ma wątpliwości, z czym ma do czynienia, i nie ma znaczenia czy firmujący to figuranci czy masowa akcja bezpośrednia. Jedno i drugie wyszło z gabinetów rosyjskich specjalistów od manipulacji, którzy naprawdę są w tym dobrzy. To największy sukces związku radzieckiego. Każdemu targetowi manipulacja według potrzeb - tak brzmi hasło komunizmu realnego i postkomunizmu.

We wspomnianym liście pada stwierdzenie "nie wiem kim jest Samuel Pereira". To też nie jest tajemnicą: https://cosmopolla.wordpress.com/2013/07/30/zacznijmy-prace-dla-polski-wywiad-z-samuelem-rodrigo-pereira/