Janda i Gajos radośnie nie widzą***

W postdemoludach mniejszy lub większy wpływ na media masowe z telewizją i radiem publicznym włącznie wciąż utrzymują, a czasem nawet umacniają ekspozytury służb rosyjskich.  W Polsce udało się przywrócić stan z czasów PRLu, bo dokładnie tym jest  wajdowe "zaprzyjaźnienie mediów", a nawet udoskonalić. Dawni prześmiewcy i demaskatorzy PRLu, Tym i Fedorowicz wraz Jandą, Młynarskim i Kutzem służą jedynej słusznej słuszności, zupełnie tak jak Mazowiecki, Szymborska i Mrożek w latach pięćdziesiątych oprawcom stalinowskim. Myśmy cofnęli się do etapu instalacji PRLu, tym razem dobrowolnie.

Pośmiertne zwycięstwo PRLu: całkowite zidiocenie znacznej części inteligencji i... odczłowieczenie.

Brakuje bowiem słów by ocenić to co zaprezentowali dzisiaj w Opolu Janda, Gajos i Tym. Oni zrobili dokładnie to co  motłoch szargający pamięć Ofiar, bezczeszczący krzyż i znicze i znieważający modlących się na Krakowskim Przedmieściu. To jest zupełne odmóżdżenie, g. w głowie. To jest nienawiść w stanie czystym.  Nienawiść inteligenta, jeszcze gorsza niż nienawiść prostego człowieka. Nienawiść skanalizowana, ubrana w elokwencję, udająca humor i luz. Wyłazi jednak z każdego zakamarka. To jest to czym Michnik z Urbanem wypchał zwoje mózgowe przez te 23 lata nowym inteligentom.
Z g r o z a!!!

Chciałbym przybliżyć jakoś tym co nie oglądali, ale trudno odtworzyć coś co jest grą słów i skojarzeń. Nie mniej jednak wymowa była jednoznaczna: jedni zbijają kapitał polityczny na katastrofie smoleńskiej i śmierci swoich bliskich (w domyśle liderzy PiS i rodziny ofiar) a drudzy nabijają kabzę na wierze (w domyśle Kościół, a zwłaszcza ojciec Rydzyk). Żeruje się na ciemnej masie.

To jest usankcjonowanie na salonach Urbana, Palikota i całej tej bolszewickiej hołoty, która po 4 czerwca 1992 roku podniosła głowy. Hołoty typu przywołanego przez Tyma Raczkowskiego czy tych, którzy wyprodukowali "Dramat w trzech aktach", wyjątkowych  kanalii, które w normalnym kraju spaleni byliby na zawsze.

Tym podobnie jak Fedorowicz odnalazł się w awangardzie postępu - Polityka - Nie - Wyborcza. Po tym jak największa świętość świętości salonu, Bartoszewski, nekrofilią (kopulacja zwłok) nazwał deklarację  Jarosława Kaczyńskiego wypełnienia misji swojego tragicznie zmarłego brata nic nie powinno dziwić jeśli chodzi o salon.

Dziwi mnie Janda, Gajos. Grali w wielu filmach pokazujących brzydotę i zgrozę systemu totalitarnego. Początek "Przesłuchania" pokazuje pozorną normalność w systemie totalitarnym. Ta grupa młodych ludzi mogła funkcjonować w systemie w najlepsze. Przypadek sprawił, że trafili w młyny bezpieki. Z im podobnych, którzy nie wpadli tworzony był aparat, w tym bezpieka. Ci młodzi ludzie nim wpadli radośnie nie widzieli co z Polską robi "awangarda proletariatu".

Teraz Janda i Gajos radośnie nie widzą co z Polską robią następcy "awangardy proletariatu".

*** z podziękowaniami blogerce podpisującej się "Szamanka" za mobilizację do napisania tych paru słów.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryszard S.

03-06-2012 [11:59] - Ryszard S. (niezweryfikowany) | Link:

"A co się dziwisz? (pytanie z filmu "Jasminum"), skoro RTV i mendia obsiedli przechrzty żydowskiego pochodzenia!!!
Patrz - "Sztetel".
Czy to już niebawem kolejny rozbiór Polski?

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [12:24] - Janko Walski | Link:

w stanie wojennym. Co zmieniło się?

Obrazek użytkownika Kwad

03-06-2012 [17:05] - Kwad (niezweryfikowany) | Link:

Może ten bojkot aktorów w stanie wojennym był świetnie zagranym spektaklem, którego scenariusz napisał jakiś utajniony "dramaturg". Mam coraz mocniejsze wrażenie, że żyjemy w matriksie od bardzo dawna.

Obrazek użytkownika Krzysztof

03-06-2012 [17:12] - Krzysztof (niezweryfikowany) | Link:

Nic się nie zmieniło... Dla nich to zwyczajny interes!!! A zatem mimo, że to yntelygencja, to niekoniecznie ludzie inteligentni. Tu wystarczy zwykłe wyrachowanie. Pozdrawiam i dziękuję za świetny "kawałek"

Obrazek użytkownika possom

03-06-2012 [12:11] - possom (niezweryfikowany) | Link:

i wiem jak bardzo sie boja,ze kiedy stana po przeciwnej stronie,to moze dojsc do tego,ze beda zbierali do kapelusz grajac w teatrzykach ulicznych itepe,ale wiem tez jak bardzo sie boja bojkotu ludzi.Bojkot i tylko bojkot jest sposobem na to zaprzanstwo.Ja nie mieszkam w Polsce,ale caly czas wszystkich namawiam.Zrobcie listy kolaborantow i ich bojkotujcie.Tanio i bezpiecznie.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [12:22] - Janko Walski | Link:

Mało które środowisko było stać na takie zachowanie.
To chyba więc nie tak. Ja widzę w "realu" tę samą nienawiść. Dotknęła bardzo zacnych ludzi, moich przyjaciół i bliskich!

Poprawna diagnoza tego zjawiska to sprawa podstawowa na dziś.

Obrazek użytkownika Gość

03-06-2012 [12:28] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

A dowcip Tyma: "Syn pyta ojca: Dlaczego kościół jest taki zły, a Pan Bóg taki dobry???? Synu, widzisz... bo kościół jest, a on nie...""

Jak można coś takiego powiedzieć, czy to kogoś śmieszy?? Tym powinien odpowiedzieć za obrazę uczuć religijnych. Opole było utrzymane w nowomowie Palikota i Tuska. Tylko Sztur zachował się z klasą...

Bezrobocie, bieda i przedsiębiorcy okradający budżet, a "elita" polskiego kabaretu, jako temat obiera o. Rydzyka i katastrofę...

Co tu się dzieje??!!

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [13:17] - Janko Walski | Link:

jeszcze ten żenujący, obrażający inteligencję poziom.

Obrazek użytkownika Dana

03-06-2012 [12:40] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

dziwną intuicją, że znowu zbrukają to, co z Opola pamiętam; na przykład dawne kabaretony. Ale nie spodziewałam się, że posuną się do tak haniebnego wykonywania prikazów. Tych ludzi SBecja znalazła, pozwoliła im robić kariery, postawiła na scenach w blaskach fleszy, ale nie za darmo. Im powiedziano, że gdy SB się upomni, będą musieli spłacić to pozwolenie na karierę. I spłacają skundleni, w strachu, że mogą to wszystko, czym się obłowili, stracić. Nie kumają tylko, że nic nie osięgnęli bez kontroli SB, niczego nie mają bez łaskawego przyzwolenia SBecji, każdy ich krok jest pod kontrolą SB. Oni po prostu wykonują prikazy nowego bolszewizmu - POlszewizmu.
Bogactwa nie zabiorą ze sobą przed oblicze Boga, ale zbrukane dusze i owszem.
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [13:16] - Janko Walski | Link:

Nonkonformizmem w stanie wojennym zyskali wielki autorytet. Dla twórców i producentów są gwarancją sukcesu. To do nich pukają, a nie oni. 

Jeśli chcemy stawić czoła ich kuriozalnej nienawiści musimy zrozumieć jej przyczyny. Nie jest to rzecz trywialna.

Pozdrawiam serdecznie,
JW

Obrazek użytkownika Gośćhubert

03-06-2012 [15:56] - Gośćhubert (niezweryfikowany) | Link:

Stan wojenny to już 30lat.Ludzie się zmieniaja-nie wszyscy-dlaczego Janda, Gajos i im podobni ,tak postępują,a może ich wychowanie rodzinne ,które był0 maskowane, ma tu znaczenie.Polski,uczciwy patriota, tych osobników nie ogląda!Ja, choćby dostali" Oskara"tych ludzi nie chcę znać!Z łajdakami się nie zadaję!!!

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

03-06-2012 [12:55] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Upadek kabaretu to symboliczny upadek starej kultury. Tak to jest bardzo smutne do czego oni to znaczy nasi idole doszli. Jak Elwis Presley bozyszcze Ameryki swoja legitymacje FBI nosil w ukryciu i umarl w wieku 40 lat,( podobno tajemniczo w pozycji siedzacej w lazience w czasie czynnosi podstawowych) tak oni nosza swoje prawdziwe legitymacje z SB. On polegl mlodo w walce ze swoja legitymacja. Ciekawa jestem kiedy posel palikot wymieni swoja druzyne jak tylko dostanie rozkaz od wladzia i pierwszych swoich poslow wsadzi do obozu zeby zona byla zadowolona. Przeciez wiadomo ze on wszystko zrobi dla rodziny. Prasa sie rozpisuje nawet ze chcial sie przechscic.
Do czego wiec doszli nasi wielcy piewcy sztuki objuczeni wielka forsa. Odpowiedz jest prosta do kipieli doszli. Jest to straszliwie bolesne poniewaz mieli szanse zostac szlachetnymi ludzmi a odrzucili te szanse.
Na pocieche mozna powiedziec ze nie jest to jedyny trend w naszej kulturze. Wiec stare bedzie musialo odejsc raz na zawsze. Nic nie jest wieczne.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [13:32] - Janko Walski | Link:

A właściwie europejskiej. Skoro oszust Moor, którego można porównać do twórców "Dramatu w trzech aktach", dostał palmę w Cannes, a noblistą został Fo, bazarowy pajac, którego można porównać do satyryka Urbana (nim został politrukiem), to jesteśmy w Europie.
Pozdrawiam,
JW

Obrazek użytkownika gość49

03-06-2012 [13:07] - gość49 (niezweryfikowany) | Link:

Zastanawiamy się, czy miała pani kiedyś konkretne oferty polityczne? JANDA Zawsze odmawiam, ale jednej rzeczy nie wybaczę sobie do końca życia. Kiedyś zadzwonił do mnie profesor Balcerowicz i powiedział: "Wie pani, mam kłopoty, tak na mnie napadają, tak odsądzają od czci i wiary. Proszę stanąć koło mnie. Proszę mnie poprzeć". A ja głupia, mimo że go szanowałam i ceniłam: "Przepraszam, ale przyrzekłam sobie, odkąd mamy wolną Polskę, że w żaden sposób nie będę się mieszała do polityki. Bawcie się sami". Powinnam była to zrobić, nie żebym myślała, że to coś pomoże, ale mogłam dać głos i twarz w jego sprawie. Stanąć u jego boku. Nie wiedziałam, co będzie działo się potem.

Krystyna Janda: Tak. Choć często wynikały one z konieczności (śmiech). Ślub z drugim mężem wzięłam z konieczności, bo nie chcieli nas razem zameldować w naszym wspólnym domu. Był socjalizm, dbali o moralność. Po 11 latach wspólnego życia, nagle, spotkana urzędniczka powiedziała, że nie może nas zameldować, bo nie jesteśmy małżeństwem. Powiedzieliśmy: „Dobrze, no trudno, jutro weźmiemy ślub”. I wzięliśmy. Z teatrem było podobnie. Nie mogło być teatru bez fundacji i tak dalej...

Z okazji 20 lecia "Gazety Wyborczej", specjalnie dla naszych czytelników, Krystyna Janda zagra swój znakomity spektakl "Ucho, gardło, nóż".

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [13:36] - Janko Walski | Link:

Chyba zbliża nas do diagnozy. Ich bunt przeciwko stanowi wojennemu nie był buntem przeciwko ideologii, którą nasiąkli jak gąbki. To są bolszewicy. Gorsi od ubeków, bo jak pamiętny towarzysz Siwak, wierzą w ideologię postępu.

Wajda nawet nie jest w stanie zauważyć złamania podstawowych wymogów demokracji mówiąc o "zaprzyjaźnieniu mediów". Jest awangarda, która wie lepiej. W buncie przeciwko PRLowi chodziło tylko o to "by MY byli" tą awangardą.

Obrazek użytkownika Misiek

03-06-2012 [15:00] - Misiek (niezweryfikowany) | Link:

HARTOWAŁA się za czasów najbardziej tragicznego w skutkach oszustwa zaserwowanego nam przez ''Bolka''Wałęsę w porozumieniu z mniejszością narodową zgromadzoną w UNII DEMOKRATYCZNEJ póżniej UW,a teraz po przepoczwarzeniu PO.
Pamiętne zdjęcia Bolka z V kolumną UD przed wyborami.Wszystko uwiarygodniła ''MATKA BOSKA W KLAPIE'',a purpuraci nie protestowali.
Mnie też oszukano

Obrazek użytkownika markowa

03-06-2012 [19:18] - markowa (niezweryfikowany) | Link:

z elektrykiem spotykał się i uwiarygodniał go sam Jan Paweł II, a więc - mimo wątpliwości - mówiłam sobie:-"milcz serce"

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [20:50] - Janko Walski | Link:

Ja też do niego należę.

Obrazek użytkownika Szamanka

03-06-2012 [13:33] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Szkoda, że to Gajos kiedyś wyśpiewał nagrody dla Jonasza Kofty za jego "Epitafium dla frajera"!
Ileż tam było Polski, Patriotyzmu i Nas, którym zabierano skutecznie Człowieczeństwo!
To już przeszłość!
Drogi Panie!
W momencie, kiedy tematem żartów stają się wartości - wiara, honor, prawda, sprawiedliwość, szacunek dla człowieka, obowiązek służby ojczyźnie - w tym momencie autor i propagator takiej satyry jest na dnie! Traci twarz, staje się kukłą, która, pociągana za sznurki. wyciąga te swoje pazerne łapska tylko po mamonę.
Nie ma już talentu, inwencji, esprit,honoru i szacunku do siebie!
Ale nie ma też szacunku do widza i słuchacza!
Dlatego należy ich zignorować, bojkotować, skoro nas obrażają, zamiast, poprzez sztukę, nam służyć.

PS. Bardzo dziękuję, że zechciał Pan zabrać głos w obronie prawdziwej sztuki i wartościowych artystów, których trochę jeszcze mamy.
Pokazując zło, wiemy, że brak nam dobra!
Serdecznie pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [13:51] - Janko Walski | Link:

Oni przebudzą się jeszcze.  Będzie to dla nich bardzo bolesne przebudzenie, ale nie będzie mi żal. Zasłużyli.
Dziękuję i pozdrawiam,
JW

Obrazek użytkownika Gość

03-06-2012 [13:40] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

niestety, to komedianci - te wajdy,olbrychskie,jandy..."fabryczki min i gestów" bezmózgowce liżące każde buty,będące chwilowo u władzy...przykre, ale nie miejmy złudzeń..po zmiannie układu politycznego wypucują własnymi jęzorami kolejne ubłocone kamasze

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [13:54] - Janko Walski | Link:

Rzecz w tym, że nie są to  "fabryczki min i gestów", bezmózgowce liżące każde buty, będące chwilowo u władzy. To jest prawdziwa tragedia.
Pozdrawiam,
JW

Obrazek użytkownika niepodległościowiec

03-06-2012 [13:41] - niepodległościowiec (niezweryfikowany) | Link:

Udokomuna nie może mieć monopolu na tzw inteligenckość. Czas udokomuny się wcześniej czy później skończy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [13:56] - Janko Walski | Link:

Pozbawiona krytycznej autorefleksji!

Obrazek użytkownika amfetamina

03-06-2012 [13:53] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

oznacza to ni mniej niwiecej ze traca grunt. Z Panem Binienda nie jest w stanie zaden "ekspert" nawiazac polemiki to wysluguja sie klawnami.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:39] - Janko Walski | Link:

To jest ich własny wkład do nienawiści zbiorowej rozkręconej przez środowiska, które symbolizuje Michnik i Urban.

Obrazek użytkownika goscXXI

03-06-2012 [13:58] - goscXXI (niezweryfikowany) | Link:

Proszę Pana, nie ma się co dziwić Jandzie czy Gajosowi- pokazali jedynie, że są głupi, a to już od dawna wiemy. Niby inteligentni ludzie (jak wielu spośród salonowców), ale jednak głupi- ich inteligencja sprowadza sie do posiadana "nosa", gdzie są konfitury; ta salonowa inteligencja jest tego rodzaju inteligencją, którą nazywa sie SPRYTEM. Sprytem do robienia pieniedzy, zdobywania ciepłych posadek itp. A kwalifikacje moralne, duchowe, umysłowe- prawie żadne.

Obrazek użytkownika goscXXI

03-06-2012 [14:04] - goscXXI (niezweryfikowany) | Link:

Ale trzeba dodac, że to jest GROŹNE dla Polski.

Obrazek użytkownika stanczykblazen

03-06-2012 [14:29] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Nie ogladałam , ale od dziś ignoruję tych wszystkich wymienionych.Komedianci to nie inteligencja.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:36] - Janko Walski | Link:

akurat w przypadku Jandy i Gajosa, podobnie jak w przypadku Fedorowicza, Młynarskiego, Kociniaka, Lipińskiej, Englerta itd nie dostrzegam.

Obrazek użytkownika ASPAL

03-06-2012 [14:50] - ASPAL (niezweryfikowany) | Link:

Wajda,Janda,Kutz,Gajos....o nie,oni nie są głupi,są sprytni,to wąchacze co zawsze wyczują skąd wiatr i gdzie się opłaca wystąpić i co mówić.To wyrachowani oportuniści,ale nie głupcy.Janusz Gajos-aktor wyborny,cóż,szkoda...

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:30] - Janko Walski | Link:

To byłoby zbyt łatwe do rozprawienia się, gdyby tak było.

Obrazek użytkownika -malibu

03-06-2012 [16:14] - -malibu (niezweryfikowany) | Link:

Produkcje typu "Przesłuchanie" (zdaje się że reżyser ma teczkę w IPN) czy wajdowskie produkcje miały jedynie na celu rozładowywanie napięć i budowanie fałszywych obrazów.
Te filmy są tak prawdziwe jak Czterej Pancerni Gajosa.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:29] - Janko Walski | Link:

stalinowskich czasów i najbardziej przemawiających do wyobraźni.

Obrazek użytkownika El Feo

03-06-2012 [16:22] - El Feo (niezweryfikowany) | Link:

bardzo lubiłem Gajosa, nie za Janka z Pancernego Psa, ale za komediowe role, jak choćby woźny Turecki..

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:24] - Janko Walski | Link:

bo to znakomity aktor.

Obrazek użytkownika neatus

03-06-2012 [17:31] - neatus (niezweryfikowany) | Link:

Ci wszyscy wymienieni to tylko aktorzy. Zawsze mogą stwierdzić, że tylko grali. Natomiast Pan Tym chyba jest autorem programu. To on jest odpowiedzialny

Obrazek użytkownika oldgeorge

03-06-2012 [18:09] - oldgeorge (niezweryfikowany) | Link:

Wprowadziłbym poprawkę odnośnie do dyspozycyjności.Po wprowadzeniu stanu wojennego (XII 1981-1983) większość bojkotowała Telewizję Polską za pełnienie funkcji reżimowej tuby propagandowej. Trudno było namówić jakiegokolwiek przedstawiciela kultury do występu przed kamerami. Jednym z nielicznych wyjątków był p.Janusz Gajos, który pierwszy raz wystąpił przed kamerami już 04.03.1982 roku namawiając do zakończenia protestu ludzi kultury.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:22] - Janko Walski | Link:

Pamiętałem Przymanowskiego, Miecugowa, Skonkę. Mam ich wszystkich gdzieś w notatkach z tamtego czasu, musiałbym odkopać. Zaledwie kilka takich osób na 40 milionów. Zjawisko w samo w sobie zdumiewające.

Obrazek użytkownika oldgeorge

03-06-2012 [21:03] - oldgeorge (niezweryfikowany) | Link:

W tym samym dniu z p.Gajosem wystąpili wtedy w TP: G.Lutkiewicz, M.Niemirska, K.Sienkiewicz. A w Dzienniku Telewizyjnym !!! wystąpili: J.Kłosiński - 07.01.1982, R.Filipski - 19.02.1982. Z innych artystów, którzy wystąpili w DTV można wymienić: H.Czerny-Stefańska i St.R.Dobrowolski - 23.01.1982 a 22.02.1982 - A.Hiolski. W następnych miesiącach wystąpili inni ale pominę tą wyliczankę.

Obrazek użytkownika Jermar

03-06-2012 [22:04] - Jermar (niezweryfikowany) | Link:

Cz. Niemen, który wystąpił w TVP z poparciem stanu wojennego już pod koniec grudnia 1981. Kłosiński, Ordon i Filipski to najbardziej zasłużeni chwalcy Jaruzela i stanu wojennego. Filipski to założyciel "Grunwaldu". Niemen nie był aktywny później jakby to sugerował jego występ słowny (wymuszony?) w ten pamiętny grudniowy, poświąteczny wieczór 1981. Jeśli dobrze rozumiałem, to niechętnie wypowiadał się o III RP.

Obrazek użytkownika kolarz

13-09-2012 [14:42] - kolarz | Link:

Wiadomo mi z bardzo pewnych, wiarygodnych źródeł prywatnych, że Niemen wsciekle (to jest najlepsze okreslenie!) zaprzeczał temu poparciu i demonstrował wrogość do WRON. Tę ostatnią widziałem osobiście na jednym z jego koncertów w Szczecinie, gdy wdał się niemalże w słowne przepychanki z częścią publiczności, która miała mu za złe jakieś (nie wiedziałem wówczas jakie) niecne postepki.
Może został po prostu wkręcony, nie on jeden i nie on pierwszy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:16] - Janko Walski | Link:

zresztą, pomijając meritum, na żenującym poziomie. Eska to tak opisała:

"Kabaret wesołych staruszków w pensjonacie dla ormowców.
Najpierw Janda z Tymem w scenach na tle łóżkowym i dowcipasach z viagrą – mamusiu!!!! Po prostu obrzydlistwo, człowiek się po prostu za nich wstydzi przed młodymi ludźmi. A potem było coraz lepiej.
Gajos ze szmoncesem, który odegrał już chyba we wszystkich Kołach Gospodyń Wiejskich łącznie z tym w Utah, Tym w kombinezoniku  czerwonym zupełnie jak ten słynny „motyl” na procesji, Janda z gadką o samolocie w w telewizji, jakieś babsko strasznie wrzeszczące piosenki ZMP do melodii z filmu „Kabaret” . No i wisienka na torcie, czyli obrzydliwe drwiny ze słuchaczy Radia Maryja w wykonaniu wolontariuszy tegoż domu starców dla ormowców, czyli poziom żywcem Taras z Krakowskiego Przedmieścia." (polecam całość jej znakomitego wpisu)

Jednakżę tym co grali musiało spodobać się. Widać było, że się spodobało.

Obrazek użytkownika Gość

03-06-2012 [20:24] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

odpowiedzialni sa oni wszyscy za siebie samych. z glodu nie podumieraja. Jestem zaskoczona postawa takich ludzi. Pamietam jak swego czasu w komunistycznej Polsce urywajac sie z pracy gonilismy na 'Czlowieka z zalaza' or 'marmuru'. wstyd pani Jando, spiewa pani tak pieknie o Janku, ktory padl... jest pani skonczona dla mnie.

Obrazek użytkownika jerychonka

03-06-2012 [18:31] - jerychonka (niezweryfikowany) | Link:

Gnojenie katolicyzmu odbywa się dzisiaj już nawet bez białych rękawiczek. A im głośniej ktoś z celebrytów (i nie tylko) szmaci Kościół, tym głośniejszy zyskuje PO-klask u ciemnych mas nie uznających ŻADNYCH wartości i na domiar złego nie respektujących prawa innych ludzi do własnych przekonań. Dziś najlepszą zabawą dla motłochu jest oglądanie tfu!rczości "artystki" Nieznaleskiej czy spijanie z ust każdego najbardziej idiotycznego słowa ałtorytetu tefałenu czyli niejakiego Powiatowego, który zadbał nawet o gównianą oprawę dla naszej narodowej świętości. Od 20 lat do "róbta, co chceta" nawołuje bożyszcze maluczkich umysłów (dla mnie podstarzały pajac i hochsztapler kreujący się na młodzieżowca). Ten ostatni zapewnia nawet tanią rozrywkę dla tych, których dawniej uznawano jeśli nie za rynsztok, to przynajmniej za margines społeczny. Czemuż mnie nie dziwi już, że na szklany ekran powrócili beniaminkowie peerelu: Kora (zasuszona lepiej niż mumia z czasów Ramzesa II), przygłupiasta Marylka - najjaśniej świecąca gwiazda bloku Układu Warszawskiego, wreszcie nieoceniony w plwocinach - Wojciech Młynarski. Długo by jeszcze wymieniać, aliści jest cała plejada tych ARTSTUF, którzy tak chętnie prezentują w telewizorni swoje oblicza. Zastanawia tylko, gdzie oni naprawdę noszą twarz?

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:04] - Janko Walski | Link:

Żłoby te żłobiły jednak w głowach "postęp", żłobiły i wyżłobiły. Na przykład Oldze Lipińskiej, Jandzie, Gajosowi, komu jeszcze? Nikt tego nie badał.

Obrazek użytkownika idalia

03-06-2012 [21:26] - idalia (niezweryfikowany) | Link:

Pod mycką, proszę państwa - przecież to pobratymcy szechtera, urbana i reszty. I proszę mi nie zarzucać antysemityzmu - to oni są rasistami - szerzą codziennie i zawsze antypolonizm - banda s....wiałych artychów, co za 2 złote na kolanach poczołga się do Częstochowy.

Obrazek użytkownika wicenigga

04-06-2012 [01:30] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Nic ująć :)

Obrazek użytkownika Gość

03-06-2012 [18:59] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Następcy "bohaterów" Czerwonej mszy maja sie dobrze.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [19:49] - Janko Walski | Link:

Dlatego dopada nas powtórka.

Obrazek użytkownika markowa

03-06-2012 [19:16] - markowa (niezweryfikowany) | Link:

dołączyłabym jeszcze słodką Annę Nehrebecką (Byczewską) - aktywna działaczkę PO

Obrazek użytkownika emma

03-06-2012 [20:23] - emma (niezweryfikowany) | Link:

zdumiewajace jest ze na liscie sa AK-owcy.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [20:47] - Janko Walski | Link:

to ludzie zdezorientowani. Komorowskiego pomalowano na hrabiego, człowieka jowialnego, dobrotliwego,  prawego, reprezentującego środowiska prawicowe, co to muchy nie zabije, trochę tylko gamonia, ale nikt nie jest idealny. Nie tylko 80-latków dało się tym malunkiem zmylić.

Obrazek użytkownika wicenigga

03-06-2012 [22:30] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Niektórzy z nas pamiętają, co u młodych ludzi, w latach 60/70 było "trendy". Otóż trendy było snobować się "na intelektualistę", to o nich piosenka "Okularnicy" Osieckiej, koleżanki Tyma i jego ferajny.

Dla nich wzorcem, guru, był... Michnik oczywiście, ten przenikliwy erudyta i tytan myśli wszelakiej. I za cholerę się od tego gie-wu nie odkleją, bo musieliby sami sobie i niemal całemu swojemu życiu zaprzeczyć.

Mózg "intelektualisty" nie takie gie w życiorysie potrafi zrelatywizować, zracjonalizować, i istnieć dalej. "Prostak" ma do wyboru tak-tak lub nie-nie, kiedy przełonacza tak na nie, to popada w niewytłumaczalną deprechę i tłucze lustro, a ynteligęt jakoś sobie z tym radzi, bo rzyć ma swoje prawa. Ale pozostawia też piętno.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [22:56] - Janko Walski | Link:

No bo skoro takich mamy "intelektualistów"...

Obrazek użytkownika emma

03-06-2012 [20:19] - emma (niezweryfikowany) | Link:

nigdy tego typu nie ogladam widowisk.pisze Pan ze 'dziwi mnie Janda,
Gajos' mnie juz nie jest w stanie nic zadziwic,zaskoczyc.obecnie
wszystko moze sie zdarzyc.za pare zlotych ludzie sa zdolni do wszystkiego,
do najgorszych lotrostw,zeszmacenia.tak zeszmacic sie jest bardzo latwo.
tak tez postapila Janda,zeszmacila sie.niby wielka artystka a dotknela
dna.pokazuje to jasno ze dla tych ludzi nie ma zadnej swietosci,tematow
tabu.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-06-2012 [20:41] - Janko Walski | Link:

zasad, które w naszej polskiej kulturze były tak silne, że nawet zaborcy i okupanci respektowali.  Zasad, które określały stosunek do zmarłych, ich bliskich i wszystkich, którzy czuli się jakoś związani ze zmarłym. Nie potrafię zrozumieć sankcjonowania czegoś takiego do czego dał sygnał nekrofilia-nic się nie stało-Bartoszewski, co widzieliśmy na Krakowskim Przedmieściu w wykonaniu tarasopodobnych, co pokazał Palikot, Niesiołowski, Wałęsa, Kutz, Kuczyński  i co teraz przenieśli na estradę Tym, Janda i Gajos.

Obrazek użytkownika Egon

03-06-2012 [23:19] - Egon (niezweryfikowany) | Link:

i generowali nam matriks. Czlowiek z .. to tylko wentyl.
Postzamachowa polaryzacja doprowadzila do ujawnienia swin.
Pluja i kasuja.

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-06-2012 [13:21] - Janko Walski | Link:

bowiem w takim samym stopniu jak filarami są ofiarami matriksa.

Mówię o tym nie po to by wzbudzić współczucie do nich tylko by po to by nie walczyć z czymś czego nie ma. Świadomych swoich działań i celów demiurgów matriksa jest stosunkowo niewielu. Stan wojenny był cezurą, wyższa forma komunizmu, matriks, nie.

Obrazek użytkownika wicenigga

04-06-2012 [02:41] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Mianowicie, fakt powierzenia go Tymowi, który, co wiadome wszystkim, także decydentom w tvp, w najlepszej formie twórczej nie jest. Czym ta decyzja mogła być wymuszona?
Ano, przypominam sobie wypowiedź Roberta Górskiego z przed ponad roku na temat cenzury w tvp. I to może być ta przyczyna, młodsze pokolenie kabareciarzy nie chciało brać udziału w nagonce.

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-06-2012 [13:07] - Janko Walski | Link:

Pozdrawiam,
JW

Obrazek użytkownika Gość

04-06-2012 [06:19] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

ścierwa i kapusie wlazły pod ochronny parasol Tuska. Nadejdzie jednak chwila, gdy Tusk parasol zwinie i co wtedy zrobią ścierwa i kapusie?

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-06-2012 [13:06] - Janko Walski | Link:

Tusk nad Głupotą, czy Głupota nad Tuskiem.

Obrazek użytkownika Gość

04-06-2012 [14:04] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Cóż czasy takie, że za "kawałek kasy" można wszystko. Brak pomysłów i degeneracja umysłu to finalnie ten niby kabaret. Tym już w replice "Misia" dał dowód na to, że można dawać d...py za parę groszy. Żałosne i smutne, ale niestety prawdziwe. Po Jandzie i Gajosie to już tylko czekać kiedy Zanussi przejdzie na drugą stronę barykady, ale mam nadzieję, że to niemożliwe i tego się trzymam. Nadzieja umiera ostatnia!

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-06-2012 [23:07] - Janko Walski | Link:

Także inne gwiazdy PRLu, które kiedyś ceniliśmy (Lipińska, Kociniak, Fedorowicz, a nawet Młynarski). To kuriozalne zjawisko wciąż czeka na solidne zbadanie.

Obrazek użytkownika Gość

05-06-2012 [22:25] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Cieszy mnie gdy znajduję coraz więcej ludzi reagujących podobnie jak ja na zwykłe "chamstwo i zeszmacenie". Oglądałem ten żałosny "kabareton" i nadziwić się nie mogłem obecności w nim tak przeze mnie szanowanych postaci teatru i wazeliniarskich dialogów w w ich wykonaniu. Po pierwszym szoku, teraz już jestem im za to wdzięczny, nie miałbym innej okazji dowiedzieć się jakie to miernoty intelektualne i moralne. Przeniosłem ich do należnego im się "koszyka byle jakich".

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-06-2012 [23:02] - Janko Walski | Link:

Ponoć publiczność wychodziła zażenowana występem. Kamery pokazywały na początku garstkę idiotów, którzy śmieją się dlatego, że zapłacili za śmieszne. Tak nastawieni przyszli i już. W miarę upływu czasu jednak nie tylko, że nie pokazywano publiczności, ale dźwięk miksowano tak by nie było słychać gwizdów.

Realizatorów tego humbuga i ich "mecenasów" chyba zaskoczyła taka reakcja. Ścianę milczenia w mediach masowych na temat tej produkcji Tyma ustawiono. Wygooglać też nie wiele się daje.

Dowodzi to tylko jak sami głęboko w tworzonym przez siebie matriksie znaleźli się.

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-04-2016 [09:47] - Janko Walski | Link:

Grzegorz Januszko był zbulwersowany żartami z katastrofy smoleńskiej, które coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej.

To, co powoduje, że ta rana po tej stracie jest jeszcze bardziej bolesna to są całe tabuny ludzi, którzy żartują z niej, dla których to jest śmieszne- mówił w studiu. Potrafię zrozumieć ludzi, którzy są płatnymi szydercami, czy polityków, ale nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy w tym nie mają żadnego interesu i to jest takie bezinteresowne zezwierzęcenie, mam tu na myśli panią Jandę, Pana Tyma i wiele innych osób - tego nie potrafię zrozumieć i zaakceptować - podkreślił.