Wielki sukces Zespołu Laska

9 kwietnia 2013 roku premier Donald Tusk powołał do życia  "Zespół do spraw wyjaśniania opinii publicznej treści informacji i materiałów dotyczących przyczyn i okoliczności katastrofy lotniczej z dnia 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem" zwany potocznie Zespołem Laska. Nasz premier tak wówczas tłumaczył konieczność utworzenia tego organu: 

"Będziemy chcieli, żeby pułkownik Lasek i inne osoby, które uczestniczyły w tworzeniu raportu (Millera - red.), chcące tłumaczyć, na czym polegają nieporozumienia, czasami kłamstwa, czasami wątpliwości, czasami bzdury (na temat katastrofy - red.), we współpracy z Centrum Informacyjnym Rządu jako bazą organizacyjną mogły na bieżąco informować o tych przekłamaniach" [1]

Rząd musiał jakoś zareagować - kilka miesięcy wcześniej mieliśmy pierwszą Konferencję Smoleńską, później "aferę" trotylową, a przeprowadzone później badania CBOS pokazały, że aż 33 % Polaków uważa, że polski samolot rozbił się  w Smoleńsku w wyniku zamachu. [2]

Kolejne miesiące Zespół Laska tak sprawnie "tłumaczył", "wyjaśniał" i "informował" naszych rodaków, że udało mu się osiągnąć spektakularny sukces. Już nie 33%, ale 40 % Polaków wierzy w zamach![3] Jak skutecznie pracuje Zespół Laska miałem okazję przekonać się samemu - ponad 8 miesięcy temu zadałem mu 8 pytań w ramach dostępu informacji publicznej.

http://bbudowniczy.salon24.pl/...

Do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi (mimo ustawowego 14 dniowego terminu na odpowiedź), i pozostaje napisać ponownie jeszcze raz:

"Wszystkie one pozostają aktualne w swojej treści, a brak odpowiedzi może mieć kilka przyczyn np:
-  zespół Laska ich nie zna
- ZL musiałby się przyznać do błędów lub zaniechań popełnionych na etapie badania katastrofy
- Zespół Laska jest zbyt pochłonięty "monitoringiem blogosfery" i zaniedbał "przygotowywanie odpowiedzi na pytania napływające do Zespołu"
 - wypowiedź dr Laska sprzed roku stała się mottem jego Zespołu: "Nie mam pewności, że jesteśmy w stanie przekonać większość Polaków. Ale powiem brutalnie: co z tego?"

[1] http://www.wprost.pl/ar/395084...

[2] http://niezalezna.pl/39010-co-...

[3] http://niezalezna.pl/63592-w-s...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

27-01-2015 [10:13] - ruisdael | Link:

Tzw. "zespół laska" to pusty śmiech i kpina, ale... nie mamy pana płaszcza i co mi zrobicie? (nawet bez dokładnego badania próbek, wraku, przeprowadzenia sekcji- wystarczy tylko zobaczyć rozkład i ilość szczątków samolotu, brak leja po uderzeniu w ziemię i wszystko jasne).

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-01-2015 [14:31] - NASZ_HENRY | Link:

płk dr wali głupa ;-)