Zajumać wybory - najwyższy stopień zawodowego wtajemniczenia

Sędziom w III RP wolno wszystko:

wsadzić do więzienia na lata niewinnego człowieka, skazać człowieka uczciwego a uniewinnić ubeka, ochronić stalinowskich kolegów po fachu, odebrać dziecko porządnym rodzicom, balować z gangsterami, ba – wolno nie uznawać przepisów ruchu drogowego, tak - oni mogą.... wszystko.

Bo nietykalni są.

Co jest logiczne, bo nie można ruszyć głównego filaru tej załganej konstrukcji, występującej pod nickiem III RP, ze zdeprawowaną władzą i impotentną opozycją, w której zwykły człowiek był, jest i póki tej "trzeciej erpe" - będzie śmieciem, bo by się cała konstrukcja wywaliła.

No bo jak tknąć taki filar, który, jak ten sędzia z Gdańska pokazał, nie dość, że dźwiga, to jeszcze reaguje na telefon, byle od właściwej osoby?

To jest korporacja, którą, gdyby nie chodziło o sędziów, nazwałbym sitwą, co oczywiście nie byłoby żadnym epitetem, a jedynie precyzyjnym opisem rzeczywistości.

Skoro sędziom wolno w III RP wszystko, to rzecz jasna idiotycznym jest pytanie, czy sędziom wolno rozpieprzyć wybory, a nawet wpłynąć na ich wynik ?

Oczywiście, że nie tylko wolno, ale nawet wypada!

Zresztą - co tu daleko szukać:

sędziowie z sądu najwyższego (małymi literami piszę, bo mi klawiatura na duże litery się buntuje) uznali, że kłamstwo Olka w sprawie posiadania wyższego wykształcenia nie wpłynęło na wynik jego wyborczych zmagań z tym, no – nie pamiętam jak mu było, chyba z Bolkiem jakimś.

I co? I psińco! A dokładniej - 10 lat takiej konsumpcji, że mniam mniam!

To ten myk z „awariami systemu”, skoro ma dać Swoim następne 4 lata wyżerki, wypitki i pardon, ale tak się to chyba powinno nazwać – wy..bki w koszty operacyjne się wrzuca, a wykonawcom dyskomfort chwilowy dobrze wynagradza.

Coś optymistycznego na koniec?

Ależ proszę, nawet dubeltowo:

1. rzecznik sądu najwyższego napisał, że prezes nikogo z PKW nie odwoła, bo zawiódł system, a nie ludzie.
To ewidentna zmiana w stosunku do wykładni obowiązującej za komuny, bo komuchy twierdziły, że system jest świetny, tylko niektórzy ludzie zawodni.

2. w maju system (ten z małej litery, bo właściwy System działa perfekcyjnie) „zawieszać” się nie musi, bo Gajowy tego Dudę złomocze, jak HGW właśnie złomotała obywatela miasta Ząbki, Sasina.

-------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
EF

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

19-11-2014 [16:00] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

No masz...obraził się :-)

Nie odpowie na żaden komentarz...to po cholerę mam napisać,ze w pełni sie zgadzam z Autorem?

Sam se napisz! :-)))

Obrazek użytkownika Jean Bart

19-11-2014 [22:54] - Jean Bart | Link:

on po prostu zadzialal "wzorem"!wzorem europoslow! jak juz pisalem skaleczyl sie w paluszek i powiedzial mamusi ze za kare nie zje kolacji! taka to "mentalnosc" (infantylizm? ) tego tzw. blogera.ewaryst w zabek czesany!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-11-2014 [16:01] - NASZ_HENRY | Link:

@Ewaryst POseł in spe ;-)

Obrazek użytkownika andzia

19-11-2014 [17:45] - andzia | Link:

Oj tam,Panie Ewaryście,obraził się Pan,a wpis pierwsza klasa.Nie sposób nie skomentować.
Napisał Pan "skoro ma dać Swoim następne 4 lata wyżerki, wypitki ..."
Mam coś w ten właśnie deseń.Miasto po raz kolejny chce zmiany burmistrza,ale okoliczne,gminne wsie wolą "starego",bo to swój chłop (?). Kilka razy do roku da kasę (wiadomo,że nie własną !) gospodynie przygotują wyżerkę,a gospodarze wypitkę (też nie za swoje) i w remizie taka balanga,że w niedzielę kościelne ławki świecą pustkami.
Nowy burmistrz by nie dał.Zamiast przejadać i przepijać pieniądze,zrobił by kawałek nowej drogi,plac zabaw,paru ludziom dał pracę ...
Tak się dzieje w wielu gminach w Polsce ...

Obrazek użytkownika szara_komórka

19-11-2014 [22:20] - szara_komórka | Link:

"sędziowie z sądu najwyższego uznali, że kłamstwo Olka nie wpłynęło na wynik jego wyborczych zmagań"
Oni byli bardziej wtajemniczeni.
Wiedzieli, że Olek, Bolek to tylko różnica w tej jednej literze, reszta tym samym pachnie.
;-()