Judeopolonia - chorobliwa fantazja, czy realny pomysł?

  Znany reżyser Grzegorz Braun często straszy nas Żydami, ostatnio podczas spotkania w kawiarni Niespodzianka /relacja + wideo - /TUTAJ//.  Twierdzi, że Polska zamieni się w kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem, oraz powstanie żydowska autonomia na polskiej ziemi /tzw. Judeopolonia/.

  Wiekszość komentatorów traktuje te tezy sceptycznie.  W komentarzu do linkowanej wyżej mojej notki Józef Darski napisał:

  "żydzi - chcą się przesiedlić ( [Grzegorz Braun] nie wie jeszcze czy do Polski, na Ukrainę, stąd Majdan czy na Marsa), a dowodem jest pomysł z 1918 roku.".

  Prawdę mówiąc - całkowicie zgadzałam się z Darskim aż do wczoraj /26.09.2014/.  Wtedy bowiem kupiłam weekendowe wydanie dziennika "Polska" i znalazłam w nim artykuł "Polska - żydowska ziemia obiecana", który napisał Severyn Ashkenazy /Seweryn Aszkenazy/, urodzony w 1936 r. założyciel i filar stowarzyszenia Beit Warszawa, oraz fundacji Hertage and Rebirth, Beit Polska i Beit Warszawa.  Jest on znany z tego, iż wielokrotnie zwalczał antypolską propagandę uprawianą przez wpływowe koła żydowskie.

  Artykuł ten jest niedostępny /na razie?/ w sieci.  Zaczyna się od stwierdzenia, ze w Europie Zachodniej, a zwłaszcza we Francji lawinowo narasta antysemityzm /pisałam o tym w notce "Antysemityzm lewaków  /TUTAJ//.  Aszkenazy pisze:

  "W Paryżu hasła "Śmierć Żydom" widać na ulicach.  W Niemczech atakuje się synagogi.  Włosi chcą wspierać Hamas.".

  Potem zastanawia się: czy sprzyjająca Żydom atmosfera w USA bedzie trwała wiecznie?  Zdaniem Aszkenazego - nie.  Pogorszy się ona, gdy wzrośnie ilość muzułmanów w Stanach Zjednoczonych.  Wtedy sytuacja upodobni się do tej, jaka obecnie jest we Francji.   Postawił więc tezę, że europejscy Żydzi powinni przenieśc się na wschód - do Polski.  Naszkicował świetlany obraz współżycia Polaków i Żydow w I RP, po czym stwierdził:

  "Sądzę, że zachodnioeuropejscy Żydzi chcacy zacząć nowe życie w środowisku bezpiecznym dla nich i ich rodzin, ale tak, by nie opuszczać Europy, powinni znowu spoglądac na Polske niczym na latarnię morską wśród wzburzonych fal.  Polska może posłużyć  za bezpieczną bazę i główną siedzibe dla żydowskich elit biznesu z Europy, których interesy maja charakter globalny. (...)  Żydzi powracający do Polski przynieśliby ze sobą swe doświadczenie w nauczaniu na najwyzszym poziomie akademickim (...) Ich wiedza ekonomiczna w dziedzinie handlu miedzynarodowego i w ogólności biznesu mogłaby zmienić Warszawę w główne centrum obrotu finansowego w Europie.".

  Nic na to nie poradzę, ale ta wizja kojarzy mi się wprost z tym, o czym mówił Grzegorz Braun.  Jest dość jasne, że owa ściągnięta do Polski elita finansowa wkrótce przejęłaby faktyczną władzę w naszym kraju.  Na szczęście pomysł ten nie jest realny.  Został skutecznie zablokowany przez samych Żydów.  Uprawiali oni od co najmniej 1968 roku antypolską propagandę przedstawiającą Polaków jako wściekłych antysemitów pragnących mordować Żydów.

  W opinii większości Żydów Polska kojarzy się wyłącznie z Holocaustem, do którego przyczynili się, ich zdaniem, Polacy.  Żydzi nie pragną więc przyjeżdzać do takiego kraju.  Wpadli oni w sidła własnej propagandy.  Pisałam o tym już pięć lat temu w mojej notce "Polska jako dyżurny wróg'" /TUTAJ/.  W  czerwcu 2013 tygodnik "Do Rzeczy" opublikował tekst Szewacha Weissa "Dlaczego Żydzi nie wracają do Polski" którego autor ubolewał, że w Polsce mieszka obecnie mniej Żydów niż w innych krajach europejskich.

  Polemizując  /TUTAJ/ z owym tekstem napisałam:

  "W tej chwili nie ma co namawiać ich [Żydów] do osiedlania się w Polsce.  Jeśli przyjadą tu pełni niechęci i nienawiści do Polaków, skutkiem moga być tylko konflikty.  Zastanawia mnie też jedna rzecz.  Szewach Weiss to były ambasador Izraela w Polsce, emerytowany wysoki urzędnik państwa żydowskiego.  Państwo to przez wiele lat zachęcało wszystkich Żydów do zamieszkania w Izraelu, a nie do powrotu do Europy.  Czyżby w elitach izraelskich dojrzewała świadomość tego, że na dłuższą metę Izrael nie może się utrzymać w swej dzisiejszej formie? /choćby z przyczyn demograficznych/ .  Być może za kilkadziesiąt lat w Polsce zamieszka wielu Żydów - uchodźców z podupadającego Izraela.".

  Być może faktycznie Żydzi pojawią się w Polsce.  Musi jednak minąć wiele, wiele lat - kilka pokoleń.

  Na zakończenie jedna uwaga.  Zarówno Grzegorz Braun jak i Stanisław Michalkiewicz przeceniają wpływy Izraela i żydowskiej diaspory.  W ich wypowiedziach i pismach tworzą one mocarstwo równie silne jak USA, czy Chiny.  To błąd.  Prawda jest bowiem taka, że sytuacja Żydów oraz państwa Izrael stopniowo się pogarsza.

   O tym , co dzieje się w Zachodniej Europie napisał sam Aszkenazy.  Dwa lata temu sensację wzbudziła wypowiedź Henry Kissingera " Za 10 lat Izrael nie będzie istniał".  Dokładniejsze przyjrzenie się temu wyrwanemu z kontekstu cytatowi  /TUTAJ/, ujawnia, że w rozmowie z Cindy Adams z "New York Post" Kissinger oświadczył, iż jeśli izolacja syjonistów bedzie nadal trwała, to za 10 lat Izrael przestanie istnieć.  Nie bylo to więc proroctwo, tylko wezwanie do zmiany polityki.

  Niemniej, żywiołowy odzew, jaki wzbudził ten cytat, wskazuje na to, jak niepopularny w świecie stał się Izrael.  Żydzi mają coraz więcej kłopotów.

 Artykuł Aszkenazego jest już dziś /28.09/ w sieci  /TUTAJ/.

  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

28-09-2014 [07:23] - alchymista | Link:

"Ich wiedza ekonomiczna w dziedzinie handlu miedzynarodowego i w ogólności biznesu mogłaby zmienić Warszawę w główne centrum obrotu finansowego w Europie"

Zapytam jak Żyd: a czemu nie?

Obrazek użytkownika elig

28-09-2014 [13:53] - elig | Link:

  Bo będziemy mieli "żydowski zarząd", o którym mówił Braun.  Przecież powszechnie wiadomo, iż światem rządzą banksterzy.

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-09-2014 [14:23] - Józef Darski | Link:Nieprawda, powszechnie wiadomo, że światem rządzą Reptilianie przebrani za masonów, którzy udają żydów, którzy chcą uchodzić za cyklistów.

Tu nie chodzi o chorobliwą fantazję tylko operacje KGB żerującą na strachu, emocjach i bałwaństwie.

światem NIKT nie rządzi, bo ważne decyzje są wypadkową ścierających się interesów różnych grup i ich siły. Finansjera też nie jest jedna.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

28-09-2014 [15:07] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

"światem NIKT nie rządzi" - doskonałe!

Aż sobie zapisałem.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-09-2014 [17:05] - Chatar Leon | Link:

Dialogi pp. Targalskiego i Fedorowicza świetne. To bodaj jedne z najlepszych partii Naszych Blogów.

Obrazek użytkownika felek

28-09-2014 [21:18] - felek | Link:

!:) a trzeba by jeszcze wspomnieć o złowrogich chazarach, nie wiem tylko czy przed masonami, a po reptilianach, czy też odwrotnie.

Obrazek użytkownika Deidara

28-09-2014 [15:22] - Deidara | Link:

I super! Czyli będziemy rządzić światem!

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-09-2014 [23:54] - Józef Darski | Link:

Nie opłaca się, za dużo problemów, nawet Amerykanie jak mogą tak się wycofują z tego kawałka świata, gdzie jeszcze  mają coś do powiedzenia.

Obrazek użytkownika alchymista

28-09-2014 [15:36] - alchymista | Link:

@elig
Ale czy nie oznacza to napływu kapitałów nad Wisłę? Wiem, że wielu może się czuć nieswojo, gdy w kraju kokosi się jakiś obcy duch, ale nie wykluczam, iż mogłoby to być z korzyścią dla nas - o ile wzięlibyśmy sprawy w swoje ręce, a nie czekali biernie, aż Żydzi zrobią wszystko za nas.

Dla mnie istnieje tylko jeden brzegowy warunek dla tej koncepcji: nie dla Adama Michnika, Blumsztajna i całej tej hołoty, która sprzedała naszą niepodległość za swój biznes.

Obrazek użytkownika Deidara

28-09-2014 [08:55] - Deidara | Link:

"Żydzi powracający do Polski przynieśliby ze sobą swe doświadczenie w nauczaniu na najwyzszym poziomie akademickim (...) Ich wiedza ekonomiczna w dziedzinie handlu miedzynarodowego i w ogólności biznesu mogłaby zmienić Warszawę w główne centrum obrotu finansowego w Europie."

I co w tym złego?

Obrazek użytkownika Pitek Antropus

28-09-2014 [11:21] - Pitek Antropus | Link:

Bo to są źli ludzie.
Mają osobliwe strategie przetrwania.
http://niezalezna.pl/41936-urb...
http://naszeblogi.pl/43872-za-...
http://naszeblogi.pl/43458-zyd...
A gdyby pewnego dnia doszli do wniosku, że lepiej Pani będzie w komorze gazowej?

Obrazek użytkownika Deidara

28-09-2014 [12:48] - Deidara | Link:

Komory gazowe akurat wymyślił kto inny...
Uznawanie Żydów in gremio za "złych ludzi" to już klasyczny antysemityzm.

Obrazek użytkownika Pitek Antropus

28-09-2014 [16:16] - Pitek Antropus | Link:

Jeżeli jest to propozycja selekcji, to nie wchodzę w to - proszę spróbować z Niemcami.
Antysemityzm przeszłość ma kolosalną!
Spróbuje Pani wyjaśnić ten fenomen?
http://pl.wikipedia.org/wiki/A...
Historia jest nauczycielką życia?
http://niepoprawni.pl/blog/355...
http://pl.wikipedia.org/wiki/M...
Porzucimy doświadczenie tysięcy lat i pozostaniemy i po szkodzie głupi?

Obrazek użytkownika Deidara

28-09-2014 [16:48] - Deidara | Link:

Ci ludzie byli komunistami, pochodzenie etniczne miało tu drugorzędne znaczenie. Zresztą, przy podanym linku mamy wprost powiedziane, że nigdzie nie stanowili większości. Tę stanowili zawsze Polacy. Idąc zatem pańską logiką, należałoby przyjąć, że Polacy to jeszcze gorszy naród.

Obrazek użytkownika zz top

28-09-2014 [09:43] - zz top | Link:

Wiedza zydow,to doradcy,sitwa w rzadzie,parlamencie,czyli tam gdzie się tworzy lub ma wpływ na tworzenie prawa.tyle,i az tyle.A I JESZCZE BYLI POLITYCY NA ICH USLUGACH.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

28-09-2014 [10:20] - Lech Makowiecki | Link:

                    HOLOCAUST
 
Czasami widzę we śnie twarze bezimienne
Mężczyzn, dzieci, i niewiast, i kobiet brzemiennych.
Długi kondukt pasiaków, wiatrem cerowanych...
Idą ku przeznaczeniu –  śmierci darowani –
Jak ofiara dla bóstwa, krwawy hołd tyranom,
Nawóz, co ma użyźnić ziemię nowych panów...
 
Jeszcze nie wierzą w fatum... Jeszcze się trzymają...
Tulą swe niemowlęta... Starszym paść nie dają...
Jeszcze rwą się do życia młode, prężne ciała;
„Lat dwadzieścia i koniec? Nie tak to być miało!”
 
Kipi, wybucha w niebo skowyt o istnienie:
„Pozwólcie nam TU pożyć! Może TAM nic nie ma?!
Co nam zrobić, by przetrwać? Jak się nam odmienić?
To nie może się skończyć! Nie tak! Nie w tej ziemi!!!”
 
                          ***
 
Krótka chwila –  do strzału – tak cudnie smakuje...
Oddech w piersi wstrzymany – gdy cyklon się snuje –
Nie zatrzyma złej śmierci; troszkę ją oddali.
Życie gaśnie za życiem, jak fala za falą...
 
                          ***
 
Sen przerwany w połowie. Serce w piersi wali.
Mokra od potu pościel. Papieros się pali.
Koszmar odpływa w nicość. Powraca myślenie.
Pamięć o hekatombie. I cud ocalenia...
 
Żyjesz, bo twoich przodków w domu swym ktoś ukrył.
Żyjesz, bo krwią tych ludzi los twe życie kupił.
Żyjesz, by dać świadectwo porachunkom starym.
Żyjesz!  Więc nigdy nie myl kata i ofiary...

Obrazek użytkownika marco.kon

28-09-2014 [10:52] - marco.kon | Link:

>>> Żydzi mają coraz więcej kłopotów. <<<<
Na własne życzenie. Wiedząc o niechęci Polaków do siebie, a z drugiej strony nienawidząc Polaków, za swój eksodus z Polski, częściowo wymuszony i to nie do Izraela (większość wyjechała do Szwecji i Francji), poprzysięgli zemstę. Pierwsza próba powrotu do władzy była w 1976 roku. Nie wyszła. Druga, to 1980 rok. Nieudana. Trzecia, skuteczna, to 1989 rok. Dlaczego ta próba była skuteczna ? Na koniec lat osiemdziesiątych przypadała zapadalność długów wraz z odsetkami zaciągniętych przez PRL w prywatnych bankach komercyjnych. PRL nie miał takich pieniędzy. Próby modernizacji gospodarki podejmowane na początku lat osiemdziesiątych nie powiodły się z braku dostępu do nowych kredytów, z powodów politycznych. Musiało dojść do okrągłego stołu. Tzw. reformy i przemiany ustrojowe prawie całkowicie zniszczyły przemysł, handel i finanse które przeszły w obce ręce. Dokonano tego rękoma "polaków" , tych aparatczyków z PZPR, ZLS i SD, którzy nie wierząc w powodzenie reform, zadbali tylko o swoje interesy. Nie będąc w stanie poradzić sobie ze związkami zawodowymi, posprzedawali firmy które wcześniej przejęli. Uzyskane środki ulokowali w bankach, nieruchomościach i na giełdach. Komu sprzedali ? Nie Polakom. Kolejne "rządy" nie mając wystarczających wpływów z podatków i sprzedaży przedsiębiorstw państwowych sprzedawały na masową skalę obligacje skarbu państwa. Komu sprzedawały ? Polakom ? Skala zadłużenia jest taka że te długi są niespłacalne. O ile pozostaniemy w Unii Europejskiej, to nastąpi całkowite odebranie Polakom wszelkiej własności. Jak to będzie możliwe ? Kolejne rządy będą MUSIAŁY wprowadzić podatek katastralny. Wysokość tego podatku, ustalana przez urzędników, nie na podstawie aktualnej wartości rynkowej, a na podstawie wartości z lat ubiegłych, kiedy to nieruchomości osiągały szczyty cenowe, spowoduje brak możliwości zapłacenia tego podatku a jego wymiar będzie wpisywany do ksiąg wieczystych wraz z odsetkami. Po niedługim czasie Polacy nie będą już właścicielami swoich nieruchomości, nawet mieszkań które nabyli i zdołali spłacić kredyt. Dotyczy to również mieszkań spółdzielczych których jeszcze wiele pozostało. Tak że obawy o powstanie Judeopolonii są całkowicie uzasasdnione.
Zwłaszcza że nie udało się przesiedlić Chazarów na Krym.

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-09-2014 [11:01] - Józef Darski | Link:Ostrzegam: . będę usuwał wpisy antysemickie i nawołujące do nienawiści. Co innego krytyka ataków na Polskę, itp.

A co do wpisu - można sobie założyć dowolną organizację i nic z tego nie wynika. Głosić dowolną tezę itp. Straszenie żydami to ulubione zajęcie bezpieki i antysemitów.
Opieram sią na danych a nie na strachach i emocjach. Jeśli będą się przesiedlali to do największego żydowskiego miasta Nowy Jork, gdzie mieszka ok. 1,8 mln.

Francja - nie długo będą tam w miastach napisy: śmierć Francuzom, Białym, Chrześcijanom itp. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-09-2014 [11:43] - NASZ_HENRY | Link:

Gąsiorowski (ten od oscylatora bankowego)też do Polski wróci ;-)

Obrazek użytkownika angela

28-09-2014 [15:47] - angela | Link:

Nie wiem... i tak rządzi nami Komo-ruski i Tysek niemiecki, i jezeli by sie Zydzi dogadali z Polakami, to dla kazdego miejsca starczy na tym swiecie.Tylko uczciwie.

Obrazek użytkownika elig

28-09-2014 [19:14] - elig | Link:

  Artykuł Aszkenazego jest już dziś /28.09/ w sieci  /TUTAJ/.

Obrazek użytkownika Efendi

28-09-2014 [22:53] - Efendi | Link:

Mila Pani,
na poczatek prosze o przeczytanie tego tekstu
http://www.timesofisrael.com/f...
tak na szybko jest o tym ze polski rzad zobowiazuje sie do placenia okolo 50.000 osobom niezamieszkalym w Polsce zadoscuczynienia w wysokosci 100 euro miesiecznie.
rzeby tego bylo malo tylko dwoje parlamentarzystow w glosoqwaniu wstrzymalo sie od glosu byl to Wimpler i chyba Pan Smith.
RESZTA jak stado baranow obojetnie czy z prawa czy z lewa glosowalo za ustawa narzucajaca wyplacanie "poszkodowanym" dodatkowych euro miesiecznie, jesli skojarzyc to z bojami rodzicow dzieci niepelnosprawnych w gmachu sejmu o 100 zl podwyzki to ma Pani obraz tych ktorzy juz w tej chwili maja dobro swojego narodu w D...
Tak wiec PODWALINY pod przyszly exodus juz parlament powolutku robi, spoleczenstwo ktore bedzie oporne tak jak kiboli pozamyka sie lub ponaklada wysokie grzywny i bedzie spokoj.
Co do mwdiow w miare niezaleznych to juz kilka razy spotkalem sie ze opinie nie sprzyjajace duchowi czasu nie byly tu puszczane, Tak wiec proponuje oworzyc szerzej oczka i pomyslec ze Pan Grzegorz nie opowiada historii z palca wyssanych ale niestety antycypuje
Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-09-2014 [23:52] - Józef Darski | Link:

Ależ oczywiście ofiary holocaustu wrócą i będą za 100 euro żyły w Polsce.