Czy ZNÓW idziemy na wojnę? - pyta Grzegorz Braun

  W Kalendarium portalu Blogpress.pl przeczytałam informację:

  "24 września (środa) - Grzegorz BRAUN: Czy ZNÓW idziemy na wojnę?" (Warszawa)Kalendarium, pon., 15/09/2014 - 16:3424 września, w godzinach 18:00 - 21:00
Cafe Niespodzianka, Warszawa, Poland

Nie będziemy umierać za Donieck i Ługańsk - czy też zostaniemy przez wrogów Polski pchnięci do konfrontacji z Moskwą - jaka jest Polska racja stanu w aktualnej sytuacji?

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19.00 poprzedzi projekcja filmu Grzegorza Brauna pt: "Defilada zwycięzców" o godz. 18.00.

Co zrobić aby na polskiej ziemi nie defilowały już NIGDY zwycięskie armie naszych nieprzyjaciół???

Organizatorzy: Centrum Edukacyjne Powiśle.".

  Gdy przed 18:00 pojawiłam się w Niespodziance /ul. Marszałkowska 7/ sala była pełna.   Było ponad 100 osób.  Wkrótce przyszedł Grzegorz Braun i zapowiedział film wymieniając całą współpracująca przy nim ekipę.  "Defilada zwycięzców" nakręcona została w 2007 roku, wiec występuje w niej śp. prof Paweł Wieczorkiewicz.  Głównym narratorem jest Wiktor Suworow, a film opowiada o napaści Sowietów na Polskę we wrześniu 1939.  Warto go obejrzeć  /TUTAJ/.

  Po filmie, kilka minut po 19:00 rozpoczęło sie spotkanie z Braunem.  Zaczął on od przypomnienia sceny z "Pana Tadeusza", w której Tadeusz podchodzi do zegara, pociąga za sznurek i słucha Mazurka Dabrowskiego  /TUTAJ/.  Podobnie zachowują się Polacy - wystarczy pociagnąć za sznurek.  Grzegorz Braun stwierdził, że w istocie było czterech zaborców, tym czwartym była Wielka Brytania, która popierała Prusy.  Polacy nie zdawali sobie sprawy z gry ówczesnych mocarstw, a polskie powstania były prowokowane przez agenturę.

  Przeszedł potem do dnia dzisiejszego i objaśnial, na czym, jego zdaniem, polega obecna gra mocarstw.   Otóż uważa on za nieuchronną wojnę USA z Chinami .  Mówił przy tym, że Chiny mają czas, a Stanom się spieszy, gdyz ich system finansowy się sypie, a zadłużenie jest ogromne.  Dlatego tez USA nie dąży do zniszczenia Rosji, lecz jydynie do wymiany Putina na kogoś innego, bardziej uległego.  Braun też nie pragnie totalnej klęski Rosji, ale jej nawrócenia w myśl przepowiedni fatimskiej.

  Braun uważa, że strategia Putina jest w gruncie rzeczy defensywna.  Polska natomiast może być jedynie kartą w grze mocarstw uzywana do podbijania stawki.  Dlatego też nie powinniśmy angażować się w żadne konflikty, a jesli juz, to jako ostatni.  Według Brauna plan mocarstw dla POlski przewiduje utworzenie w Polsce kondominium rosyjsko-niemieckiego pod zarzadem żydowskim i zamysł ten wchodzi już w ostatnią fazę realizacji.

  Podkreślał on też rolę Izraela, nazywając siebie "judeorealistą".   Sądzi, że państwo to wyczerpało już swe rezerwy i opracowuje "plan B" - stworzenia przyczółka w Europie.  Zdaniem Brauna taki przyczółek mógłby obejmowac centrum dowodzenia w Sudetach, miejsce kultu - Auschwitz oraz n.p. grób jakiegoś cadyka w Polsce.

  Zachęcał do pracy organicznej, budowy polskiej własności oraz reklamował swój projekt "Kościół, Szkoła , Strzelnica".   Po nieco ponad godzinie zaczęły się głosy z sali.  Najwieksze wzburzenie sali wywołał głos nauczyciela historll, który stwierdził, ze wojna jest nieuchronna i on chetnie widziałby brygadę pancerną z Żagania gdzieś pod Żytomierzem.  Reakcja na ten pomysł była wręcz histeryczna i przypomniała mi odpowiedź pani premier Kopacz na pytanie o ewentualne dostawy broni dla Ukrainy.

  Ja przypomniałam, że w 1993, 21 lat temu wojska rosyjskie wciaz byly w Polsce, natomiast teraz walcza one nad Donem, 1000 kilometrów na Wschód, wiec może aktualna sytuacja nie jest aż tak zła.  Braun odrzekł na to, ze on wcale nie jest pewien, czy w Warszawie nie ma gdzieś zakonspirowanego oddziału Specnazu.  Tak - "zielone ludziki" wszystkim przemówiły do wyobraźni.

   Spotkanie zakończyło się o 21:30. Transmitowało je Niepoprawneradio.pl i filmowały trzy kamery: portalu Blogpress.pl, blogera Raven59 oraz jeszcze jedna, nie wiem czyja.

 Relacja wideo Raven59 jest  /TUTAJ/.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-09-2014 [17:12] - NASZ_HENRY | Link:

Polacy w szpicy prezentują się najlepiej ;-)

Obrazek użytkownika Cara al Sol

25-09-2014 [17:12] - Cara al Sol | Link:

Grzegorza Brauna nie można brać na poważnie. Ma swoje zasługi jako dokumentalista i filmowiec, ale pod względem analitycznym jest niezwykle infantylny. Jego wiedza ma charakter wybiórczy, szczątkowy. Informacje traktowane są w sposób manipulacyjny i fragmentaryczny. Do tego nie potrafi mówić konkretnie tylko wielkimi zakolami ,ezopowo. Jego wielkim atutem jest to ,że najczęściej przemawia (niewątpliwie bardzo przekonująco) do ludzi zupełnie niezorientowanych ,którzy nie są w stanie na bieżąco korygować jego wykwitów. Jak słyszę to sakramentalne "hipoteza badawcza" to mi się śmieć chce. Braun może wciskać dowolny kit ,a ludzie i tak będą namiętnie klaskać bo wiedzą ,że zaraz pojawi się historyjka o krwiożerczym, podstępnym Żydzie ,który nadciąga i pożre wszystkich Polaków. Najzabawniejsze jest to ,że Braun wydarzenia marginalne ,które giną w kontekście , są bez znaczenia, potrafi tak skompilować ,że potencjalny słuchacz może się po takim koktajlu nieźle przerazić. Po rozebraniu na czynniki pierwsze okazuje się ,że Braun to takie mini Radio Erewań ,a z faktami jest tak jak z tymi sowieckimi dowcipami. Sam wielokrotnie obnażałem konfabulacje Brauna. Braun w ogóle nie sprawdza się w formule debaty. Dla niego debata to on sam+mikrofon i leci z ust "czyste złoto". A już duet Maciejewski-Braun to jest już poezja. Stand-uperzy tacy ,że boki zrywać. Oglądając czy słuchając Maciejewskiego (już o wypocinach przelanych na papier/ekran nie wspomnę) zastanawiam się czy on ma świadomość jaki jest żenujący w tym swoim jestestwie. Kiedyś myślałem, że Braun jest antykomunistą. Jednak nie. On jest antysemitą. Po prostu ,zwyczajnie bez przypisów i ale.. Dla niego Żyd to Żyd. Prawicowy czy lewicowy to jeden karabin. Michnik czy Wildstein Mały czy Duży. Ja niestety te rzeczy rozróżniam i widzę ,że ta narracja mocno zgrzyta. Zresztą. Gdyby brać na poważnie wymysły Brauna to Polacy powinni już od dobrych paru lat ginąć gdzieś w piaskach pustyni irańskich ,gonieni na śmierć przez pejsatych politruków. To ile tych polskich F-16 Irańczycy już zestrzelili nad Teheranem??? PS. Braun ma taki charakterystyczny (rozśmieszający) wyraz twarzy jak wypowiada frazy "wojna perska" ,"państwo położone w Palestynie" ,"układ wrocławski" ," judeopolonia 2.0", "Żyd wieczny tułacz", "... ma tu swoje aktywa, tak?".

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-09-2014 [17:37] - Józef Darski | Link:

Podsumujmy:
1. wszystkie powstania wynikiem prowokacji ergo nie należało walczyć
2. Rosja chroniona przez USA i nie należy teraz z Rosją walczyć
3. Napoleon nie walczył o Kościół, więc trzeba było walczyć po stronie rosyjskiego cara

Wniosek - nigdy nie należy walczyć, a jeśli już to po stronie Rosji. To po co ta strzelnica? dla cara?

żydzi - chcą się przesiedlić (nie wie jeszcze czy do Polski, na Ukrainę, stąd Majdan czy na Marsa), a dowodem jest pomysł z 1918 roku.

No i tak Anglia jako zło wcielone. Tu odkrycia Maciejewskiego o tym, że opryczninę narzucili Groźnemu Anglicy.

To wszystko byłby bełkot, gdyby nie był entuzjastycznie przyjmowany, bo to na żydów można powyrzekać, Niemcom dokopać i lżej na duszy.

Obrazek użytkownika Cara al Sol

25-09-2014 [18:48] - Cara al Sol | Link:

Mnie osobiście urzekło jak Pan Braun zaczął z miną pod tytułem "Ależ my tu spisek mamy!!!!" opowiadać ,że 34 brygada kawalerii pancernej z Żagania przenosi się pod Braniewo ("Dlaczego aktywa tej brygady są tam przenoszone??? Czy to nie nowa wojna??? Czy to nie nowa awantura???" i takie tam). A jakie były realia. 34 bkpanc. wdraża te używane Leopardy kupione od Niemców,a że dotychczas brygada była mocno skadrowana to prawie nieużywane czołgi PT-91 Twardy przekazano do 9 Brygady Kawalerii Pancernej do Braniewa pod ruską granicę , bo ona była wyposażona w stare T-72. Zwykła, rutynowa wymiana sprzętu. Zresztą czysto technicznie to ruch bardzo logiczny po w 1 Brygadzie Pancernej też jest batalion na PT-91 czyli ostatecznie 16 dywizja miałaby jeden typ czołgów i 11. dywizja też. Wszystko opisane/obfotografowane na stronach oficjalnych wojska i lokalnych mediów. Nawet filmik jest na youtubie jak eszelon wiezie te czołgi przez całą Polskę. I co? Jak to opisałem ,to fani Brauna zrobili ze mnie parszywego agenta WSI ,na moskiewskim żołdzie bo "coś za dużo Pan o tych czołgach wie". Fanatycy!!! Albo jak Braun mówi o tych "masowo" przyznawanych obywatelstwach polskich dla Żydów z Izraela. Procentowo to fakt jakiś tam skok jest ,ale w liczbach bezwzględnych to tych "nowych obywateli Polski z Izraela" można by przywieźć jednym pociągiem, dwoma w porywach. No to gdzie to żydowskie tsunami? I tak można bez końca. Albo te ćwiczenia polskich F-16 z Łasku z tankowania w powietrzu. No też ćwiczenia z amerykańskimi lotnikami. Wiadomo sojusznicy. Miejsce jak miejsce - rejon - wschód Morza Śródziemnego. A Braun nawija bałach ,że to jest przygotowanie do wysłania całej polskiej armii na Teheran w imię żydowskiej uciechy. Mnie najbardziej denerwuje fakt ,że Braun opowiada kwieciście co tam usłyszał ,co tam przeczytał ,ale tak jakby to się zdarzyło wszystko w jeden dzień i to jeszcze wczoraj. A realia są takie ,że On czasami powołuje się na wydarzenia ,które miały miejsce dekadę temu, co przy obecnych realiach i dynamice to jest prehistoria.

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-09-2014 [20:25] - Józef Darski | Link:

Typ typom wszystko musi pasować do tezy.

Z Izraela masowo wyjeżdżają - sprawdzam - w ub. roku przybyło 30 tys. żydów w wyniku aliji - emigracji do Izraela

Setki tysięcy żydów w czasie Majdanu wyjeżdża z Ukrainy do Izraela - sprawdzam - przybyło 137 i to by wzrost o chyba 37 proc. Poza tym to niemożliwe po 3/4 z 400 tys. żydów ukraińskich wyjechało jeszcze przed 2001 rokiem.

W Polsce żyje pod przybranymi nazwiskami miliony żydów - ciekawe skąd się wzięli, bo na pewno nie z Izraela

żydów daję za zabawny przykład, bo najbardziej wyrazisty maniactwa i obłędu. Ale to samo w wielu innych wypadkach. I ta maniera powtarzania kilka razy tego samego zdania, mieszania wszystkiego ze wszystkim, żadnych dowodów, bo stwierdzenie, że coś się czytało lub, że ktoś coś odkrył, napisał itp. noic nie znaczy. Maniak zawsze może powoływać się na maniaka. Taki Daeniken polityczny naszych czasów.

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

25-09-2014 [21:01] - Homofob i Rasista | Link:

Cwiczenia z Izraelskim lotnictwem wytlumaczyc mozna w bardzo prosty sposob...nawet p Braun musi przyznac ze piloci IAF sa w absolutnej czolowce swiatowej...wiec wypada sie naszym asom uczyc od najlepszych. To takie proste, prawda?

Obrazek użytkownika elig

25-09-2014 [20:19] - elig | Link:

  Braun zrobił pewne postępy, bo nie mówi już o Judeopolonii, tylko o pewnych "wyspowych przyczółkach".  Jego program Kościół, Szkoła , Strzelnica jest zupełnie sensowny.  Dwie pierwsze rzeczy są oczywiste, a strzelnica jest potrzebna dla obrony terytorialnej, która wreszcie powinna powstać.  Na razie, to nie mamy z kim i z czym wybierać się na wojnę.  Dlatego nie jest głupie, by się nie dać przedwcześnie sprowokować.  To nie wyklucza, że powinniśmy wspierać Ukrainę bronią i dobrym słowem, jeśli nie mamy nic lepszego.

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

25-09-2014 [21:02] - Homofob i Rasista | Link:

...Strzelnica...ale po co? skoro pan Braun wyraznie uwaza ze najlepszy sposob na Ruskich to chwyt oburacz za kostki w pozycji stojacej i do tego koniecznie plecami zwroconymi na wschod.
Tak samo to bredzenie o 'nawroceniu' Rosji na katolicyzm... Sorry panie Grzegorzu ale to rownie prawdopodobne jak 'nawrocenie' Polski na buddyzm... Prawoslawie jest wrosniete w kregoslup kulturowy i tozsamosciowy Rosji rownie mocno jak katolicyzm w Polski, zycze panu powodzenia w tym 'nawracaniu'...
Jako Polak nie przejawiam szczegolnej wrogosci do Rosjan, wrogiem jest IMPERIALIZM rosyjski, tym razem w putinowskim wydaniu, rownie wrogi jak ten carski czy bolszewicko-stalinowski. Nic nie byloby rownie pozadane dla bezpieczenstwa Polski, jak normalna cywilizowana Rosja, niech nawet bedzie potezna, ale potega gospodarcza, naukowa i kulturowa! Ma ku temu wszelkie podstawy i mozliwosci...

Obrazek użytkownika Cara al Sol

26-09-2014 [08:00] - Cara al Sol | Link:

A ja myślę,że wielu z nas popełnia skrajny błąd myśląc na zasadzie KGB - zło, Putin - zło , no ale!!! Rosjanin zwykły to do rany przyłóż ,wzór miłosierdzia , cnót, dobroci, humanista. Bujdy. Zwykły Rosjanin to jest takim samym narzędziem IMPERIALIZMU jak rakiety, ropa i gaz. Przecież cała armia ruskich ma tak sformatowane propagandą łby ,że gdyby podbili cały świat i zostały Hawaje to te Hawaje byłyby dla nich skrajnym zagrożeniem przed którym musieliby się bronić. Są Rosjanie o innym stylu myślenia ,ale to są wyjątki od reguły. Najczęściej są to outsiderzy ,których sami "zwykli Rosjanie" uważają za słabych i nie-Rosjan. I zaraz pojawia się w takich dysputach przypowiastka o wielkiej rosyjskiej kulturze... Tak jakby ta kultura i dorobek miały cokolwiek usprawiedliwić. Polacy mają też wielki dorobek i jakoś nie mają chęci co chwila kogoś napaść ,obić i zostawić okrwawionego w rowie. A Ruscy? Oni są cały czas w galopującej ekspansji. Praktyka ich zwija, ale w mniemaniu ,subiektywnym przekonaniu oni cały czas chcą pęcznieć. Dlatego Rosjanie są tak niebezpieczni. Myślicie ,że oni jakby tu przyszli to by było inaczej niż za Sowieta. To samo by było. Gwałt, grabież,mord i niczego więcej.

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

26-09-2014 [17:54] - Homofob i Rasista | Link:

Niemcy tez dali sie tej stadnej mentalnosci oglupic za Kajzera i za Hitlera

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

25-09-2014 [19:25] - Homofob i Rasista | Link:

Kiedys sluchalem p Brauna z wypiekami, jego dokumenty uwazalem (i dalej uwazam) za swietne...ale jakies 2 lata temu wyraznie zaczelo mu odbijac...i ten odjazd nie tylko trwa ale przyspiesza, Grzegorz Braun stal sie obecnie karykatura samego siebie. Sorry, ale takie jest moje wrazenie

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

25-09-2014 [22:46] - Magdalena Figurska | Link:

Jestem zawiedziona. Nic o "judeiczykach" i "naszej umęczonej ojczyźnie".

Obrazek użytkownika smieciu

26-09-2014 [10:19] - smieciu | Link:

Pewnie trochę spóźniony komentarz ale dodam od siebie że nie rozumiem dlaczego ktoś śmieje się z Brauna a jednocześnie potrafi z pełnym przekonaniem mówić takie rzeczy jak np. "Zachód nie rozumie Rosji". "Zachód nie wie kim jest Putin". "Zachód nie wie co robi" itp.
A może jeszcze ktoś tu napisze, przyzna się że Zachód nie zna roli Tuska w Zamachu Smoleńskim?
Panowie śmiejecie cię z Brauna ale to może wasze tezy są śmieszne? Wasza wiara że znacie Rosję lepiej niż zachodnie służby specjalne?
Najlepsze jest to że wy nawet nie wiecie co to jest Zachód! Nie wiecie kto tam pociąga za sznurki. Imiona i nazwiska proszę. Jacy ludzie są tam na tyle bezczelni że stawiają Tuska, Putinowego lizuska na czele Rady Europy?
Z jednej strony zdajecie sobie sprawę że w UE nie rządzi Parlament, nie rządzi Rada Europy. Zdajecie sobie sprawę że Komisja UE wybierana jest przez różne nie znane nam Układy ludzi i biznesu a z drugiej nie obchodzi was kto to jest. A przecież to kluczowa sprawa kim są te tajemnicze ludki, które z pełną świadomością stawiają Tuska na czele Rady Europy.
Braun twierdzi że to Żydzi a wy się śmiejecie. A macie lepszą teorię? Czyż Żydzi nie pasują idealnie jako grupa ludzi, dla której interesy komunistycznej Rosji są równie ważne jak interesy kapitalistycznych banków i dlatego lubią wygrywać gojowski lud dla swojej sprawy utrzymując tą farsę i pozory konfliktu?
A jeśli nie są to Żydzi to kto? Zastanawialiście się? Może to tajne służby rosyjskie skoro na wysokich stołkach są takie pro rosyjskie ludziki jak Merkel, Tusk, do niedawna Berlusconi a Francja to zawsze, niezależnie od opcji kocha Rosję. Tylko jak to jest że mimo tej potęgi rosyjskich służb wojna trwa gdzieś na rosyjskim zadupiu, wojna którą najbardziej odczuwa poza Ukrainą Rosja właśnie?
Śmiejecie się z Brauna a nie przeszkadzają wam te wszystkie paradoksy. To co dzieje się obecnie jest na tyle dziwne że być może wymaga szalonych teorii. Nie twierdzę że teorie Brauna są prawdziwe ale ponieważ póki co nie spotkałem się z teoriami mniej śmiesznymi to z Pana Brauna śmiać się nie zamierzam.
Bo jeśli ktoś wierzy że UE jest zarządzana przez demokratycznie wybranych polityków a członkowie Komisji UE nie wiedzą co się dzieje na świecie to pozostaje mi się tylko śmiać.

Obrazek użytkownika felek

26-09-2014 [17:19] - felek | Link:

Już przed trzema laty, czytając to co pisał Grzegorz Braun o PiS przed ostatnimi wyborami do parlamentu, to znamienne "jestem za, ale jednak, właściwie... to nie jest to, czego nam potrzeba", powziąłem przekonanie, że jest on agentem sowieckiego wpływu. Od tamtej pory każde kolejne jego wystąpienie utwierdza mnie w tym przekonaniu.