"Dlaczego Żydzi nie wracają do Polski"

  To tytuł tekstu Szewacha Weissa napisanego przy współpracy Adama Tycnera i zamieszczonego w najnowszym numerze "Do rzeczy" /nr 20/2013/.  Dawno nie widziałam tylu absurdów w jednym krótkim /na pół strony/ artykule.

  Zaczyna się on całkiem sensownie.  Czytamy:

  "Za kilka dni na otwarcie nowej ekspozycji w muzeum w Auschwitz przyjeżdza premier Izraela Benjamin Netaniahu. (...) W Izraelu nikt nie ma watpliwości, że Zagłady dokonali Niemcy (...) A jednak wsród wielu Żydów Polska nie cieszy się dobrą opinią.  Na polskich ziemiach zamordowno ponad 4 miliony Żydów.  Dla narodu żydowskiego Polska stała się ziemią przeklętą.".

  Już jednak dwa zdania dalej Szewach Weiss wysuwa pretensje pod adresem Polski: "Polska przez wiele dziesięcioleci nie zrobiła nic, by zmienić ten stan rzeczy."  Dalej pojawiają się nawet kłamstwa:

  "niemal wszystkie XX-wieczne fale migracji z Polski do Palestyny i Izraela były tak naprawdę ucieczkami.  Kilkadziesiąt tysiecy Żydów wyjechało z Polski po wprowadzeniu wymierzonych w nich reform premiera Grabskiego w 1924.  Po śmierci marszałka Piłsudskiego do Palestyny znów uciekło 150 tys. polskich Żydów, ktorzy nie mogli znieśc zagęszczajacej sie endeckiej atmosfery w kraju.".

  To wszystko nieprawda.  Reforma Grabskiego nie miała na celu gnębienia Żydów, tylko uzdrowienie finansów Polski.  Za sanacji endecja była spychana na margines, a niektórzy polscy narodowcy lądowali nawet w Berezie Kartuskiej.  Wzmożona emigracja do Palestyny była efektem agitacji żydowskich organizacji syjonistycznych, takich jak n.p. Betar.

  Szewach Weiss ubolewa dalej na temat tego, że w Polsce żyje dziś wielokrotnie mniej Żydów niż w innych krajach europejskich.  Pisze:

  "Dlaczego zatem nie ma Żydów w Polsce?  Polska jest wolnym, demokratycznym i rozwinietym krajem, a dla polskich elit i młodziezy antysemityzm to hańba.  A jednak Żydzi wciaż nie chcą tu wracać.".

  Na koniec swego tekstu Szewach Weiss rozwodzi się szeroko nad ewentualną rolą Muzeum Żydów polskich w poprawie stosunków polsko-zydowskich.  Absurdalność jego artykułu polega głównie na tym, iż zauważa on, że przyczyną opisywanego przez niego stanu rzeczy są urazy i uprzedzenia Żydów, a mimo to swe pretensje kieruje pod adresem współczesnej Polski i Polaków.  Jesli Żydzi NIE CHCĄ mieszkać w Polsce, to cóż możemy na to poradzić?

  To dobrze , iż Szewach Weiss zauważył, że wieloletnie próby środowiska "Gazety Wyborczej", dążącego do wskrzeszenia polskiego antysemityzmu skończyły się niepowodzeniem.  Szkoda tylko, że pominął on antypolskie kampanie prowadzone przez wpływowe żydowskie środowiska.  W mojej notce z sierpnia 2008 "Polska jako dyżurny wróg"  /TUTAJ/ pisałam:

  "Nie po raz pierwszy znalazła się Polska w tego typu sytuacji. Na początku lat 90-tych pewne koła żydowskie postanowiły uznać Polskę za "wroga dyżurnego". Wszyscy zapewne pamiętają wyczyny rabina Weissa oraz oświadczenie Światowego Kongresu Żydów o tym, że "Polskę należy upokarzać na wszystkie możliwe sposoby".

   Taka propaganda trwała przez parę lat, aż do wstąpienia Polski do NATO i UE oraz przewyciężenia przez Polskę kryzysu gospodarczego pod koniec lat 90-tych. Wtedy przekonano się o nieskuteczności tej kampanii. Jedynym jej efektem było zniechęcenie inwestorów żydowskich do inwestowania w Polsce. Na prywatyzacji polskiego przemysłu zarobili Niemcy, Włosi a nawet Hindusi, ale nie Żydzi. Jawna antypolska kampania została więc wygaszona.".

  Pozostawiła ona jednak trwałe ślady.  Żydzi wpadli w sidła własnej propagandy.  W tej chwili nie ma co namawiać ich do osiedlania się w Polsce.  Jeśli przyjadą tu pełni niechęci i nienawiści do Polaków, skutkiem moga być tylko konflikty.  Zastanawia mnie też jedna rzecz.  Szewach Weiss to były ambasador Izraela w Polsce, emerytowany wysoki urzędnik państwa żydowskiego.  Państwo to przez wiele lat zachęcało wszystkich Żydów do zamieszkania w Izraelu, a nie do powrotu do Europy.  Czyżby w elitach izraelskich dojrzewała świadomość tego, że na dłuższą metę Izrael nie moze się utrzymać w swej dzisiejszej formie? /choćby z przyczyn demograficznych/ .  Być może za kilkadziesiąt lat w Polsce zamieszka wielu Żydów - uchodźców z podupadającego Izraela.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Grisza

13-06-2013 [00:27] - Grisza | Link:

jak narazie to za prawie tysiącletnią gościnę Żydów w Polsce nie otrzymaliśmy nawet skromnego "dziękujemy". Wręcz przeciwnie, ilość obelg, oskarzeń, gróźb i zapowiedzi spraw sądowych ze strony Żydów jest wręcz przytłaczająca. Jak w takiej sytuacji może to być naród lubiany i oczekiwany w Polsce?

Obrazek użytkownika fritz

13-06-2013 [01:10] - fritz | Link:

*** Tylko jedna rzecz:

Dalej tak trzymac!

I nie dac sobie wmowic, ze przyjazd do katolickiej Polski bylbyc czyms rozsadnym.

Obrazek użytkownika Wiewiórskiinzynier

13-06-2013 [07:21] - Wiewiórskiinzynier | Link:

A jesli przyjadą powinni spotykać sie z aktami niechęci i wrogosci.Mało żydów mamy w rzadzie i wszelkich partiach?Zdecydowanie wystarczy,niestety wcale nie myślą o wyjeździe.Dla mnei i wielu wielu Polaków "miejsce żyda jest gdzie indziej",na pewno nie w Polsce.Jeżlei chcą dobrych stosunków,to niech trzymają sie od nas z daleka.

Obrazek użytkownika elig

13-06-2013 [11:32] - elig | Link:

  Ani oni nie chcą tu mieszkać, ani my za nimi nie tęsknimy.  Tylko Szewach Weiss zawraca głowę. 

Obrazek użytkownika tagore

13-06-2013 [19:29] - tagore | Link:

po prostu tu się urodził i wychował w II RP ,w kraju
którego ostatnie ślady zanikają .Nie dziwię się ,że jest w Polsce.
Spełnione marzenia ,jak to o Państwie Żydowskim
mają czasem gorzki posmak.

tagore

Obrazek użytkownika aiwaplatz

13-06-2013 [08:38] - aiwaplatz | Link:

Prędzej czy później Araby zmuszą ich niestety do ucieczki a u nas osiedla z zadłużonymi powyżej wartości lokalami - czekają. Właściciel jest znany i może robić co chce ze swoim lokum, jak się kredytobiorcę do bankructwa doprowadzi

Obrazek użytkownika elig

13-06-2013 [11:27] - elig | Link:

  Nie trzeba się było nabierać na te kredyty.  Jak ci coś wciskają - to nie bierz.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

13-06-2013 [10:22] - Andrzej W. | Link:

...na kolejną fale emigracji...do kryminału
bo tak sie składa, że to przedstawiciele tej nacji wyrychtowali nam to, co jest.
Jestem ANTYSEMITĄ.

Obrazek użytkownika elig

13-06-2013 [11:24] - elig | Link:

  Antysemityzm jest głupi, podobnie jak inne tego typu uprzedzenia.  Każdy powinien odpowiadac za siebie.

Obrazek użytkownika Freiherr

13-06-2013 [12:22] - Freiherr | Link:

Nie rozumiem - antysemityzm jest głupi. To znaczy - filosemityzm jest mądry? Sekowany teraz przez salon i media profesor Jasiewicz ma wiele racji i jego poglądy podziela spora część naszego społeczeństwa. Poprawność polityczna nie pozwala przyznać, że nie lubi się Żydów, Murzynów, Arabów, Ruskich czy Niemców? Dlaczego? Musimy ich wszystkich kochać? Zostawiając na boku Murzynów czy Arabów, to wszyscy pozostali nie kryją niechęci, żeby nie powiedzieć nienawiści, do nas, Polaków. Im wolno! Nam nie! Osobiście, jak Andrzej W., jestem antysemitą. Znam historię, wiem na przykład jaką postawę Żydzi w Poznaniu przyjęli wobec niepodległościowych aspiracji Wielkopolan w przededniu Powstania Wielkopolskiego, jaką postawę przyjęli na wschodnich rubieżach późniejszej II Rzeczypospolitej i po Wrześniu 1939 roku. Jaką rolę na wsiach odgrywali żydowscy kupcy, lichwiarze itd.itp. Jaki był skład organów ubecji. To wystarczy by w Polsce być antysemitą.

Obrazek użytkownika fritz

13-06-2013 [12:48] - fritz | Link:

sie z polityka srodowisk zydowskich w Polsce reprezentowanych przez GW i okolice (innych srodowisk nie znam, sa natomiast pojedyncze osoby, ktore do nich nie naleza), a wiec polityka odmawiajaca Polakom prawa do wlasnego panstwa, zwalczajaca polska tozsamosc narodowa, przeklamujaca wrecz w sposob przestepczy historie Polski.. jest antysemita.

Pojecie antysemityzmu jest przez Zydow uzywane jako bron polityczna.
Zarzut rasizmu w celach politycznych jest wlasnie rasistowskim atakiem, co jest w Polsce przestepstwem.

Albo inaczej, tylko ten Polak nie jest antysemita, co wyraza zgode na cele tych srodowisk zydowskich, a wiec na likwidacje Polski i exterminacje Polakow przez wynarodowienie.
Nie mowiac juz o ekonomicznej stronie: Polacy maja zyc w biedzie i stanowic biologiczna do uslug Niemcow i Zydow wlasnie.

W Polsce nie ma antysemityzmu, zydofobii.

Jest natomiast polakfobia wyrazajaca sie wlasnie przesladowaniem Polakow jako narodu, bo do tego nalezy wlasnie dazenie do likwidacji panstwa Polakow, Polski, czy tez przesladowanie na tle religijnym, bo dokladnie tym jest odmowa miejsca na multipleksie TV Trwam.

Filosemityzm (jak kolega zauwazyl) jest przykladem rasizmu w doslownym znaczeniu tego slowa. Jest specjalnym traktowaniem ze wzgledu rasowych.

PS. Bardzo ladnie przypomnialas, ze Zydzi Izrael praktycznie Polakom zawdzieczaja.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

13-06-2013 [17:53] - Andrzej W. | Link:

Głupi jest ten/ta, co nie dostrzega prawidłowości.
Przykro mi.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-06-2013 [10:28] - NASZ_HENRY | Link:

Bo w Pałacu Namiestnikowskim wszyscy nie mogą się POmieścić ;-)

Obrazek użytkownika elig

13-06-2013 [11:22] - elig | Link:

  Właśnie :)))

Obrazek użytkownika Freiherr

13-06-2013 [11:33] - Freiherr | Link:

Niech nie wracają. Nikt ich tu nie chce. Narobili w naszej historii już dość szkód. I proszę mi tu nie wytykać "Koncertu Jankiela", Tuwima, Schulza czy kogo by tam jeszcze. Niech sobie siedzą w Stanach, Izraelu czy na Madagaskarze.

Obrazek użytkownika dogard

13-06-2013 [12:21] - dogard | Link:

jak najety; zyrynowski ze swoimi syjonistami koniecznie chcieli wyjechac do nowej jerozolimy z jak najwieksza iloscia zydostwa.Fakt rzed POLSKI pomagal wtym na prosbe samych zainteresowanych.Wiec klamca winien byc wdzieczny,a tu masz.Nastepny polonofob sie znalazl, tak dlugo udawal przyjaciela.Jak takiego nie poczestowac butem lub z buta?No jak??

Obrazek użytkownika tagore

13-06-2013 [15:13] - tagore | Link:

Na jednym z cmentarzy żydowskich Jerozolimy jest grób
dyplomaty II RP ,raczej zapomniany. Człowiek ten z ramienia
rządu Polskiego współpracował z Betarem. W późniejszym okresie
został zamordowany przez bojówkarzy organizacji terrorystycznej
Lechi będącej częścią fundamentów państwa Izrael.
Jak na razie obie strony wolą zawiłe niedomówienia zamiast
faktów podanych do publicznej wiadomości.
Przy takim stanie rzeczy ,żadnej normalizacji nie będzie
,a przyjęcie uciekinierów z Izraela na stały pobyt w razie
klęski tego Państwa to wygenerowanie kolejnych dużo poważniejszych
problemów.

tagore

Obrazek użytkownika goral

13-06-2013 [15:59] - goral | Link:

Jak wprowadza na Polskich granicach testy genetyczne krwi na obecnosc semickiego DNA w niej, ja nie mam problemu..:))) ps.Odwracam pytanie,dlaczego Szewach Weiss nie wraca do Izraela ?

Obrazek użytkownika 66rys

13-06-2013 [17:50] - 66rys | Link:

Zabawne są słowa;"do Palestyny znów uciekło 150 tysięcy polskich Żydów". Teraz dla odmiany Weiss chce aby uciekali z Palestyny? Normalnie ludzie są wdzięczni gdy mogą powrócić do ojczyzny,jeśli nie chcieli do Palestyny to mogli do USA.Czy oni kiedyś odnajdą tą ziemię obiecaną ,czy będą zawsze i wszystkim dupę zawracać?

Obrazek użytkownika kris przybysz

13-06-2013 [23:01] - kris przybysz | Link:

Kiedyś miałem okazje na ulicy Długiej w Warszawie pobierać nauki. Ale o dziwo w tych czasach profesura aż tak nie kłamała. Sposobem by nie kłamać było często milczenie w sprawach politycznych i narodowych. Nie ulega wątpliwości, że Szewach Weiss już od dawna powinien milczeć. Zwłaszcza w sprawach dotyczących Polski i Polaków. Jego nieustanne, a trzeba przyznać, bardzo sprytne opluwanie Polski i Polaków jest już zwyczajnie nudne. Choć oczywiście kłamca osiąga zamierzony cel. Gdy przeczytałem tekst w "Do Rzeczy" zamierzałem coś napisać o kolejnym antypolskim, gebelsowsko-stalinowskim, plugawym kłamstwie, guru kloaki szechtera, ale zrezygnowałem z bezsilnej złości. Skąd u tego człowieka tyle nienawiści do Polski i Polaków? A czy zna może Pani jedną z jego podłych opowieści dla żydowskich dzieci w kibucach na Synaju. Opowieść jest o tym jak to w czasie wojny polska wieśniaczka ukryła go przed "nazistami" w przydrożnej kapliczce. A co było w kapliczce? - jaszczurka. Co sobie myśli polskie czy np. ukraińskie dziecko kiedy widzi polną jaszczurkę np. w okolicach Lwowa. Większość patrzy z zaciekawieniem bo jaszczurka w rejonie Lwowa to sympatyczne, nieszkodliwe, małe, czasem kolorowe zwierzątko. A przed czym żydowskie matki ostrzegają swoje dzieci na Synaju. Ostrzegają przed tamtejszymi jaszczurkami - bo ich ukąszenia mogą być śmiertelne. Pytanie do Pani i innych czytających. Co zapamiętały z opowieści o cudownym uratowaniu Szewacha Weissa, ulokowanego przez polską wieśniaczkę w kapliczce, żydowskie dzieci z kibucu na Synaju?

Obrazek użytkownika walD

13-06-2013 [23:10] - walD | Link:

Tak się pięknie składa, że ten rok obfituje w klientów w branży budowlanej, którzy pochodzą z gór -garbaty nos. Jest to niestety efekt "darowizn" ze strony urzędów, które to ochoczo rozdają Polskie zasoby "pobratyncom".
To i doczekaliśmy się powtórki z czasów zaborów. Sprzedaję im tower - tylko po przedpłacie.
A poznam ich nawet we mgle i PO chodzie.....
Ich tu nie ma? - oni są wszędzie........

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

14-06-2013 [00:38] - Leszek Witkowski | Link:

Obecnie, te trzy wrogie mocarstwa, walcza ze soba o supremacje nad Polska.
Tak sie sklada, ze jest ona latwym lupem, poniewaz od 1945 roku nie posiadamy wlasnego rzadu. Krotki okres rzadow Olszewskiego zostal zlikwidowany przez agenture sowiecka, a rzad Kaczynskiego przez polaczone agenturalne sily niemiecko rosyjskie.
Z tego wynika, ze Moskwa ma tu najwiecej do powiedzenia i posiada wystarczajaca determinacje potrzebna do fizycznego niszczenia przeciwnika.
Natomiast Zydzi. Mozna przypuszczac ze przeznaczyli Polske pod swoja kolonizacje. Kraj jest samowystarczalny, polozony w centrum Europy - co ma wielkie znaczenie, posiada wszystkie bogactwa naturalne i piekne krajobrazy. To nie pustynie i nieustanne konflikty z Arabami.
Przygotowuja ten, znany sobie i nawet czesciowo juz opanowany, teren od dawna. Jednak ciekawostka jest, ze pomimo nieslychanych ulatwien paszportowych, niewielka ilosc obywateli Izraela wyraza chec przeniesienia sie do Polski. Prawdopodobnie wplywaja na to dwa glowne czynniki. Pierwszym jest, wywolana wywolana przez antypolska propagande nienawisc do Polakow i strach przed nimi, a drugim obawa, ze teren nie jest dostatecznie przygotowany pod zasiedlenie i zbyt duza ilosc krajowcow jeszcze tam przebywa. Dopiero kiedy przyjdzie krytyczny czas, zwiazany z ryzykiem przebywania w Izraelu, zaczna masowo naplywac.

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

14-06-2013 [02:27] - Leszek Witkowski | Link:

Nalezy sobie zdawac sprawe z faktu, ze oprocz Rosji i Niemiec mamy znacznie wiekszego wroga, ktorym jest miedzynarodowe Zydowstwo.
Zarowno Niemcy, jak i Rosja pragna opanowac nasze tereny i fizycznie zlikwidowac Polakow. Na obecnym etapie, przez wypedzenie. W realizacji tego zamierzenia przeszkadza Niemcom obawa wspolnej granicy z Rosja, poniewaz droga armii rosyjskiej do Berlina zostalaby znacznie skrocona. Rosji natomiast Polska stoi oscia w gardle w ich planach opanowania Europy. Dlatego uwazam, iz obecna linia graniczna, ustanowiona Paktem Ribentrop-Molotow, jest to granica w miare stala - oczywiscie do czasu niezbednych ustalen naszych obu sasiadow. Niemcy wprawdzie buszuja na Ziemiach Zachodnich usilujac tworzyc wydzielone regiony unijne, gdzie juz nawet widac tablice z nazwami miejscowosci, i nie tylko miejscowosci, w jezyku niemieckim. Chca tez tworzyc odrebne narodowosci jak slaski, czy kaszubski. Jednak jest to proces dlugofalowy, wiec na razie go pomijam.
Natomiast Zydzi maja obszerniejsze plany. Oczywiscie nie mowie tu o chwalebnych wyjatkach ludzi zasymilowanych z krajem zamieszkania i oddanych temu krajowi.
W zamierzeniach polityki zydowskiej lezy opanowanie calego swiata. Stad tez mamy Globalizm, Unie Europejska i dyskretne rzady swiatowe. Zydzi sa bardzo inteligentnym i dobrze zorganiazowanym narodem. Popieraja sie w sposob przemyslany, oparty na scislych zasadach. Swoje cele osiagaja klamstwem i pieniedzmi. Stad ich duzy procent zajmuje sie propaganda w mediach, jeszcze wiekszy nadzoruje bankowa lichwe. Lokuja sie w administracjach panstwowych i we wszystkich mozliwych do osiagniecia punktach strategicznych panstw. Czesto wynosza swych agentow na najwyzsze stanowiska. W ten sposob, nie demaskujac sie, moga sterowac danym panstwem. Poniewaz sa - zgodnie ze swoja religia, ustawieni nieprzyjaznie do innowiecow - gojow, przewaznie wykonuja destrukcyjna prace w stosunku do danego narodu. Gardza slabszymi, a szczegolnie tymi, ktorzy im pomagaja. Uwielbiaja sile. Stad ich milosc do Niemiec i Rosji. Na zasadzie bitego psa. Potrafia byc i sa okrutni, zwlaszcza gdy posiadaja wladze i sile. Etyka dla nich nie istnieje.
Nawet wobec wlasnych braci, sa bezlitosni. To mialo miejsce w czasie II Wojny, kiedy jedna krowa w Izraelu byla dla nich bardziej cenna, niz zycie wszystkich Zydow w Europie.

Obrazek użytkownika elig

14-06-2013 [12:11] - elig | Link:

  Trzeba powiedzieć, że gdy w notce wspomni się coś na temat Żydów , dyskusja szybko staje się nieprzyjemna.  Komentatorzy zamiast omawiać notkę, dają wyraz swoim urazom i uprzedzeniom.  Przeceniają n.p. potegę światowego żydostwa, sądząc, iż jest ono silniejsze niż Rosja lub Niemcy.  Nie wierzę w to.  Wprost przeciwnie - wydaje mi się, że pozycja międzynarodowa Żydów słabnie.  Nie jest też prawdą, że w Polsce ukrywa się mnóstwo Żydów pod zmienionymi nazwiskami.  Takie zjawisko wystepuje w wąskich, choć wpływowych grupach.

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

14-06-2013 [16:17] - Leszek Witkowski | Link:

To nie sa urazy i uprzedzania, tylko obserwacje realnych sytuacji.
Finansjera doprowadzila do ciezkiego kryzysu obywateli USA.
Ludzie wyrzuceni ze swoich domow masowo przeniesli sie w cieple miejsca i koczuja/koczowali w namiotach.
Dziesiatkami tysiecy.
Mechanizm byl prosty. Udzielano wysokich kredytow, wiec ludzie kupowali domy.
Wowczas zamknieto wiele zakladow pracy. Ludzie bankrutowali. Domy przejely banki.
One znow wymusily na rzadzie, pod grozba spowodowania kryzysu, by ten uiscil zalegle raty pozyczek pobieranych na zakup nieruchomosci. Rzad to zrobil. Jednak domy nie wrocily do zbankrutowanych wlascicieli. Pozostaly wlasnoscia bankow. Niezly deal.
To taki jeden, przeciez malenki w skali swiatowej, przykladzik.
Lichwa jest potezna bronia. Nie wymieniam innych.
Polska w krotkim czasie zostala zadluzona na wprost niewyobrazalne sumy, ktore beda splacane przez pokolenia.
Mielismy smutne doswiadczenia z roznymi Gieremkami, Kuroniami i innymi Michnikami.
Nalezy z tych nauk wyciagac racjonalne wnioski.

Obrazek użytkownika walD

14-06-2013 [23:41] - walD | Link:

nawet sobie! czy ciebie to boli, że jest się żydem? to przecież nie grzech ........ . ujawnij się przyjacielu, a nie badaj reakcji.

Obrazek użytkownika elig

15-06-2013 [11:04] - elig | Link:

  Kompletny nonsens  :)))

Obrazek użytkownika HKW

27-09-2013 [13:22] - HKW | Link:

Bo wiedza, ze nikt tutaj za nimi nie tęskni.

------------------------

Lista osób o zmienionych nazwiskach. Nazwiska autentyczne (rodowe)

http://usopal.blox.pl/2007/02/...