I wszystko jasne….

Miliony Polaków żyły mitem III RP. Oszukiwali sami siebie, chcieli wierzyć, że PRL odeszła w niebyt. Tymczasem się jedynie przepoczwarzyła. Pomniki okupantów sowieckich stoją nadal. Protestujący przeciwko hołubieniu katów narodu polskiego zamykani są do więzień.

Zabetonowała się scena polityczna. Kto nie był przy okrągłym stole, tego w polityce nie ma. Teraz decyzją najwyższych władz państwowych zdrajca ma być pochowany na Powązkach. No cóż pierwszy prezydent III RP to jej symbol! Pokazała III RP oblicze bez makijażu.

Na nic zdały się protesty środowisk kombatanckich, naukowych, młodzieżowych. Nic to, że historycy głośno mówią o biografii Wojciecha Jaruzelskiego naszpikowanej służalstwem wobec Moskwy, zwykłą zdradą własnego narodu i antysemityzmem. Złamał nawet Konstytucję PRL i zabić chciał nadzieję na godność i normalność. Był komunistą i nigdy się tej najbardziej nieludzkiej i zbrodniczej ideologii nie wyrzekł. Krew polska na rękach generała nie przeszkadza tym, którzy podjęli decyzję o pochówku z pełnymi honorami. Ten generał z łaski marszałków sowieckich Popławskiego i Rokossowskiego, spocznie obok naszych bohaterów, którzy życie oddali za wolną Polskę. Hańba.

A może dobrze się stało. Może naród zrozumie wreszcie w jakiej Polsce żyje. Nie da się mieszać ofiar z katami. Może trzeba było, aby władza plunęła w oczy, nie tylko tym wszystkim, którzy wolność wywalczyli, ale i całemu narodowi. III RP przekroczyła Rubikon. Na nic zda się jazgot w mediach „resortowych dzieci”. Przyjdzie niebawem czas, kiedy truchła zdrajców będą usunięte z miejsc uświęconych prochami męczenników za wolność i niepodległość Ojczyzny. Młode pokolenie tego dokona. Polskość się odradza jak feniks z popiołów.

Tak naprawdę ci, którzy podjęli decyzję o miejscu pochówku zrobili Jaruzelskiemu krzywdę. Za pomordowanych żołnierzy niezłomnych, stoczniowców, górników, księży, braci Czechów i Słowaków, ofiary stanu wojennego, jego prochy nie zaznają spokoju.

Politycy skrzywdzili też samych siebie. Nikt już nie będzie miał wątpliwości kto kim tak naprawdę jest. Może taka katharsis jest potrzebna? "Powązki nie dla Zdrajców !" i „Wszystkich nas nie zamkniecie” – krzyczy coraz głośniej młodzież.

Jadwiga Chmielowska

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

31-05-2014 [23:28] - xena2012 | Link:

a miało być skromnie, po żołniersku -tak przynajmniej zapowiadał pan Nałęcz pociągając wiecznie zakatarzonym noskiem.I były poczty sztandarowe ,delegacje (nawet górników),zgraja szumowin z Kiszczakiem i Urbanem na czele.Przekaz był jasny-to my rządzimy i robimy co chcemy a wy módlcie się za generała jak wam to nakazuje Kościół.W przemówieniach Kwaśniewskiego na Powązkach,a Komorowskiego w Kosciele była wyjątkowa arogancja i buta,skandalem zaś wypowiedź Olbrychskiego o Jerzym Popiełuszce.Jedni nazywaja to szopką ,inni farsą ,ale to nie była ani farsa ,ani szopka tylko złowrogi pokaz siły.

Obrazek użytkownika Magdalena

01-06-2014 [11:57] - Magdalena | Link:

"Jak wam to nakazuje WASZ Kościół, idioci naiwni." Taki jest przekaz.
Gdybym była tym biednym, znękanym bratem Popiełuszki, to pojechałabym do mendy Olbrychskiej i zasunęła w mordę- muszą być jakieś granice.
Księża patrioci.

Obrazek użytkownika emilian58

01-06-2014 [02:26] - emilian58 | Link:

To nie tak!To szukanie usprawiedliwienia!Ludzie nie byli do końca przekonani że ten kanciasty mebel tak WIELE zmieni.Ci co "wierzyli" to te łajzy co teraz NAM POpluwają w twarz.Grabarze spawacza!Droga Pani ogrom ludzi jednak zdawał sobie sprawę że ten parszywy mebel i parszywe łajzy starannie wyselekcjonowane nie szykują nam raju wolności i dobrobytu!Ale właśnie STAN WOJENNY zabił w ludziach to wszystko co mieli wcześniej!Zdawaliśmy sobie sprawę ale postanowiliśmy że nie do końca.I kto czuje się uczciwy to rację mi przyzna.My WTEDY wypierać rzeczywistość postanowiliśmy tak jak to dzisiaj POstanowiły lemingi.Niby wiedzą że są rolowani tak jak MY a jednak POdtrzymują ten parszywy (zresztą z różnych POwodów) układ czyniący i z nich i z NAS niewolników!A w TAMTYM czasie część załapała się na ochłapy z pańskiego stołu i agitowała dalszą część a reszta (znakomita?) żyła tą własnie złudną (udawana?) nadzieją że już za rok to cacy będzie.A już PO 2004 roku to dostaliśmy takiej głupawki że specjalistę trudno znaleźć!I ten bezczelny POgrzeb spawacza to POkłosie tej głupawki właśnie!Te wrzody dobrze wiedzieli że mogą sobie na TO właśnie POzwolić!No bo jak wiadomo nie udało nam się tej hucpy ZABLOKOWAĆ!I teraz gdy go zapakowali do łajzoleum z wielką POmpą a przy NASZYM słabym biadoleniu To ja myślę że teraz wiedzą że mogą sobie POzwolić na JESZCZE I JESZCZE....Chyba że ta głupawka nagle i niespodziewanie wreszcie NAS opuści.Być może jednak ta hucpa elytuf da NAM tego kopa,który uczyni NAS zdolnych do POgonienia tego OBCEGO DESANTU na miejsce im należne!Być może....

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-06-2014 [09:20] - NASZ_HENRY | Link:

POwinien skończyć jak Nicolae Ceaușescu lub Vidkun Quisling ;-)

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

01-06-2014 [13:40] - Jan Własnowolny | Link:

TAK, WSZYSTKO JASNE

**********

Tonący z sovieckiego okrętu

brzytwy się chwytają.