Pompowanie Korwina?

Zapewne wielu z Państwa zauważyło, iż partia Korwina-Mikke otrzymuje w sondażach coraz lepsze wyniki - bliskie 5%. Równocześnie spada poparcie Ruchu Palikota(Twój Ruch). Moja intuicja podpowiada mi, iż komuś zależy na tym, aby Korwin wrócił do polityki. Nie mam na myśli gimnazjalistów z jego sekty - sam nim kiedyś byłem. Mam na myśli starych "rozgrywających" w "brązowych butach"(a może w garniturach?).

Coraz lepsze wyniki Korwina zbiegają się z coraz łagodniejszą retoryką opisującą Korwina. Najwidoczniej realizowany jest nowy plan - ośmieszanie prawicy będzie miało miejsce(oby nie!) z wewnątrz parlamentu. Dzisiejszy artykuł Onetu:

Jak widzimy, nasz ulubiony portal Onet(o nim więcej niebawem!) uważa, że wynik na poziomie 5% jest "świetnym wynikiem". Jakoś nikt nie ostrzega przed "faszyzmem","ksenofobią" itd. Ciekawie wygląda też sam tytuł - "...Korwin-Mikke zamiast Palikota". Jest to klasyczne dla Onetu zawarcie sugestii w tytule(lub w pytaniu, jak często to robią).

Czy ten tytuł jest przypadkowy? Przypomnijmy sobie historię partii Palikota. Nic nieznaczące ugrupowanie weszło do sejmu rzutem na taśmę. Pomógł im w tym nie kto inny jak... Janusz Korwin-Mikke. Tak - "skrajna lewica" razem ze "skrajną prawicą". Ramie w ramię,  ręka w rękę(dosłownie!)

Kombinacja operacyjna Korwin-Palikot

Powyższe zdjęcie pochodzi z debaty, jaka miała miejsce przed wyborami w 2011. Proszę sobie wyobrazić, iż Palikot, wiecznie szukający ksenofobii i faszyzmu, podał rękę Korwinowi, który wszędzie szuka lewicy i socjalistów, łącznie z PiSem. Korwinowi nic a nic nie przeszkadzał fakt, iż ściska się z przedstawicielem najbardziej skrajnej lewicy, promującej homoseksualizm, transwestytów i wszystko to, czym Korwin na co dzień się brzydzi. Jednak z jakiegoś powodu, tym razem nie przeszkadzało to Korwinowi. A jak wytłumaczył to Korwin członkom swojej sekty? Typowo - w stylu "ale Palikot to uczciwa lewica i dlatego podałem mu rękę". Tyle wystarczyło aby uspokoić sektę, która więcej pytań nie zadawała.

A skąd ten pomysł na debatę Korwin-Palikot? Wiewiórki mówią, że chodziło o "transfer poparcia". Panowie w "ciemnych okularach" zastosowali znaną z marketingu strategię "pożyczania autorytetu". Strategia ta wykorzystywana jest w każdej kampanii reklamowej, zatrudniającej znane osoby. Skoro lubimy osobę KOWALSKI, która posiada określone cechy, to jeśli ta osoba coś reklamuje, automatycznie nasze wyobrażenie o tej osobie i jej cechy przenosimy na reklamowany produkt. Przykład - Pudzianowski reklamujący SILNY KLEJ itp. A więc zwolennicy sekty Korwina otrzymali informację, że mogą "przenieść" poparcie na Palikota. Te 3% dla Palikota była na wagę złota, gdyż chodziło o przekroczenie 5%. W rzeczywistości dostał jeszcze większe poparcie. Aha...dodajmy, iż wcześniej "zupełnym przypadkiem" Korwin nie zebrał wszystkich podpisów, co było świetnym pretekstem do przerzucenia poparcia. Panowie się rozeszli do domów - czy kontaktowali się tego dnia ze swoim wspólnym "oficerem prowadzącym"...tego wiewiórki nie mówią, a ja plotkami zajmować się nie chcę.

Przyszłość człowieka w muszce

Co jeszcze łączy Korwina z Palikotem - oprócz nienawiści do Polski i PiSu? Obaj kochała Rosję. Zachowują się wręcz, jakby była to ich ojczyzna. W tym miejscu warto przypomnieć kilka cytatów Korwina:

"Otóż przypominam, że w Polsce Prawica była zawsze pro-rosyjska. To Lewica spod znaku tow."Ziuka" (i nie tylko) nienawidziła „Ruskich” jak zarazy."
źródło - http://www.fronda.pl/a/jkm-w-polsce-prawica-byla-zawsze-pro-rosyjska,19468.html

"Zwracam uwagę, że parlament Krymu jednomyślnie poprosił Rosję o opiekę. To rzadki przypadek takiej jednomyślności, także nie ma tutaj żadnej sprawy"- źródło

Palikot natomiast zasłynął - oprócz dostępnej w internecie lojalki - wierno-poddańczym listem do Putina:

Skoro obaj Panowie są pro-rosyjscy i anty-polscy, to czy nie rysuje się smutny scenariusz Europy? Zarówno bowiem narodowcy węgierscy jak i bułgarscy czy choćby francuscy prą do Rosji. W następnym euro-parlamencie mogą się znaleźć obok znanego p. Farage partie, które jawnie dążą do demontażu Europy i destabilizacji, widocznej choćby na Ukrainie. Wszystkich ich łączy poparcie dla Putina i niechęć do Europy. Polska bez silnej Europy stanie się ofiarą Rosji. Dopóki istnieje Europa Polska ma możliwość "balansowania" między Berlinem, a Moskwą - to lewicowy kształt Unii jest zły, nie sama Unia. Tymczasem Korwin zapowiada "rozwalenie Unii".
 

 "Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" - Józef Piłsudski

Czy "im" uda się wprowadzić Korwina do EP a później do sejmu? "Oni" najprawdopodobniej porzucili nieudany pomysł Palikota(Polacy nie kupili tego) i będą destabilizować sytuację inną ze swych "wydmuszek" - tym razem od prawej strony(Mikke). Wiele zależy od nas - agenturę trzeba tropić i odsłaniać. Wiele zależy od nas.

Ksawery Meta-Kowalski
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Patrykp

05-05-2014 [11:59] - Patrykp | Link:

Dlaczego pompowanie Korwina? Czyżby tylko Prawo i Sprawiedliwość cieszyło się autentycznym poparciem Polaków? A reszta partii byłaby pompowana przez media czy różne agentury w zależności od potrzeb? Czy nie dopuszcza Pan możliowości, że Nowa Prawica, zyskuje poparcie w sondażach dlatego, że ludzie zauważyli, że PO i PiS wzajemnym konfliktem się ,,pompują'' i z tego, nie wynika nic dobrego dla naszego kraju 

Przychylność dla Kongresu Nowej Prawicy zwłaszcza widać na portalu naTemat. Codziennie jakiś tekst mieszający Korwina z błotem. Czy te teksty nie wynikają z tego, że Korwina nie da się już przemilczeć (wyszedł poza poparcie rzędu 1-2%) i trzeba go dyskredytować? Oczywiście, odwracając, można powiedzieć, że jest ,,pompowany''

Co do przerzucenia poparcia to nie było tak, że Przemysław Wipler wszedł do Sejmu także dzięki poparciu wyborców KNP, którzy nie mogli zagłosować na swoją partię i przerzucili głosy na byłego rzecznika UPR - u?

 

Obrazek użytkownika A330

05-05-2014 [13:30] - A330 | Link:

Panie Patryku - na wstępie może wyjaśnię, iż sam byłem miłośnikiem Korwina więc wiem co mówię. Pamiętam, jak "pompowaliśmy" z innymi wyniki Korwina w sondach internetowych - raz na stronach PulsuBiznesu Korwin uzyskał nawet w ten sposób 32% przed wyborami do PE! Tak jak Pan "walczyłem" z każdym, kto Korwina krytykował. Korwina można jednak popierać do pewnego momentu - im człowiek dłużej siedzi w polityce, tym wyraźniej widzi co robi Korwin. W pewnym momencie "bańka pryska" i człowiek mądrzeje, odchodząc z "sekty". To jest główny powód, dla którego poparcie Korwina zawsze oscyluje między 1-3% i nie powiększa się. Jest tak, ponieważ dopływ "nowych" ledwo rekompensuje odpływ "starych"(takich jak ja).

Proszę nie brać tego do siebie tak osobiście. To nie jest krytyka Pana czy innych zwolenników Korwina. To jest krytyka Korwina i jego mocodawców którzy mącą wam w głowach. W gronie tych 5% z całą pewnością są ludzie, którzy autentycznie wierzą w Korwina. Ja też wierzyłem w "szklane domy" - w wyprawy na marsa, sojusz z NAFTA, powrót króla w koronie i podatek pogłówny w wysokości 100zł dla każdego.

PS. A jak Pan sobie tłumaczy poparcie Korwina dla Rosji, obronę emerytur SB, chwalenie Jaruzelskiego jako "prawicowego patrioty", przy równoczesnym krytykowaniu Piłsudskiego(i każdego wroga Rosji)? :) Jak Pan sobie to kiedyś ułoży w głowie, proszę się odezwać do mnie ;)

Obrazek użytkownika wolny człowiek2

05-05-2014 [13:36] - wolny człowiek2 | Link:

To z Pana niezły macher, a teraz kogo pan pompuje?

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-05-2014 [16:04] - Janko Walski | Link:

do wolnego człowieka2

"kogo pan pompuje?"

Ktoś mógłby zapytać "a pan?"

Zostawmy zatem taki sposób rozmowy bo to do niczego nie prowadzi. Istotne są argumenty. Proszę spróbować odpowiedzieć na pytania zadane panu przez autora. Jeśli znajdzie pan wytłumaczenie inne niż działania na rzecz Rosji to będzie podstawa do dyskusji.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

05-05-2014 [22:44] - Teresa Bochwic | Link:

I wizyta na zjeździe Palikota. Po co tam jechał?

Obrazek użytkownika Patrykp

06-05-2014 [20:12] - Patrykp | Link:

Szanowny Panie

Pan pisze,  ze że kiedyś Pan ,,pompował'' Korwina w sondach internetowych - ale to przecież nie ma nic wspólnego z zarzutem ,,pompowania'' przez media czy agentury. 

Co do esbeckich emerytur to wydaje mi się, że Korwin wychodzi z założenia, że naczelną zasadą państwa prawa jest zasada pacta sunt servanda, i złamanie tej zasady prowadzi do tego, że łamanie tej zasady doprowadzić może do tego, że dotrzymania żadnych obietnic przez państwo nie będziemy pewni (kto nam da gwarancje, że za kilka lat znów nam nie podniosą wieku emerytalnego?) Korwinowi - tak mi się wydaje - nie chodzi wcale o esbeków tylko o poszanowanie tej właśnie zasady. Bo gdyby chciano karać esbeków to powinno to się dawno temu to zrobić a teraz same odebranie im pieniędzy jest powodowane tylko potrzebą uszczuplenia zobowiązań państwa (nie wcale ich karania), takim balonem próbnym. Bo jak się raz złamie zasadę, co stanie na przeszkodzie złamać ją po raz drugi itd. Broniąc esbeckich emerytur Korwin broni nie esbeków tylko zasady dotrzymywania zobowiązań. Tak mi się wydaje. 

Kilka dni temu zamieściłem notkę na temat sytuacji na Ukrainie: http://naszeblogi.pl/46213-ukr.... Wydaje mi się, że Korwin przestrzegając przed angażowaniem się w rewolucję na Ukrainie obawiał się, że doprowadzi to do tego, co się stało po ,,arabskiej wiośnie''.  A dla nas, u boku naszych granic groźniejsza jest zawierucha (gdzie nie wiadomo kto co robi i z czyjego poruczenia i co z tego wyniknie) niż państwo rządzone przez skorumpowaną władzę.  

Pozdrawiam serdecznie 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-05-2014 [09:16] - NASZ_HENRY | Link:

@Patrykp - "Broniąc esbeckich emerytur Korwin broni nie esbeków tylko zasady dotrzymywania zobowiązań. Tak mi się wydaje." Gdyby Korwin bronił zasad a nie esbeków to by protetował przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat. A nic takiego nie miało miejsca! Korwin to hochsztapler, "tak mi sie wydaje" ;-)

Obrazek użytkownika Deidara

05-05-2014 [12:03] - Deidara | Link:

A może po prostu wielu wyborców ma dość tego sejmowego układu, niezmiennego od lat i szuka nowych opcji? Korwin pod tym względem jest atrakcyjny. Poza tym, będzie świetnym prezentem dla Europarlamentu, tego jestem pewien i dlatego nań zagłosuję.

Obrazek użytkownika A330

05-05-2014 [13:24] - A330 | Link:

Problem polega na tym, że Korwin jest elementem tego układu! To on założył partię już w 1987 roku - na 2 lata przed "planowaną transformacją". To on od początku mąci. To on uwalił lustrację swoją durną akcją w sejmie - tak aby "rozbroić bombę" przed wprowadzeniem właściwej lustracji przez Olszewskiego. Jego akcja była bezpośrednią przyczyną "nocnej zmiany".

Korwin w nomenklaturze służb specjalnych spełnia rolę "zwornika". To stara tradycja z czasów carskiej Rosji - zakłada się partie "skrajne", dzięki czemu kontroluje się wybrane elementy sceny społecznej i ich nastroje(tak samo Palikot, tylko na lewo). Korwin od początku spełniał rolę "kanalizatora", kanalizującego energię młodych...prosto do kibla(gdyż nic z tego nigdy nie wychodziło). Jeśli myśli Pan, że Korwin to coś nowego, to proszę poczytać o historii Stronnictwa Polityki Realnej(brzmi znajomo? ;)  - przedwojennej partii. Zobaczy Pan, że Rosja wcale się nie wysiliła, a jedynie skorzystała ze starego wzorca. I zanim zacznie mnie Pan wyzywać od "rusofobów" niech Pan pamięta, że owe Stronnictwo było oskarżane o "pracę agenturalną na rzecz Rosji" przez samego Dmowskiego! Trudno uważać Dmowskiego za rusofoba...

Obrazek użytkownika marco.kon

05-05-2014 [13:55] - marco.kon | Link:

Od 1989 roku popierałem JKM i UPR, finansowo i logistycznie, jako początkujący drobny przedsiębiorca któremu doskwierały wysokie podatki i ich marnotrawstwo przez urzędników. Tak było aż do pewnego spotkania ludzi biznesu w łódzkim SPATIFie z JKM . Od tego spotkania miałem coraz większe wątpliwości czy popieranie JKM to słuszna droga. Okazało się że nie tylko ja miałem te wątpliwości. UPR wywalił JKM z funkcji prezesa a jego zakulisowe działania doprowadziły do rozpadu UPR. Ostatnią kroplą która przeważyła że przestałem być fanem JKM było zobaczenie członków UPR na ostatnich miejscach list wyborczych PO. Od 2005 roku zacząłem głosować na Kaczyńskich i PiS, choć miałem wątpliwości w związku z ich skłonnościami do popierania kleru i episkopatu. Ale względy pragmatyczne przeważyły. Tak było poprzez wszystkie późniejsze wybory.

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-05-2014 [15:56] - Janko Walski | Link:

Rzekome skłonności Prawa i Sprawiedliwości do "popierania kleru i episkopatu" to tylko manipulacja podsunięta i wdrożona przez rosyjską agenturę wpływu, adresowana do takich jak Pan. W rzeczywistości nic takiego nie istnieje. Przeciwnie, silny nacisk Prawa i Sprawiedliwości na potrzebę lustracji wywołał ochłodzenie relacji z Kościołem, a przynajmniej jej dominującą częścią zarówno wśród hierarchów "postępowych" (abp Życiński)  jak i konserwatywnych (abp Petz).

Obrazek użytkownika marco.kon

05-05-2014 [16:10] - marco.kon | Link:

Mnie nic nie trzeba podsuwać. Mam oczy, umiem czytać i wnioskować.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

05-05-2014 [13:05] - Teresa Bochwic | Link:

Podzielam opinie Autora głownego wpisu. Korwin to nowa opcja, jak pisze Deidara? Tak chyba może mówić tylko baaardzo młoda osoba. W 1991 roku dostał w wyborach nie 1-2, ale 3,2 proc.
Słowem, majstrowanie juz się zaczęło. A narodowcy zapowiadają zupełnie wprost plan rozmontowania Unii. Za rok czy nie jest do pomyślenia koalicja RN/Korwin/Gowin/SP, co tam jeszcze jest? Dzis rano nieslychanie długo krytykowano Korwina w TokFM (a oni wszystko wcześniej wiedzą, ba, zanim wie ktokolwiek inny); krytykując zareklamowali książkę Palikmiota. Ot, maestria. Zmasowana krytyka też pompuje, a Korwina nikt nie czepia sie jako osoby, choc byłoby to łatwe, jak to bywało z Kaczyńskimi, którym zawsze coś wystawało spod czapli albo ileś tam ważyli czy mierzyli.

Obrazek użytkownika A330

05-05-2014 [13:29] - A330 | Link:

Dokładnie tak jest. Nieważne co mówią, oby mówili. Krytyka Korwina tylko pompuje mu zwolenników na zasadzie "zobaczcie - ale mnie atakują i PO i PiS i lewica!". Kiedyś SBecja w celu legendowania swoich szpicli potrafiła im przy wszystkich "łomot spuścić" i na komendę zabrać...A tam było winko, ciasteczka - i tak się "legendę" robiło szpiclowi przed nieświadomymi kolegami. Pozdrawiam.

PS. Chciałbym też zauważyć, iż "wyjątkowo" Korwin ani razu nic o Hitlerze nie powiedział ani kobietach przy garach. Zawsze potrafił "odpalić" akcję w odpowiednim momencie aby przypadkiem nie wejść do sejmu/PE. Widać tym razem potrafi, jeśli wie, że ma wejść.... zamiast tylko kanalizować.

Obrazek użytkownika wolny człowiek2

05-05-2014 [13:51] - wolny człowiek2 | Link:

Hej kto Polak na bagnety!
Czy monopol na pompowanie mają jedynie słuszne partie?
Czy NP za całokształt się nie należy?

Co się stało z ciekawym komentarzem pana dr Krzysztofa P?
Nie podaje nazwiska gdyż szybko został wypompowany.
A cóż takiego zrobił pan dr Krzysztoń P, pokazał oblicze słusznie pompowanych w dniu 3 maja.

W tych wyborach NP ma mój głos.
Wyjaśniam dlaczego, chcę zobaczyć jak ośmieszają ZSRE.
Nie mam złudzeń tego tworu nie da się reformować, za dużo tam socjalistów.

Pompowanie drogi Panie to się odbywa już teraz na poziomie "Świerszczyka".
Oto dowód:

"Z podniesioną dumnie głową
jadę ścieżką rowerową,
nie ma tutaj aut, skuterów,
bo to droga dla rowerów!
Jadą starsi, jadą dzieci,
wietrzyk wieje, słońce świeci,
więc niniejszym przyznać muszę,
że mnie cieszą te fundusze!"

To fragment poematu "Fundusze europejskie" autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej.

Obrazek użytkownika terenia

05-05-2014 [20:46] - terenia | Link:

Komentarz pana dr Krzysztofa P. zniknął również na Salonie 24 ...wniosek sam pan dr Krzysztof P skasował swoje wpisy.

Obrazek użytkownika marco.kon

05-05-2014 [13:58] - marco.kon | Link:

Ruch Narodowy , nie mający niczego wspólnego z JKM i KNP, mimo że jest eurosceptyczny, nie chce niszczyć wspólnoty europejskiej, chce doprowadzić do tego aby biurokracja brukselska szanowała wolę narodów i podlegała kontroli Parlamentu Europejskiego, który póki co został ubezwłasnowolniony przez niewybieralną Komisję Europejską, odbierając parlamentowi prawo do inicjatywy ustawodawczej.
Ruch Narodowy nie jest jeszcze partią a zrzeszeniem kilku organizacji polskiej patriotycznej młodzieży która postanowiła wziąć swoją przyszłość we własne ręce. Ta młodzież potrafiła zmobilizować się na tyle aby w ciągu trzech tygodni zebrać 158000 podpisów poparcia dla Komitetu Wyborczego Ruch Narodowy, nie mając struktur i pieniędzy partyjnych. Ta młodzież pójdzie na wybory do PE i zagłosuje na listę NR 2. 3 maja 2014 roku odbył się II Kongres Ruchu Narodowego z którego relacja jest tutaj http://new.livestream.com Warto wysłuchać co mają do powiedzenia i zaproponowania liderzy list Ruchu Narodowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
I na koniec - strona "narodowcy.org" jest fałszywką JKM i służb. JKM podszywa się pod RN manipulując młodzieżą.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-05-2014 [17:26] - NASZ_HENRY | Link:

"Ruch Narodowy , nie mający niczego wspólnego z JKM i KNP"
Michalkiewicza mają wspólnego ;-)

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

05-05-2014 [22:38] - Teresa Bochwic | Link:

Czy konta Krzysztof Bosak i Robert Winnicki na Twitterze też są fałszywką? Nie podzielają przekonania, że nalezy wspierać wolną Ukrainę, uważają, że tam jest antyrządowa ruchawka. Dziwi mnie ten pogląd. Strona ruchnarodowy.org to też fałszywka?  Deklaracja na stronie niemal w 100 proc. mi bliska. Z RN zetknęłam się jednak bezpośrednio. Wyniosłam nieusprawiedliwione guzy.
Czy wmontowano agentów w ciała zarządcze zrzeszenia? Obawiam się, że tak.
Biedna ta nasza patriotyczna młodzież.

Obrazek użytkownika marco.kon

06-05-2014 [00:10] - marco.kon | Link:

Strona "narodowcy.org" jest na 100 % fałszywa.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

06-05-2014 [08:23] - Teresa Bochwic | Link:

Ale ja pytam o ruchnarodowy.org. Czy strona jest prawdziwa?

Obrazek użytkownika marco.kon

06-05-2014 [11:50] - marco.kon | Link:

Tak. Nie dopisałem słowa "ruch" na początku nazwy "ruchnarodowy.org" za co przepraszam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-05-2014 [13:36] - NASZ_HENRY | Link:

Sondaże są wykonywane na małych próbach przez co nawet jeżeli sPOlegliwie przyjąć, że nie ma manipulacji to błędy są na POziomie 3%-5% ;-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-05-2014 [10:02] - NASZ_HENRY | Link:

Korwin na prawe skrzydło, Palikot na lewe skrzydło Tusk pójdzie środkiem - WSI ;-)

Obrazek użytkownika Joe

05-05-2014 [15:06] - Joe | Link:

Artykuł dobry, niestronniczy, ale autor zdecydowanie za rzadko używa słowa "sekta".

Obrazek użytkownika Janko Walski

05-05-2014 [15:42] - Janko Walski | Link:

Marszałek Piłsudski i jego otoczenie wyczuleni byli na agenturę. Powstanie Styczniowe, a zwłaszcza okres po powstaniu był szkołą dla całych generacji. Bez tego wyczulenia nie powstałaby Polska. Nie istniałaby też bez przewrotu majowego i Berezy. Te działania odcinały fałszywie kodowane nowotworowe tkanki  od zdrowego organizmu państwa.

Dotychczasowa aktywność, a zwłaszcza przywołana kombinacja operacyjna Korwin-Palikot nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości co do ich roli w III RP. Dobrze, że Pan to przypomina. Można by wykorzystać zdjęcie na plakat wyborczy:

Kółko graniaste:
Jaruzelski-Komorowski
Komorowski-Palikot
Plikot-JKM
JKM-Narodowcy
Narodowcy-Jaruzelski,
a w środku Putin...