Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Ks. Natanek wypowiada posłuszeństwo

Tadeusz Rozłucki, 25.07.2011
Suspendowany przez kard. Stanisława Dziwisza ks. Piotr Natanek wbrew zakazowi odprawił w sobotę i niedzielę Msze św. w trakcie których wypowiedział posłuszeństwo metropolicie krakowskiemu. O decyzji zawieszającej go w funkcjach kapłańskich stwierdził, że jej nie przyjmuje i dalej idzie swoją drogą.
Kilka dni temu kard. Stanisław Dziwisz wystosował do wiernych archidiecezji krakowskiej komunikat, w którym oświadczył, że nakłada na ks. Natanka karę suspensy za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo „polegające na uporczywym głoszeniu przezeń niezgodnych z nauką Kościoła poglądów dotyczących królowania Jezusa Chrystusa, opartych na prywatnych objawieniach oraz inspirowanych obcymi nauce Kościoła doktrynami sekt eschatologicznych” - poinformowała agencja ekai.
Mimo tej decyzji w sobotę i niedzielę ks. Natanek odprawił w pustelni „Grzechynia” Msze św. W sobotnim kazaniu stwierdził, że on i jego wspólnota zaczynają „nową rzeczywistość”. „Praktycznie w Kościele mi zabrano wszystko. W tych dniach ksiądz kardynał wydał dokument suspendujący mnie, zabierający – mi wedle prawa ludzkiego – wszystką władzę w Kościele. Tego pisma nie przyjmuję i dalej idę swoją drogą” – powiedział.
Jak dodał, czuje się dalej kapłanem archidiecezji krakowskiej, ale będzie działał „na bocznych torach, tak jak abp Lefebvre czy jego biskupi, który w 2009 r. papież z powrotem do Kościoła przyjął i zdjął karę”. Jak poinformowała agencja ekai ks. Natanek zarzucił kardynałowi Dziwiszowi związki z lożą masońską, m.in. że przyjął „główną nagrodę masonów z najwyższej loży B'nai B'rith” (Żydowski Związek Stowarzyszeń Humanitarnych B’nei B’rith Polska), oraz że „przy budowie Centrum Jana Pawła II ustawił trójkąt masoński, następnie w grudniu przyjął nagrodę od Rycerzy Kolumba”.
„W starym systemie Kościoła było tak, że jak ktoś był związany z wrogami Kościoła, podwładni byli zwolnieni z posłuszeństwa wobec niego. Idę ze starym prawem Kościoła, nie będę współpracował z masonami i z ich zwolennikami” – oświadczył ks. Natanek.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 24637
Domyślny avatar

krzyh

25.07.2011 12:48

Nie tędy droga.
Domyślny avatar

JerzyK

25.07.2011 23:30

Dodane przez krzyh w odpowiedzi na Natanku co Ty wyprawiasz?

No to pokarz drogę . Pokarz jak należy walczyć z zaprzedaniem szatanowi i zdradą wielu purpuratów . Wszystko to co powiedział ksiądz Natanek to prawda . A Chrystus powiedział przecież - ,,prawda was wyzwoli ".
Domyślny avatar

Gość

25.07.2011 12:55

Jesli ks biskup zreczywiscie przyja taka nagrode /a byl przy papiezu ktory takiej nagrody nie przyja-nadana ja za nie odkrycie masonow w sprawie zamachu/ od masonow-a teraz jeszcze jawnie popiera platforme wrogow kosciola/przypominam ze PO zapowiedzialo eskalacje praw dla homoseksualistow/to jest on wyraznie w sprzecznosci z nauczaniem Kosciola.Podobnie bylo z ks bis Zycinskim ktory na koncu glosil straszne cherezje.Np powiedzial PRAWDA JEST NIEWAZNA/O CZLOWIEKU/ ALE GODNOSC JEST WAZNA-co jest jawna antyewangelizacja bo sam Pan Jezus powiedzial "JA SIE NA TO NARODZILEM I NATO PRZYSZEDLEM NA SWIAT ABY DAC SWIADECTWO PRAWDZIE" a na innym miejscu :Jam jest drog,PRAWDA i zycie" Wysocy kardynalowie zdaja sie byc juz pod obcym wplywem.Co tak naprawde robia dla KOsciola bedac w kosciele? Jesli by ich nagle zabraklo-to nikt tego nie zauwazy!!!!!!ksieza nadal by odprawiali msze!Oni powinni byc w pierszym szeregu!Powinno ich ciagle brakowac gdyby cos robili.
Domyślny avatar

Jojo

25.07.2011 12:57

Dziwny jest ten ksiądz Dziwisz - dużo znaków zapytania i niejasności. Wydaje mi się, że przerosło Go stanowisko. Może przed tak drastycznym krokiem trzeba by było porozmawiac z księdzem Natankiem. Jan Paweł II patrzy z góry księże Dziwiszu.
Domyślny avatar

B6

25.07.2011 13:13

ważne sprawy. 80% tematów, które porusza, są słuszne i mało obecne w mainstreamowych mediach, ale dodatkowe 20% własnej teologii, którą przeplata w/w wypowiedzi, całkowicie dyskryminuje całość postaci i idei. Natanek to młyn na wodę Dziwisza i jego popleczników, którzy będą stawiać biednego, chorego księdza jako typowy przykład "pisowskiej nienawiści". Przykładem może być dyskusja o szkodliwości Życińskiego dla polskiego kościoła. Jest to temat trudny i wymagający merytorycznej dyskusji (dobrze otworzonej przez p. Brauna podczas wystąpienia na KUL). Jeśli sprowadzimy ją do tego, czy abp jest związany w piekle z Mahometem, czy nie, nie zaprowadzi nas to do nikąd.
Domyślny avatar

ksena

25.07.2011 14:01

a co w wypowiedziach ks.Natanka jest związane z PiS-em i co PiS ma do jego wypowiedzi ?Ludzie zastanówcie się choc trochę.
Domyślny avatar

B6

25.07.2011 18:26

Dodane przez ksena w odpowiedzi na do B6

bo nie posłuchał Natanka (list otwarty w sprawie Intronizacji) i parę podobnych kwiatków :-) Zresztą nie o PiS chodzi, jeśli ktoś twierdzi, że Powstanie Warszawskie upadło, bo była to kara za rozpustę krzewiącą się w mieście, które nie posłuchało nieuznanego przez Kościół orędzia Matki Boskiej z Siekierek, to ośmiesza także polską historię...
Domyślny avatar

Michał

25.07.2011 14:03

Lecha i Marii Kaczyńskich spoufalał się z Komorowskim? To pewnie też Komorowskiego spowiadał skoro tamten przyjął Komunię św.? Ciekawe za ile stoi teraz u tego Biskupa rozgrzeszenie za życie 96 osób: 3 x Zdrowaś Maryjo czy też warunek publicznego przyznania się, proszenia o wybaczenie rodzin zabitych i wszystkich Polaków? No chyba jednak przeszło 3 x Zdrowaś Maryjo (w ciszy) bo nic z drugiej opcji nie słyszałem publicznie z ust K.
Domyślny avatar

przechodzień

25.07.2011 15:21

...rozumowi :(
Domyślny avatar

kiczkis

25.07.2011 16:59

Dodane przez przechodzień w odpowiedzi na Ks. Natanek wypowiada posłuszeństwo...

"przechodzień" (nv), pon., 2011-07-25 15:21 napisal: Ks. Natanek wypowiada posłuszeństwo... ...rozumowi :( ======================================== Różne "rozumy" posiadamy jak widać.. - Jestem katolikiem, ale dobrych kilka przed ks,_Natankiem stwierdziłem jednoznacznie iż: - "Kościół Życinskich.. Pieronków.. Bonieckich.. Dąbrowskich... Czajkowskich czy Dziwiszów - et conortes, e tutti quanti.. NIE JEST MOIM kościołem".. - Z Bogiem potrafię "porozmawiać" i bez pośrednictwa tych "panów" (choć niektórzy już z nich nie żyją, to kościół zawłaszczali..)- zaś tym "panom" - choćby i w purpury poodziewanym - nawet nie mówię "z Bogiem".. - Mówię im tak jak żyją i żyli: - "Idźcie BEZ Boga".. - i nie wracajcie.. Zaś tobie "przechodzień"... - ale tez purpuratom typu "Pieronek" i "Dziwisz".. - oraz pracownikom pionu propagandowego typu "Boniecki" & "Czajkowski" przypomnę Czepca z "Wesela" Wyspiańskiego: "Ptok ptokowi nie jednaki, Człek człekowi nie dorówna, Dusa dusy zajrzy w oczy, Nie polezie orzeł w gó.wna" - Jeśli pojawiają się "Natanki".. to pojawia się i nadzieja..
Domyślny avatar

Mike

25.07.2011 19:35

Dodane przez kiczkis w odpowiedzi na "Rozum rozumowi nie jednaki"...

... niektórzy wierzą w złotego cielca, inni w natanka, a jeszcze inni w Słowo Boże... Życzę powodzenia i współczuję miałkości wiary....
Domyślny avatar

czerwony (z miłości)

25.07.2011 21:25

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Każdemu wolno wierzyć w to co chce...

Niektórzy wierzą w Dziwisza, Życińskiego, GW czy Tygodnik POwszechny, a ja wierzę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego i w Jego Słowo, które przybliża i wyjaśnia ksiądz Natanek. Pozdr
Domyślny avatar

kiczkis

26.07.2011 05:04

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Każdemu wolno wierzyć w to co chce...

"Mike" (nv), pon., 2011-07-25 19:35 napisal: Każdemu wolno wierzyć w to co chce... ... niektórzy wierzą w złotego cielca, inni w natanka, a jeszcze inni w Słowo Boże... Życzę powodzenia i współczuję miałkości wiary.... ===================================================== - Jako lewak i wróg religii, możesz owszem pouczać i doradzać np. "cioci" Biedroniowej.. - ale też i tej, która go "wciągnęła" na lewackie "salony" i do polityki - czyli Magdalence Środzie.. Szynszyli - tfu.. sorry.. niejakiej Senyszyn, czy tez dla "Rysiu" Kalisza.. - Tam zapewne nie tylko posłuch, ale i poklask znajdziesz. - U mnie nie masz czego szukać.. Z całkowicie różnych światów pochodzimy i odmienne wartości są każdemu z nas przynależne. Poza tym.. Ja z porządnego i UCZCIWEGO domu pochodzę - i uczono mnie by z byle kim się nie zadawać, a z lewakami w szczególności, gdyż smród potem ciągnie się długo i daleko. Zostań więc przy swoich pryncypiach i w swoim lewackim "towarzychu".. - Nic mi do tego, ale ode mnie proszę trzymać się "trzy parasole w bok". - Tymbardziej iż organicznie nie znoszę "obszczekiwaczy". "Obejdzie się żydowskie wesele bez marcepanów" - a ja bez "życzeń" i "współczuć" ze strony nieprzyjemnie pachnącego lewaka. - Zwrócę tylko uwagę na pewną symptomatyczną rzecz.. - Otóż z akceptacją Dziwisza, Pieronka, Czajkowskiego, Życińskiego czy Bonieckiego (i reszty "bractwa" tej samej proweniencji..) - jest dokładnie tak samo jak z "Bolkiem".. - Akurat pełne poparcie, ale ze strony LEWACTWA.. - i TYLKO ze strony lewactwa!! - "Bolka" nawet jego własna "Solidarność" odrzuciła, zaś w/w wymienionych zaczynają coraz powszechniej odrzucać zarówno współwyznawcy, jak i podlegający purpuratom duchowni.. Czyż nie jest zastanawiające że najzajadlej "Bolka" i tych lewackich kościelnych dygnitarzy (Dziwisza, Pieronka, Życińskiego) i pracowników z linii frontu propagandowego (Bonieckiego i Czajkowskiego) bronią tacy jak ten "Mike" (e tutti quanti..)??
Domyślny avatar

róża

25.07.2011 16:06

.....słucham kazania ks. Natanka czasami wsłuchuję się kilka razy w nie i nie słyszę w nich nic nienormalnego.Namawia ludzi do modlitwy i postu. PRZECIEŻ O TO SAMO MATKA Boska prosiła w swych objawieniach potwierdzonych przez kościół . to,że należy ogłosić Jezusa królem Polski jest coś złego? Proszę popatrzeć wokół siebie .Większość katolików maproblemy z zachowaniem podst.10 przykazań, a kościół milczy jakby tego niewidział.Co do Dziwisza to poprostu pycha go przerosła tak jak większość kleru.Natanek miał odwagę powiedzieć głośno ,to co wielu mówi po cichu .M
Domyślny avatar

Frantic

25.07.2011 19:01

Dodane przez róża w odpowiedzi na od miesiąca ...

Najpierw naucz się pisać poprawnie w języku ojczystym... Polacy w niczym nie są lepszym narodem od innych. Poza tym, jako osoba wierząca, powinnaś wiedzieć, że Bóg kocha wszystkich, bez wyjątku - co oznacza, że nikogo nie wyróżnia... Naród, w którym łapie się ok. 1,5 tys. pijanych kierowców / potencjalnych zabójców / w ciągu weekend'u jest chorym narodem, i zasługuje tylko i wyłącznie na litość Bożą, a nie na "intronizację Chrystusa", jak to ks. Natanek sobie wymyślił... I tylko jego parafianom współczuję, że trafili na takiego oszołoma, a nie prawdziwego kapłana..
Domyślny avatar

róża

25.07.2011 19:39

Dodane przez Frantic w odpowiedzi na @ roza

A ty naucz się czytać tekst ze zrozumieniem .Nic więcej ci nie napiszę ,bo to nie na twój rozumek.
Domyślny avatar

Mike

25.07.2011 19:49

Dodane przez róża w odpowiedzi na @ Frantic

Naprawdę, ilość argumentów przedstawionych przez ciebie jest powalająca... Nie wiem jak sobie z nimi poradzę...
Domyślny avatar

Mike

25.07.2011 20:09

Dodane przez róża w odpowiedzi na @ Frantic

Zwyczajnie się milczy... I niech tak zostanie, bo widać, to przerasta niestety twój poziom i możliwość / !!! uwaga trudne słowo !!!/ przeciwstawienia argumentów... Niestety, poziom rozmowy jest tutaj dostosowany do poziomu tzw. redaktorów tutaj publikujących...
Domyślny avatar

Renia

25.07.2011 23:03

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Co się robi jak się nie ma argumentów?

miki czy jak ci tam nie wywyższaj sie tu bo mozesz nisko spaść i to z hukiem z twojego"wysokiego poziomu"
Domyślny avatar

halszka2010

26.07.2011 02:22

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Co się robi jak się nie ma argumentów?

Ajakie ty masz Mike-Michalku argumenty?!To co piszesz to ma byc niby argument-to jest belkot przeplatany"uczonymi" slowami a o poziom tutaj piszacych to ty sie nie musisz martwic.
Domyślny avatar

Mike

25.07.2011 19:56

Dodane przez Frantic w odpowiedzi na @ roza

"Większość katolików maproblemy z zachowaniem podst.10 przykazań, a kościół milczy jakby tego niewidział" I co myślisz, że intronizacja Chrystusa na Króla Polski to zmieni? Z dnia na dzień odmieni ich życiowe postawy? To znaczy, że wierzysz w magię Hary'ego Potter'a - a temu, twój ks. natanek jest przeciwny... A właściwie, to możesz sobie stawiać ołtarze dla kogo chcesz...
Domyślny avatar

s.e.

25.07.2011 21:34

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Całe twoje rozumownie

w BIG BANG, czy w tak teraz modną tęcze ? a może towarzysz marksista leninista ?
Domyślny avatar

ja

25.07.2011 22:31

Dodane przez Frantic w odpowiedzi na @ roza

Szanowny poligloto .Kto ma tych ludzi ,jak określiłeś potencjalnych zabójców odwieżć od tego ????Ty ze swoim dyżurnym bełkotem ?Ale słusznie zauważyłś poprzez intronizację Chrystusa na króla Polski ,jest jakaś nadzieja na litość Bożą dla wszystkich i dla Ciebie też .Może doznasz olśnienia ,czego życzę Ci z całego serca .
Domyślny avatar

Renia

25.07.2011 23:01

Dodane przez Frantic w odpowiedzi na @ roza

popełniła żadnego błedu,raz zgubiła spację a Ty się czepiasz. O co ten Dziwisz tyle hałasu robi?? Czemu Jezus nie moze byc królem Polski skoro Jego Matka ,Maryja jest Królową?? Nie rozumiem.
Domyślny avatar

polka moher

26.07.2011 11:24

Dodane przez Frantic w odpowiedzi na @ roza

Tobie wmówili ,że Polacy to naród pijaków ( te cyfry i statystyka była by inna jak dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi była by taka jak np. we Francji i w całej Europie, spadła by o 3/4) , ale trzeba im wmawiać wiele.Jak są głupi , zaślepieni , staroświeccy ..........nie tak Jak Jewropa. Synu !!!!!!Wyłącz TVN !!!!!!!Włącz myślenie !!!!!! A jeśli chodzi o ks. Natanka ,to tak oddanego Bogu i ludziom kapłana trzeba doceniać ,nie suspensować. Jego klątwa na TVN okazała się wyjatkowo skuteczna . Intronizację Chrystusa Króla nie wymyślił sobie ks. Natanek.Poczytaj sobie na ten temat ( ale nie w Wyborczej). KRÓLUJ NAM CHRYSTE !!!!!!!!Zwycięstwo jest pewne. Kiedy? Bóg zna czas.
Domyślny avatar

prawda

25.07.2011 17:47

w swoim ostatnim kazaniu z 24 lipca 2011 : pl.gloria.tv
Domyślny avatar

XYZ

25.07.2011 17:53

Natanek to nie prosty ksiądz - to dr hab. - pracownik naukowy, od którego ten prostak Dziwisz (który zawsze czyta z kartki) powinien sie uczyć. Natanek ma rację, a ten Dziwisz ten zakaz niech sobie włoży w samą dupę - amen.
Domyślny avatar

Mike

25.07.2011 19:21

Dodane przez XYZ w odpowiedzi na Natanek to nie prosty ksiądz - to dr hab. - naukowiec

Jako ksiądz, który wygłasza kazanie, występuje przede wszystkim jako ksiądz! I nic mu do tego jaki kolor paznokci ktoś ma, czy ma kolczyk a tym bardziej czy ktoś czyta Harry Potter'a... Są jasne przykazania: "Miłuj bliźniego jak siebie samego" i "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". I z pewnością, wszelkie tytuły naukowe /to wymysł ludzki, a nie boski/ nie świadczą o kapłanie. Stąd też i żal mnie ogarnia, że twoje prawicowe przekonania górują nad twoją wiarą... P.S. Ponieważ nick 'XYZ' mało mi mówi o płci, zatem traktuję cię jako obojniaka.
Domyślny avatar

s.e.

25.07.2011 20:02

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Naukowiec i kolor paznokci...

chyba też jest księdzem, i chyba tym bardziej powinien zająć zdecydowane stanowisko m.in. w/s bezczeszczenia krzyża (kto by go tam nie stawiał), lub określić się czy w sprawie aborcji ma poglądy zbliżone do bratanicy i jej kolegów z PO, czy do nauk i przykazań kościoła. Skąd Ty tu w ogóle się wziąłeś, z "faktów i mitów", z walterowskiego "tygodnika POwszechnego" czy bezpośrednio z synagogi z Czerskiej ???
Domyślny avatar

Mike

25.07.2011 20:25

Dodane przez s.e. w odpowiedzi na a Dziwisz występuje jako manikiurzysta ?

Ja doskonale rozumiem, że jak brak argumentów, to od razu pada magiczne słowo "synagoga na Czerskiej"... Lecz jak dobrze się wczytasz w treść blogu, to może zrozumiesz o czym pisałem; tam nie ma ani słowa o deskach w kształcie krzyża, ani też o aborcji. Generalnie, twoja wypowiedź, to jest jeden wielki bełkot...
Domyślny avatar

emigrantka

25.07.2011 21:18

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Siła argumentu...

a kysz satanas!!!!!!!!!!!!!!!
Domyślny avatar

grace

26.07.2011 03:23

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Siła argumentu...

Ile jeszcze wymyslisz sobie nick-ow.Ty jestes chory nawiedzony nienawiscia maly czlowieczek,ktoremu nie nalezy przedstawiac zadnych argumentow,gdyz to ponad twoj zakodowany ptasi mozdzek............zamiast rozmowt na sile argumentow ,proponuje ci wypad stad............A najlepiej zglos sie do masonerii/Fuuuj pomylilam sie tam takich nawet do czyszczenia butow nie wezma/ i kontempluj swoja glupote w obliczu rozdymanego "ego" ,twojego oczywiscie.........Uwazaj bo pekniesz jak balonik i narobisz smrodu/fuuuu/ z glupcami sie nie rozmawia , a tymbardziej na argumenty........ Bez odbioru!!!!
Domyślny avatar

counter

26.07.2011 06:45

Dodane przez Mike w odpowiedzi na Naukowiec i kolor paznokci...

lewicowy ćwierćanalfabeto.
Domyślny avatar

marian

25.07.2011 18:52

Prawdopodobnie już nie długo dowiemy się, bo musimy się dowiedzieć prawdy o fakcie spotkania w listopadzie 1981r, czyli na miesiąc przed wprowadzeniem "stanu wojennego" - Józefa Glempa i Lecha Wałęsy z "jaruzelem". Jeżeli do tego spotkania doszło i wtedy w trójkę aprobowano wprowadzenie "stanu wojennego" - to te gnidy muszą być spalone na stosie żywcem. Pamiętajmy, że nie mogło by się to odbyć bez wiedzy JPII. A tak na marginesie, ta informacja do mnie trafiła z "RZepy" z 6-7 listopad 2004r i do dnia dzisiejszego jest nie roztrzygnięta. Potwierdzał by to fakt, że "wałęsik" o dwudziestej 12 grudnia 1981r opuścił I Zjazd "solidaruchów" i też jest pytanie, czy zebrani byli tego świadomi? Pozdrawiam. Marian.
Domyślny avatar

róża

25.07.2011 19:12

..co do tego ma KS. Natanek.
Domyślny avatar

Mike

25.07.2011 19:40

Dodane przez róża w odpowiedzi na nie rozumiem..

A kto propaguje 'intronizację' Chrystusa na Króla Polski??? Wystarczy mieć odrobinę inteligencji i elementarną wiedzę dotyczącą doktryny Kościoła Katolickiego, aby zrozumieć kontekst 'pijanych kierowców wiozących śmierć' i 'Polski jako Narodu Wybranego'... Ale jak mniemam, na zły poziom rozmowy trafiłem...
Domyślny avatar

Rafaela

25.07.2011 20:16

Może niech bp.Dziwisz wypowie się: 1. na temat archiwum IPN i swoich akt, 2. na temat książki powszechnej w obiegu "Szpiedzy w Watykanie", 3. na temat wręczenia świętych relikwii Największego Świętego Wszechczasów- wklepanie w rękę- jak handel na żydowskim targu, Czy tego WSZYSTKIEGO uczy TEOLOGIA? Co ksiądz Dziwisz odstawia z dogmatami i teologią. Akurat ja mam SOLIDNĄ wiedzę w tej dziedzinie. Ks. dr Piotr Natanek nic złego nie czyni, oprócz mówienia wam purpurom PRAWDY, którą mówi cały naukowy świat. Proszę się ucywilizować. Bo istnieją kanały w tv popularno - naukowe, jak Discavry, Planett (...), gdzie wybitni naukowcy JAWNIE przedstawiają działanie loży masońskiej i kontakty z różnymi kapłanami-łącznie z nazwiskami. Więc, co nowego mówi Ks. Dr Natanek? A że ma ludzkie odniesienie do Boga - to BARDZO dobrze. Ksiądz bardzo dobrze wie, że takie odniesienie jest zgodne z nauką teologiczną! Natomiast nie jest zgodne TAKIE przekazanie relikwii Świętego i takiemu człowiekowi. Dla przykładu przypomnę, są w parafiach czynione rekolekcje, przygotowuje się specjalne monstrancje - złote relikwiarze, obecność Świętego jest wprowadzana przez procesję. Więc proszę nie wprowadzać średniowiecza do Polski. Cywilizacja religijna istnieje. A swoją drogą , co to za odłam ci Rycerze Kolumba. Na koniec, małe przypomnienie: gdzie ksiądz był , gdy nasz Papież Jan Paweł II, w tak przyjacielski sposób odnosił sie do Boga, nazywając Go czasami Swoim SZEFEM. Z pewnościąnie tam ,gdzie powinien być Kapłan Chrystusowy Proszę się zastanowić nad tym , co ksiądz zrobił- i skończyć tę średniowieczną inkwizycję.
Domyślny avatar

Rafaela

26.07.2011 06:49

Dodane przez Rafaela w odpowiedzi na Ks. Dziwisz powinien być zdegradowany.

errata do przed ostatniego zdania: powinno brzmieć :"...gdzie nie powinien być Kapłan Chrystusowy".
Domyślny avatar

Gość

26.07.2011 08:38

a to już tylko kwestia czasu. To państwo będą podążać za jego słowem i wizją kościoła? Mam rozumieć, że oficjalnie opuścicie KK i staniecie się częścią planu ks. Natanka?
Domyślny avatar

prawda

26.07.2011 10:31

Dodane przez Gość w odpowiedzi na Czyli gdy na księdza Natanka zostanie nałożona ekskomunika,

Hierarchowie zatracili poczucie odpowiedzialności za naród. Niektórzy z nich zbyt bardzo dbają o wpływy u rządzących, dlatego nie rozumieją duchowych wartości, o które walczyli ich poprzednicy. Hierarchowie w Polsce także doświadczą teraz oczyszczenia, aby zrozumieli, że władza, która została im dana pochodzi od Boga, a nie od tych, którzy rozporządzają dobrami ziemskimi. To oczyszczenie jest konieczne, aby doprowadzić do sprawiedliwości tych, którzy ślubowali czystość, ubóstwo i pokorę. Módlcie się za waszych biskupów, za waszych kapłanów, ponieważ ich świętość zależy od was. Bezpośrednim celem kapłaństwa jest zbawienie ludzi ku Chwale Bożej. Są oni naczyniami konsekrowanymi dla Boga, którego nie należy używać dla ziemskich celów. Istota ducha kapłańskiego polega na oddaniu samego siebie dla zbawienia dusz. Biada kapłanowi, który staje się zgorszeniem dla innych. Wasi biskupi są podzieleni w wielu sprawach, nie ma pośród nich jedności a to osłabia Kościół i ducha w waszym narodzie. Jeśli nie zaczną mówić jednym głosem, to doprowadzą do jeszcze większego podziału między hierarchią a wiernymi. Niestety, nie mówią jednym głosem – głosem ich poprzedników, którzy mieli światło Ducha Świętego i rozumieli problemy ojczyzny. otoczyniewszystkonowe.pl Anioł Ave 12 grudnia 2010
Domyślny avatar

polka moher

26.07.2011 11:31

Miesiąc temu ks. Natanek rzucił klatwę na TVN . Okazała się wyjątkowo skuteczna .Stacja jest w tarapatach finansowych i właściciele muszą ją sprzedać. Moi kochani , jak widzicie zło które szerzyło i jeszcze szerzy Tvn ma bardzo któtkie nogi..... Ta widomość napełniła moje serce radością. Spokojne !!!!!!!Bóg czuwa , i w swoim czasie każdemu wypłaci według zasług. TVN -owi , Gazecie Wyborczej,Tygodnikowi Powszechnemu też........ A tak , dla myślących zadanie. Pamiętacie kto zaczął nagonkę na ks. Natanka , kto w tym uczestniczył..TVN , Onet, Gazeta Wyborcza , Tygodnik Powszechny ........Mądrej głowie dość po słowie.... Ks. Natanek może nie jest idealny , ale całym sobą służy Bogu i Kościołowi w zamian mając tylko prześladowanie.
Domyślny avatar

proxenia

26.07.2011 17:01

Dodane przez polka moher w odpowiedzi na Skuteczna klatwa ks. Natanka .

TVN-u nie oglądam, wiem, co to za stacja, ale boję się ludzi, którzy rzucają klątwy. Doceniam niektóre stwierdzenia ks. Natanka, ale inne mnie od niego odpychają. Mnie bardziej jest po drodze z religijnością Radia Maryja. Tam nikogo się nie wyklina, nie napuszcza na innych księży - a robi się swoje, szerzy się ewangelię, miłość bliźniego, patriotyzm i dobre obyczaje, organizuje się modlitwy różańcowe, wspaniałe pielgrzymki - nie tylko do Częstochowy, ale i do innych sanktuariów. Po prostu ks. Natanek porusza inne struny duszy ludzkiej (negatywne, np. nienawiść do pewnych osób), a Radio Maryja porusza struny pozytywne, ewangeliczne. Wiara, nadzieja i miłość zamiast potępiania.
Domyślny avatar

prawda

26.07.2011 21:11

Dodane przez proxenia w odpowiedzi na Klątwa

tylko poczucie sprawiedliwości i walka o prawdę , jak może poruszać nienawiść skoro modli się za arb Dziwisza, a jego klątwa podobna jak stosowali prorocy i np. apostoł Paweł: List do Galatów 1,6 w którym przeklina tych, którzy są zwiastunami fałszywej Ewangelii: 6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! Ks Natanek jest bardzo emocjonalny i nie do końca rozważnie użył tego przekleństwa, zresztą bardzo poważnie sprowokowany.
Domyślny avatar

Gość

26.08.2011 10:03

Dodane przez polka moher w odpowiedzi na Skuteczna klatwa ks. Natanka .

Dorzucil bym do tego polsat ,ktorego dziennikarze bija ,kopia pielgrzymow pozniej ciagaja ich po sadach.To zaraza rowna tvn,GW itd.
Domyślny avatar

emigrantka

26.07.2011 12:42

aJa tez popieram ks Natanka,nic nie mowi przeciwko Bogu,wprost przeciwnie widac jego poswiecenie dla Boga ktora,uczy szacunku zapomnianego dla Boga,pokazuje gdzie jest zlo w naszym codziennym zyciu,zwraca nam Archaniola Michala do kosciola i naszych serc,obroncy kosciola katolickiego od pazur szatana,przypomina nasze tradycje narodowe,ktore sa zwiazane gleboko z Bogiem,przypomina nam swietych,nie boi sie mowic o osmiornicy masonskiej,ktora dazy do wymazania Pana Jezusa naszej z pamiieci,potwierdza istnienie szatana na caly swoj glos,mowi o degradacji moralnej ksiezy pedalstwo,masoneria,mamona jednym slowem diabel w kosciele przemawia,a ksiadz jest mu za szwajcara.dzisiaj natomiast postepy naszego kosciola sa nastepujace ludzie odchodza od wiary,notorycznie wmawia sie albo milczy ze diabel to bajka a Bog to milosc,koniec kropka,wyrzucono wszystkie modlitwy do Archaniola Michala o innych nawet nie wspomne bo nawet nie wiadomo czy istnieja przez brak informacji,a niestety istnieja,brak szacunku dla Eucharystii,przed ktora tylko diabel nie zgina kolan,pedalstwo w kosciolach,odprawianie mszy i kazania jak maszynka bezmyslnie, liczy sie mamona bez mamony nawet nie pochowaja po katolicku biedaka,niechec do prywatnych objawien,nawet je nie badaja od razu diabelskie mowia,dla mnie szatan grasuje po kosciele az trza,a sludzy jego jarmulke mu podaja!!!
Domyślny avatar

Jolinar

27.07.2011 15:23

krucjatarozancowazaojczyzne.pl
Domyślny avatar

Ezio

08.08.2011 22:09

"Myślę, że wielu z nas jest poruszonych sprawą ks. Natanka. Dla mnie osobiście to przykład, do czego słuszna nieraz na początku gorliwość pasterska nie połączona z pokorą i posłuszeństwem może doprowadzić. Może też (choć tu pewny nie jestem, bo nie znam człowieka, lecz jedynie niektóre jego internetowe kazania) mamy tu do czynienia z jakimś rodzajem nierównowagi psychicznej. Nie chcę jednak zbyt łatwo ferować wyroków." Takim czymś karmią nas na facebook'u facebook.com Moim zdaniem księża są mocno przesiąknięci starym systemem ale że są czynni i dziś to nie wiedziałem.
Tadeusz Rozłucki
Nazwa bloga:
Blog autorski

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 439
Liczba wyświetleń: 991,783
Liczba komentarzy: 821

Ostatnie wpisy blogera

  • Zwlekasz ze śmiercią – jesteś egoistą
  • Gambit Putinem?
  • "Solidarność" pod rosyjską ambasadą

Moje ostatnie komentarze

  • Sam nie jestem już tego taki pewien;) Pozdrawiam kssen.
  • Pełna zgoda dogard. Ja też mam wrażenie, że przydałby się nam lepszy gospodarz.
  • Z tą Bastylią to chyba przesada, ale sam już nie wiem w jaki sposób na tych gości z Rady można wpłynąć. Nie - bo nie i basta. Serdecznie pozdrawiam.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Ks. Natanek wypowiada posłuszeństwo
  • Ks. Natanek ukarany suspensą
  • Biskupi wieszczą katastrofę

Ostatnio komentowane

  • , A u NAS, jak to jest ? Ukryta eutanazja i wszystko cacy !
  • NASZ_HENRY, jeżeli już ;-)
  • Jan z Glasgow,     Solidarnosc z Ukraina Ok ale moze jako zwiazek zawodowy zajelibyscie sie Panstwo kolejnym przekretem rzadu na przynajmniej 200 mld zlotych, ktory sprzedal zloza miedzi kanadyjskiej…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności