Chętni umierać za Ukrainę – wystąp!

I to mógłby być już koniec całego tekstu, bo... nikogo chętnego do wystąpienia nie widać.

I nic dziwnego, gdyż co innego polansować się dziennikarsko na Majdanie albo politycznie na Krymie (tam to jacuzzi mają! mmm...), a co innego iść na wojnę z ruskimi, którzy to do siebie mają, że się nie znają na żartach i jak leją, to ile wlezie.

A zatem – pusto!

Jak okiem sięgnąć, i to nie tylko w Polsce, ale i na miłującym demokrację Zachodzie.

W przypadku Francuzów i Anglików to tradycja: jak ktoś ma wątpliwości, to niech sobie datę 3 września 1939 wygugluje.

Niemcy z kolei mają w pamięci datę 2 lutego 1943 (guglować, guglować!), która w nich pacyfizm zaszczepiła, przynajmniej w stosunku do Iwana.
A USA mają za prezydenta popierdułkę, toteż szkoda gadać.

Jeśli zaś chodzi o Polaków, to jest to zachowanie zaskakująco rozsądne, bo doświadczenie, a raczej doświadczenia liczne i bolesne nauczyły nas, żeby „w czasach kryzysów wystrzegać się....” hurra-idiotów, którzy chętnie poprowadzą, a dokładniej – wyślą (bo to zupełnie coś innego znaczy) wierny lud na dowolny front, na Haiti albo do innego Iraku, a jak już wyślą, to się okazuje, że oni owszem, hurra!, ale wcale nie idioci, a gapy cwane.

Nie wiem, jak by to było w przypadku konieczności umierania za Polskę, ale pewnie nie lepiej.

Wygląda na to, że ginąć za Ukrainę są zdecydowani tylko Ukraińcy (co chwalebne), ale daleko nie wszyscy, ba! nawet nie wszyscy żołnierze (co dające do myślenia).

Ja jednak nie mam zamiaru pisać o sprawach oczywistych, bo przykuła moją uwagę kwestia szczegółowa, ale tyleż ważna, co symptomatyczna:

czy ktoś z Państwa może mi wskazać wyniki porządnie przeprowadzonego badania (ilościowego, na reprezentatywnej próbie zrealizowanego), nt. stosunku Polaków do, i opinii Polaków o:
Ukraińcach, Majdanie, Janukowyczu i Tyahnyboku, kulcie UPA i Bandery w Galicji?

Czy ktoś od początku całej zadymy (nie żartujmy – to jest zadyma, skonstruowana wg dokładnie takiego samego mechanizmu, jak w Tunezji, Libii, Egipcie, Syrii) zapytał Polaków o to, czy są gotowi na konflikt (spokojnie, spokojnie – dyplomatyczny konflikt, póki co) z Rosją?

Oraz ilu zechcą przyjąć ukraińskich uchodźców:

1 milion, pół miliona, 250 tys, 100 tys?
A może tylko tysięcy 10 albo wcale ?

Albo jaką kwotę pomocy dla Ukrainy są Polacy w stanie zaakceptować?

20 miliardów? 10 miliardów? A może miliard, to już za dużo? I nie euro, a złotych?

Dlaczego nikt o takie sprawy nie zapytał?

Przecież to nie tylko temat samograj, ale elementarny obowiązek szanujących się ośrodków badawczych.

Bo co, bo „nam pytać nie kazano”?

Bo strach, że okazałoby się, iż zwykli Polacy i politycy/dziennikarze to nie tylko dwie różne grupy, ale dwa inne światy?

To co, będą te sondaże czy nie? Przecież w razie czego, wyniki można ehm...poprawić, ale tak udawać, że nie ma tematu, to obciach chyba?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika siermięga

03-03-2014 [19:31] - siermięga | Link:

niby na co ta pomoc miała być przeznaczona?Trzy miesiące trwało budowanie wielopoziomowej, misternej intrygi,podpisanie traktatu tylko przyspieszyło bieg wydarzeń,padły strzały,byli zabici i ranni ,znaleziono kozła ofiarnego w osobie janukowycza ,zwalono na niego wszystkie winy,zrobiono zbrodniarzem a na koniec wypędzono.Janukowycz chyba był ostatnim co chciał rozlewu krwi,tylko ,że nie on o tym nie decydował.Dzisiaj to mogą sobie wszyscy protestować ,demonstrować,słać ,organizować a putin robi swoje ,spokojnie kroi Ukrainę na kawałeczki do czasu aż zostanie z niej kadłubek ze stolicą we Lwowie.Macie teraz jedność i wspólnotę Wschody, Zachodu i południa Ukrainy ,jeden naród....!?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

03-03-2014 [20:08] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

zgoda co do tego, że widzimy (czytaj: jest nam pokazywany) jedynie starannie spreparowany scenariusz, w którego wątkach pogubić się łatwo.

Ale jedno jest pewne: to JEST scenariusz.

Obrazek użytkownika siermięga

03-03-2014 [20:52] - siermięga | Link:

zagrywka z pomącą stara jak bolszewia w Rosji ,po opanowaniu Rosji Centralnej sowieci chcieli odzyskać,przyłączyć z powrotem to co było za carskiej Rosji,wysyłano paru agitatorów na tereny Azji czy Kaukazy ci tworzyli rząd który prosił o pomoc i ta pomoc była udzielana ,Hitler postąpił identycznie posługując się Niemcami Sudeckimi!Zapomina się o Czechosłowacji 68 r,tam też poprosił o interwencje stworzony ze zdrajców rząd i prośba też została wysłuchana,legalnie ...a kogo to obchodziło!Kto dzisiaj jest na Ukrainie zdrajcą a kto patriotą i kto komu i za co służy,kwadratura koła.Jedno jest pewne nie słyszałem aby wywiezione pieniądze przez oligarchów wróciły do miejsca kradzieży ,no może ktoś i o tym pisnął.Interesuje mnie i zawsze interesował los tych Polaków co tam jeszcze są i to jest moim zmartwieniem.Pozdrowienia.PS.Czy aby dobrze wiemy kogo tu leczymy w ramach bratniej pomocy!?

Obrazek użytkownika siermięga

03-03-2014 [21:14] - siermięga | Link:

po odzyskaniu niepodległości ,po podziale jednak tych towarzyszy którzy prosili o bratnią pomoc,tych którzy jeszcze żyli jednak osądzono i skazano i proces trwał bardzo szybko,my mamy kaca i to co mamy.

Obrazek użytkownika łucyna

04-03-2014 [01:39] - łucyna | Link:

bez watpienia masz Pan racje. Ale Ewaryst Fedorowicz moze tu sobie pozwolic. Inni "ruki pa szwam" i morda w kubeł.
Reklama , reklama , znow od rana . Albo , szklana pogoda , szyby niebieskie od telewizora.
Nie ma mocnych .Ewaryst to jest mocny gosc bo inaczej juz po nim - zdecydowanie ma Pan racje !!!
Szacunek . Bo sie Pan nie boi pisac tutaj prawdy lub co mysli.

Obrazek użytkownika Denker

03-03-2014 [19:32] - Denker | Link:

Bardzo cenie sobie Pańskie komentarze, ale pytanie zostało źle postawione. Tak jak onegdaj okrzyk "Niechcemy umierać za Gdańsk" byŁ idiotycznym zaślepieniem, które skończyło się jak pamiętamy, tak teraz umieranie za Ukrainę oznacza ni mniej, ni więcej umieranie za nas. Ja się piszę , sądze, że Pan też. Bo widzi Pan kiedy Frau Klanzlerin mówi, że Putin oderwał się od rzeczywistosci, to ja sadzę, że to do madame rzeczywistość zapukała niczym nasza policja o 6 rano, a Putina zdrowie psychiczne ma się dobrze. On tę zreczywistość tworzy. Dlatego ja się piszę umierać za Ukrainę i nas niezależnie od tego co Kanzlerin, Pą Prezytęt oraz reszta cywilizowanej Europy i Barak Hussei Obama postanowią . Dla moich dzieci. Czasem jest taka chwila w życiu żólwia kiedy musi komuś dać w mordę.
Sądzę, że nadszedł czas czynu nie gadania. ALBO JAŁTA BIS.......
Pozdrawiam D

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

03-03-2014 [20:06] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Ja najmocniej przepraszam, ale tekst jest o rzetelnych badaniach opinii (których nie ma), a których wyniki dałyby odpowiedź na pytanie fundamentalne: na czym stoimy? Bo to, co się dzieje w mediach, to jest nic innego, jak stara, dobra MANIPULACJA.

Natomiast tytuł jest oczywiście aluzją do znanego "gdańskiego" grepsu sprzed i z początków II wojny  światowej, stąd odesłanie do daty 3 września 1939.

A w kwestii chwalebnej gotowości Pańskiej: dzieciom, to żywi ojcowie są potrzebni - choćby dlatego, że innych nie mają.

Też pozdrawiam!

EF

Obrazek użytkownika bulsara

03-03-2014 [23:19] - bulsara | Link:

Szanowny Panie

No właśnie "stara,dobra MANIPULACJA" i sądzi Pan,że ukształtowani przez "TE'media ,niestety w znakomitej większóści Polacy,którzy
byliby pytani o opinię,daliby miarodajny obraz 'na czym stoimy'???????

Obrazek użytkownika altair

03-03-2014 [20:28] - altair | Link:

Ma Pan kolejnego, który wychodzi z szeregu. Sądzę, że jeszcze wielu się znajdzie...
Trochę wiary w ludzi!

Obrazek użytkownika arabas

03-03-2014 [20:49] - arabas | Link:

Panu z którą z tych dwóch grup bliżej

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

03-03-2014 [21:20] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Prosta odpowiedź: z pewnością do zwykłych Polaków - i ja takie określenie uważam za nobilitujące.

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-03-2014 [22:52] - Józef Darski | Link:

od razu przyłączył Pan się do Rosji - nie będzie już żadnych problemów, nawet żadnych frustracji, a jakie zadowolenie zwykłych Polaków. żadnego ryzyka, umierania, kosztów, rodziny z ojcami i w ogóle wspaniale.

Obrazek użytkownika zdzichu z Polski

03-03-2014 [23:04] - zdzichu z Polski | Link:

Pan Darski z? W obronie TV Trwam Rydzyk organizuje paręnaście tysięcy osób, PiS na swe parteitagi podobnie, Ruch Narodowy chyba najwięcej bo parędziesiąt, a pod ambasadą rosyjską i ukraińską oraz USA bida!!!
Mało kto chce się nabrać na chucpę na Majdanie. Gdzie jest Litwa, Łotwa i Estonia państwa frontalne z diasporą rosyjską, gdzie są te Węgry orbanowskie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-03-2014 [23:19] - Ula Ujejska | Link:

Kogo chce Pan nabrać ?

Obrazek użytkownika zdzichu z Polski

03-03-2014 [23:26] - zdzichu z Polski | Link:

ja czekam na kartę powołania.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

04-03-2014 [07:49] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Nie odpowiem Panu, bo nie ma na co odpowiadać - przykre. Inwektywy Pani Figurskiej  - rozumiem, ale Pańskie rady w sprawie "przyłączania się do Rosji" to mam nadzieję tylko nieporozumienie.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-03-2014 [09:51] - Józef Darski | Link:

Skoro nikt nie chce umierać za Ukrainę
nikt nie chce umierać za Polskę
nie można odbierać ojców dzieciom
nikt nie chce niczego oddać za cokolwiek,
to pozostaje tylko świadomie poddać się, nie czekać i wszyscy będą zadowoleni. Wreszcie Polski nie będzie i tych wszystkich problemów.

Skoro wszystko zawsze skończy się źle. Wszyscy zostaną okradzeni i zniewoleni, a oporu nikt nie stawi, bo po co, no to po co czekać, poddać się.
 

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

04-03-2014 [21:22] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Proszę wskazać, w którym miejscu mojego tekstu napisałem nieprawdę?

1.Że za Ukrainę nie chcą umierać Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy – to jest przecież najczystsza prawda.
Że nie chcą Amerykanie – jak wyżej.

2.A co, Polacy może chcą? Pan w to naprawdę wierzy, że chcą umierać za Ukrainę?
Jeśli tak, to rzeczywiście nie ma o czym dyskutować, ale OK – poproszę o te sondaże, bo to wstyd zwyczajny, że ich do tej pory nie zrobiono. To jest unikalna okazja dla firm badawczych, a firmy badawcze – ciiiiisza...

3.Napisałem, że za Ukrainę chce umierać część Ukraińców, ale nie wszyscy, co jest prawdą jak wszystko, co napisałem powyżej.
A to, że nie chcą umierać ukraińscy żołnierze jest nie tylko prawdą, ale prawdą wstydliwą:
Co, może na Krymie mieliśmy do czynienia z jakimś ukraińskim Westerplatte?
Nie, nic takiego nie było. Ukraińcy się poddają bez jednego wystrzału.

4. Teraz w kwestii „umierania za Polskę” - ja NIGDZIE nie napisałem, że Polacy za Polskę umierać nie chcą, a więc proszę mi czegoś takiego nie wmawiać. Napisałem "Nie wiem, jak by to było w przypadku konieczności umierania za Polskę, ale pewnie nie lepiej." I tu chętnie przeczytam wyniki solidnego sondażu.

Nigdzie też nie napisałem, że należy się poddać.

Co więcej, jestem przekonany że Pan za Polskę chętnie umrze.
A ja, ponieważ jestem człowiekiem rozsądnym, zanim się zdeklaruję, zapytam „a za jaką?”:
Czy za taką, rządzoną przez koktajl kiszczakowych czekistów i adasiowych czerskistów ?

5. Na koniec w (istotnej) kwestii okradzenia Ukrainy:

Przecież kto jak kto, ale Pan doskonale wie, że w tych wszystkich naparzankach pomiędzy mocarstwami nie chodzi o nic innego, jak o wydojenie swoich stref wpływów (przecież Pan widzi, jak dojona jest Polska).

Ja rozumiem, że ten zestaw faktów może być dla Pana przykry, ale to nie oznaczy, że przykre fakty należy wypierać – ja tak nie postępuję.

Pozdrawiam
EF

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

04-03-2014 [01:14] - Magdalena Figurska | Link:

Czy kolejny raz kompromituje się Pan na własne konto, czy ktoś Panu za to płaci?

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

04-03-2014 [07:45] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

O ile wiem, za pieniądze piszą dziennikarze - Pani z tego co pamiętam. w jakiejś gazecie pisze?

Obrazek użytkownika goral

04-03-2014 [10:21] - goral | Link:

Za Polske,Ukraine i inne Narody..Na Ukrainie w Polsce i innych miejscach na Swiecie.
Bowiem Ukraincy na Majdanie umierali za Polske i inne Narody ..
Wartosci za ktore Ukraincy oddali zycie na Majdanie byly,sa i beda cenione na calym swiecie do konca Swiata i jeden dzien dluzej
Za te wartosci ,Polske ,Ukraine i innych, oddal zycie ,Jezus Chrystus,Jerzy Popieluszko,Grzesiu Przemyk,Meczennicy Smolenscy i miliony innych przed nimi i po nich,abys ty pal...ie i tobie podobni mieli okazje do wypisywania takich bzdur,popijajac wodka , przegryzajac slonina..

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

04-03-2014 [20:00] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

to gratuluję! (i odwagę podziwiam - nie kpię). Jak rozumiem, Pan zatem w drodze na Krym?

Co się diety tyczy: słoninę owszem, bardzo, ale to bardzo lubię - ale wódki nie pijam , Pan niedoinformowany :-)

Obrazek użytkownika goral

04-03-2014 [20:45] - goral | Link:

Z ignorantami i przyglupami rowniez..Popraw sobie slome w butach..

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

04-03-2014 [21:34] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Ja przepraszam najmocniej, ale Pan jest naprawdę niedoinformowany: kociarzem, z tego co wiem, jest Gospodarz tego blogowiska więc proszę uważać

:-))) W kwestii zawartości obuwia: zauważyłem, że kierpce furmanów z Krupówek strasznie śmierdzą - oszczędności na słomie? :-)

Obrazek użytkownika goral

04-03-2014 [22:20] - goral | Link:

Ja mowie o slomie wystajacej z twoich butow a nie smierdzacych czyichs kierpcach..Rozumiem,ze taka merytorycznosc w temacie slomy i smierdzacych butow ci odpowiada, bowiem na taka tylko cie stac....Formalnie nie mam nic przeciwko..Twoj blog..piszesz co wiesz i na czym sie znasz..
Nie klopocz sie wiec o Ukraincow.
Nie rozumie tylko dlaczego "Darski" pozwala ci pisac tutaj o rzekomo smierdzacych kierpcach gorali z Krupowek ?