Как вы относитесь к Путину?

Zgoda buduje.

Fronda i Natemat przypominają jakże aktualne słowa śp. Lecha Kaczyńskiego:  „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!”.
Putin chce dobrze. Hitler też chciał dobrze. By żyło się lepiej wszystkim. Niemcom i Rosjanom. Takie jakieś mam dziwne skojarzenia.  
To raczej wygląda na cyniczną prowokację. Scenariusze nawet podobne do prowokacji gliwickiej. Wtedy Niemcy swoich obywateli a teraz Rosja „muszą” bronić. Wcale nie muszą, bo i krzywda im się nie dzieje. Ani Hitler ani Putin chyba nie są aż tak głupi albo zaślepieni, żeby o tym nie wiedzieć.
Jednak też nie są tak do końca bezczelni, żeby nie próbować jakoś uzasadnić swoich ruchów na arenie międzynarodowej. I na tej płaszczyźnie być może można jeszcze do Boby dotrzeć, ale to raczej ktoś mądry by musiał.
Problem właśnie w tym jak mu wytłumaczyć, że tak się nie robi. A Zachód, w tym Polska swoją polityką „tolerancji, poprawności i ocieplania stosunków” z Rosją rozbestwiły bestię. Niestety w tej sytuacji Putinowi może się wydawać, że stoi po właściwej stronie i broni nie tylko ładu, dyscypliny i porządku, chroni swoich przed agresją dziczy, ale i świata przed zepsuciem. I tu jest problem…
Wybraliście sobie do sejmu [… i …] to teraz czekajcie z pokorą na ruską armię.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

02-03-2014 [17:54] - Jan Własnowolny | Link:

Dwukrotny Order Lenina (1968 za Czechosłowację, 1983 za Polskę);

Order Rewolucji Październikowej (1973);

Order Przyjaźni Narodów (1973);

Medal za Zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945;

Medal 20-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945

Medal 30lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945

Medal 40-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945

Medal 50-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945

Medal 60-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945

Medal 50-lecia Sił Zbrojnych ZSRR

Medal 60- lecia Sił Zbrojnych ZSRR

Medal 70-lecia Sił Zbrojnych ZSRR

Obrazek użytkownika PS

02-03-2014 [18:04] - PS | Link:

Kogo, przed czym?

Obrazek użytkownika taganka

02-03-2014 [18:22] - taganka | Link:

Nie można zaprzeczyć, że Putin jest przywódcą wielkiego państwa (choćby ze względu na terytorium).
A przywódca takiego państwa musi umieć myśleć perspektywicznie, zaś jeśli tego nie potrafi nie ma predyspozycji do bycia przywódcą.
Nadto wie, że może, a zapewne i chce być przywódcą jeszcze ze 20lat.
Panował by wówczas 35 - 40 lat, co nie jest niczym niezwykłym, bowiem byli faraonowie lub cesarze, którzy panowali po 40 i więcej lat.
Przykładem może być choćby Kadafi, który panował 42 lata.
Nadto wie, że po raz pierwszy w historii Rosji - jego państwu zagraża poważne niebezpieczeństwo i to nie, jak zwykle, z Zachodu czy z południa, lecz tym razem ze wschodu.
Jeżeli zaś wie się, że powolna migracja Chińczyków na tereny Syberii już trwa, PKB Chin jest 5 krotnie wyższe od PKB Rosji, a liczba ludności Chin jest 10 krotnie wyższa od liczby ludności Rosji - to wnioski nasuwają się same.
Owszem potencjał militarny Rosji jest jeszcze większy od potencjału militarnego Chin, boć przecież Rosja zbroi się od 70-80 lat, a Chiny praktycznie gdzieś od 15 lat, ale to się sukcesywnie zmienia na korzyść Chin.
I nie jest zasadne pytanie czy, ale kiedy Chiny zaczną przejmować tereny Syberii, choćby pod pretekstem ochrony swojej ludności osiedlonej już na Syberii.
Kto wie czy wówczas ostatnim ratunkiem (dla kogo?) nie będzie utworzenie ostatniej linii obrony (swoistej rosyjskiej linii Maginota) wzdłuż Uralu.
A stolica w takim przypadku powinna być oddalona od od takiej ostatniej linii obrony - i zlokalizowana korzystnie przykładowo w Kijowie.

Obrazek użytkownika PS

03-03-2014 [10:19] - PS | Link:

nie wiem czy się uda

Obrazek użytkownika xena2012

02-03-2014 [18:47] - xena2012 | Link:

utwiły mi w pamięci:niewzruszona,surowa twarz Ławrowa przy spotkaniach z Hillary Clinton i później z prezydentem Sarkoz'ym.Pani Clinton wyszczerzona w uniżonym uśmiechu wręczała mu przycisk ,,reset'',prezydent Sarkozy reprezentujący UE negocjował warunki porozumienia w wojnie rosyjsko-gruzińskiej dwoił się i troił jak komiwojażer wciskający nachalnie towar klientowi.Okazało się potem,że owe ,,negocjacje''polegały na wpychaniu Rosji francuskiego sprzętu bojowego,pewno z rabatem.Czy można się więć dziwić ,że Rosja widząc spolegliwosc Zachodu robi co chce?