Rosyjska piąta kolumna w internecie

Niniejszy wpis będzie miał charakter krótkiej notatki - jest jednak bardzo ważny! W ostatnim czasie nasila się bowiem w internecie zmasowana akcja propagandowa, której celem jest zniechęcenie Polaków do przemian na Ukrainie. Na wszystkich niemal portalach widać te same argumenty, wypisywane masowo. Chciałbym zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne tej manipulacji, co pozwoli lepiej się bronić w dyskusji, lub przynajmniej omijać szerokim łukiem takich propagandystów:

Cel manipulacji: Zniechęcić Polaków do Ukrainy i tamtejszych zmian
Środki: Straszenie Polaków "banderowcami" 
Hasła: 

- kto popiera Ukrainę popiera banderowców!
- silna Ukraina to zagrożenie dla Polski!
- Ukraina to "szwaby!"

itd itp.

Tyle manipulacji. Przejdźmy do faktów:

Przeciw komu protestuje Ukraina? - przeciw Janukowyczowi i zależności od Rosji
Nie jest prawdą, że protestuje przeciw Polsce.

Kto protestuje? Protestuje praktycznie większość Ukrainy. Jedną z wielu grup protestujących jest ukraińska nacjonalistyczna Svoboda, odwołująca się do UPA itd. Jej zwolennicy to jednak tylko część protestujących - nie wszyscy! Nie przeszkadza to jednak manipulatorom tworzyć  argumentu, który brzmi "kto popiera protestujących, popiera Svobodę" itd. Na tej samej zasadzie można by powiedzieć, że skoro sympatycy Svobody w zimę zakładają czapkę na głowę, każdy kto chodzi w czapce popiera Svobodę.
 

Równocześnie po stronie ukraińskiej pojawiają się "wrzutki" które straszą Ukrainę Polską i "Polskimi Panami". Polska w tej manipulacji ma wspierać Ukrainę, gdyż chce odzyskać Lwów i zabrać Ukrainie ziemie. Widzimy więc, iż manipulacja i propaganda działa kompleksowo i ma jeden cel - nie dopuścić do współpracy Polski i Ukrainy. Czemu? Pytanie retoryczne..

Jestem całkowicie świadom tego, co ukraińscy nacjonaliści wyrządzili Polakom na Wołyniu. Tego zapomnieć nie można. Pamiętać jednak należy, że to co ze strony Ukrainy spotkało nas w historii sporadycznie, ze strony Rosji spotyka nas od wieków. Takie sprawy możemy sobie wyjaśnić z Ukrainą. Pamiętać należy, że to Rosja - a nie Ukraina - dogadywała się z Niemcami czterokrotnie dokonując rozbioru Polski. Jest to ważne, ponieważ "manipulatorzy" często posługują się argumentem "Ukrainy=szwaby".

Na koniec - należy pamiętać, przeciw komu protestuje Ukraina...przeciw Rosji. Nie padło tam ani jedno słowo na temat Polski. Czy dziwić więc może, że Rosja uruchomiła wszystkie swoje "kanały" w celu szerzenia propagandy i dezinformacji? Jeśli Ukraina chce walczyć z Rosją, to naszym narodowym interesem jest wspomaganie jej w tym zdaniu. Polska może być wielka tylko wtedy, gdy Rosja nie będzie silna. Proszę uważać - propaganda rosyjska nabiera rozpędu. Ukrainę należy wspierać tak jak wspierało się Turcję - choć z Turcją też mieliśmy zatargi to jednak Turcja obrócona przeciw Rosji przyczyniła się do osłabienia Rosji i odzyskania niepodległości przez Polskę! Ukraina to mniejsze zło - mamy wspólny cel.

Ksawery Meta-Kowalski

EDIT: Dodałem, zdjęcia owych złych "banderowców", którzy aż się rwą na Majdanie aby "utopić Lachów w krwi". Odtrutka na propagandę w internecie.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

28-01-2014 [18:13] - Józef Darski | Link:

Nie tyle mnie ta agentura wściekła, co głupota Polaków, którzy to łykają i powtarzają w dobrej wierze. I postanowiłem zrobić pod tym samym tytułem wykaz tych ruskich tez powtarzanych przez ludzi zaślepionych lub słabawych na umyśle. No i mnie Pan wyręczył częściowo (ma mam więcej przykładów), mogę więc wrócićż do pracy z na poły czystym sumieniem. Dziękuję

Obrazek użytkownika A330

28-01-2014 [21:05] - A330 | Link:

Służę uprzejmie ;) Mnie też denerwują rodacy wierzący w to - ale tak działa właśnie propaganda. Sieją, sieją - coś zawsze zasieją w głowach czytających te bzdury.

Obrazek użytkownika błądzący

29-01-2014 [08:40] - błądzący | Link:

gdzie zaczyna się agentura a subiektywna ocena zdarzeń Pańskich i moich,gdzie jest swoboda wypowiedzi a zamordyzm.Jeśli ktoś widzi ,że na majdanie przeważają banderowcy to inny może twierdzić,ze ich jest tylko 50 % ale nikt nie zaprzeczy ,że ich niema.Czy ktokolwiek wie co naprawdę siedzi w głowach i jakie mają rzeczywiste a starannie skrywane plany[nasza historia od 1980 roku nie daje do myślenia]. Rzeczywiście nie jest trudno zauważyć ,że najbardziej agresywnie zachowują się na majdanie "anarchiści "pod czerwono-czarnymi flagami.Czy tylko za tym wszystkim stoi tylko agentura kacapsko -niemiecka a nie można pominąć jeszcze jednej cichej na razie strony ,która w razie wygrania opcji "europejskiej"nie zacznie przedstawiać swoje żądania.Wlewa się do uszu ,dzień w dzień ten sam tekst.Ukraina nie jest zdolna do przeciwstawienia się wpływom rosji ,czy aby to prawda ,czy w przeszłości w początkach swojej państwowości nie oparła się ,nie postawiła swojego wojska w stan gotowości gdy rosjanie zaczęli sypać groblę aby na siłę rozwiązać problem graniczny.Kto wtedy wygrał ,wygrała Ukraina bo konflikt zbrojny był nie do uniknięcia i rosjanie widząc determinację Kijowa ustąpili.podobnie było z Krymem .Pytam jakie wsparcie dostał wtedy Kijów,żadnego a najbardziej wtedy potrzebował wsparcia od jewropy.Nie wypaliła karta z grą złodziejki Tymoszenko to zaczęto z innej beczki a ona siedzi w pierdlu i nikt się nią już nie interesuje,podobnie było z chodorkowskim ,złodziejem na skalę dwóch wieków gdyby sprzedaż Jukosu Chevronowi i Totalowi się powiodła.Tam jest kocioł masy sprzecznych interesów i trzeba umiaru a nie podlewania benzyny.Pozdrowienia.PS.proszę mi wytłumaczyć dlaczego toleruje się na niezależnej obecność daf i to już latami która tu prezentuje tfurczość o jawnie antypolskim wydzzwięku i podważa nasza rację stanu .Ile trzeba jeszcze protestować i wysyłać maili!?

Obrazek użytkownika kasia

29-01-2014 [09:46] - kasia | Link:

to nie musisz sie martwic, jej juz tu nie ma prawie od trzech tygodni.
Mozesz to sprawdzic klikajac na jej nick.
Nikt jej nie wyrzucal , sama poprosila p. Targalskiego o zlikwidowanie
konta i odeszla tak jak wielu innych.
Tak wiec masz klopot z glowy nie musisz juz pisac maili i donosow,
nie wszyscy chca byc w towarzystwie tobie-podobnym...

Obrazek użytkownika błądzący

29-01-2014 [10:14] - błądzący | Link:

jedna z tych wiadomości co cieszą!

Obrazek użytkownika Boguslaw

10-04-2014 [07:52] - Boguslaw | Link:

Nie ciesz sie - Kasia to Daf po "ondulacji"

Obrazek użytkownika andzia

28-01-2014 [18:20] - andzia | Link:

lemingi uwierzą,ale przyzwoici ludzie nie,a w tym i przyzwoici "ludzie władzy".
Piszę o tym,bo przed kilkoma minutami usłyszałam,że samorząd Podkarpacia (czyli najbliższy sąsiad Ukrainy),organizuje pomoc.Jutro w urzędzie marszałkowskim ma się odbyć konferencja prasowa,by dać wszystkim możliwość zapoznania się z formami pomocy.
Tutaj nikt nie POlitykuje,kiedy parę kilometrów dalej leje się krew.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

28-01-2014 [18:58] - Marcin Tomala | Link:

W swej pełnej wątpliwości i próbującej rzeczowo ocenić moje "nieuporządkowane myśli ukraińskie" notce http://naszeblogi.pl/43832-nie-lekcewazcie-tiahnyboka napisałem w dużym uproszczeniu o:

- marazm polskich władz (bierność polityków, miast realnych, skutkujących czymkolwiek działań, chociażby na łamach UE) w kontraście do niespotykanego wręcz poparcia, którego udziela ukraińskim protestującym polskie społeczeństwo, blogerzy, publicyści (z różnych stron barykady)

- odpowiedź i skala działań samej Rosji (wybaczcie, ale jak ktoś mi będzie chciał wmówić, że ich działania koncentrują się na polskim internecie, żeby Ukraińców Polakom obrzydzić Swobodą, to będę miał średnie zdanie o ich służbach, serio)

- geopolityka a polska państwowość, silne państwo a realne możliwości działania na rzecz "wolnej", "niezależnej" Ukrainy

- stawianie konfliktu na Ukrainie jako priorytetu naszego międzynarodowego bezpieczeństwa w kontekście tragedii i skali problemów, które dotykają naszą ojczyznę uznaję za nieporozumienie (nawiasem mówiąc, wolałbym najpierw uniezależnić Polskę od Rosji, jak to się uda, to wtedy uwierzę, że możemy pomóc w tym sąsiadowi, na ten moment to ja szczerze mocniej jeszcze sympatyzuję z Ukraińcami, że nam tak ładnie dziękują, a nie dziękują z politowaniem)

- gwarancje i pytania o ile sytuacja na Majdanie różni się od rozczarowujących wydarzeń roku 2004

- rola i osoba Tiahnyboka, którego postać i zadziwiająca kariera w połączeniu z ideologią i przymiotami osobistymi, które prezentuje, budzą mój szczery niepokój

Czy te refleksje, w połączeniu z moim poparciem dla ukraińskich dążeń "wolnościowych", nie bezrozumne, romantyczne, ideowe, bezwzględne poparcie czynią ze mnie rosyjskiego poplecznika? Piątą kolumnę? Zdrajcę i manipulanta?

 

Obrazek użytkownika takijeden

28-01-2014 [19:44] - takijeden | Link:

tak odrazu robic z siebie forumowego Męczennika?

"czynią ze mnie rosyjskiego poplecznika? Piątą kolumnę? Zdrajcę i manipulanta?"

Taki pan zatroskany o Kaczynskiego ... o trafnosc jego decyzji , wszystkich za i wszystkich przeciw...
To sie oczywiscie bardzo panu chwali i docenia.
Prezes ... ma jednak problem typowy dla nas wszystkich ... " jak sie nie odwrocisz ... duqa zawsze z tylu"
I praktycznie niezaleznie co by zrobil zawsze bedzie chor wiecznie zatroskanych czy to aby dobrze zrobil.
Jasne ze zawsze moze sobie siasc na tylku i nie robic nic. ( no moze zaczac politykowac na blogu albo twiterze)
Mozna sobie latwo wyobrazic te litanie oburzenia i ten zgodny chor zatroskanych jesli Kaczynski nie pojawil by sie
na Ukrainie. Te retoryczne pytania "gdzie byl " jak Ukraina zrzucala kajdany i temu podobne wzniosle ,patetyczne
i bardzo zatroskane teksty.

Ja osobiscie wychodze z zalozenia ze sam Kaczynski , juz z racji tego ze sam byl premierem panstwa i
ze jego brat byl prezydentem tego panstwa ... ma troszke inne spektrum na to co w politycznej trawie piszczy.
Tak wiec nie zawsze to co czyni , i co wielu jak Pan w wielkiej trosce o niego PIS i Polske uwaza za niestosowne
lub bledne musi blednym byc.

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

28-01-2014 [22:16] - Marcin Tomala | Link:

Po prostu ego mi cierpli bardzo, jak się mnie mniej lub bardziej przypadkowo stawia w jednym szeregu z jakimiś, z całym szacunkiem, jątrzącymi matołkami ;)

Tak bardziej serio, po prostu jaskrawo staram się uwypuklić targające mną wątpliwości, z zachowaniem odpowiednich proporcji oraz brakiem zrozumienia dla hurraoptymizmu i bojowości w świetle braku konkretnych propozycji, rozwiązań. Tylko tyle, aż tyle.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wandaherbert

28-01-2014 [19:58] - wandaherbert | Link:

Autor ma 100%racje ,cel zasadniczy skłocić Polakow z Ukraincami.To juz tu na Nb.czuć,przykładem byly ataki ks.Isakiewicza Zalewskiego na J.Kaczynskiego "Na refleksje w połaczeniu z poparciem do dążen wolnościowych"przyjdzie czas,teraz wymagane jest poparcie bezrefleksyjne

Obrazek użytkownika A330

28-01-2014 [21:02] - A330 | Link:

Nie znam pańskich poglądów na tyle dobrze, aby Pana oceniać. Być może ma Pan takie poglądy - ważne, że je Pan ma. Ja opisuję zjawisko masowego walenia Polaków "po łbach", jakie odbywa się ostatnio w internecie. Z racji tego, iż jestem obecny na wielu portalach i zawodowo mam do czynienia z "analizą", takie rzeczy szybko wpadają mi w oko. Na każdym portalu powielane są te same schematy. Celem jest totalne zbombardowanie czytelników - i nawet jeśli nie przekona się ich do racji rosyjskich, przynajmniej zasieje się zniechęcenie czy też zwątpienie. Pan może mieć takie poglądy - a inny zwyczajnie ulegnie manipulacji i będzie "rezonował". Skoro "wszędzie tak piszą" to pewnie coś w tym jest i oni "faktycznie są banderowcy".

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

28-01-2014 [22:19] - Marcin Tomala | Link:

Iż moje wątpliwości i rozterki są głębsze, niż zero-jedynkowe postrzeganie problemu. Także w kwestii wołyńskiej. Dziwnie się czuje, gdy wyrażając w mej opinii racjonalne wątpliwości przypadkowo znajduje się nagle w obozie "jątrzących matołków". Mało komfortowe i niesprawiedliwe w mej opinii, tyle ;)

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika alchymista

29-01-2014 [15:19] - alchymista | Link:

Dałem komentarz pod Pańskim artykułem. Tu tylko napiszę, że Polska potrzebuje takiej Ukrainy, która jest mądrze i sprytnie rządzona. Inaczej Ukraina nie przetrwa. I nie przetrwa też Polska.

Obrazek użytkownika Opornik1953

28-01-2014 [19:18] - Opornik1953 | Link:

"Gdy wieje wiatr historii,ludziom jak ptakom rosną skrzydła.Natomiast trzęsą się portki pętakom."

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-01-2014 [07:50] - jazgdyni | Link:

Witam

Zaznaczam sobie Pański tekst, żeby go używać jako argumentu w mojej walce z tymi, co do Ukrainy "mają wątpliwości.

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika A330

29-01-2014 [10:47] - A330 | Link:

Dziękuję - bardzo mi miło. Gwoli ścisłości - to nie jest tak, że ja nie mam żadnych wątpliwości w sprawie Ukrainy. Na tamtejszych nacjonalistów należy uważać. Chodzi o to, że nie stanowią oni na Majdanie siły wiodącej tak jak to przedstawia rosyjska propaganda. Mało tego - sama Svoboda jest mocno antyrosyjska i proNATOwska - w przeciwieństwie do "naszych" nacjonalistów Polskich, którzy jedzą Rosji z ręki a największe zagrożenie widzą w państwach, z którymi nigdy nie prowadziliśmy żadnych wojen(choćby USA). Jeśli komuś zagraża Svoboda, to w pierwszej kolejności ROSJI.

Warto przy okazji wspomnieć coś, o czym w Polsce się nie mówi lub nie wie. Znakomita większość "zwykłych" Ukraińców którzy jakoś tam miło wspominają Banderę kompletnie nie wie, że nacjonaliści dokonywali mordów na Polakach na Wołyniu! Nam UPA kojarzy się z Wołyniem - nic innego o nich nie wiemy. Na Ukrainie zupełnie odwrotnie - oni UPA kojarzą, jako walczących z sowieckim okupantem "patriotów" i nic innego o UPA nie wiedzą. Mamy więc do czynienia z nieporozumieniem. Ale jak pisałem - to między "przyjaciółmi" można sobie wyjaśnić w przyszłości. Jedno jest pewne - Ukraina pro-rosyjska jest jeszcze bardziej niebezpieczna niż Ukraina wolna. To, że wygra tam Rosja wcale nie oznacza, że nacjonaliści przestaną być nacjonalistami. Istnieje nawet ryzyko, że Rosja będzie napuszczać Ukrainę na Polskę, jak to zawsze to robi w takich sytuacjach. Odrzucanie możliwości posiadania wpływu na rozwój wypadków na Ukrainie to oddawanie wpływów Rosji i moim zdaniem niemal zdrada interesów narodowych. Ukraina bowiem może być tylko pod wpływem Rosji, lub zachodu(z dominującą rolą jednak Polski). Nie ma czegoś takiego jak "neutralna" Ukraina - są między młotem a kowadłem, jak my.

Ksawery Meta-Kowalski

Obrazek użytkownika takijeden

29-01-2014 [11:06] - takijeden | Link:

""w przeciwieństwie do "naszych" nacjonalistów Polskich, którzy jedzą Rosji z ręki ""

Skad w tzw. panslawizmie i slowianskiej braci wieje wiatr ... to widac
juz na podstawie tego ze wyznawcy panslawizmu widza odwiecznych braci slowian
wylacznie w odniesieniu do Rosjan.
Jakos zupelnie nie interesuja ich slowianie ukrainscy .. ani zyjacy w "osamotnieniu"
nasi zachodni sasiedzi Serboluzyczanie . Troszke dziwne ze dla nich kierunek jest tylko jeden... Rosja

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-01-2014 [11:17] - jazgdyni | Link:

Wiem, wiem, jak oni odbierają UPA. Dokładnie tak samo, jak my AK. I ja im się nie dziwię.
A Stepan Bandera już dawno siedział w Sachsenhausen, jak rozpoczęła się Rzeź Wołyńska.
Fakt, spowodowała ją OUN-B (od Bandery) ale już bez Bandery.

Tyle jest niedouków i tych zacietrzewionych, że aż strach.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika A330

29-01-2014 [11:07] - A330 | Link:

Jak widać, propaganda nabiera tempa.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainscy-nacjonalisci-sterroryzowali-polskich-turystow/g7ll4

"Polski autobus rejsowy został zatrzymany na zachodniej Ukrainie w okolicy miasta Nowojaworowsk przez młodych Ukraińców. Z zasłoniętymi twarzami wtargnęli oni do wnętrza pojazdu i zmuszali jadących nim Polaków do wykrzykiwania haseł Ukraińskiej Powstańczej Armii"

Nie chcę przesądzać i bronić , ale śmierdzi to na kilometr. Zupełnie jak w Polsce..."zamaskowani, nieznani sprawcy wykrzykiwali faszystowskie hasła". Akurat zatrzymali Polski autobus - zupełnie przypadkowo...A pod kominiarkami kto? Sasza, Wania i Wladimir? Zaskakujące jest to, że takie rzeczy nie zdarzały się na Majdanie, gdzie podobno "sami banderowcy".
 

Obrazek użytkownika błądzący

29-01-2014 [12:15] - błądzący | Link:

napięcie i groza wzrastają.Mam nadzieję,ze ma Pan dwa w zapasie jedno z sielskim krajobrazem [dzieci,kwiatki ,motylki]drugie z byłej Jugosławii tez się przyda[opuszczone i zniszczone wsie,z miast też się znajdą ciekawe fotki]. Scenariusz przewiduje różne zakończenia,ale to nie kino ,że można sobie wybrać dowolna opcję .

Obrazek użytkownika alchymista

29-01-2014 [15:08] - alchymista | Link:

Póki Ukraińcy walczą z Rosjanami - dopóty Ukraińcy są moimi braćmi i nie mogę ich traktować gorzej, niż Polaków.

Obrazek użytkownika błądzący

29-01-2014 [15:48] - błądzący | Link:

jak i innym.Natomiast z całym szacunkiem ,czy ktoś naprawdę wie z kim i o co walczą,hasła zawsze są tylko hasłami i są skuteczne jeśli padną na podatny grunt natomiast co się skrzętnie skrywa to wiedza co te hasła głoszą.Policzono u nas było nas 10 mln zjednoczonych pod podobnymi hasłami i co nie zostaliśmy wydmuchani tak ,ze wstyd mi czasami spojrzeć w lustro!Ile ofiar śmiertelnych złożono na ołtarzu "wolności",kilka dni przed czymś tam[złodziejsko -zbrodniczym stołem]zamordowano śp.księdza Niedzielaka ,czy zapaliła się komuś lampka ,odwołano rozmowy ależ skąd,odegrano starannie przygotowane widowisko.

Obrazek użytkownika A330

29-01-2014 [16:25] - A330 | Link:

"Natomiast z całym szacunkiem ,czy ktoś naprawdę wie z kim i o co walczą,hasła zawsze są tylko hasłami "

To nie ma tak na prawdę większego znaczenia. Z naszego punktu widzenia liczą się tylko zachodzące procesy i wektory sił, jakie tu działają. A dzieje się rzecz następująca - Ukraina buntuje się przeciwko Janukowyczowi...a de facto przeciw Rosji, która nim steruje. To czy robią to pod hasłami "Wolna Ukraina" czy "Kubuś Puchatek jest konfabulantem" nie ma znaczenia. To aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami to jest już obowiązek nas samych - o ile bowiem rozumiem, sugeruje Pan jakąś wielopoziomową grę, gdzie Ukraina udaje że buntuje się przeciw Rosji, a tak naprawdę nie jest przeciw niej itd. Wątpię, aby prowadzona była tu taka gra. To jakby obciąć sobie rękę, aby uniknąć jej złamania. Zresztą po reakcji w internecie widać moim zdaniem, jak układają się wektory sił, skoro ktoś usilnie próbuje zniechęcić Polaków do Ukrainy. Jedyny podmiot któremu na tym zależy to Rosja. Może inaczej - podmiot któremu najbardziej na tym zależy. Dziel i rządź - podstawy sterowania...Rosja robi to nam, my próbujemy robić to jej wspierając Ukrainę.

Obrazek użytkownika błądzący

29-01-2014 [17:43] - błądzący | Link:

nie dowiem lub ewentualnie już po fakcie!Wiem natomiast,ze za tym wszystkim stoi olbrzymia kasa do wyrwania z Ukrainy tak samo jak wyrywa sie ją z naszego kraju plus polityka a polityka to wpływy i kasa jaka prowadzona polityka ma przynieść.Była niepowtarzalna szansą na pomoc Ukrainie w jej oderwaniu sie od wpływów rosji,konflikt graniczny który Ukraina samodzielnie wygrała z rosja i sprawa Krymu ,gdzie wszyscy którzy dzisiaj tak są zainteresowani,Po wygranym sporze granicznym trzeba było wtedy dalej wspomagać a sprawie Krymu nie trzeba było jej zostawiać samej i to są dzisiejsze wektory i ssanie z brudnego palca trzonowego u nogi i poszukiwanie agentury dzisiaj jakby jej wcześniej nie było,agentura jest na szczytach władzy a tutaj to jej odpryski.Opublikowanie "resortowych dzieci "w nakładzie 130 tyś więcej zrobiło niż marnowanie czasu na poszukiwania agentury,a kolejne odsłony resortowych dzieło dokończą i to wśród środowisk które na wszelkie argumenty o istnieniu układu śmiały się drwiąco jako produkt oszołomów.Natomiast jeśli ktoś nie widzi innych cichych graczy jak niemcy to już nie moja wina,niestety.Proszę poświęcić trochę czasu jak forumowicze wyłapują głupotę czy agenciaków na innych stronach niezależnej ,bezbłędnie i niczyjej zachęty,zapach walonek i onuc walący od piszącego to wyczuwają bez pomocy siódmego zmysłu,maja to we krwi i genach zapisane.NB to nie jedyne miejsce gdzie można dowiedzieć się co ludzie myślą ,ciekawie piszą i w dziale" opinie".

Obrazek użytkownika alchymista

29-01-2014 [15:06] - alchymista | Link:

Z tym tylko, że nie wszyscy, którzy przejawiają nastroje antyukraińskie są rosyjskimi agentami.
Mogę dodać do Pana wypowiedzi jeszcze jedno: Ukraińcy sa narodem sto razy bardziej doświadczonym przez los, niż my. Możemy więc im okazać więcej uprzejmości, jeśli nie tolerancji (bo nie wszystko da się tolerować).
Biorąc pod uwagę zdrowy rozsądek Ukraińców w stosunku do Rosji i ich zrozumienie do czego Rosja zmierza, bardziej dowierzam w wielu sprawach opiniom Ukraińców, niż opiniom niektórych moich rodaków. Po 20 latach "bycia Zachodem" w wielu sprawach nasi ziomkowie stracili zupełnie wyczucie realizmu i rozeznanie co jest naprawdę ważne.
Zastanawiające, że jakoś opinie p. Protasiewicza i narodowców dziwnie ze sobą współgrają. Może to tłumaczy, dlaczego PO trzyma w swoich szeregach takiego choćby Niesiołowskiego.

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

31-01-2014 [15:45] - Strabon - Herodot | Link:

rozbudziła ukraińskie nadzieje, rozbudziła i polskie nadzieje... I na nadziejach się skończyło. Bardzo ciekawe, że za czasów rządów Juszczenki nie burzono np. pomników Lenina, nie zmieniano nazw ulic z komunistycznych na patriotyczne. Wreszcie, za poparcie przez Polskę pomarańczowej rewolucji Juszczenko nie wykonał żadnego propolskiego gestu, a... żeby zdobyć poparcie Ukraińców zwrócił się o poparcie do partii "Svoboda" - partii, która ma korzenie w Narodowodemokratycznej Partii Niemiec nie tylko. Ewidentnie jest to partia kontrolowana przez Rosję, świadczy o tym jej antyamerykańska retoryka (pkt 3.). Dziś to bojcy "Svobody" nadają ton oporowi na Majdanie, tworząc tam Gwardię Narodową i tworząc męczeński mit samostijnej Ukrainy. Wywiad przedstawiciela tejże partii zamieszczony w "Rzeczpospolitej" który mówi, że rzeź Polaków na Wołyniu to brednia. Dziś lider tej właśnie partii jest szykowany na następce po Azarowie. Czyż nie są to kolejne dowody na to, że antyjanukowyczowski "proeuropejski" Majdan nie zaczyna skręcać właśnie w kierunku Rosji?
Dobrze, że 1 grudnia Jarosław Kaczyński był tam obecny, że wsparł moralnie demonstrantów. Że w imieniu Europy, nie Unii, ale właśnie Europy do której należy również Polska upomniał się o Ukrainę. W tym momencie przełamał tabu Ugody Perejasławskiej - wielkiego błędu Ukrainy, która wepchnęła ten biedny kraj zależność od Rosji. Ale to wszystko. dziś trzeba patrzeć dokąd zmierza nie tylko błękitno-złoty sztandar, ale przede wszystkim kim jest chorąży.

Obrazek użytkownika Leszek Witkowski

10-04-2014 [03:49] - Leszek Witkowski | Link:

A moze szklanke wody...?

No i prosze. Sama agentura.
Co tam czyjes obawy - szczegolnie tych co znaja historie, a nawet terazniejszosc - to przeciez zwykli agenci.
Sowieccy agenci.
I kropka.

A moze tak troche umiaru ?
Troche tolerancji dla SWOBODY (oczywiscie - myslenia i wypowiedzi).
Szukania agentow w spoleczenstwie przesiaknietym wieloma agenturami to mile zajecie.
Ciekawe - Autor to tez agent ? Czyj ? :)

Trzymajmy sie konkretow
Chcemy widziec Ukraine jako panstwo samodzielne i przyjazne Polsce.
Jest to logiczne i nie ulega najmniejszej watpliwosci, ze polaczone sily tych dwu narodow maja szanse narobic sporo klopotow globalnym wladcom tego swiata.
Tego pragniemy.
Dowcip polega na tym, ze nie wiemy czy Ukraincy pragna tego samego.
Oni byli umiejetnie od wielu pokolen wychowywani w sympatii do Niemiec, a nienawisci do Zydow i Polakow.
Do Rosjan tez, ale przeciez ta sama religia, podobny jezyk, ta sama slowianskosc !
Wiec, moze to tylko do komunizmu ta nienawisc ?
A Rosjanie to bracia ?
Opanowanie Krymu bez wystrzalu na to wskazuje.

Tym wszystkim tropiacym grzechy nieprawidlowego myslenia, polecil bym przeprowazenie kilku rozmow z przywodcami roznych organizacji ukrainskich.
Szczegolnie podczas corocznych "Watr" organizowanych na pamiatke "Akcji Wisla".
Ja usilowalem to robic.
Wlasnie z mysla o nawiazaniu przyjaznych kontaktow i jakis planow na temat wspolnej przyszlosci.
W Kanadzie spotykalem sie z otwarta nienawiscia ich organizacji.
W Polsce odczuwalem to tez, ale tylko w przypadku ich liderow.
Normalni, przecietni Ukraincy sa bardzo sympatyczni, zyczliwi i goscinni.
Gorzej w grupie.

Dlatego jestem zwolennikiem wstrzemiezliwosci w stosunku do Ukrainy i spraw tam istniejacych.
O Ukraine walczy Zachodnia Finansjera i Rosja.
Na razie nic tam po nas.

No chyba, ze ktos pragnie sie zaciagnac do Ukrainskiej Armii.
(Bo takie nawolywania widzialem na Naszych Blogach.)
Wolna droga.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

12-05-2014 [00:47] - Dziadek bez dowodu | Link:

błądzący, idź ty moze lepiej błądzić gdzieś indziej. kapewu?