WNIOSKI PO ŚMIERCI MARKA ROSIAKA

Mija trzy lata od tamtego tragicznego dnia, gdy każdy porządny Polak doznał szoku - w biały dzień były działacz PO wszedł do biura PiS i wprowadził w czyn to, do czego półgębkiem namawiali niektórzy politycy obozu władzy. Warto dziś pochylić się nad wnioskami wypływającymi ze śmieci jednego i kalectwa drugiego dzielnego Polaka zaangażowanego w walkę polityczną o Ojczyznę.

1. Jak wygląda sytuacja rodzin napadniętych? Jak wygląda ich status ekonomiczny? Z notki na niezaleznej dowiadujemy się jedynie, że Banda Trzymająca Władzę nie przyznała im rent. Ale co zrobił PiS, co zrobił naród? Czy powstała fundacja do zbiórki pieniędzy na poszkodowanych? Czy obóz patriotyczny sypnął groszem, czy tylko po raz kolejny "poklepał po plecach"? Czy prezes Kaczyński ufundował ze środków partyjnych renty dla dzieci i wdowy? Nie znam odpowiedzi na te pytania, ale podejrzewam na podstawie obserwacji innych zjawisk, że niewiele w tej sprawie zrobiono. Jeśli mam rację, to jak mamy się spodziewać, że następni będą narażali życie i los swoich bliskich w walce politycznej? Czy tak postępujący ze swoimi bohaterami naród i obóz polityczny zasługuje na poświecenie?

2. Kompromitacja Kościoła. Czy wobec brutalnej zbrodni i władzy jawnie bezczeszczącej Boży mandat budowy sprawiedliwego państwa Kościół ma do powiedzenia tylko tyle: „Proszę o to, by ta tragiczna śmierć pogodziła nasze sumienia i pomogła nam wyjść z duchowego chaosu, zagubienia i zamętu, w którym zdaje się pogrążać nasza ojczyzna”? Taka mowa to duchowa trucizna!
 

***

Jak Polska może stanąć na nogi?

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

19-10-2013 [12:20] - dogard | Link:

malo wiesz!!!

Obrazek użytkownika czekolada

19-10-2013 [12:22] - czekolada | Link:

Bardzo smutna konstatacja... Rzeczywiście znieczulica społeczna jest wielka.. Aż wstyd się przyznać, że nawet wśród osób, które mienią się chrześcijanami. Pobudza to również mnie do gorzkiej autorefleksji.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2013 [13:51] - Paweł Chojecki | Link:

Przykład idzie z góry. Mamy taki stan społeczeństwa, bo nie ma przywódców na właściwym poziomie.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Magdalena

19-10-2013 [12:45] - Magdalena | Link:

1. Czy te pytania są retoryczne czy jako przedstawiciel kościoła nieskompromitowanego zbadał Pan sytuację?
2. Vide punkt 1.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-10-2013 [15:26] - gorylisko | Link:

no i pytania sa za trudne...

Obrazek użytkownika kolo003

19-10-2013 [13:22] - kolo003 | Link:

patrząc na sytuację tylko z materialnej perspektywy - ale gdy wysłuchałam nauczania pastora od razu mi się rozjaśniło w głowie - jak Polska ma się obudzić. Ciekawa myśl, że nie musi być nas dużo, a kluczowa jest elita!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2013 [13:53] - Paweł Chojecki | Link:

Ważna jest organizacja ludzi rozumiejących powagę sytuacji i zgadzających się co do metody ratunku.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika MACIEJ

19-10-2013 [14:00] - MACIEJ | Link:

W tych trafnych wnioskach streszcza się problem obowiązków państwa wobec obywatela, problem postawy opozycji ( tak abyśmy nie musieli ciągle opierać się wrażeniu, że mamy do czynienia z pozorną opozycją) i wreszcie problem postawy kościoła wobec nadużywania władzy przez rząd ( czy są jeszcze katolicy, którzy po takiej strawie duchowej jak w p. 2 wychodzą?). Trucizna duchowa to najlepsze określenie. Inny problem czy ludzie zechcą nazwać rzeczy (i takich hierarchów) po imieniu. To byłby krok w kierunku odtrucia się.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2013 [14:54] - Paweł Chojecki | Link:

Kręgi patriotyczne nie chcą dostrzec, że król jest nagi. Uważają, że jest on ostoją polskości, a ona bez niego zginie. Jak słabo cenią polskość!

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika McHala

19-10-2013 [14:22] - McHala | Link:

żeby PiS nie zadbał o swoich męczenników (piszę bez ironii). Przecież to było nie tylko moralnie słuszne, to było nawet politycznie wskazane!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2013 [14:52] - Paweł Chojecki | Link:

Śledzę strony patriotyczne, ale nie widziałem zbiórki na ten cel. Może ktoś podeśle linka?

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika kask

19-10-2013 [14:33] - kask | Link:

To widać w sposób szczególny. Jak oni do tego podeszli. Nasz naród jest skarłowaciały. W USA zbiórki pieniędzy organizuje się w dużo bardziej błahych sprawach. U u nas tylko Babcie pójdą zmówić różaniec i tyle są w stanie zrobić dla Kraju.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2013 [14:51] - Paweł Chojecki | Link:

Zdradę Kościoła powinna piętnować elita narodu. Tak było w historii Polski - np. podczas Powstania Kościuszkowskiego czy na emigracji po Listopadowym. Dziś elita milczy i boi się powiedzieć ludziom prawdę.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

19-10-2013 [14:47] - m. | Link:

Hasła, marsze, emocje - wszystko to piękne. Kiedy jednak przychodzi SPRAWDZAM, żal kilku złotych.
Byłoby krzepiące, gdyby jednak się okazało, że ofiary Cyby nie pozostały bez rzeczywistego, znaczącego wsparcia.

Mam nadzieję, że nie skończy się na poklepywaniu po plecach młodych ludzi z Fundacji Twój Ruch w ich starciu z Palikotem. Byłoby to wstydem dla obozu patriotycznego.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2013 [15:13] - Paweł Chojecki | Link:

Obóz patriotyczny jest niezorganizowany i karmiony baśniami. Powiem więcej, celowo kastrowany by zadawalał się "odmawianiem różańców" jakby dokonywał czynów heroicznych. Potem ciepły obiadek i serial...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gorylisko

19-10-2013 [14:55] - gorylisko | Link:

czyli dzień bez przywalenia KK to dzień stracony...
może tak, proponuję, żeby pan jako osoba nieskazitelna o kryształowym charakterze prawdomówna jak cholera, zbadała sprawę wszystkich poszkodowanych w tym wydarzeniu...rezultaty proszę opisać na niniejszym blogu i w swojej gazecie...
czy coś mówią słowa które kiedyś KTOŚ powiedział o ręce lewej która nie wie co czyni ręka prawa ?
no i cosik wspomniano coś o obłudnikach trąbiacych... nie w trąby bynajmniej...
mam podstawy sadzić, ze losy ludzi w tej tragedii sa panu obojętne... chodzi o dowalenie KK...
może by tak cosik o pedofilach w sutannach szrajbnął na szybkiego... władzuchna wdzięczna będzie...
a minister nowak jakiś zegarek może panu pożyczy :-) 

Obrazek użytkownika McHala

19-10-2013 [15:43] - McHala | Link:

Tu nie chodzi o prywatne pomaganie, ale partyjną/społeczną/ogólnonarodową reakcję, która zostałaby nagłośniona.
Jeśli bierze się pan za Biblię, radzę więcej uwagi w przytaczaniu przykładów. O ręce Jezus wspominał potępiając nagłaśnianie własnych czynów. Sam jednak pochwalił wdowę za jej grosz.

Co do pastora - znam człowieka. Nie jest łasy na zegarki. Skąd to panu w ogóle przyszło do głowy? Czyżby..?

Obrazek użytkownika Daf

19-10-2013 [16:10] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Zechce Pan laskawie przyjac do wiadomosci, ze nie prezentuje Pan opinii jakiegos srodowiska, prezentuje Pan (anonimowo - oczywiscie)Pana PRYWATNE i SUBIEKTYWNE zdanie w tej materii. Wiec dlaczego nie stac Pana na odrobine kultury osobistej i umiaru w formulowaniu tej PRYWATNEJ i SUBIEKTYWNEJ opinii ? Polacy byli kiedys znani z tego, ze mieli dobre maniery- teraz chamstwo i zadzieranie nosa jest IN ???

Obrazek użytkownika McHala

19-10-2013 [17:07] - McHala | Link:

Czy na pewno nie pomylił Pan adresata swojej (obiektywnie) obcesowej reakcji słownej?

Obrazek użytkownika Daf

19-10-2013 [18:08] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

To dobrze, ze Pana zatkalo - moze Pan zacznie myslec ! Powtarzam: Polacy byli kiedys znani w swiecie z DOBRYCH MANIER. Czas wrocic do tych pieknych tradycji i przestac stosowac savoir vivre z czworakow !

Obrazek użytkownika herbu Rogala

19-10-2013 [21:12] - herbu Rogala | Link:

Wiec prosze wrocic do tych czworakow skad pochodzisz.

Obrazek użytkownika McHala

19-10-2013 [22:34] - McHala | Link:

napisać wreszcie, gdzie manierami uchybiłem pięknym polskim manierom?

Obrazek użytkownika Daf

20-10-2013 [09:25] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Razace sa formy, jakie sa teraz czesto w Polsce uzywane, " ..trafil pan kula w plot..." - to w moim pojeciu i w pojeciu mojego otoczenia - arogancja. To nie ma znaczenia, do kogo sie Pan zwraca. "pan" powinno sie pisac z duzej litery (Pan), zwracajac sie bezposrednio do kogos. Dobrze byloby lagodniej wyrazac swoje poglady - np. uzywajac trybu warunkowego.

Obrazek użytkownika m.

20-10-2013 [11:12] - m. | Link:

Takt jest ważniejszy od manier.
Ale i dobre maniery nie pozwalają w cudzym salonie rugać gościa życzliwego gospodarzowi, w dodatku tylko dlatego, że uchybił jakiejś formie, broniąc gospodarza przed podłym atakiem.

Obrazek użytkownika Rako

19-10-2013 [22:38] - Rako | Link:

Wypowiedź McHala jest bardzo rzeczowa i absolutnie nie nacechowana chamstwem. Niech Pani raczej zwróci uwagę na Goryla lub herbu Rogala, który lubi Pani odpisywać.

Obrazek użytkownika Daf

19-10-2013 [23:55] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Mam inne zdanie n/t elegancji wypowiedzi McHala. Dumni i madrzy Polacy, ci dobrze wychowani i inteligentni powinni reagowac na zachowanie tych, ktorzy nie potrafia sie zachowac: goryl, dogard, herbu Rogala=BHKaczanowski=Lucyna, i kilku innych. Ale lepiej sie tym chamstwom przygladac z boku a moze tez niektorych to bawi !
Administracja portalu nie jest w stanie wszystkich kontrolowac, gorylowi zwracano juz wielokrotnie uwage, ale jak widac, bez rezultatu. Nie tylko ja jestem przedmiotem ataku tych prostakow.

Obrazek użytkownika Daf

20-10-2013 [09:16] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

N/T formy przedstawienia swojej opini przez McHala jestem innego zdania. Portalowym prostakom - Goryl, herbu Rogala itp. zwracam uwage, jednak ze zdziwieniem stwierdzam, ze inni Polacy przygladaja sie chamstwom i glupocie tych "patriotow" obojetnie. A przeciez nie tylko ja jestem tu w chamski sposob atakowana.
To jest obraz obecnej Polski - chamstwo i prostactwo rozpycha sie lokciami a ludzie dobrze wychowani, inteligentni i madrzy siedza cicho, bo sa albo obojetni albo tchorzliwi.To jest droga do nikad. Z tego portalu zniknelo juz wielu bardzo madrych i inteligentnych blogerow i komentatorow - bo z chamstwem tych "patriotow" nie chca byc konfrontowani.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-10-2013 [20:00] - gorylisko | Link:

j.w.

Obrazek użytkownika osoba człowiek

19-10-2013 [18:53] - osoba człowiek | Link:

czytam komentowany przez Panią wpis i prawdę mówiąc nie mogę się dopatrzeć chamstwa i zadzierania nosa.

Obrazek użytkownika backout

20-10-2013 [10:08] - backout | Link:

chyba się coś Pani pomyliło

Obrazek użytkownika gorylisko

19-10-2013 [19:55] - gorylisko | Link:

chodzi o szlachetność, nieskazitelność i prawość jak cholera...
pan pastor jest nieskazitelny i prawdomówny jak cholera... wypadałoby zapytać co sam pan pastor zrobił w sprawie nagłosnienia sprawy pomocy
dla osób poszkodowanych... ale pan pastor po prostu nie uzna tego argumentu za ważny...zupełnie jak w tym meczu piłkarskim pomiedzy zsrr i polską,
kiedy to polacy strzelili co prawda dwa gole ale radziecki bramkarz ich nie uznał...
co do Biblii, zawsze przykładam duuuużoooo uwagi do przytaczaniu przykładów... widzę, ze ma pan problem ze zrozumieniem... chodzi o to, ze pan pastor Chojecki lubi walić w KK jako całość... nie wiem dlaczego ? może papież mu odmówił sakry biskupiej ? czy może tylko posady proboszcza...
no i własie adekwatnie krytykuje pana pastora nagłaśnianie sprawy o ofiary zamachu...
wiem tylko, że pan pastor unika odpowiedzi na proste pytania które nie pasuja do jego tez... albo w swoich produkcjach pomija niewygodne fakty historyczne, przypomnienie ich traktuje jako brak kultury w dyskusji...
co do nowaka... skad mi to przyszło do głowy ? to taka figura retoryczna... ładnie się prezentuje... może na zegarki łasy nie jest ale na jakąś ważną pozycję jakiejś szarej eminecji w polityce to i owszem...
widzi pan, znam jkm osobiście...i co ? okazał się kapustą i tyle...

 

Obrazek użytkownika Rako

19-10-2013 [23:11] - Rako | Link:

Naturalna środowisko poszkodowanych to KK i PiS, czyli Pańskie, a nie Pana Chojeckiego. Pan Chojecki w swoim środowisku znany jest z altruizmu i pomocy innym. Sam kiedyś tego doświadczyłem i znam wielu, którzy mogliby o tym zaświadczyć. Pan Paweł jest człowiekiem na którym można polegać, bo jak powie, że coś zrobi, to tak zrobi. Dlatego pewnie mierzi i drażni Go to, co widzi w szeregach PiS i KK, że ludzi którzy narażali się z ich namaszczenia dzisiaj cierpią z powodu braku pomocy.

Obrazek użytkownika gorylisko

19-10-2013 [23:59] - gorylisko | Link:

ale co do PiS to nie należę i nie należałem do tej formacji, mam do nich sporo sympatii ale nie jestem bezkrytycznie weń wpatrzony
i także zadaję im trudne pytania... czy to jest zrozumiałe ?
nie interesuje mnie środowisko pana Chojeckiego gdyż widzę, że jest to środowisko wzajemnej adoracji i traktowania tez pana Chojeckiego jako prawd objawionych z taką siłą, że w zasadzie Sąd Ostateczny można odwołać i zastąpić go trybunałem pastora Chojeckiego...
można by długo wymieniać niesprawiedliwości tego świata... 
w moim przypadku to jawna niesprawiedliwość polega na tym, ze taki np. aleksander gawronik ma milion dolców a ja go nie mam... 
oczywiście pytanie co pan Chojecki zrobił dla ofiar zbrodni pozostaje bez odpowiedzi bo pan pastor stwierdził, że to nie ten poziom i bredzi coś o piaskownicy...

Obrazek użytkownika Daf

19-10-2013 [15:57] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

jak to dobrze, ze Pan o tym pisze. Przerazajaca jest obojetnosc Polakow, przeciez katolikow, przerazajaca jest umiejetnosc interpretacji haniebnych wydarzen - na wlasna korzysc.
Brak odwagi cywilnej, honoru, umiejetnosci samodzielnego myslenia. Wyszukiwanie sobie urojonych wrogow - zeby zaspokoic wlasne nieczyste sumienia.
Mordy, niesprawiedliwosc przechodza niezauwazane, spokojne zycie tych "patriotow" toczy sie dalej. Czekanie na to, ze "COS" samo sie zalatwi, gaz lupkowy (tragedia ekologiczna), zagraniczni inwestorzy (czesto niewiadomego pochodzenia), to ma zagwarantowac Polakom dobrobyt.

W krajach demokratycznych Europy powstaja b. czesto akcje obywatelskie. Niemcy, Austriacy angazuja sie w dzialalnosc spoleczna i charytatywna, wychodzaca daleko poza granice tych krajow.
A Polacy ??? Jestem ciekawa, kto poprze finansowo TWOJ RUCH !!!

Kazdy normalny kraj dba o swoj poprawny wizerunek w swiecie. A Polska i Polacy ???
Polacy za granica, to teraz oddzielny rozdzial polskiego dramatu. U nas TV informuje o powaznych przestepstwach, dokonywanych przez Polakow, dosyc czesto....

Na tym portalu ugania sie grupka wyrafinowanych chamow i cwaniakow - malo kto na to reaguje. Gdzie jest madrosc i odwaga cywilna Polakow - bo od plebsu przeciez nie mozna wiele oczekiwac....

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika herbu Rogala

19-10-2013 [21:10] - herbu Rogala | Link:

Najwieksza chamica na tym portalu to jestes ty ...ameba.

Obrazek użytkownika Rako

19-10-2013 [22:21] - Rako | Link:

Po tym co Pan napisał objął Pan pierwsze miejsce.

Obrazek użytkownika Kamila

19-10-2013 [16:19] - Kamila | Link:

"Rzeczywiście znieczulica społeczna jest wielka. Aż wstyd się przyznać, że nawet wśród osób, które mienią się chrześcijanami. "
Tak pisze Komentator Czekolada.
No właśnie , a Pan Pastor jest chrześcijaninem, współczującym człowiekiem, prawda ? Co zrobił sam w tej sprawie?. Każdy z krytykujących innych mógł tez coś zrobić? Nie trudno napisać do siedziby klubu PiS w Łodzi , dowiedzieć się czy nie trzeba w jakiś sposób pomóc rodzinie Rosiaka i jak to zrobić. Zanim innym się zarzuci znieczulice samemu trzeba dać przykład.
Pan Pastor udziela się publicznie, ciągle innych poucza, moralizuje.
W tej sprawie nieważne są barwy polityczne. Chodzi solidarność z rodziną. Zanim to napisał mógł sam coś zrobić wówczas krytyka byłaby na miejscu.

Obrazek użytkownika osoba człowiek

19-10-2013 [18:42] - osoba człowiek | Link:

"Zanim to napisał mógł sam coś zrobić wówczas krytyka byłaby na miejscu."

Jeśli PiS faktycznie nic nie zrobił, to krytyka jest na miejscu bez względu na to, czy krytyk sam coś zrobił, czy nie. Marek Rosiak został zamordowany z tego powodu, że morderca pałał nienawiścią do PiSu. Dlatego to ta partia - z jej prezesem na czele - powinna czuć się szczególnie zobowiązana do pomocy jego rodzinie.
Oczywiście pozostali Polacy też powinni pomyśleć o takiej pomocy. I jest to dobry impuls dla nas, żeby osądzić też swoją własną postawę. Tak jak to uczynił komentator Czekolada. Przypuszczam, że nie wie Pani na 100%, czy Pastor Chojecki coś w tej sprawie zrobił, czy nie. I wiedza ta nikomu nie jest potrzebna, bo ważniejsze jest, żeby ocenić ogólną tendencję narodową oraz siebie samego.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2013 [19:06] - Paweł Chojecki | Link:

Ta wiedza rzeczywiście nie jest potrzebna do zrozumienia i refleksji nad poruszanym w tekście problemem, ale jak ten pseudoargument świetnie poprawia samopoczucie!

pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-10-2013 [17:19] - NASZ_HENRY | Link:

Aby śp. Marek Rosiak był używany jak śp. Barbara Blida przez SLD ;-)

Obrazek użytkownika pst

19-10-2013 [21:44] - pst | Link:

Ja bym chciał. SLD robi nieomalże świętą z aferzystki, o "męczeństwie" Miecugowa trąbiły wszystkie przekaziory. Pan Rosiak był człowiekiem uczciwszym od Blidy i spotkał go los gorszy od Miecugowa. Przypominanie o nim byłoby z wszech miar wskazane. Uczczenie postaci RZECZYWIŚCIE godnej szacunku,a przy okazji dla PiS korzyść polityczna. Nie uważa Pan?

Obrazek użytkownika m.

20-10-2013 [11:33] - m. | Link:

Ma Pan rację.

Obrazek użytkownika xena2012

19-10-2013 [18:00] - xena2012 | Link:

taką hipotetyczną zbiórkę.Przecież prześwietlała skrupulatnie PiS pod kątem kwoty wydanej na adwokata Rogalskiego.W przypadku płacenia renty przez partię na pewno znaleziono by przepis aby się przyczepić.Zamordowany pan Rosiak nie był bowiem czlonkiem PiS.Nie wypłacenie należnej rodzinie renty jest decyzją stricte ideologiczną naszej władzy i kładzie się na niej cieniem.Jest hańbą ale nie PiS czy Kościoła,który i tu przyznaję rację Autorowi zachowawczo i bez wyraźnego a potrzebnego stanowiska skomentował fakt morderstwa.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-10-2013 [19:09] - Paweł Chojecki | Link:

Właśnie przeczytałem tekst A. Ściosa "ZBRODNIA ZAŁOŻYCIELSKA III RP" - http://bezdekretu.blogspot.com...

Naród, który tak potraktował tamtą zbrodnię, potraktuje podobnie wszystkie następne...

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

19-10-2013 [21:56] - sydney.sunrise | Link:

CYTAT Z ARTYKULU:

"Kompromitacja Kościoła. Czy wobec brutalnej zbrodni i władzy jawnie bezczeszczącej Boży mandat budowy sprawiedliwego państwa Kościół ma do powiedzenia tylko tyle: "Proszę o to, by ta tragiczna śmierć pogodziła nasze sumienia i pomogła nam wyjść z duchowego chaosu, zagubienia i zamętu, w którym zdaje się pogrążać nasza ojczyzna” ?

... juz zapomnielismy ilu zdrajcow-dostojnikow koscielnych podpisywalo "kontrakty" w PRL-u ???
... tu nie chodzi o szkalowanie ... to sa fakty !

... morderstwo to nie "chaos, zagubienie i zamet" ! ... taka mowa to mowa zdrajcy, ktory byc moze zaczyna miec problemy z wlasnym sumieniem ...

Obrazek użytkownika kasia

19-10-2013 [22:38] - kasia | Link:

" Narod" stara sie zyc w tej sytuacji w jakiej sie znalazl i nauczyl sie
ze musi liczyc SAM NA SIEBIE.... i co gorsza nie widzi nawet "swiatelka
w tunelu"...
Narod pracuje w Polsce za marne grosze , wyjezdza za praca za granice,
pomaga sobie nawzajem, wychowuje dzieci i LEDWIE WIAZE KONIEC Z KONCEM..
.
Narod stara sie pomagac tym ktorzy tej pomocy potrzebuja najbardziej np.
lodzcy kupcy prowadza na swoich targowiskach akcje..." Zbieram korki dla Wiktorki".

Wiktorka jest dziewiecioletnia dziewczynka ktora urodzila sie bez rak i nog i ktora
matka zostawila w szpitalu....

Zaopiekowala sie nia pewna pani ktorej dobrzy ludzie tez pomagali i kilka lat temu tez
byla prowadzona zbiorka na zakup protez dla tego dziecka.

Teraz protezy trzeba wymienic i ludzie zbieraja plastikowe korki..... Pojemniki ktore sa wystawiane
do zbioru tych korkow zapelniaja sie blyskawicznie...

Pewien pan przywiozl cztery pelne 120 litrowe worki korkow ktore zebraly dzieci w przedszkolu.

Ile takich korkow trzeba zebrac na cztery protezy gdy niedawno tez byla prowadzona zbiorka dla
dziewczynki ktorej ,kosiarka odciela jedna reke i proteza ta kosztowala przeszlo szescdziesiat
tys zl , ktora to proteze trzeba wymienic za dwa lata....a rodzine na to tez nie stac...

Tak jednemu jak i drugiemu dziecku pomagali i pomagaja ci ktorzy moga i ci ktorzy chca czyli
lemingi, mohery. katolicy, nie katolicy wyksztalceni i nie wyksztalceni pochodzenia inteligenckiego
i ci co wyszli z czworakow tez...

Pani Rosiak jest bylym wiceprezydentem Lodzi pracowala tez na wysokich stanowiskach w administracji
nie jest wiec osoba biedna , ma tez wyksztalconego syna i znajomosci w kregach elit i na pewno
glodem nie przymiera....i jest tez osoba jeszcze nie taka stara zeby wymagala opieki...

Moze zamiast zajmowac sie " biednymi "elitami i budowac swiatynie wykladane czarnym japonskim
marmurem trzeba zajac sie tez tymi ktorzy w pocie czola pracuja na ten czarny chleb i dzieki nim
ten CYRK jeszcze trwa i tymi ktorzy tej pomocy potrzebuja najbardziej...

Obrazek użytkownika Daf

20-10-2013 [10:05] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Pani Kasiu !

Swiatynie wykladane marmurem budowane sa za pieniadze ofiarodawcow - je tez wysylam pieniadze na ten cel, poniewaz tylko Kosciol, a szczegolnie osoba charyzmatyczna, jak jest o. Rydzyk przeciwstawia sie postepujacej straszliwej demoralizacji i chamstwu Polakow. Obserwuje ten proces z oddali i nie moge zrozumiec, jak to jest mozliwe !
Sprawami ochrony zdrowia, sprawami socjalnymi i innymi ma przeciez obowiazek zajmowac sie rzad. Dlaczego narod sie tego nie domaga ? Ponadto, w krajach nawet bardzo bogatych - jak Niemcy, Austria, organizowane sa akcje spoleczne i charytatywne (pisalam o tym ponizej). Powinny byc tez i w Polsce organizowane - to o czym Pani pisze (o biednych, kalekich dzieciach) nie daje mi spokoju, bardzo chetnie popre finansowo taka akcje w Polsce.Pozdrawiam Pania

Obrazek użytkownika kasia

20-10-2013 [19:22] - kasia | Link:

" Sprawami ochrony zdrowia, sprawami socjalnymi i innymi ma przeciez zajmowac sie rzad"....
tylko ze tymi sprawami sie nie zajmuje...."DLACZEGO NAROD SIE TEGO NIE DOMAGA"????

Zeby NAROD mogl sie tego domagac to musi miec PRZYWODCE ktory potrafi ten NAROD zmobilizowac do
dzialania a jak na razie to z tym jest zle...

Komu ten Narod ma uwierzyc gdy na prawicy tylko klotnie i podzialy i zamiast zajac sie NARODEM to elity
prawicowe zyja w swoim swiecie i zajmuja sie same soba?????

Dlaczego prawica nie zacznie zabiegac o takich ludzi jak ci co zbieraja te korki???

Od dwudziestu trzech lat ten NAROD jest oszzukiwany i okradany.....gdzie byli prawicowi politycy
ze na to pozwolili???
Czy KK tego tez nie widzial i dlatego milczal???

" O. Rydzyk przeciwstawia sie postepujacej straszliwej demoralizacji i chamstwu Polakow"....nie powiedzialabym
Pani Daf .....przeciez to Pani jest obrazana przez zwolennikow O. Rydzyka i to nieraz szczegolnie
w chamski sposob....

Znam tez wielu ludzi w Polsce ktorzy ani nie sa zwolennikami O.Rydzyka ani nie sa katolikami i
nigdy tez nie widzialam zeby zachowywali sie po chamsku.

" Swiatynie wykladane marmurem budowane sa za pieniadze ofiarodawcow" tylko ze..... gdy ktos walczy o
zycie nienarodzone i to o kazde zycie.....to powinien tez zadbac o to zeby te dzieci narodzone mialy jakies
warunki do zycia a nie budowac swiatyn z marmuru.....szczegolnie wtedy gdy rzad o to nie dba o spoleczenstwa na to nie stac....

W Polsce tak jak w krajach bogatych tez sa organizowane akcje charytatywne i zbiorki na ktore to Polacy nie skapia grosza.
Polacy nie sa tez takimi chamami jak Pani pisze ....przynajmniej ja takich nie spotykam w zyciu, ale bardzo
czesto na portalach internetowych.

Z daleka moze wszystko widac ale...NIEWYRAZNIE...
Pozdrawiam Pania.

Obrazek użytkownika endix2

21-10-2013 [22:14] - endix2 | Link:

"Jak Polska może stanąć na nogi?" - Świetne wykład Pastora Pawła Chojeckiego. Jak bardzo chciałbym żeby oczywiste wnioski z tego wykładu trafiły wreszcie do naszych zaślepionych rodaków. Wtedy coś by w Polsce drgneło. Ale do tego trzeba zrzucić katolickie klapki z oczu. Kiedyś w to nie wierzyłem, ale dziś już wiem że bilans szkód i zasług KK wobec Polski jest bardzo ujemny. Niesamowicie trzyma w sidłach nawet bardzo inteligentnych ludzi. Zdaje się że nie widzą oczywistości. Między innymi po komentarzach widać że droga do otrzeźwienia narodu jest jeszcze długa. Pastor jest trochę jak wołający na pustyni. Nie ma zbyt wielu znanych w Polsce ludzi potrafiących tak trafnie jak On diagnozować polskie problemy. Większość mędrców wszystko zdiagnozuje prawidłowo, ale jak przychodzi do KK dostają jakiegoś rozdwojenia jaźni. Szkoda.