Nie będzie Michnik pluł nam w twarz

Kto w piątek, 27 września zajrzał do Gazety Wyborczej mógł odnotować kolejną bezczelną i łajdacką prowokację wymierzoną w Polaków. Oto na zdjęciu obok Adolfa Hitlera, największego po Stalinie zbrodniarza w historii świata umieszczono fotografię Marii Konopnickiej, pisarki, poetki i wielkiej polskiej patriotki, autorki słynnej „Roty”. Toporny i prymitywny pretekst do takiego tendencyjnego i z premedytacją dokonanego zestawienia obnaża już sam tytuł artykułu Pawła Kośmińskiego, „Prawica sugeruje homoseksualizm Hitlera. Ale o orientacji Konopnickiej rozmawiać nie chce”.

Tylko czy to, aby na pewno „prawica sugeruje”?
Kośmińskiemu chodzi rzekomo o tekst z „Frondy”, gdzie omawiano tylko zamieszczoną na portalu Interia.pl wypowiedź autorki książki „Wstyd”, Elżbiety Czykwin, która podjęła się próby wyjaśnienia historycznej zagadki dlaczego naród niemiecki tak mocno pokochał Hitlera? Czyli to nie „prawica sugeruje”, ale jeżeli już to autorka książki oraz ewentualnie portal, na którym jej wypowiedź zamieszczono. Tylko, że trzymając się faktów logiki i prawdy nijak nie udałoby się Czerskiej po raz kolejny napluć Polakom w twarz.
Jest to ordynarny powrót do pamiętnej akcji lewaków, kiedy to o homoseksualizm posądzili warszawskich powstańców oraz bohaterów książki „Kamienie na szaniec” i właśnie Marię Konopnicką.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Maria Konopnicka wyszła za mąż w wieku 20 lat za Jarosława Konopnickiego rodząc podczas dziewięcioletniego trwania małżeństwa ośmioro dzieci, z których dwoje zmarło. Opluwanie Konopnickiej spowodowane jest tylko i wyłącznie nienawiścią do niej, jako do Wielkiej Polki i patriotki gdyż jej zdecydowana heteroseksualność znana była doskonale współczesnym, którzy nazywali ją „niewiastą mocno kochliwą”, a szczególnie głośny był jej romans z młodszym o 17 lat dziennikarzem, Janem Gadomskim.

Wyobraźmy sobie, że Warszawska Gazeta już bez konieczności robienia fotomontażu, jak Wyborcza, zamieszcza na swoich łamach prawdziwe zdjęcie Adama Michnika z jego przyjacielem, pedofilem Danielem Cohn-Benditem i artykuł tytułuje:   
„Wyborcza sugeruje pedofilię wśród księży. Ale o orientacji Michnika rozmawiać nie chce”
To byłby taki sam przykład bezczelnej manipulacji powodowanej zwykłą nienawiścią oraz poszukiwaniem przysłowiowego kija, który zawsze się znajdzie, jeżeli chcemy uderzyć, w przypadku Gazety Wyborczej, „polskiego psa”.

Na szczęście w wypadku Michnika nie trzeba się uciekać, aż do tego typu podłości i kłamliwej ekwilibrystyki słownej. On dowodów na to, kim tak naprawdę jest dostarcza coraz częściej sam.
Właśnie portal Tomasza Lisa, NaTemat.pl pochwalił się, że sam Ojciec Redaktor, panelista odbywającego się w Sopocie Europejskiego Forum Nowych Idei znalazł czas by odpowiedzieć jego dziennikarzowi na następujące pytania:
- Największe zagrożenie dla Polski, to...?
Michnik: - To jest oczywiste. To jest ta fala nastojów populistycznych, szowinistycznych, niszczących ład konstytucyjny i osłabiających państwo.
- Czy ta fala ma jakieś twarze?
Michnik: - Ma cztery ośrodki zarządzania. Z jednej strony to jest kierownictwo PiSu, a konkretnie Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Z drugiej strony to jest tak zwany ruch narodowy, w którym są judeosceptycy, jeśli nie po prostu antysemici. Mówią oni językiem agresji i nienawiści.
Z trzeciej strony to jest ojciec Rydzyk. Z czwartej strony to wspierany przez kiboli, szef "Solidarności" Piotr Duda, który mówi językiem obelg wobec premiera. Zwyczajnie obraża licząc na swoją bezkarność.

To już nie są żarty, lecz całkowita demaskacja III RP, której guru, Adam Michnik mówi wprost, choć posługując się głównie nazwiskami, że zagrożeniem dla dzisiejszej totalniackiej dyktatury oraz władzy uzurpatorów zainstalowanych przy okrągłym stole przez bezpieczniaków są: opozycja parlamentarna (Kaczyński, Macierewicz) i pozaparlamentarna oraz jej zwolennicy (Ruch Narodowy), związki zawodowe ( Piotr Duda), wolne media oraz Kościół (ojciec Rydzyk, Radio Maryja).

Jeżeli zagrożeniem dla III RP ma być wszystko to, co w poważnych państwach powinno być fundamentem demokratycznego ładu, czyli opozycja, wolne media, związki zawodowe i wyznaniowe to Michnik tym samym podpisuje się dzisiaj pod pamiętnymi słowami „Kisiela”, Stefana Kisielewskiego, który już niemal ćwierć wieku temu ostrzegał:
Przecież ten dzisiejszy Michnik to totalitarysta. Demokratą jest ten, kto jest po mojej stronie. Kto ze mną się nie zgadza, jest faszystą i nie można mu podać ręki. A tylko Michnik wie, na czym polega demokracja i tolerancja. On jest tutaj sędzia, alfa i omega

Prawdziwym zagrożeniem dla Polski jest rządzący reżim, czyli System III RP, którego symbolem jest Michnik bojący się jak diabeł święconej wody, prawdziwej demokracji oraz polskiego narodu, do czego jak widzimy sam się przyznał.
Na koniec powróćmy do Marii Konopnickiej, a właściwie do uaktualnionych na potrzebę lat 80-tych słów „Roty”, którą śpiewaliśmy wtedy tak:  
Do krwi ostatniej kropli z żył
 Bronić będziemy ducha,
 Aż się rozpadnie w proch i w pył
 Sowiecka zawierucha.
 Twierdzą nam będzie każdy próg.
Tak nam dopomóż Bóg!
 Tak nam dopomóż Bóg!
Jak widzimy słowa te nic nie straciły na swojej aktualności.

Źródła: http://wyborcza.pl/1,75478,14685510,Prawica_sugeruje_homoseksualizm_Hitlera__Ale_o_orientacji.html
http://natemat.pl/76165,michnik-o-czterech-zagrozeniach-dla-polski-narodowcy-kaczynski-rydzyk-duda
http://wyborcza.pl/1,75478,14676331,Jak_wyleczyc_Europe__Adam_Michnik__Oburzeni_sa_jak.html
Tekst ukazał się w tygodniku Warszawska Gazeta
Od poniedziałku w kioskach nowy numer tygodnika Polska Niepodległa

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wiskla61

05-10-2013 [13:53] - wiskla61 | Link:

Uczyłam na Lubelszczyźnie języka polskiego, w szkole podstawowej i liceum, uczyłam młodzież z miasta i ze wsi. Otóż twórczość Konopnickiej była najbardziej lubiana; bo zrozumiała, wzruszająca, przemawia do wyobraźni, dotyka znaczeń znanych każdemu człowiekowi, buduje wartości polskie i ogólnoludzkie; poezja ta łączy pokolenia...To dlatego gazeta Michnika atakuje Konopnicką.....Mam przed sobą pożółkłą książeczkę; "Wybór poezji Konopnickiej" z 1922r...Cytuję z poematu DO KOBIETY (str.147):
Ja nie chcę ciążyć tobie jak kajdany,
Wiązać cię z ziemią żelaznym łańcuchem:
Chcę tylko, byś mnie uznał, ukochany,
Bratnim, pokrewnym ci duchem.
"Kocham" to znaczy : ja chcę być dla ciebie
Prawdy i dobra, i piękna zaklęciem....
Chcę być twą myślą i ramieniem twojem,
I przyjacielem, i żoną...

Obrazek użytkownika kokos26

05-10-2013 [14:08] - kokos26 | Link:

Oni już nawet nie maskują swojej antypolskości

Dziękuję

Obrazek użytkownika fritz

05-10-2013 [17:17] - fritz | Link:

To juz nie jest zwykla antypolskosc, to jest wojujacy rasizm w najlepszym niemickim-hitlerowskim stylu.
wodz bylby z nich dumny.

Zwlaszcza, ze tzw. 3 opcje dla Polakow oferowana przez Zychowicz i stowarzyszeni a wynarodowieni, sprowadzajaca sie do marszu rownym krokiem do nowej formy niemieckiej komory gazowej, przybiera dzieki ich olbrzymim wysilkom brazowych kolorkow.

Ciekawe, jak telewizja, w ktorej Zychowicz robi za historyka a Ziemkiewicz za publicyste (odmawia Polakom prawa do samodzielnego panstwa), plus pare innych rodzynkow, moze uchodzic za polska telewizje. To jest przeciez ICH telewizja nieco inaczej zapakawana.

Obrazek użytkownika antykrytyka

05-10-2013 [14:55] - antykrytyka | Link:

z Kościołem katolickim, którą ma być "nowa reformacja". UBekistan z pasją atakuje polski Kościół, gdyż jako jedyny nie poddaje się pejsatym mędrkom i ciulom esbeckim w sutannach takich jak ksiądz michnikowy Czajkowski czy ciul Lemański.

Obrazek użytkownika Daf

05-10-2013 [17:46] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

".....nijak nie udaloby sie Czerskiej po raz kolejny napluc Polakom w twarz."
---------
---------
Nie udaloby sie tez, gdyby Polacy w wiekszosci nie kupowali GW (obowiazku nie ma) i nie czytali tego, oraz nie ogladali TVN (tez nie ma obowiazku ).
Czytanie tego,ogladanie TVN i wyzalanie sie , krytykowanie bez przerwy to masochizm ! Nie ma przeciez w Polsce obowiazku poddawania sie indoktrynacji !

Nie znam drugiego takiego kraju w Europie, a mam dobre rozeznanie, gdzie to co mowi jakis Michnik, Lis, Gugala i inni jest tak bardzo wazne. To dzieje sie w kraju, gdzie ca. 20 % obywateli ma wyksztalcenie akademickie i jak widac, nie potrafi samodzielnie myslec logicznie.
NB roja sie od interpretacji tego, co kto powiedzial a czego nie powiedzial, jak na to reagowano itp. - czemu ma sluzyc ten caly magiel ???
Polska rozpada sie coraz bardziej ekonomicznie i moralnie - czy nie czas sie tym zajac ???

Obrazek użytkownika Marcus Polonus

05-10-2013 [17:53] - Marcus Polonus | Link:

a na nim:  "profesor" Bydlaszewski w objęciach dr. Laski . Podgląda ich Szechter siedzący na białym koniu Geriartychu. Na dalszym planie Ryży z Picerą wyglądają z szafy., trzymajac się za dorsze. Grocka z Pedroniem porównują swoje powiększone prostaty tańcząc na rurze. Bufetowa w żółtym kasku trzyma w ręku plakat z napisem "CIPA". Grassio zamiata izbę a Zdradek myje włosy bo idą Święta. Vincek gra w 3 karty z Kowalskim, w drugiej ręce trzynając swoje 4 paszporty. Muller onanizując sie brzozą bada trotyl na zawartość gówna, Chanel 5 i pasty do butów.  Śikuła z czapką w ręku przemawia do pustych krzeseł. Pajda z Bolkiem tańczą w czerwonych rubaszkach Mazurka Dąbrowskiego na terenie byłej Stoczni. Oprychski lata ze Szczurem goniąc bezskutecznie kundla Oskara co im uciekł. Bulu Gafajew, wisząc za nogi na kryształowym żyrandolu, rozrzuca czekoladki przeczyszczające w kształcie orła. Stefek Niestabilny z pianą na gębie goni i bije wszystkich pisiorów rodzaju żeńskiego. Za oknem Evita Szpadel-Unometrini kopiąc ramię w ramię ze stomatologami radzieckimi jest już na głębokości ok. 6,8 metra. Ministra lata nad basenem narodowym, starając się swoimi skrzydełkami zastąpić niezamykający sie dach. W oddali zapieprza Pindolino - maszynistą jest Nowag - na wystawionej z okienka opalonej ręce widać pożyczone od kolegi zegarki. Nad tym wszystkim unoszą sie dwa amroki (Igor Ocipowicz i Jenerał Dupaczewski) trzymając transparent " Do Zielonej Wyspy Tylko ze Słońcem Peru !" 

Aby ta fotografia została opublikowana w mendiach, należy ją opatrzyć mylącym czerwone mendoweszki tytułem jak na przykład:  " Oto jak bezczelne karły faszystowskiej prawicy ośmieszają  geniuszy naszej demokracji" lub "Jeden dzień cięzkiej pracy rządu dla dobra Ubekistanu Wschodniego"
Pozdrawiam serdecznie
Marcus Semper Polonus

Obrazek użytkownika PS

05-10-2013 [19:05] - PS | Link:

mam nadzieję, że nie za dużo pije

Obrazek użytkownika ogrodnik

05-10-2013 [19:23] - ogrodnik | Link:

Cyt.: "obok Adolfa Hitlera, największego po Stalinie zbrodniarza w historii świata". Coś nie tak. Stalin to był niemalże "cywilizowany Europejczyk", przy niewyobrażalnym potworze i zbrodniarzu jakim był Lenin. Chyba, że policzyć ofiary. Ale wtedy najwyższy stopień na podium, należałoby przyznać Mao Tse Tungowi. W każdym razie - Hitler przy tamtych trzech, to był drobny rzezimieszek. Ale dla Michnika największym zbrodniarzem zawsze będzie Hitler. Większą obelgą będzie faszysta (? - bo epitet nazista nasuwa skojarzenia) a nie komunista czy bolszewik. Z kilku powodów. Politycznych, rodzinnych, etnicznych

Obrazek użytkownika dogard

06-10-2013 [10:18] - dogard | Link:

kto wyczyscil moj wczorajszy wpis- o NIEZNAJOMOSCI ciagotek sexualnych polskich pisarek przez moska szechtera.cOS W TYM STYLU...

Obrazek użytkownika yo.paso.am

26-01-2015 [16:01] - yo.paso.am | Link:

zaraz Cie opluja ci wszyscy, ktorzy laza z transparentami 'Je suis Charlie' bo krytykujesz wolnosc slowa ;) a przeciez w ramach walki z terroryzmem mozna sobie obrazac kazdego do woli.