Ludzie! Nie dajcie się finansowo zarżnąć!

Dzisiaj będę pisał o “uboju kreatywnym” finansów polskiego państwa, albo akuratniej o swoistym „uboju rytualnym” Polaków, którym miast krwi, upuszcza się na żywca z portfeli ich własne pieniądze.

Już na wejściu zaznaczam, że nie jestem ekonomistą, ale zdolnym do samodzielnego myślenia obywatelem polskiego państwa. Obywatelem, którego propagandziści rządu Tuska nie zdołali uśpić i pozbawić instynktu samozachowawczego.
 
Użyłem terminu „ubój kreatywny” ponieważ już chyba każde dziecko widzi, że minister finansów niejaki Jacek Rostowski od momentu, kiedy objął urząd, w nieodpowiedzialny sposób zarządza finansami państwa uprawiając bez poczucia obciachu proceder „księgowości kreatywnej”, czyli przekładania z kupy na kupę wirtualnych pieniędzy li tylko i wyłącznie w celu utrzymania się rządu Tuska przy władzy.
 
Żeby się nie wymądrzać, oprę się na opiniach ekspertów, którzy się na ekonomii rzeczywiście znają.
 
Wybitny ekonomista prof. Krzysztof Rybiński od jakiegoś czasu ostrzega, że Polskę czeka finansowa apokalipsa i przed nami jest kryzys finansów państwowych o biblijnych proporcjach, który uderzy wszystkich po kieszeni z trudną do wyobrażenia siłą – więcej patrz:
 

http://biznes.interia.pl/rapor... 

 
A wczoraj mniej więcej to samo powiedział prof. Leszek Balcerowicz, który mówił wprost, że rząd Tuska rękami ministra Rostowskiego ukradł Polakom ich własne pieniądze, a zawieszenie progów oszczędnościowych przyrównał do usunięcia z dekalogu siódmego przykazania. Mówił też o zaciągniętych przez rząd Tuska praktycznie niespłacalnych długach.
 
A ludzie?
 
Jak beztroskie dzieci we mgle żyją jakąś irracjonalnie złudną nadzieją, że jakoś to będzie! Że nas nigdy nie dotknie to, co dotknęło inne kraje europejskie! Bo przecież w kranach jest ciepła woda, a sklepach półki uginają się od towaru.
 
Więc krzyczę najgłośniej jak umiem. Ludzie! Obudźcie się! Nie dajcie się bezwolnie zarżnąć finansowo! Nie bądźcie spolegliwi jak zwierzęta prowadzone na rzeź!
 
I to nie jest z mojej strony demagogia nawiedzonego naukowca, co mi zaraz wytkną pijarowcy Platformy, lecz odruch odróżniający człowieka od istot bezrozumnych.
 
Bo jeśli nie przepędzimy natychmiast tego rządu, gdzie pieprz rośnie czeka nas niechybnie los Greków i Cypryjczyków!! A nawet znacznie gorszy! Bo oni mieli kilkukrotnie więcej oszczędności niż Polacy, którzy w znakomitej większości z trudem wiążą koniec z końcem od pierwszego do pierwszego.
 
Na co wy jeszcze czekacie??? Chcecie popełniać samobójstwa przed pozamykanymi bankami? Kopać z bezradną wściekłością w bankomaty, które wam nie wypłacą pieniędzy? Przymierać głodem i grzebać po śmietnikach, jak dostaniecie ćwierć emerytury, albo wcale? 

I tu apel do mieszkańców Warszawy. Trzeba odwołać Hannę Gronkiewicz Waltz nie tylko jako złego prezydenta stolicy, ale przede wszystkim jako wiceprzewodniczącą partii, która prowadzi Polskę do finansowej katastrofy.
 
Politycy tego powiedzieć nie mogą, ale ja mogę jako bloger. Tak. Panią prezydent Warszawy trzeba odwołać z powodów stricte politycznych. Bo tylko odbicie Warszawy z rąk Platformy Obywatelskiej stwarza realną szansę na odsunięcie rządu Tuska od władzy. To jest wymóg stanu wyższej konieczności!!! Bo tu chodzi o finansowe bezpieczeństwo Polski!!!
 
I nie dajcie się nabrać na bajer, że nic złego się nie dzieje z polskimi pieniędzmi. Że to tylko stan przejściowy, a już za rok wszystko będzie dobrze. Pamiętajcie, że zawodowy kieszonkowiec nawet jak go złapią za rękę, łże w żywe oczy do samego końca.
 
Już słyszę głosy ortodoksyjnych prominentów Platformy Obywatelskiej, że to, co mówię urąga etosowi demokracji.
 
Więc pytam. A jak premier i prezydent mojego państwa nawołują do bojkotu referendum, to nie jest urąganie etosowi demokracji??? Przecież udział w referendum to podobnie jak udział w wyborach jeden z zapisanych w konstytucji obywatelskich obowiązków.
 
Mam więc nadzieję, że Polacy mieszkający w Warszawie przyjdą po rozum do głowy i odwołają Hannę Gronkiewicz Waltz z zajmowanego stanowiska, a także, nie dadzą się tym razem nabrać na socjotechniczną sztuczkę, że jak PIS przejmie władzę, to będzie jeszcze gorzej.
 
Teraz trzeba za wszelką cenę odsunąć od rządzenia nieudaczną Platformę Obywatelską.
 
A jeśli, ci co przyjdą po nich będą też źle rządzić, to się ich również odsunie od władzy w kolejnych demokratycznych wyborach. Bo prawdziwa demokracja polega na dążeniu do osiągnięcia stanu optymalnie najkorzystniejszego dla państwa metodą kolejnych prób i błędów. Nie zapominajmy, że demokracje krajów rzeczywiście cywilizowanych kształtowały się przez całe dekady, a nawet stulecia.
 
Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Patrz również:

http://biznes.interia.pl/rapor...

SZUJA!:
http://salonowcy.salon24.pl/53...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

01-10-2013 [19:02] - gorylisko | Link:

nadal aktualne ? bo z tego co widzę to chyba zmienia pan front albo zapomniał pan czy "zapomniał"...
no a przykład balcerowicza świadczy niezbyt dobrze o pana umiejętności poruszania się w finansach...
balcerowicze jest umoczony w całej hucpie od samego początku...jego spory z rostowskim to spory
o żłób...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2013 [19:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Balcerowicz jest umoczony w całej hucpie od samego początku..."
----------------------------------------
Właśnie dlatego wybrałem fachowca znającego się na rzeczy, bo mało kto, tak jak pan profesor zna się na robieniu ludzi w bambuko.

A co do "wybaczania" to widzę, że nadal Pan nie rozumie, iż chodziło o gest pojednawczy, a nie żadne "wybaczanie", czy "przepraszanie", co Pan próbował uparcie wcisnąć w moje usta. Proszę się nie obrażać, ale Pan widzi tylko to, co chce widzieć. I tu jest pies pogrzebany.

Miałem już Panu nie odpowiadać, bo był Pan ogarnięty jakąś manią czepiana się mojej osoby. Odpowiedziałem, bo wreszcie Pan napisał komentarz dotyczący treści tekstu, a nie samego autora.

Pozdrawiam,
KP

Obrazek użytkownika Magdalena

01-10-2013 [19:20] - Magdalena | Link:

do lemingów ...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2013 [19:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

No i masz babo placek. Ani przez chwilę nie wpadło by mi do głowy, że Pani te krzyki weźmie do siebie. Skoro tak, to mamy poważny problem zakompleksienia niektórych przedstawicieli opozycji prawicowej.

Pozdrawiam,
KP

Obrazek użytkownika dogard

01-10-2013 [19:28] - dogard | Link:

rybinskim i balcerkiem--dokladnie to juz od paru lat glosi ANALITYK I GL. FINANSISTA SKOK Szewczak(chyba)...czyli ci panowe sa lekko spoznieni i tyle.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2013 [19:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

Być może, że są lekko spóźnieni, ale rozpoznawalni medialnie. Myślę, że na dziesięciu losowo wybranych Polaków, sześciu będzie wiedzieć kto to Balcerowicz, może jeden będzie wiedział, kto to Rybiński, natomiast obawiam się, że żaden nie będzie miał zielonego pojęcia, kto to taki Szewczak. I w tym sęk.

Pozdrawiam,
KP

Charakterystyczne natomiast jest to, że prawie do każdej mojej notki pierwsze trzy komentarze dodają: dogard, gorylisko i magdalena no i jeszcze BH Kaczorowski, który po tym jak się ośmieszył zmienił nick na nowy, ale mi chwilowo wyleciał z pamięci.

Obrazek użytkownika dogard

01-10-2013 [20:04] - dogard | Link:

Polacy, w wiekszosci, traktuja jak vincenta--jeden lepszy oszust, drugi gorszy zlodziej...zamiast sie cieszyc ,iz czytam blogi, slysze tu jakowas nagane--dziwne.

Obrazek użytkownika herbu Rogala

01-10-2013 [21:38] - herbu Rogala | Link:

To jest komentarz jednej internautki do pana Pasierbiewicza wpisu pt."Pies naukowca , tragikomiczna opowiesc z moralem."

===============

ze smutkiem
donowa
- 19.09.2013 08:30 - Boże jaki z Pana bufon.
Mimo tych 20 lat znajomości tej modlitwy.

===============
Ode mnie dedykuje , dla P.Pasierbiewicza - "Timor est , timor emendator asperrimus"
Nie bede tu komentowal pana konfubalacji i "kreciej roboty" - ale ...jeden maly przyklad.

"Politycy tego powiedzieć nie mogą, ale ja mogę jako bloger. Tak. Panią prezydent Warszawy trzeba odwołać z
powodów stricte politycznych." - pisze Pasierbiewicz.

Czy mozna to jeszcze komentowac ?!. Gdyby nie to ze to nie ma z kim. Mozna , dyskutowac na dwoch plaszczyznach. Pierwsza to ta ze PiS broni sie jak moze by nie dac zepchnac tego referendum do poziomu walki politycznej ... a tu ta "krynica madrosci" , od doradzania. Czy to celowe ?!. O drugiej ( "Wybitny ekonomista prof. Krzysztof Rybiński od jakiegoś czasu ostrzega, dalej ,A wczoraj mniej więcej to samo powiedział prof. Leszek Balcerowicz, który mówił wprost " ) ... no , nie chce mi sie. Internauci zapewne wiedza co mam na mysli.

PS.- jeszcze jedno :
" i jeszcze BH Kaczorowski, który po tym jak się ośmieszył zmienił nick na nowy " - tak pan pisze.

Czy moglby pan nas oswiecic i wskazac na czym to osmieszenie mialo polegac ?!.
Z tego co mi wiadomo , a sledzilem to co pisal Kaczorowski , to wykazal dobitnie pana zla wole , oraz intencje jakimi sie tu pan kieruje. zreszta dzisiejszy pana wpis jest jakby potwierdzeniem tego co pisal Kaczorowski.
Uzywa pan takich "austryjackich" ( taka socjotechnika z PO + GW) metod i stawia juz kropke choc litery nie te. No przykro . Pana wcale nie powinno tu byc , ale to wcale !!!

Obrazek użytkownika łucyna

01-10-2013 [22:13] - łucyna | Link:

"Charakterystyczne natomiast jest" ... ze jak tylko sie pojawi pana wpis zaraz sie zlatują pana "clony" , Daf , Bulsara , Kasia , ten inteligentny Marekagrypa dawniej zwany ZdenekWrhawy ... i tak sobie lukrujecie ,przy okazji ludzi w błąd wprowadzając.
Na Salon24 to juz u niejakiego ECHOcos tam , cos tam ,papieru .... brakło.Tak sobie dogadzacie.

Obrazek użytkownika bulsara

01-10-2013 [22:45] - bulsara | Link:

Powinien pan wystąpić jeszcze jako BH Kaczorowski (2 nicki łucyna,herbu Rogala dobrze,że nie herbu Jelita)
Tak się zastanawiam ilu jeszcze nicków będzie pan używał...totalna cyklofrenia.
Musi to być męczące taka rozpiska na dwa głosy.
pozdrawiam
bulsara

Obrazek użytkownika misio

01-10-2013 [19:54] - misio | Link:

- nie udało się Polski wciągnąć do eurobagna żeby ją załatwić systemowo to zamiast tego jesteśmy przez folksdojcza prowadzeni do bankructwa na ręcznym sterowaniu. Wyraźnie wszak widać kurs na Grecję ze wszystkimi tego konsekwencjami, dla Polski z Niemcami za miedzą zapewne znacznie gorszymi.

Obrazek użytkownika Daf

01-10-2013 [20:04] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

kreatywna ksiagowosc nie moze trwac wiecznie, przykladem moze byc Grecja, ktora taka kreatywna ksiegowosc uprawiala. Polski rzad jest zobowiazany przez EU do przedstawienia w r. 2014 projektu naprawy finansow. Jezeli dlug panstwowy Polski przekroczy 60 % PKB (BIP), a dlug zaciagany przekroczy 3 % tego PKB (BIP), to konsekwencje moga byc bardzo przykre.

Nie przypuszczam, zeby ludzie sie obudzili, do czego Pan namawia.
Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2013 [20:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani, obudzą się, tylko obawiam się, że dopiero wtedy, kiedy już na wszystko będzie za późno.
Ale dla spokoju sumienia alarmuję.
Dla spokoju sumienia i przyszłości pokolenia mojej dwudziestoletniej jedynaczki.
Jak widzę to morze głupoty, czasem myślę, że od Polski się Pan Bóg odwrócił.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika PiS be with you

02-10-2013 [07:26] - PiS be with you | Link:

Panie Krzysztofie, prosze nie dawac Partii Milosci pomyslow, bo oni sa sklonni uzyc taki rodzaj propagandy "że od Polski się Pan Bóg odwrócił" przez PiS... jak juz to zrobili przy wyborach w Lubinie. Prosze zobaczyc do czego oni sa sklonni i zdolni:

ciemna strona partii - Bog ukaral te miasto Lubin

http://www.youtube.com/watch?v...

Pozdrawiam, PiS be with you

Obrazek użytkownika Daf

02-10-2013 [07:58] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

morze glupoty i nieszczesc zalewa Polske. Pan Bog sie od Polski odwrocil - nastepnym nieszczesciem, a moze kara Boska jest gaz lupkowy. Zindoktrynowana gawiedz cieszy sie, ze ten gaz to bogactwo kraju, a to bedzie jedynie niewyobrazalna katastrofa ekologiczna.
Bogactwo kazdego kraju bierze sie z solidnej i systematycznej pracy jego obywateli, ogromna role odgrywaja tez poprawne kontakty miedzyludzkie, poczucie wspolnoty. Tego juz dawno w Polsce nie ma.
Serdecznie Pana pozdrawiam

Obrazek użytkownika Steve

01-10-2013 [20:04] - Steve | Link:

Przecież to Balcerowicz stworzył fundamenty tego co buduje Rostowski. Tow. sekretarz Balcerowicz już straszył PZPR-em.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2013 [21:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

Toteż celowo wybrałem eksperta, który się zna na przekrętach.

Pozdrawiam serdecznie,
KP

Obrazek użytkownika bulsara

01-10-2013 [20:58] - bulsara | Link:

Słuszny apel,tylko jak przebić się z tym apelem do ludzi,których skutecznie zabiegami socjotechnicznymi pozbawiono
zdrowo-rozsądkowego myślenia.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

01-10-2013 [21:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Trzeba apelować. Cierpliwie i konsekwentnie. W tym widzę sens blogowania.

Serdecznie pozdrawiam,
KP

Obrazek użytkownika kris przybysz

01-10-2013 [22:54] - kris przybysz | Link:

I pomyśleć tylko, że jeden z głównych rozgrywających od antypolskich, antynarodowych praktyk prywatyzacyjnych i kretyńskich decyzji ekonomicznych (popiwek, PGR-y, NFI, grabież Pekao SA)dzisiaj liczy to co POmógł rozkraść dzieciom i wnukom sekty żydokomunistycznych paserów, szmalcowników i zdrajców.

Obrazek użytkownika pernille

08-10-2013 [12:56] - pernille | Link:

Trafił Pan w samo sedno z określeniem "ćwierćemerytura". Właśnie dostałam pismo, w którym ZUS informuje mnie o wysokości hipotetycznej emerytury. Jestem w szoku. To 1/3 mojej pensji.
pzdr. :)