M.Kowalski: Po Kanadzie, przed 11.11

"M.Kowalski: Po Kanadzie, przed 11 listopada" - oto zapis mojej wczorajszej rozmowy z Marianem Kowalskim po przyjeździe z Kanady (gdzie gościł na zaproszenie Pana Andrzeja Kumora z polonijnego pisma "Goniec"). Dotykamy tematów: różnic społecznych pomiędzy narodami, stanem świadomości Polonii kanadyjskiej, "afery" WikiLeaks w Ruchu Narodowym, ośmieszania Zespołu posła Antoniego Macierewicza, obchodów Święta Niepodległości oraz konkurencyjnego dla RN marszu organizowanego przez PiS. Na koniec dotykamy kwestii publikacji historycznych Piotra Zychowicza. Marian Kowalski anonsuje też wydaną niedawno książkę z wywiadami z liderami RN i zapowiada kolejną - zbiór felietonów ukazujących się od 2005 roku w miesięczniku "idź POD PRĄD".

Comiesięczne felietony Mariana Kowalskiego  "Okiem Narodowca" ukazują się od 2005 roku w miesięczniku "idź POD PRĄD" - okładka numeru wrześniowego dostępnego w kioskach RUCH, EMPiK i GARMOND w cenie 3 zł (roczną prenumeratę w cenie 40 zł można zamówić pod telefonem: 502 211 360 lub pisząc na adres: knp@knp.lublin.pl; dostępna jest także prenumerata elektroniczna w cenie 20 zł/rok).

ipp 110

Tradycyjnie zapraszam do siebie na Twittera, gdzie codziennie staram się komentować bieżącą sytuację oraz do wysłuchania mojego ostatniego kazania - "Niech będzie jak dynia!".

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

27-09-2013 [14:25] - fritz | Link:

Nieprawdopodobnie infantylne na temat "nabzdyczenia": to jest skutek totalnej frustracji bedacej wynikiem zycia w rasistowskim antypolskim panstwie. W panstwie, w ktorym przesladowanym i extremlanie szkalowanym, haniebnie obrazanym, jest emocjonalnym wrakiem. Z ta swiadomoscia wstaje sie kazdy Polak, szczegolnie mlody, ze jest podczlowiekiem nic nie wartym, dlatego nie ma sie co dziwic. To jest wrecz naturalna reakcja.

Kombatant... on wyrosl w II RP, nasiakl duma z Polskosci, to bylo zrodlem jego sily.

Praca "nad Narodem" oznacza odbudowa polskiej dumy narodowej, przeciwstawienie sie codziennej antypolskosci. A skutek bedzie szybko widoczny.

O Smolensku: Kowalski twierdzenie, calkowita kompromitacja jest mowienie, ze nie ma fizycznych dowodow.
Fizycznymi dowadami sa zapisy z registratorow. Czarne skrzynki nie sa jedynym zrodlem zapisow.
Dowodem fizycznym jest protokol rosyjskich prokuratorow, ktorzy opisali czesci samolotu przed (sic!) brzoza.
Dowodem fizycznym sa zdjecia rozdartego na zewwnatrz kadluba samolotu.
Dowodem fizycznym sa wyrwana nity.
Nie mowiac o tym, ze brzoza nie mogla urwac skrzydla.

O Lechu Kaczynskim. Byl tak koncesjowany przez Kiszczaka, a wiec Moskwe, ze zostal zamordowany.
O Zychowiczu, rowniez obled.

Podsumowanie: Polski patriotyzm, ruch narodowy, jest pod kontrola agentury.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-09-2013 [14:32] - NASZ_HENRY | Link:

ale tylko do 22 minuty ;-)

Obrazek użytkownika dogard

27-09-2013 [14:53] - dogard | Link:

wylacznosc na MARSZ NIEPODLEGLOSCI?WY OD KOMORUSKA, MY OD NIEPODLEGLOSCIOWCOW KACZYNSKICH, wiec bujajcie sie partio kremlowska, zaprzancy giertyszka czy zawiszka....brrr gorsi od XIX wiecznych ugodowcow.

Obrazek użytkownika endix2

27-09-2013 [15:35] - endix2 | Link:

Marian Kowalski to porządny człowiek i patriota. Jedyne z czym nie mógłbym się zgodzić, jeśli chodzi o ten wywiad, to to że Kaczyński (lub Kaczyńscy) to koncesjonowana opozycja. Na pewno w PIS-ie jest masa "śpiochów" i to oni mieszają, ale sam Kaczyński stara się pewnie jak może i umie działać jednak na rzecz Polski. Niestety jest to walka z mocnym przeciwnikiem. Macierewicz też nie jest doskonały, ale działa na rzecz Polski.

Obrazek użytkownika fritz

27-09-2013 [16:02] - fritz | Link:

Pytanie polega na tym, czy jest manipulowany, co sie wielu przyzwoitym ludziom zdarza, czy wlasnie jest znacznie gorzej.

Ktory wariant wchodzi w gre, nie wiem.

Natomiast, jezeli jest manipulowany to przez tych co RN kontroluja, a to jest agentura.. co wlasnie po manipulacji widac.

Obrazek użytkownika dogard

27-09-2013 [16:10] - dogard | Link:

jak zawiszki czy giertyszki...

Obrazek użytkownika fritz

27-09-2013 [18:00] - fritz | Link:

sparafrazowac:

"Jak dlugo Kowalski nie jest zamordowany tak dlugo jest koncesjonowany".

Co mozna na ta cala wierchuszka RN uogolnic:

"Jak dlugo nie jest zamordowana, tak dlugo jest koncesjonowana".

Obrazek użytkownika Pokrzywa

27-09-2013 [19:00] - Pokrzywa | Link:

Przegra pozorna, bezmyślna siła.

Obrazek użytkownika m.

27-09-2013 [20:14] - m. | Link:

Celne obserwacje na temat polskiej młodzieży.
Coś ważnego straciliśmy. Uprzejmość i pracowitość - w zaniku. Szpan, pyszałkowatość albo prostactwo - niemal norma. Nasze pokolenie nie przyłożyło się do dobrego wychowania dzieci, teraz zbieramy żniwo.

I to, co zostało nazwane klimatem naszego narodu... Przygnębiający obraz.
Wiem, że uprzejmość to może być tylko zewnętrzna forma, ale mimo to wolę spotkanie z uprzejmym człowiekiem niż z zacietrzewionym, nie mówiąc już o współpracy z kimś takim.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

28-09-2013 [01:01] - Paweł Chojecki | Link:

Przy dłuższym kontakcie prawda wychodzi z człowieka - jak poucza Biblia "Człowiek dobry z dobrego skarbca serca wydobywa dobro, a zły ze złego wydobywa zło; albowiem z obfitości serca mówią usta jego." Łuk. 6:45

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika osoba człowiek

27-09-2013 [20:19] - osoba człowiek | Link:

Mam nadzieję, że środowisko młodych członków i sympatyków RN bezbłędnie czuje klasę M. Kowalskiego i będzie brało wzór raczej z niego niż z pozostałych "kolegów", których inna klasa stała się jawna po aferce z fejsbukiem.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

28-09-2013 [00:58] - Paweł Chojecki | Link:

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

27-09-2013 [22:29] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

zycze Panu Kowalskiemu, zeby jego plany sie szybko realizowaly, to madry i odwazny Polak. Moze warto byloby sie chwile zastanowic, dlaczego wszedzie w krajach demokratycznych powstaja nowe partie polityczne, jezeli przedstawia program, ktory odpowiada pewnej czesci obywateli, to sa wybierane. Np. w Niemczech AfD, zalozona przed kilkoma miesiacami uzyskala w ostatnich wyborach 4,7 %, w Austrii partia Frank Stronach (reklamowana w Niezaleznej), zalozona tez przed kilkoma miesiacami przez multimilionera austriacko-kanadyjskiego,Stronacha, ma tez poparcie. Dlaczego w Polsce zrealizowanie czegokolwiek jest takie trudne ?

Pan Kowalski powiedzial, ze chce "zeby Polacy zyli w rzetelnym panstwie" - ja tez bym bardzo chciala, ale jak to zrealizowac ?
Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

28-09-2013 [00:57] - Paweł Chojecki | Link:

Trudno porównywać Polskę ze starymi demokracjami Zachodu. U nas toczy się (a raczej tli) walka o niepodległość i zrzucenia jarzma komuny (także zniewolenia wewnętrznego). Walka partyjna jest niejako zewnętrzna do tego konfliktu. Może nawet jest pozorna. Na pewno jednak nawet wygrana polityczna opozycji niczego jeszcze nie zmieni. Zmienią się co najwyżej ludzie na stanowiskach, ale mentalność pozostanie ta sama. Nawet wśród opozycji dominuje myślenie stadne i chwytanie się fałszywych nadziei (pisze o tym często). Prowadzenie w tych warunkach normalnej gry politycznej jest niemożliwe.

Pozdrawiam Panią,
Paweł Chojecki