MOSKWA PORZĄDKUJE RUCH NARODOWY

MOSKWA PORZĄDKUJE RUCH NARODOWY

AMATORSZCZYZNA I OBŁUDA
 
Wiązany z Putinem portal WikiLeaks rzekomo wyświadczył przysługę polskim antyfaszystom („znaleźli chwilę żeby zrobić nam nie lada prezent!” – ze strony Antify) i okradł z prywatnej korespondencji czołową postać ONR i Ruchu Narodowego Przemysława Holochera. Warto pokusić się o kilka wniosków wynikających z tej niecodziennej sytuacji ujawniającej zakres ingerencji służb specjalnych w nasze życie polityczne.
 
1) Chłopcy z RN to naiwni amatorzy. Swoje działania i rozmowy polityczne prowadzą za pomocą Facebooka jak nie przymierzając jakieś głupiutkie pensjonarki. Gdyby żył Marszałek Piłsudski, z pewnością powtórzyłby swoje pamiętne słowa: "Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”.
 
2) Rosja przystąpiła do kolejnej fazy porządkowania Ruchu Narodowego pod swoją modłę. Oznacza to, że środowisko narodowe jest w Polsce rokującą siłą polityczną lub zbliża się czas użycia go do ważnych celów. W tym świetle należy ocenić tego, kto skorzysta na tym ciosie w ONR. Rusofilstwo jest poważnym grzechem (i skrajną głupotą) obciążającym wielu liderów Ruchu Narodowego. Z pewnością te tendencje zostaną wzmocnione i RN bez przeszkód będzie wykorzystywany do cichego i często zawoalowanego wspierania obozu Bronisława Komorowskiego.
 
3) Jeśli wypowiedzi Holochera i jego rozmówców są autentyczne (sam zainteresowany już przyznał na FB, że „część materiałów jest prawdziwa”), to ich wizja przyszłej Polski nie napawa optymizmem. Ludzie ci nie potrafią zaakceptować, że kluczem do polskości nie jest katolicka religijność czy dogmatyzm polityczny. Fundamentem polskości jest umiłowanie wolności dla siebie i dla innych. To właśnie Wielka Polska cechowała się otwartymi ramionami dla wszystkich prześladowanych z całej Europy i Azji, którzy chcieli włączyć się w budowanie jej pomyślności. Zapowiedź palenia mnie na stosie (Holocher: „nadejdzie taki czas ze chojeckiego spalimy na stosie” – pisownia oryginalna) dowodzi prymitywizmu mentalnego wodzów tego środowiska. Świadczy też o obłudzie ludzi majach gęby pełne frazesów o wolności, a w sercu nienawiść i podstęp. Czym oni się różnią od polityków obecnie nas zniewalających?
 
Szkoda tylko wielu tysięcy młodych polskich patriotów, którzy pokładają nadzieję w nowej sile politycznej. Pod takim przywództwem jedynym osiągalnym celem jest ‘dół’ z przypowieści Jezusa (Mat. 15:14).
 
PS
Ciekawym zbiegiem okoliczności media opublikowały materiały kompromitujące Holochera w przededniu wyjazdu Mariana Kowalskiego (członka Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego i byłego rzecznika ONR) do Kanady na zaproszenie tamtejszej Polonii.
 
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika backout

07-09-2013 [06:42] - backout | Link:

Marszałek miałby rację - i pewnie się jeszcze przewraca w grobie widząc, co się dzieje
Swoją drogą ciekawe, że Rosja nie odpuszcza. Nie tak dawno w Smoleńsku zdekapitowali polską elitę patriotyczną, ale nadal chcą mieć kontrolę w "priwislanskim kraju"

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [10:41] - Paweł Chojecki | Link:

Smoleńsk to brama, to początek ich ponownej otwartej okupacji Polski.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

07-09-2013 [07:59] - Strabon - Herodot | Link:

oczywiście "głowa" to dawna wojskówka, dzieci wojskowych, którzy nie załapali się na konfitury władzy. Ich zapowiedź startu do wyborów europejskich dowodzi, że nie chcą prowadzić długotrwałej pracy formacyjnej, a tylko załapać się na stołki. Ale ja to przewidywałem wiele miesięcy temu, a co więcej hasełka ich to komunizm ideowy (człowiek nie jest wolny poza wspólnotą) i komunizm gospodarczy (tylko nacjonalizm, uderz, uderz w kapitalizm). A te frazesy o antykomunizmie są podobne jak AH.  Trzeba zniszczyć jeden komunizm, żeby go zastąpić drugim. Jednym słowem jedna czerwona hołota ma być zastąpiona drugą, natomiast społeczeństwu pokazywany jest jako "alternatywa". Kiedy dowiedziałem się, ze jednym z "przywódców" kibicowskich na Legii, bardzo angażujących się w popieranie środowiska powstańców (może to ekspiacja pokoleniowa) jest syn wysokiego działacza PZPRu a wnuk KBWiaka i że takich "kiboli" są dziesiątki , a Marian Kowalski upatruje w "kibolach" nową szlachtę RP, to znaczy, że 3 garnitur PRLowski szykuje się do zastąpienia 2 garnituru PRLowskiego i w dodatku podleje to "narodowym" sosem. Będziemy mieli to samo co mamy, albo jeszcze gorzej bo "sojusz ze związkiem radzieckim" nam wróci, nie dając nic w zamian, Nowa nomenklatura uwłaszczy się na posadach starej i dalej będzie gnębiła ludzi, wprowadzając "nacjonalizm zamiast kapitalizmu". Po to są te wszystkie TVN-owsko GW-owskie "zabiegi" aby uwiarygodnić to środowisko.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [10:40] - Paweł Chojecki | Link:

Poruszył Pan wiele wątków - to tematy na szerszą dyskusję. Ja tak czarno/biało nie oceniam tej sytuacji. Są w RN dziesiątki szczerych patriotów w bardzo młodym wieku. Zjawiska agenturalne to otoczenie RN i  cześć "działaczy". Na potwierdzenie tego można podac fakt bezpośrednich kontaktów ze znanym z rusofilskich skłonności i marnowania zapału młodych ludzi do polityki Januszem Mikke. Walczą z kapitalizmem, a z nim współpracują...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

07-09-2013 [12:04] - Strabon - Herodot | Link:

RN ładuje się w "walkę z kapitalizmem" i popieranie 1 maja... Chyba że to jakaś ONR-owska faszystowska spuścizna. Nie wiem, dlaczego ładują się w jakieś arabskie awantury vide Winnicki. Myślę, czasami, że ten RN to takie pudło rezonansowe rozmaitych sponsorów. Marian Kowalski zrobił rok temu na 11 listopada (chrzciłem wtedy swego syna) kawał dobrej roboty, ale żeby od razu kiboli uważać za nową szlachtę, to gruba przesada. To trochę taka deklaracja patriarchy Konstantynopola Teofanesa z XVII - uznajaca zabijaków kozackich za nową ukraińską szlachtę, kiedy wiekszośc rodów ruskich przyjeła katolicyzm, a z senatorów to chyba tylko Kisiel przy wierze prawosławnej się ostał, gdy Ostrogski już Grekokatolicyzem odgrzał Unię Florencką. Szlachectwo to formacja duchowa, a kibole mają jedynie "formację fizyczną" a to za mało!
JKM w jakimś ostatnio felietonie przyznał się, że "jak chciał coś załatwić, to zwracał się albo do Geremka, albo do Dukaczewskiego, a teraz nie ma się do kogo zwracać"... No, to wiele mówi.

Pozdrawiam
A dlaczego Pan przeszedł na "protestantyzm"

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [13:02] - Paweł Chojecki | Link:

Marian miał raczej na myśli zorganizowane środowisko, któremu zależy na Polsce. I ma Pan rację, że nie wystarczy tu formacja fizyczna, czy nawet patriotyczna - kluczem do szlachectwa jest formacja duchowa. Przy szerokiej pracy organicznej środowisko kibicowskie mogłoby wydać z siebie spory zastęp szlachty. Była nawet taka próba uczynienia z nich po śmierci papieża "pokolenia JP2", ale jak widać to nie działa. Trzeba czegoś dużo głębszego.
Co do JKM widać naszą narodową głupotę - przy tylu jasnych świadectwach jego zaprzaństwa, nadal znjadują się zastępy młodych, którzy go słuchają. Widać jego zauszników także w RN.

Co do ostatniego pytania - krótko: bo poznałem osobiście Jezusa. Precyzyjniej, ja nie przeszedłem na protestantyzm - ja odszedłem od katolicyzmu, bo uznałem go za niewierny Jezusowi system religijny. Jeśli to Pana bardziej interesuje, tu szczegółowo opisuję swoja duchowa drogę:

http://www.knp.lublin.pl/pl/ki...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

07-09-2013 [08:50] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

od niedawna interesuje sie polityka prowadzona w Polsce. Uwazam jednak, ze rozwoj Polski nie jest uzalezniony od tej calej mialkiej ideologii prezentowanej w polskich mediach, tylko od konkretnych projektow dot. reform we wszystkich dziedzinach zycia spolecznego i politycznego, oraz sposobow ich realizacji.
Te konkretne projekty nalezy konsultowac ze spoleczenstwem.

Wzorem moze byc: https://www.alternativefuer.de

Innej drogi nie ma. Sa to metody wyprobowane w krajach o prawidlowo funkcjonujacej demokracji, najwyzszy czas zeby je zastosowac w Polsce.
Czas wodzow, przywodcow, juz dawno sie skonczyl. Liczy sie tylko codzienna praca, sluzba dla spoleczenstwa.
Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [10:34] - Paweł Chojecki | Link:

do którego musimy dojść. Na razie mamy społeczeństwo, które masowo popiera cwaniactwo, serwilizm i złodziejstwo - "niech inni kradną bylem tylko i ja mógł". Tu samymi programami reform nie zwyciężymy - musimy stworzyć (musi się pojawić?) bazę,  masowe środowisko, które będzie tych reform chciało. To właśnie udało się Węgrom.

pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Daf

07-09-2013 [14:17] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Oprocz glupich i wyrafinowanych cwaniakow spotykalam w czasie moich wedrowek po Polsce wielu madrych i uczciwych Polakow. We wszystkich zakladach przemyslowych ktere zam dzialaja sitwy z providerem na czele. Kto nie jest w sitwie - jest wygryzany. To rzad ale i opozycja maja obowiazek zadbac, zeby byla w Polsce praworzadnosc.
Przyklad: Przed duzym zakladem przemyslowy stoi na parkingu obok mojego samochodu nowiutki AUDI 100 QUATRO, polskie nr-y rejestracyjne. Pytam, do kogo nalezy - to nasz dyrektor dostal, od "odbiorcy towaru z zagranicy" !
Wielki zaklad ma tylko jednego odbiorce, bierze produkcje"na pniu" i placi ile chce !
Za taki prezent dyrektor powinien isc do wiezienia.I za taka organizacje sprzedazy - tez.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [15:30] - Paweł Chojecki | Link:

Właśnie o to mi chodzi - korupcja i złodziejstwo weszły trwale w mentalność większości naszego narodu. Dlatego rządzi nami emanacja tej większości...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika gorylisko

07-09-2013 [12:26] - gorylisko | Link:

j.w.
sa inne drogi...wystarczy popatrzec w Dekalog...
ale do tego trzeba jeszcze przeczytać ze zrozumieniem Sztuka Wojny Sun Tzu i Książę Mikołaja Macchiavelli...
w dowolnym języku...
co do czasu wodzów... wcale się nie skończył, wręcz przeciwnie...zaczyna się...tyle, ze wodzowie nie występuja otwarcie jak wymieniony adolf hitler
działaja w grupach, kolektywach... np. komisja jewropejska... 
 

Obrazek użytkownika Daf

07-09-2013 [13:50] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Wyobraz sobie Pan, ze w mojej bibliotece, na poczesnym miejscu stoi sobie:
Niccolo Machiawelli, Ksiaze, przelozyl Czeslaw Nanke, wydawnictwo ALFA, Warszawa 1993
i wiele innych madrych ksiazek, m.in. publikacje dr.Marion Gräfin Dönhoff

Ale jak Pana wezma do EU (na b. wysokie stanowisko) to Pan te "grupy, kolektywy" w try miga rozpirzy ???

PS: Byloby dobrze gdyby Pan przestrzegal DIESIECIU PRZYKAZAN, przynajmniej kilku z nich ...

Obrazek użytkownika gorylisko

07-09-2013 [15:15] - gorylisko | Link:

ze zrozumieniem...  pewnikiem ma ładna okładke i nieźle się prezentuje na półce z książkami...
nie wystarczy mieć książkę, trzeba do niej zglądać, czytać...i myśleć...trzeba rozmawiać z książką...
czy jest jeszcze cóś co stoi na poczesnym miejscu w pani życiu

Obrazek użytkownika Daf

07-09-2013 [19:35] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Okladke ma granatowa. Pana troskliwe uwagi dot. ksiazek wezme sobie do serca - bardzo dziekuje. Bardzo uwielbiam dzikie zwierzatka, ktore na poczesnym miejscu, jak do nich ide (z chlebem w garsci) to patrza na mnie a ja na nie.

Obrazek użytkownika gorylisko

07-09-2013 [23:45] - gorylisko | Link:

do mnie przychodzi się z bananami, marchewką no może być schabowy... tak wiem, pani jest trawożerna tedy na schabowego z pani rączek
nie mogę liczyć...
i jeszcze raz przypominam, książki sa do czytania a nie do ozdabiania półek czy kątów ziemianki z balkonem
 

Obrazek użytkownika Daf

08-09-2013 [08:12] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Tak, tak - swieta racja. Ja sie ciesze, ze Pan grzecznieje z godziny na godzine - chyba sie nie myle ?
A jezeli chodzi o Panska tworczosc to proponuje napisanie czegos o gazie lupkowym - to nastepna katastrofa dla Polski.

Obrazek użytkownika gorylisko

08-09-2013 [09:37] - gorylisko | Link:

to madame dafcia zna się na niekonwencjonalnym wydobyciu gazu...
zupełnie jak na stanach skupienia przy cuklonie b...
a propos, cyjanowodór bywa nazywany kwas pruski... i ciąglę co do pani
z tym kwase, to przypominaja mi się słowa CZŁOWIEKA Z NAZARETU
"strzeżcie się kwasu faryzeuszy..."

Obrazek użytkownika Daf

08-09-2013 [12:07] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Tak, to bardzo interesujaca problematyka. Oto kilka publikacji:
Gaz do rozgrabienia, geotermia do zniszczenia - Krzysztof Puzyna
http://www.pracownia.org.pl; e-mail: biuro@pracownia.org.pl
(33 zrodel literaturowych)
Analiza kosztow i korzysci ekonomicznych rozpoznawania i eksploatacji
gazu lupkowego w Polsce.
Centrum Zrownowazonego Rozwoju. http://www.czr.org.pl; e-mail: czr@czr.org.pl
I wiele innych publikacji.

HCN nazywany jest tez "kwas niebieski". Uzywany tez do tzw. karboksylowania
- ja na Uni otrzymywalam w ten sposob kwas maleinowy (dwukarboksylowy), ale
tego Panski GURU nie znajdzie w pl.wikipedii.

Obrazek użytkownika Sizar

07-09-2013 [10:54] - Sizar | Link:

Wszystko racja, ale najsmutniejszy punkt 3.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [13:07] - Paweł Chojecki | Link:

... nie mogą wygrać wielkich spraw.

pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [10:58] - Paweł Chojecki | Link:

Marian Kowalski wylądował i jest już wśród kanadyjskiej Polonii.

pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

07-09-2013 [12:16] - m. | Link:

"Fundamentem polskości jest umiłowanie wolności dla siebie i dla innych."
Zwłaszcza o tych innych łatwo zapomnieć...
Cóż - kochamy wolność oczywiście, ale na zbrodniomyśl nie możemy pozwolić!
@Sizar
Masz rację, to smutne. I straszne...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [13:06] - Paweł Chojecki | Link:

Pojmowanie wolności jako wolności dla siebie lub dla "swoich" jest powszechne w całym "naszym" obozie...

pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika kolo003

07-09-2013 [13:33] - kolo003 | Link:

Widać, że pastor Chojecki jest ważnym graczem, jeśli o pastorze w takim kontekście padły słowa, moje uznanie! Z ciekawością będę obserwować jak dalej potoczą się losy RN i co na to Marian Kowalski (nie ukrywam, że wydaję się mi najrozsądniejszą postacią z całego RN)

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [15:25] - Paweł Chojecki | Link:

To wstyd dla chrześcijaństwa, że z podwiniętym ogonem wycofuje się z życia politycznego. To jeden z kluczowych obszarów chrześcijańskiego zaangażowania. Gdyby chrześcijanie przestali angażować się  np. w muzykę, świat by tego mocno nie odczuł. Gdy przestaną w politykę, upadnie...

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika fritz

07-09-2013 [15:12] - fritz | Link:

że kluczem do polskości nie jest katolicka religijność... "

*** Jest oczywiste, ze katolicyzm jest fundamentej polskiej tozsamosci narodowej. Katolicyzm bez religijnosci katolickiej nie istnieje. Autor uzywa tutaj slowa "religijnosc" jak cos negatywnego. To jest antypolskosc.

i dalej: .. czy dogmatyzm polityczny.

*** Dogmatyzm polityczny jest idiotyzmem

I dalej: ... Fundamentem polskości jest umiłowanie wolności dla siebie i dla innych.

*** Autor nie rozumie, ze umilowanie wolnosci jest wlasnie wynikiem polskiej tozsamoci narodowej i cywilizacji polskiej ktorej nieodlaczna czescia katolicyzm jest i religijnosc katolicka.
Tylko dzieki tej religijnosci katolickiej(sic!) Polakow bylo stac na nadludzka odwage ratowania Zydow co bylo rownoczesnie zwiazane tylko w Polsce z narazaniem na smierc nie tylo siebie ale rowniez wlasnych dzieci, wlasnej matki.

Niemcy tylko w Polsce wprowadzili kara smierci za pomoc Zydom; nigdzie indziej nie musieli. Bo tylko Polacy ratowali Zydow na duza skale w przeciwienstwie do innych narodow.
Protestanci kooperowali pieknie w wylapywaniu Zydow. Katolicka religijnosc nie nalezy do ich tozsamosci narodowej.

I dalej...To właśnie Wielka Polska cechowała się otwartymi ramionami dla wszystkich prześladowanych z całej Europy i Azji, którzy chcieli włączyć się w budowanie jej pomyślności.

*** Polska, Polacy przyjmujac innych zgodnie z polska cywilizacja bedaca wynikiem polskiej tozsamosci narodowej ktorej czescia jest katolicyzm i religijnosc katolicka nie zadbala o przekazywanie polskich wartosci. Przeciwstawianie katolicyzmu cywilizacji "Wielkiej Polski" jest, tego nie mozna inaczej okreslic, idiotyzmem.

Ta otwartosc nie poparta przekazywaniem polskich wartosci doprowadzilo do upadku Polski.
Dlatego byla to falszywie pojeta tolerancje.

Konkluzja: jezeli Chojecki chce zyc w wolnej Polsce powienien sie modlic za Polska Katolicka Religijnosc bo to wlasnie ona wyznacza polskie wartosci: tolerancje i wolnosc, determinuje Polska Cywilizacje.
I przyjmowac polska cywilizacja i polskie wartosci.

Spalanie na stosie: Niezwykle niebezpieczne poniewaz podatne na niemiecka, hitlerowska manipulacje (spalanie na stosie, to jest ta niemiecka cywilizacja; protestanci popierali hitlera, nawet dziala mu swiecili i blogoslawili) i katastrofalnie niski poziom czesci RN. Co czyni RN rowniez na rosyjska manipulcje podatnym.

Modlmy sie, zeby RN potrafil sie oczyscic z tego odpadu.

Obrazek użytkownika Daf

07-09-2013 [15:59] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Nie, nie tylko Polacy ratowali Zydow. W wylapywaniu Zydow braly udzial rozne mety spoleczne, niezaleznie od przynaleznosci panstwowej czy religijnej."Krakowscy konfidenci Gestapo i SB" Aleszuum, 21.marca 2013 - 00.25 www.niepoprawni.pl (blog)

W krajach cywilizowanych kazda religia jest akceptowana. Wszystkie Pana elaboraty traca jednostronnoscia i szowinizmem.
Zechce Pan laskawie przyjac do wiadomosci, ze wojna skonczyla sie przed ca. 70 -ciu laty i ciagle odgrzewanie tragicznej rzeczywistosci, ktorej nie mozna wymazac z historii i ludzkiej pamieci, niczemu dobremu nie sluzy i jest jedynie obsesja.
Prosze zobaczyc, jak zachowuja sie kraje: Francja, Holandia, Belgia - rzady i obywatele tych krajow.

Obrazek użytkownika fritz

07-09-2013 [18:07] - fritz | Link:

tak czasami jest.

Obrazek użytkownika endix2

10-09-2013 [18:25] - endix2 | Link:

Jest to jakiś fenomen że wielu bardzo inteligentnych ludzi, potrafiących świetnie zlokalizować ośrodki zła, są zupełnie zaślepieni na intrygi i zdrady hierarchii KK. Trzeba być na prawdę ślepym żeby tego nie widzieć, wbrew wszystkiemu dawać się im prowadzić i wyznaczać im swoje wartości. Jak ktoś chce - proszę bardzo, ale proszę nie wciskać całej Polski w objęcia KK i pisać że Polska tylko w tych objęciach się ostoi.

Obrazek użytkownika Temu Misiu

07-09-2013 [18:14] - Temu Misiu | Link:

Pojechano Pana... - zacnie. Bez wątpienia to dla Pana nobilitacja : jest Pan osobą znaną, nietuzinkową, wpływową i co najważniejsze, a wychyla z treści wpisu, dla niektórych ludzi GROŹNĄ !!!
Pogróżki, mam nadzieję, że to dla wszystkich oczywiste, czysto teoretyczne, jednak nie są tym samym co już nagminne, publiczne wieszczenie przez propagandę RN, że : "Kacory tez były w Magdalence, ino ze pod stołem siedziały. Wszystkie łone, panie q i z". - Ale swoje laury Pan Pastor zebrał. Gratuluję.
Istotnie, chłopaki - szeregowi członkowie ruchów narodowych w mniejszych miejscowościach są żarliwymi patriotami, w większych zapewne też. W Ruchu widzą nie frukty, ale nadzieję dla kraju - i w ruchu mogą wykazać swoją aktywność. Ja im trochę pozaglądałem w oczy: skromność, nieśmiałość zbełtana z lękiem, ale i upór z premedytacją.
Tylko kto ich wiedzie na szańce?...

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [19:17] - Paweł Chojecki | Link:

O to właśnie toczy się obecna rozgrywka - na razie RN to "jeździec bez głowy". Holocher już odpadł z wyścigu. Kto następny? Nie mam wątpliwości co do kandydatur Kremla.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

07-09-2013 [22:10] - pst | Link:

Niestety upadek Holochera zdaje się potwierdzać ten "polish jock", że na końcu drabiny dla Polaka należy umieścić znak STOP. Tradycja zobowiązuje. Był konwent świętej Katarzyny. Był Jurek w koalicji i Giertych w rządzie. Zawsze, gdy coś po prawej stronie naszej sceny politycznej powstaje, kogoś los wynosi w górę. W takiej losowej próbie wypada zawsze jakiś intelektualny orzeł.

Obrazek użytkownika MACIEJ

07-09-2013 [23:07] - MACIEJ | Link:

"Fundamentem polskości jest umiłowanie wolności dla siebie i dla innych." - zgadzam się. Trudno o bardziej zwięzłe ujęcie recepty na naprawę naszego państwa.
Na tym fundamencie I Rzeczpospolita nie tylko dobrze funkcjonowała ale była też oazą wolności i przykładem państwa dla całej Europy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

07-09-2013 [23:21] - Paweł Chojecki | Link:

Jeszcze zbyt nieliczni to rozumieją...

pozdrawiam,
PCh

Obrazek użytkownika endix2

10-09-2013 [18:22] - endix2 | Link:

Słuszna diagnoza Pastora Pawła Chojeckiego.