U Prymasa na obiad podali szczawiową…

Jako katolik – protestuje!

Za portalem www.wpolityce.pl :

http://wpolityce.pl/wydarzenia...

Otoz panie Kowalczyk:

To ludzie chcieli tego referendum i zgodnie z obowiazujacym w Polsce prawem – referendum bedzie wazne!

Zachecanie przez pana Kowalczyka (obecnie na stanowisku prymasa) do bojkotu referendum – nawet gdyby mialo miec wlasnie charakter polityczny- jest sprzeczne z nauka kosciola, ktora przez lata slyszalem z koscielnych ambon, a mianowicie, ze chrzecijanin MA OBOWIAZEK angazowac sie w zycie publiczne i polityczne!
Wychodzi szydlo z worka. Widac gdzie lokuje swoje nadzieje pan Kowalczyk i kogo chce ratowac. Jestem jednak swiecie przekonany, ze Polacy a WARSZAWIACY, w tym tak waznym momencie, w szegolnosci (!) nie dadza sie nabrac. Wlasnie, ze musicie byc aktywni, bo biernosc to nie jest zachowanie godne chrzescijan!
Oddajcie to co boskie Bogu, a cesarzowi to co cesarskie. Nie idac na referendum zgodzicie sie na kolejne stracone lata, na marnotrastwo publicznych pieniedzy i byc moze na nedze niejednego z Was. Kazdy powinien we wlasnym sumieniu zadecydowac, ale Bog wszystkich nas, pana Kowalczyka takze, rozliczy z postaw i czynow! Wzywanie do postawy biernosci jest gorszace!

A co mowi nam na ten temat Ewangelia i Katechizm Kosciola Katolickiego?

Cytat:

"2284 Zgorszenie jest postawą lub zachowaniem, które prowadzi drugiego człowieka do popełnienia zła. Ten, kto dopuszcza się zgorszenia, staje się kusicielem swego bliźniego. Narusza cnotę i prawość; może doprowadzić swego brata do śmierci duchowej. Zgorszenie jest poważnym wykroczeniem, jeśli uczynkiem lub zaniedbaniem dobrowolnie doprowadza drugiego człowieka do poważnego wykroczenia.

2285 Zgorszenie nabiera szczególnego ciężaru ze względu na autorytet tych, którzy je powodują, lub słabość tych, którzy go doznają. Nasz Pan wypowiedział takie przekleństwo: "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych... temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18, 6). Zgorszenie jest szczególnie ciężkie, gdy szerzą je ci, którzy, z natury bądź z racji pełnionych funkcji, obowiązani są uczyć i wychowywać innych. Takie zgorszenie Jezus zarzuca uczonym w Piśmie i faryzeuszom, porównując ich do wilków przebranych za owce.

2286 Zgorszenie może być spowodowane przez prawo lub instytucje, przez modę lub opinię publiczną.

W ten sposób winni zgorszenia są ci, którzy ustanawiają prawa lub struktury społeczne prowadzące do degradacji obyczajów i rozkładu życia religijnego lub do "warunków społecznych, które, w sposób zamierzony czy nie, utrudniają albo praktycznie uniemożliwiają życie chrześcijańskie, zgodne z przykazaniami". To samo dotyczy dyrektorów przedsiębiorstw, którzy wydają przepisy zachęcające do oszustwa, nauczycieli, którzy "pobudzają do gniewu... swoich... uczniów", lub tych, którzy manipulują opinią publiczną, odciągając ją od wartości moralnych.

2287 Ten, kto używa władzy, którą rozporządza w sposób prowadzący do czynienia zła, jest winny zgorszenia i odpowiedzialny za zło, któremu bezpośrednio lub pośrednio sprzyjał. "Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą" (Łk 17,1)."

Kto ma uszy niechaj slucha!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika misio

21-08-2013 [00:33] - misio | Link:

ciekawe co arcybiskup POrabiał jako nuncjusz i co mu zawdzięczamy

Obrazek użytkownika wandaherbert

21-08-2013 [10:47] - wandaherbert | Link:

to wina storpedowania lustracji w Kościele,a kto jest przeciwny- wiadomo "wierchuszka"Kosciola Katolickiego Tam sa ulokowani kowalczyko podobni ,ktorzy w razie potrzeby zostaja uruchamiani.Ja ,jako katolik nie brałbym udziału w mszy św.gdyby celebrował ją Prymas Kowalczyk lub jemu podobni.Do tego tez namawiam wiernych

Obrazek użytkownika dogard

21-08-2013 [08:36] - dogard | Link:

agenciak komuchow , jeszcze z naboru ksiezy patriotow.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-08-2013 [10:21] - NASZ_HENRY | Link:

Abp. Kowalczyk 18 listopada 2010:
"Udział w wyborach to obowiązek sumienia - stwierdził prymas Polski abp Józef Kowalczyk zachęcając do udziału w wyborach samorządowych 21 listopada. Jak dodał, uchylanie się od obowiązku głosowania to uchylanie się od odpowiedzialności za Ojczyznę, o której wolność i suwerenność walczono z takim poświęceniem."

Abp. Kowalczyk 19 sierpnia 2013:
"Referendum jest prawną możliwością wypowiedzenia się za lub przeciw. Ale to nie jest żaden przymusowy obowiązek. Referendum jest instytucją konstytucyjną, z której można skorzystać lub nie."

Wiatr wieje a Abp. nadstawia żagle ;-)

Obrazek użytkownika Thomaschek75

21-08-2013 [11:18] - Thomaschek75 | Link:

Dobrze, ze ktos umie wyszukac dawne wypowiedzi np. wlasnie Kowalczyka. Z Kosciolem Katolickim w Polsce dzieje sie cos bardzo, ale to bardzo zlego. Serdecznie Pana pozdrawiam! Innych komentujacych tez :)