Nie ma już księdza Lemańskiego

Mamy niebywały skandal, daleko wykraczający poza polski Kościół. To, coś znacznie bardziej gorszącego, niż najbardziej gorszące ekscesy Janusza Palikota. Sprawcą tego skandalu jest jeden ksiądz, ksiądz Lemański, gwiazda TVN i wszystkich innych lewackich mediów. Kiedy dziś rano do parafii w Jasienicy przybyli przedstawiciele kurii warszawsko – praskiej, rozpoczął się spektakl nienawiści. Parafianie zamienili się w zwykłą tłuszczę, a ksiądz „bohater” przypominał w tej scenerii bardziej redaktor Olejnik, niż pobożnego księdza. Pouczał, nie pozwalał dojść do głosu kanclerzowi kurii, cytował fragmenty rozmów telefonicznych przeprowadzonych z nim, ale na ripostę nie było najmniejszej szansy. „Trzeba się uczyć księże Władysławie...” – mówił do starszego wiekiem księdza Trojanowskiego, mówił publicznie, w blasku kamer, jakby to była sejmowa jatka. Ostatecznie przedstawiciele kurii odjechali, ku radości miejscowej gawiedzi.
 
W Lemańskim, bo może tak należałoby pisać o nim, bez owego „ks.” przed nazwiskiem, nie ma żadnej pokory, rachunku sumienia, wiary, jest niepohamowana chęć przypodobania się mediom i wrogom Kościoła. Czyni to z premedytacją. Mając za sobą rozhisteryzowany tłum, pouczał innych księży przed parafią, ganił ich, stawiał publicznie jakieś swoje warunki do rozmów i ciągle powoływał się na swoje odwołanie (rekurs) od dekretu wydanego przez Abp. Hosera o odwołaniu go z funkcji proboszcza. Przypomnijmy więc, co było w tym dekrecie napisane: "....brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych sprawiają, że dalsza posługa proboszczowska pod władzą biskupa diecezjalnego staje się niemożliwa". 
 
Na tym dekrecie powinna się skończyć jakakolwiek dyskusja. Kościół to nie jest Sejm, ani Rada Gminy. Obowiązuje w nim ścisła hierarchia, od tysięcy lat, jest prawo kanoniczne, co więcej, nie można podważać decyzji przełożonego, w tym przypadku biskupa. Może się to nie podobać redaktorom z Czerskiej czy Wiertniczej, ale nic im do tego. To nie jest ich świat, i to nie jest temat dla mediów. Cała afera z Lemańskim oparta jest na jego jednej wypowiedzi, że Abp. Hoser o coś go tam podobno zapytał. Dziś były proboszcz znowu rzucał cytatami z rozmów z innymi księżmi, podsycając atmosferę nienawiści i histerii. Nie ma sensu dociekać, czy Lemański został do tej akcji przygotowany. Liczą się fakty. Posłuszne lewakom media chcą rozpętać potężny atak na polski Kościół. Czynią to na zamówienie, bo przecież nasz Kościół, jego siła, irytują nieznośnie postępowy Zachód. To dla nich jeden z bastionów chrześcijańskiej Europy, z którą oni walczą od lat u siebie, którą chcą zniszczyć. Nie ma więc żadnego księdza Lemańskiego, jest tylko Lemański, bo człowiek ten sprzeniewierzył się wartościom, które głosi Kościół. Ile grzechów głównych na nim ciąży, trudno nawet to zliczyć. Ale grzech pychy jest na jego antykościelnym sztandarze. Bo on wystąpił przeciwko Kościołowi jako instytucji, wszedł na drogę walki z Kościołem ramię w ramię z tymi, którzy wiary i Kościoła nienawidzą. Jego poranne wystąpienie pełne pomówień i bełkotu, nie opuszcza telewizyjnych anten ani na moment.
  
Zatrzymajmy się na chwilę. Czym epatuje nas medialny ściek? Jaki to jest w ogóle temat dla mediów, ów ksiądz gwiazdor? Gdybyż chodziło o jakieś przewiny, o tak modną w lewackich mediach pedofilię wśród księży, można byłoby zrozumieć ich „troskę” o przyszłość Kościoła, o dzieci. Ale tu mamy jakąś jedną, niezweryfikowaną wypowiedź sfrustrowanego księdza, który powinien milczeć, albo, jeśli chce odgrywać rolę Palikota w sutannie, powinien tę sutannę zdjąć i wystąpić z Kościoła Katolickiego. Nie ma wątpliwości, że jest to atak zorganizowany, że rozpętano tu wojnę z Abp. Hoserem. Mocodawcy Lemańskiego z jednego nie zdają sobie sprawy. Wierni, w znakomitej większości, są odporni na sianie nienawiści, wierni słuchają swoich pasterzy, są roztropni i wiedzą, że miejsce księdza jest w kościele z wiernymi a nie w studiach TVN. Nic nie da ta obrzydliwa akcja skierowana przeciwko polskiemu Kościołowi. Nie przykryje też żenującej i kompromitującej nieudolności rządu Donalda Tuska. Ściskające białko i żółtko po marynarce urzędującego prezydenta jest tu tylko symbolicznym wyrazem rozkładu naszego państwa. A Kościół, tak jak zawsze, przetrwa i będzie jeszcze silniejszy.     

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-07-2013 [10:36] - NASZ_HENRY | Link:

POzyskała nowego kaznodzieje ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

15-07-2013 [10:56] - xena2012 | Link:

niech pojedzie na misję do Rwandy zamiast marnować swoje talenty w Jasienicy.Może w obliczu prawdziwej posługi charytatywnej,duszpasterskiej,medycznej w tym ogarnietym nadal chaosem i problemami kraju znajdzie ujście swojej energii koncentrującej się w Polsce głównie na pieniactwu i robieniu za celebrytę.Może dopiero po trudnosciach na misji zrozumie ,ze jego pobyt w Jasienicy to wczasy a oskarżanie abp Hosera o blokowanie dialogu chrześcijańsko -żydowskiego czy o brak zaangażowania w wojnie domowej w Rwandzie po prostu niepoważne.Niech zrobi chociaz cząstkę tego co abp Hoser zamiast oczerniania i nie wplatuje w to parafian.

Obrazek użytkownika GAMA

15-07-2013 [11:46] - GAMA | Link:

A ja dalej chciałbym wiedzieć, czy Lemański jest obrzezany, czy też nie. Jako osoba publiczna (sam sobie wybrał taki status) powinien wyjaśnić sprawę do końca, a nie mataczyć. Parafianie powinni wiedzieć z kim mają do czynienia! (A ja jestem po prostu ciekawy).

Obrazek użytkownika Magdalena

15-07-2013 [12:04] - Magdalena | Link:

'Wierni, w znakomitej większości, są odporni na sianie nienawiści", obawiam się, ze znakomita większość to bezkrytyczni konsumenci papki telewizyjnej ... Tak przynajmniej oceniam niestety otoczenie. Częstokroć najbliższe.

Obrazek użytkownika donat456

15-07-2013 [12:21] - donat456 | Link:

Po takich wypowiedziach i zachowaniach dla mnie pan Lemański nie jest już księdzem, a raczej tworzy nową sektę w której od dawna funkcjonują m.in. Michnik,Palikot, b. ks.Sowa, TVN i inne media ateistyczne. Jego wybór jego sprawa. W Kościele Rzymsko- Katolickim obowiązuje posłuszeństwo księdza do swojego przełożonego. Na to m.in. przysięga każdy ksiądz składając śluby. Głosząc "nauki" odrębne od linii Kościoła powoduje świadome z niego wykluczenie. Szkoda, że niektórzy niby wierni Kościołowi tego nie rozumieją i kierują się swoimi upodobaniami i podpowiedziami politycznie poprawnych i oddanych szatanowi mediów.

Obrazek użytkownika antoniusz

15-07-2013 [13:22] - antoniusz | Link:

"Obowiązuje w nim ścisła hierarchia, od tysięcy lat, jest prawo kanoniczne, co więcej, nie można podważać decyzji przełożonego, w tym przypadku biskupa."
Zaraz się dowiem, że KK ma co najmniej 100 wieków, co to jest prawo kanoniczne?. Nie doczytałem się w Piśmie Świętym O CZYMŚ TAKIM. Chrystus ganił duchownych izraelskich, że wymyślają dodatkowe prawa. Mojzesz dostał 10 przykazań (KK wziął z tego tylko dziewięć; jedno 'było nie do przyjęcia'). Ksiądz to też człowiek i należy mu się szacunek NAWET i PRZEDE WSZYSTKIM OD PRZEŁOŻONEGO. W Polsce powszechne jest przyzwolenie na poniżanie ludzi. Najważniejsze żeby to działo się w ciszy gabinetów. Robią tak wszyscy. Politycy, prezesi, dziennikarze i wszelkiej maści szumowina nie wyłączając osób 'duchownych' Ks. Lemański powinien nagrać swego dobrodzieja, może wtedy niektórzy by zamilkli. Niestety schamienie Polaków jest powszechne.

Obrazek użytkownika zaginionyląd

15-07-2013 [15:12] - zaginionyląd | Link:

bardzo ciekawą i mądrą wypowiedź usłyszałam bodaj dwa dni temu od polskiego wyznawcy islamu ..... po głosowaniu w sprawie uboju rytualnego i pouczeniach , że mają być humanitarni dla zwierząt w/g naszych , zachodnich , kryteriów , otóż powiedział , że tak każe im ich wiara .... i że wierni mają się dostosować do wiary a nie wiada do nich...... Otóż to ..... Przy czym w kościele katolickim można po prostu , zwyczajnie odejść.... jeśli się ma aż tak głębokie wątpliwości ..... Ksiądz ślubuje posłuszeństwo swojemu biskupowi . I kropka . Można zmienić zdanie i np założyć sobie swój kościół ... np tego latającego makaronu , czy coś w tym rodzaju .... no , to co palikociarnia w zeszłym roku wniosła do ministerstwa ..... Mniejsza o nazwę..... Ale to jest INNY kościół ... W naszym , jak powiedział ten muzułmanin , obowiązują określone zasady ..... Osobna sprawa , że biskupi powinni już chyba wypracować jakieś standardy postępowania w tych sytuacjach ,, medialnych,, żeby się nie dać wkręcać...... To też ludzie i czasem coś głupio palną , jak każdy .... ale wymagamy od nich więcej niż od każdego

Obrazek użytkownika grzechg

15-07-2013 [20:53] - grzechg | Link:

To na dziś istota sprawy, nie dać się wkręcać lewakom w ich gierki.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika waga

16-07-2013 [09:33] - waga | Link:

Taki optymizm Polaków wynika m.in.:
z liczebności Rodziny Radia Maryja,
z fenomenu pielgrzymek na Jasną Górę,
z radosnego uczestnictwa milionów Polaków w marszach poparcia dla TV Trwam.

W Kościele Katolickim przeżyjemy jak Naród,
zachowamy naszą tradycję i kulturę
mimo nieustannych ofiar w każdym polskim pokoleniu.