Władze Krakowa pod Sąd!!!!!

Wczoraj, 18 kwietnia w rocznicę pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich pod położonym pod Wawelem Krzyżem Katyńskim zebrały się wielotysięczne tłumy.

Były przemówienia, śpiewano pieśni, sam miałem honor zaśpiewać zgromadzonym kilka piosenek. Na Niezależnej.pl są relacje – zapraszam. Złożono wieńce, zapalono znicze. Tłum rozszedł się około godziny 22.00.

Wyjeżdżając z Krakowa około 1.00, czyli ponad trzy godziny od rozejścia się ludzi, przejechałem koło Krzyża i zdębiałem… Znicze i kwiaty cały czas były pod Krzyżem.

W Warszawie nie do pomyślenia… Władze Krakowa należy postawić przed jakimś skutecznym Trybunałem!

* * *

Z kronikarskiej powinności dodam, że obok wspomnianych wyżej tłumów zebrała się garstka osób, które żądały usunięcia polityków z Wawelu. Logiczna analiza skandowanego hasła: „Wawel bez polityków” prowadzi do wniosku, że owa garstka domagała się usunięcia z Wawelu między innymi Króla Władysława Jagiełły i Marszałka Józefa Piłsudskiego. Każdy z nich był politykiem swojego czasu.

W tłumie mówiono, że demonstrująca garstka została zebrana przez niejaką Thun Różę (swoją drogą mój MS Word ma kłopoty z przyjęciem rzeczownika Thun i z uporem przerabia go na poprawną, jego zdaniem formę Hun – Freud działa nawet w cyberświecie). W tej sytuacji niechęć garstki do Króla Władysława Jagiełły jest całkowicie uzasadniona. W końcu zamiast dalekowzrocznie przyjaźnić się z Niemcami prowadził nieracjonalną wojnę z Krzyżakami…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ksena

19-04-2011 [11:26] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

mają chyba węża w kieszeni,bo nie mogli się zdobyć na nic więcej niż kilkadziesiąt osób .Pewno postawili puszkę piwa i dali parę groszy na zwrot kosztów przejazdu.

Obrazek użytkownika obserwatorka

19-04-2011 [11:28] - obserwatorka (niezweryfikowany) | Link:

A ja dorzucę jeszcze moją obserwację.
Otóż tydzień (!) po Marszu Pamięci w jakim miałam wielką radość uczestniczyć we Wrocławiu, razem z blisko tysięcznym tłumem, pod tablicą upamiętniającą ś.p. Władka Stasiaka jeszcze stały kwiaty. Ktoś posprzątał wypalone znicze, a kwiaty złożył razem i umieścił w obszernym plastikowym pojemniku. Tablica jest umieszczona na budynku Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Wrocławskiego, przy ul. Szewskiej, niedalego wrocławskiego Rynku.

Obrazek użytkownika kokon

19-04-2011 [13:17] - kokon (niezweryfikowany) | Link:

Tego typu barbarzyńskie myślenie cechuje część obecnych elit.

Obrazek użytkownika bania1950

19-04-2011 [13:53] - bania1950 (niezweryfikowany) | Link:

Galicja górą.Nawet Majchrowski był w kościele!(postkomuna).A pobożna pani prezydent W-wy,leje posłów!

Obrazek użytkownika moherowa babcia

19-04-2011 [20:51] - moherowa babcia (niezweryfikowany) | Link:

Jak nie wiesz jak się zachować? Zachowaj się przezwoicie,tak zrobił prezydent Majchrowski w dniu 18 kwietnia.

Obrazek użytkownika Gośćrześki

20-04-2011 [07:03] - Gośćrześki (niezweryfikowany) | Link:

Sądząc po protestujących to jakaś stara komórka ormo.Czyżby młodzi wykształceni z wielkich miast nie dojechali ?A Majchrowski rzeczywiście zachował się przyzwoicie.I dzisiaj i rok temu.