Staniała benzyna!

W czasach gdy benzyna i olej napędowy zdecydowanie przekroczyły magiczną granicę 5 zł za litr bardzo chciało by się usłyszeć, że benzyna staniała. Ale czy to w ogóle możliwe?

Łatwo sprawdzić, że w 2005 roku benzyna staniała o kilkadziesiąt groszy na litrze zaraz po tym jak PiS doszedł do władzy.

Wcześniej rządziło SLD i wobec wzrastających cen paliwa zdecydowało się na obniżenie akcyzy. Ale na stacjach benzynowych nie staniało. Całą obniżkę „wchłonęli” producenci i pośrednicy. Ale jak wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość stało się jasne, że nie ma żartów i że w nowym rządzie nie ma zgody na tak oczywiste dojenie ludzi i budżetu – rynek (a w zasadzie powinienem powiedzieć tzw. rynek) odpuścił.

Wiem, że dzisiejsza sytuacja jest inna niż ta z roku 2005. Ale pamiętam, że wtedy też się mówiło, że „rynek”, że ceny wzrosły w sposób niezależny od producentów i pośredników – zupełnie jak dzisiaj.

Ale podstawowa różnica leży po stronie postawy rządu. Rząd Tuska Donalda w zasadzie też mógłby wykazać podobną determinację. Ale łatwiej niż doczekać się takiej postawy rządu będzie jednak go zmienić, co mam nadzieję wspólnie uczynimy przy okazji nadchodzących wyborów.

* * *
Tak przy okazji pozwolę sobie przypomnieć Państwu, że moją płytę "Portret III RP", można kupić na Allegro na koncie użytkownika alek_sdm_ oraz w Księgarni Internetowej Gazety Polskiej.

Serdecznie zapraszam również na moją stronę internetową www.piekarczyk.art.pl.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika garagmel

13-04-2011 [22:24] - garagmel (niezweryfikowany) | Link:

Pamiętam tę obniżkę. Cena spadła do 3,05 zł/litr z poprzednich około 4

Obrazek użytkownika Roza

14-04-2011 [01:16] - Roza (niezweryfikowany) | Link:

A ja caly czas slysze,ze rzad Jaroslawa nie zrobil nic,kompletnie nic.Tylko wszystkich sklocil.Musimy to zmienic jesienia.