Niemiecka chemia

W ostatnim czasie tryumfy święci nowy rodzaj działalności gospodarczej – sprowadzanie z Niemiec przeróżnych artykułów takich jak proszki do prania, płyny do mycia… Działalność ta wyrosła nie dlatego, że artykułów tych brakuje w naszych sklepach, a dlatego, że taki sam proszek (tej samej marki z takim samym znakiem firmowym) sprzedawany Niemcom jest znacznie wyższej jakości niż ten wciskany Polakom.

W zeszłym tygodniu z resztą sam odwiedziłem market w Hannoverze – żona przy okazji wyjazdu kazała mi kupić proszek – i przekonałem się, że w Niemczech taki proszek jest nie tylko lepszy, ale również zauważalnie tańszy niż w Polsce. Sprawa dotyczy z resztą nie tylko chemii. Mój kolega Kuba od dawna przywozi mi z Londynu herbatę – niby taka sama jak u nas, a tamta da się pić…

To w zasadzie znakomite podsumowanie dwudziestu lat III Rzeczpospolitej. Takie są skutki polityki tych wszystkich Bartoszewskich Władysławów, Kwaśniewskich Aleksandrów, Skubiszewskich Krzysztofów, Geremków Bronisławów, Mazowieckich Tadeuszów, Millerów Leszków, Olechowskich Andrzejów, Tusków Donaldów, Komorowskich WSI Bronisławów, Sikorskich Radków… To oni (między innymi rzecz jasna) zdefiniowali miejsce Polski w Europie i w świecie – takie, że międzynarodowe koncerny nie mają oporów by traktować Polaków jak bydło – nie mają oporów, ponieważ doskonale wiedzą, że w tak rządzonym kraju nie grożą im żadne reperkusje.

* * *

Tak przy okazji pozwolę sobie przypomnieć Państwu, że moją płytę "Portret III RP", można kupić na Allegro na koncie użytkownika alek_sdm_ oraz w Księgarni Internetowej Gazety Polskiej.
Serdecznie zapraszam również na moją stronę internetową www.piekarczyk.art.pl.