Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Iran, Beneil Dariush, UFC i Jezus Chrystus

Zbyszek, 02.07.2025
- Witamy. Gratulacje. Trochę to trwało. Powiedz, jak dobrze znów czuć smak zwycięstwa? - mówi Joe Rogan.

Dariush jest poobijany, tłum wrze, trwa 317 Gala UFC. Współczesne igrzyska, gdzie leje się czasem krew, gdzie nie ma zmiłuj. Beneil miał ciężkiego przeciwnika, poleciał raz na "deski", po przyjęciu prostego na szczękę, w UFC nie ma liczenia dającego czas na dojście do siebie, ale w końcu wygrał, zasłużenie.
- Ech... chcę podziękować mojemu Panu i Zbawcy Jezusowi Chrystusowi - zaczyna odpowiedź Dariush. - Za każdym gdy się potykam, gdy nie daję rady, On przy mnie jest, podtrzymuje mnie, dodaje mi sił, pozwala mi wstać i być na nowo. To cudowne uczucie, cudowne, ale ważniejsze, że tak to czuję, bo Chrystus żyje we mnie
Na pytanie co dalej, Beneil Dariush powiedział:
- Moje dziedzictwo to Chrystus. Sława, sława to śmieci dla mnie. Robię to, bo na tej drodze postawił mnie Chrystus. Jutro wrócę do domu, zasnę, obudzę się i będę dalej trenował. Nie obchodzi mnie sława ani przyszłość, ani co ludzie o mnie myślą. Podążam ścieżką, na której postawił mnie Bóg.
***
Beneil Dariush jest Irańczykiem czy innymi słowami Persem. Urodził się w Iranie w rodzinie chrześcijańskiej. W 1998 roku wyjechał z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdzie zainteresował się walką BJJ a potem UFC. Z zarobionych pieniędzy sponsoruje na Haiti sierociniec i szkołę dla dzieci. Zawodowo jest strasznym twardzielem. Pozostaje pytanie, czy to wypada? Takie słowa. Czy to nie dziecinne, infantylne, głupie. A może to my, wychowani w codziennym bezpieczeństwie i komforcie, staliśmy się infantylni i dziecinni, tak że może nas razi wyżej przytoczona wypowiedź zawodnika UFC?
A może wreszcie to my moglibyśmy powiedzieć albo powtórzyć?...

- Chcę podziękować mojemu Panu i Zbawcy Jezusowi Chrystusowi.  Za każdym gdy się potykam, gdy nie daję rady, On przy mnie jest, podtrzymuje mnie, dodaje mi sił, pozwala mi wstać i żyć na nowo. To cudowne uczucie, cudowne, ale ważniejsze, że tak to czuję, bo Chrystus żyje we mnie.

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 776
Zbyszek
Nazwa bloga:
W drodze
Zawód:
wolny
Miasto:
Lublin

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 659
Liczba wyświetleń: 947,856
Liczba komentarzy: 4,839

Ostatnie wpisy blogera

  • Błotoryja
  • Brexit 23 czerwca 2016. Bilans 10 lat. Wnioski dla nas wszystkich.
  • Halowe mistrzostwa świata w piłkę nożną

Moje ostatnie komentarze

  • Polecenia wydaje się osobom w stosunku służbowym. Głupoty o "niewoli unijnej" są bardzo chwytliwe. Apelują do emocji i są wygodne dla polityków, żeby robić niewyrobionym ich zwolennikom wodę z mózgu.
  • Z tymi samochodami, to chyba przesada, bo to głównie własność firm zagranicznych. Ale różnica potencjałów gospodarczych i poziomu technologicznego jest b.duża. Byłoby dla nas dobrze, gdyby polscy…
  • Coś w tym jest.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Czy da się żyć bez Boga?
  • Prawda o nas - głupi, nieodpowiedzialni i źli
  • Pożegnanie roku 2021 i powitanie 2022 w 6 punktach

Ostatnio komentowane

  • Zbyszek, Polecenia wydaje się osobom w stosunku służbowym. Głupoty o "niewoli unijnej" są bardzo chwytliwe. Apelują do emocji i są wygodne dla polityków, żeby robić niewyrobionym ich zwolennikom wodę z mózgu.
  • tricolour, Własność moze i tak, ale ktoś chcial wykupić Jaguara,  Rollsa, Astona Martina, Bentleya...
  • Zbyszek, Z tymi samochodami, to chyba przesada, bo to głównie własność firm zagranicznych. Ale różnica potencjałów gospodarczych i poziomu technologicznego jest b.duża. Byłoby dla nas dobrze, gdyby polscy…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności