Znów błoto na mundur

Wiele draństwa i niesprawiedliwości przyniosła nowa władza. Katalog zła wyrządzanego ludziom, nierzadko pod wpływem chęci zaspokajania najniższych instynktów, rośnie z dnia na dzień. Odpowiedzialność za przymusowe dokarmianie Mariusza Kamińskiego w formie uznanej przez międzynarodowe prawo za tortury, wcześniej czy później poniosą wszyscy, którzy się w to zaangażowali. Jeśli liczą na bezkarność, to dosyć szybko zostaną wyprowadzeni z błędu. Haga czeka.

Mną jednak wstrząsnęła inna historia. Publiczny lincz na rzeczniczce Straży Granicznej, porucznik Annie Michalskiej. Była twarzą tych wszystkich dzielnych funkcjonariuszy, którzy narażając zdrowie i życie, bronili naszej granicy przed hybrydowym atakiem Łukaszenki i Putina. Jej spokojne, pełne godności wypowiedzi były ważnym elementem powstrzymywania tej gigantycznej prowokacji mającej zdestabilizować zaplecze przyszłego frontu wojny na Ukrainie. Michalska musiała nie tylko rozmontowywać propagandę Mińska i Moskwy usiłującą przedstawić polskich funkcjonariuszy i żołnierzy jako morderców, ale jeszcze odpierać masowe ataki pożytecznych idiotów z ówczesnej opozycji i związanych z nimi mediów. Życie zweryfikowało, kto miał rację, a ówczesna opozycja, dzisiaj obóz  władzy, zamiast przeprosić za absurdalne kłamstwa i szkodzenie Polsce pod dyktando Putina, postanowiła zemścić się na pani porucznik. To, że nowa władza chce dać na jej stanowisko kogoś swojego, można jeszcze zrozumieć. Gdyby mieli odrobinę klasy, właśnie jej powinni zaproponować, by nadal pełniła swoją funkcję. Powinni to zrobić w uznaniu jej zasług i zasług tysięcy funkcjonariuszy. Ale klasy nikt tu nie oczekuje. Panią porucznik spotkało jednak coś gorszego. Medialny lincz zorganizowany tej dzielnej kobiecie w momencie, kiedy nie może się bronić, pokazuje, z jaką kategorią ludzi mamy do czynienia. Nazwanie rzecznika Straży Granicznej „twarzą kryzysu” na granicy jest bezczelnością i głupotą, z jaką nie mieliśmy do czynienia od czasów gomułkowskich trepów.

Państwo i naród mają obowiązek chronić swoich funkcjonariuszy i żołnierzy, kiedy ci bronią naszych granic. Jeśli ktoś tego nie rozumie, staje się groźny dla społeczności, w której mieszka. Pani porucznik Michalska nie doczekała się podziękowań, medali i awansów. Musi jednak wiedzieć, że ona i jej koledzy mają naszą wdzięczność przechowywaną w sercach milionów ludzi. Zdrajcy i szumowiny tego nie zmienią.

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 31 stycznia 2024.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [12:27] - sake3 | Link:

  W każdym kraju dziewczyna z warkoczem,żołnierka  byłaby twarzą i reklamą na okładkach pism.Przed laty plakaty dziewczyn z warkoczem na traktorach zdobiły ściany.Teraz obrońcy polskich granic są twarzą kryzysu i nie należy im się nic więcej oprócz zwolnienia.Może nawet o wyrzuceniu ze stanowiska rzeczniczki SG dowiedziała się z mediów a może została wyprowadzona przez silnych panów?Tak bowiem upokarzająco reżim, Tuska ,,zwalnia''.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-01-2024 [12:28] - NASZ_HENRY | Link:

Panu redaktorze życzę aby funkcjonariusze państwa polskiego bronili pana tak jak Pan broni funkcjonariuszy😉

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2024 [13:10] - Tezeusz | Link:

@Henry rus

Jak wynika z treści twoich kiepskich komentarzy na NB to ty jesteś funkcjonariuszem komuszego gawna...Fakty ?

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2024 [12:28] - Jabe | Link:

Czyż przy­musowe karmienie nie jest legalne, a może wręcz wy­magane przez prawo? Co PiS zrobił, żeby coś takiego u­niemożliwić? Nie prze­widzieli, że ich ono dotknie, a los tu­bylców naj­wyraźniej ich nie intere­sował.

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [12:47] - sake3 | Link:

Nawet jeśli legalne to i tak jest torturą uznaną przez prawo.Warto więc pokusić sie o przykłady.Czy przyznanie przez sąd w osobie sędziego Tulei 390000 tysięcy złotych odszkodowania za pobyt w ,,dusznej celi'' niebezpiecznego gangstera jest zadośćuczynieniem za ,,torturę''?  I czy jest to tortura? Przecież więzniowie chyba nie siedzą w salonach z wygodami. Dlaczego więc sędzia na hołowniany telefon skarge Kamińskiego odrzucił? To są jakieś kwalifikacje tortur? Wyciagając wniosek należy domniemywać że w opinii sądów Kamiński jest większym przestępcą niż ganster kierujący bandą obcinaczy palców.

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2024 [15:30] - Jabe | Link:

Co z tym zrobił dobry PiS przez 8 lat?

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [16:56] - sake3 | Link:

Przedmiotem rozważań jest rodzaj,dopuszczalnośc i uciążliwość tortur a nie co PiS z tym zrobił..

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2024 [16:59] - Jabe | Link:

Ściślej przedmiotem rozważań jest do­puszczalność tortur wobec pisowych gang­sterów.

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [17:11] - sake3 | Link:

Czyli zrównywanie gangsterów nie pod kątem przestępczości tylko z klucza partyjnego?Jak z PiS to groźny i niebezpieczny bandzior,a jak tylko morduje i obcina paluszki to swój chłop wg mentalności Bodnara i Sienkiewicza. 

Obrazek użytkownika Jabe

31-01-2024 [18:13] - Jabe | Link:

Według klucza partyjnego jak naj­bardziej. Gdy pisowca gnębią, to aj waj!

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [18:44] - sake3 | Link:

Tuskoidalnych nikt nie gnębił i nie gnębi więc skąd i po co silni panowie,zachlany Sienkiewicz,Bodnar rozpychający się w swoim fotelu i niemiecki doradca i nieformalny zwierzchnik Tuska Bachmann jako jego ochrona?  Przed czym?

Obrazek użytkownika Pers

31-01-2024 [16:16] - Pers | Link:

@sake
//w opinii sądów Kamiński jest większym przestępcą niż ganster kierujący bandą obcinaczy palców.//
W mojej opinii także.

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [16:35] - sake3 | Link:

@Pers......No to poczekamy na pana zdanie jak obcinacze coś tam panu obetną .Oczywiście mam na myśli palce,bo jak pan będzie pisał agitki?Przecież nie wyobrażam sobie życia i radości z picia kawy bez pana internetowych komentarzy,agitek i przemyśleń... .

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2024 [16:42] - Tezeusz | Link:

Kim i cvzym jest admin portalu @ NEon24. komentator@ Pers vel Ruszkiewicz administruje portalem, który publikuje materiały będące agitką Kremla, oraz sam obraża na tym portalu w sposób wulgarny Pana Redaktora Sakiewicza i blogerów NB - oto fakty :
https://naszeblogi.pl/64030-ch...

Ujawniamy - ujawniamy !

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2024 [13:12] - Tezeusz | Link:

@Jebe
czy ciebie w młodości nie dokarmiano pasem by rozum zrestartować...i nie wyszło...biedaczek czerwony..

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2024 [13:12] - Tezeusz | Link:

@Jebe
czy ciebie w młodości nie dokarmiano pasem by rozum zrestartować...i nie wyszło...biedaczek czerwony..

Obrazek użytkownika spike

31-01-2024 [15:23] - spike | Link:

@jabe
oświeć lud pracujący, dlaczego takie dokarmianie wymaga zgody sądu?
skoro to takie "łatwe i przyjemne", a pacjent wcześniej zgodził się na dokarmianie dożylne, więc ???

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [15:31] - sake3 | Link:

@spike....Dokarmiano go butelką w niemowlęctwie,więc teraz uważa że proces siłowego dokarmiania dorosłych nie jest torturą. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

31-01-2024 [16:23] - Siberian Husky Dog | Link:

Jabe
Ty masz IQ sznurówki czy dżdżownicy?

Obrazek użytkownika Ptr

01-02-2024 [00:20] - Ptr | Link:

Posługują się inteligencją emocjonalną. Czyli taką umiejętności gry na emocjach , która zaburza logikę rozumowania. Emocje w postaci wykreowanych  stereotypów. Gotowców do użycia. Oni w to wierzą chyba. 
 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

31-01-2024 [13:36] - Marek Michalski | Link:

"przymusowe dokarmianie Mariusza Kamińskiego w formie uznanej przez międzynarodowe prawo za tortury"
Wielokrotnie zakładałem sondę do żołądka przez nos, czasem, gdy się nie dało, przez usta. Nie jest to przyjemne dla pacjenta ale nie piszmy, że lekarze przy dość rutynowych zabiegach torturują. Karmienie przez sondę było o wiele bezpieczniejsze od żywienia pozajelitowego.
Pozostaje pytanie co robić z więźniem, pacjentem, który podejmuje głodówkę. To zagadnienie etyczne. Tu decydował jednak kontekst polityczny, czyli by nie doszło do zgonu bo byłby to zgon więźnia politycznego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2024 [13:37] - Tezeusz | Link:

" Murem za Polskim Mundurem" należy ujawniać publicznie tych co plują na Polski mundur....w TV Republika i prawicowych mediach społecznościowych.

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [15:00] - sake3 | Link:

W swietle oceny uciążliwości tortur można zapytać czy kierowanie przestępcy do PE tak jak pana Karpińskiego jest torturą czy nie? 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-01-2024 [16:21] - wielkopolskizdzichu | Link:

Mam tu polew z napuszonego lamentu nad zwolnioną  funkcjonariuszką byłego aparatu władzy. 
Fakty są takie, na granicy jest kryzys od paru lat i rzecznik służb stał się twarzą tego kryzysu. 

Cóż, nie on jeden Sakiewicz nie mogący pogodzić się z werdyktem Polaków przy urnie wyborczej, to jest ich wielki ból doopy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-01-2024 [16:38] - Tezeusz | Link:

Kim i czym jest komentator @wielkopolski rus i jak obraża Powstańców Wielkopolskich  i nie tylko - oto fakty :
https://naszeblogi.pl/64811-ki...

I wszystko jasne ! Ujawniamy - ujawniamy !!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

31-01-2024 [16:38] - Siberian Husky Dog | Link:

Pan Redaktor Sakiewicz
Pan

Matole

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [19:02] - sake3 | Link:

@Wielkopolskizdzichu.....Rzecznczka Michalska nie była rzeczniczką aparatu władzy tylko Straży  Granicznej.Nawet tego pan nie wie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

31-01-2024 [21:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Michalska jest rzeczniczką jednego z elementów pisowskiej koterii w związku z tym należało ja jak najszybciej usunąć. Tacy jak ona nie postrzegają służby dla Polski jako celu swej pracy. Jej celem jest służenie Partii czyli PiS. Każdy awansowany w czasach PiS won!!!

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-02-2024 [07:06] - Tezeusz | Link:

@wielkopolski rus
Twój rozum już dawno poszedł won !!!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

31-01-2024 [16:35] - Siberian Husky Dog | Link:

Pan kanclerz  Tusk jak tylko usłyszał o transferze do TVP Justyny Dobrosz Oracz od razu kupił duży telewizor.
Nie dziwię się
To teraz sobie to wyobraźcie na 77-miu calach w 4K i HDR

https://pbs.twimg.com/media/GFLI9-7WsAAlMMk?format=jpg&name=4096x4096

Obrazek użytkownika sake3

31-01-2024 [16:41] - sake3 | Link:

@Siberian Husky......To pan kanclerz Tusk gustuje w w horrorach na ekranie?.Paniusia Dobrosz-Oracz jako żywo przypomina zombie. Ja tam wolę oglądać urodziwą Xenę wojowniczą księżniczkę,no ale ja nie jestem kanclerzem więc pewno nie mam racji.

Obrazek użytkownika paparazzi

31-01-2024 [18:17] - paparazzi | Link:

Tak nas szkaluja na świecie . The Nation piszę" Dzisiejsi „prawicowi populiści”, jak doskonale dają do zrozumienia Donald Trump i Jarosław Kaczyński, nie szanują żadnych praw ograniczających ich dążenie do państwa dającego im nieskrępowaną władzę – państwa kierowanego w interesie „narodu”, który, jak twierdzą, sami ucieleśniają . Dlatego też obecne polskie wysiłki mające na celu powstrzymanie PiS są zatem tak istotnym sprawdzianem. Być może wkrótce w Stanach Zjednoczonych będziemy musieli wyciągnąć wnioski z tej lekcji." To się nazywa miedzynarodowka.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

31-01-2024 [18:49] - Siberian Husky Dog | Link:

Najbardziej mnie bawi, gdy jebaćpisy robią sobie podśmiechiwajki, że w PiS to tylko sami starzy rządzą... podczas gdy Platforma wyciągnęła zapomniane, zmurszałe PRL-owskie mumie, czerwone ryje, zapomniane przez ostatnich 20 - 30lat..