Rakieta nad osiedlem

Cała rodzina Hiobowskich była zaintrygowana dwoma rzeczami: po pierwsze tym, że do Łukaszka przyszli koledzy się uczyć i po drugie tym, że w pokoju było cicho.
Teraz siedzieli w kuchni zastanawiając się co się dzieje w pokoju Łukaszka.
- Uczyć się? - prychnęła babcia. - Pewno robią coś innego. Mogę wymienić. Siedzą w internecie, albo grają w gry, albo...
- Albo jeszcze co gorszego robią - pokiwał głową dziadek Łukaszka.
- Mogę wymienić - ucieszyła się siostra Łukaszka, ale jakoś nie było chętnych.
- Coś jednak trzeba zrobić - mama spojrzała na tatę.
Tata wstał, powiedział, że ktoś tu musi podjąć męską decyzję, usiadł, dopił resztę herbaty, palnął pięścią w stół i kazał mamie Łukaszka iść zobaczyć co oni tam robią.
Mama westchnęła i poszła. Rozległ się jej słaby krzyk, a potem wróciła do kuchni z Łukaszkiem i jego dwoma kolegami: okularnikiem z trzeciej ławki i Grubym Maćkiem. Mieli nietęgie miny i kartkę papieru.
- Dobrze wyczuliśmy! - Mama Łukaszka pałała oburzeniem. - Mało brakowało a wywinęliby taki numer, że...
- Coście robili? - zainteresowali się wszyscy.
Odpowiedź była bardzo zaskakująca.
- Pisaliśmy list do premiera - bąknął Łukaszek.
- Dlaczego??? - zdumienie taty Łukaszka nie miało granic.
- W sprawie rakiety, która przeleciała nad naszym osiedlem - zadudnił Gruby Maciek.
Zdumienie przerodziło się w strach.
- No jak to, państwo nie wiedzą? - terkotał okularnik z trzeciej ławki machając rękami jak wiatrak Siemensa. - Dzisiaj rano nad naszym przeleciała rosyjska rakieta, która naruszyła polską przestrzeń powietrzną...
- Przestań rapować i mów normalnie - ofuknęła go babcia Łukaszka. - Skąd ten idiotyczny pomysł, ze tu spadła jakakolwiek rakieta?
- Nie mówiliśmy,że spadła! - zastrzegł się Łukaszek. - Tylko, że była.
- To co się z nią stało? - zapytała siostra Łukaszka. - Macie jakiś dowód?
Gruby Maciek podprowadził dziadka do okna.
- Niech pan spojrzy. Czy widzi pan jakieś szczątki, krater, zniszczenia?
- No oczywiście, że nie! - wypalił dziadek.
- I to jest właśnie dowód - rzekł szeptem okularnik. - Dowód na to, że ta rakieta zawróciła!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-12-2023 [22:50] - u2 | Link:

ta rakieta zawróciła!

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem rakietę SpaceX lądującą na kosmodromie sądziłem, że Musk nagrał ją od tyłu do przodu, czyli przewinął film z tyłu do przodu :-)

Obrazek użytkownika sake3

30-12-2023 [00:10] - sake3 | Link:

Tyle hałasu o nic.Już myslałam że to UFO przyleciało do mnie w odpowiedzi na moje telepatyczne wezwania.Już się przebrałam,nastawiłam wode na kawę dla gości z kosmosu a tu takie rozczarowanie.Prysnął sen o poznaniu jakiegoś ufoludka,rakieta odleciała i znowu czekanie. Przestraszyła się ta rakieta Tygryska?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-12-2023 [11:56] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3 ... - dla Ciebie to i za Kosmitę mogę się przebrać ;-)

 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

30-12-2023 [06:42] - Siberian Husky Dog | Link:

Wiecie co jest najlepszego z tą rakietą? -wojsko mówi, że śledzili ją cały czas. Mają wykres jej lotu, jak wleciała i wyleciała. I tu najlepsze. "Pół armii" szukało jej wczoraj w lesie

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-12-2023 [10:37] - Ula Ujejska | Link:

Siberian Husky Dog
Szukali prezentów pod choinkę od cara które zrzuciła ta rakieta. Podobno znaleźli parę beczek samogonu dla pułkownika Rympałka.

Obrazek użytkownika admin

30-12-2023 [10:31] - admin | Link:

Ja zwykle w 10.