Kacper Płażyński - Wszystkie pionki Putina

15 listopada miało miejsce spotkanie autorskie z posłem Kacprem Płażyńskim, a zarazem premiera książki "Wszystkie pionki Putina" wydanej przez Wydawnictwo Zysk i Sp. Spotkanie prowadził Prezes Fundacji Republikańskiej Marek Wróbel. Kacper Płażyński patrzy na rosyjskie wpływy na Zachodzie z nowej perspektywy. Zamiast rozglądać się po ekstremistycznych obrzeżach, skupia wzrok na centrum, nie oszczędzając ludzi uznawanych do niedawna za nietykalnych. Skrupulatna, odkrywająca wiele nieznanych szerzej u nas powiązań i mechanizmów analiza służy także odpowiedzi na pytanie, jak prowadzić polską politykę, by była ona jednocześnie skuteczna i etyczna. Taka, za jaką opowiadali się śp. Lech Kaczyński i Maciej Płażyński; zupełnie inna zaś, niż ta uprawiana przez Angelę Merkel czy Donalda Tuska. "Wszystkie pionki Putina" to znakomity raport o wszystkich uwiedzonych, uzależnionych, skorumpowanych, a także "użytecznych idiotach" rosyjskich służb i polityków. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

16-11-2023 [14:13] - Darek65 | Link:

Cenię Kacpra Płażyńskiego i jego żonę. To właśnie przedstawiciele tego młodego pokolenia, którzy w naturalny sposób powinni zastąpić Kaczyńskiego, Terleckiego, Brudzińskiego i im podobnych. Niestety, stary beton się dobrze trzyma :)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-11-2023 [15:06] - Siberian Husky Dog | Link:

Iwan Iljin – rosyjski filozof, wyrzucony z sowieckiej Rosji przez Lenina w 1922 r. (nie chciał wrócić nawet po śmierci Stalina) napisał:

„Rosja to najpaskudniejszy, do wymiotów odrażający kraj w całej historii świata. Metodą selekcji wyhodowano tam straszliwe potwory moralne, u których same pojęcia Dobra i Zła wywrócone są do góry nogami. Przez całą swoją historię nacja ta tapla się w gównie i przy tym pragnie w nim utopić cały świat”.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

16-11-2023 [15:11] - Alina@Warszawa | Link:

Rosjanie z którymi dyskutowałam na KONT twierdzili, że to fałszywka, że filozof nigdy takich słów nie wypowiedział. 
Nieważne, tak jak z tymi fałszywymi Protokołami Mędrców Syjonu. Też niby fałszywka a jak doskonale pasuje do przedmiotu, który opisują? Nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-11-2023 [15:18] - Siberian Husky Dog | Link:

Władimir Swiridow, do niedawna dowódca 6. Armii Rosyjskich Sił Powietrznych i Sił Obrony Powietrznej, wraz z żoną zostali znalezieni martwi.
Ciało 68-letniego generała znaleziono w jego domu we wsi Andzhijewski w Kraju Stawropolskim. Obok niego znaleziono ciało jego 72-letniej żony Tatiany.

Według kanałów rosyjskiego Telegramu małżonkowie zmarli około tydzień temu.
Przedstawiciele służby gazowniczej przeprowadzili w domu badania i nie stwierdzili przekroczenia dopuszczalnego stężenia substancji szkodliwych.
Przyczyna śmierci Władimira i Tatiany Swiridowów nie jest znana i nie będzie. Jedno jest pewne – wyżsi rangą urzędnicy wojskowi i osoby bliskie Kremlowi w dalszym ciągu w tajemniczych okolicznościach umierają w Rosji.

https://pbs.twimg.com/media/F_DycFmWUAEBtH0?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

16-11-2023 [15:21] - Alina@Warszawa | Link:

To nie są do końca idioci!
Przecież Putin ma do dyspozycji bodajże milion euro dziennie ze sprzedaży gazu w Europie, więc co to dla niego zapłacić każdemu ważnemu sprzedawczykowi kilkaset tysięcy euro rocznie? Pryszcz. A że w Rosji poza największymi miastami nie ma dróg, w domach nie ma łazienek, jest za mało mieszkań, to co za problem? Ważne jest żeby UE działała jak Putin chce. Chce, żeby nie dawać Polsce żadnych pieniędzy, to jest mnóstwo powodów z kapelusza. Trzeba wyciąć 4 euro posłów PiS, żeby nie psuli ruskich interesów, to jest człowiek, który znalazł powód, zaskarżył, a PE przegłosował. To surrealizm sowicie opłacany. Sojusz rosyjsko-niemiecki w pełnej krasie, działający wciąż pakt Ribbentrop -Mołotow czyli Hitler-Stalin. 

Obrazek użytkownika u2

17-11-2023 [00:21] - u2 | Link:

Kacper Płażyński - Wszystkie pionki Putina

https://www.empik.com/wszystki...

PS. Cytat z w/w książki : "Jeden lubi Czechów, inny Eskimosów, a Angela Merkel upodobała sobie Rosjan."

Nie wszystkim wiadomo, że Angela Merkel była laureatką olimpiady języka rosyjskiego w DDR i wyjeżdżała na obozy pionierskie do CCCP. Alte liebe rostet nicht :-)

Obrazek użytkownika Pers

17-11-2023 [07:58] - Pers | Link:

Kacper Płażyński?...
A! To ten którego śp. tata zakładał z D. Tuskiem PO.
Teraz sobie przypomniałem, :)