NA ŻYWO: Wieczór Po-Po-Wyborczy

Zapraszamy na transmisję wieczoru Po-Po-Wyborczego w Klubie Ronina. Dziś spotkanie z udziałem Marcina Palade, Jana Parysa i Józefa Orła. Zaczynamy jak zwykle o 19:00

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

23-10-2023 [19:42] - mada | Link:

Reasumując.
PiS myślał, ze Polacy to ludzie rozumni. A to gawiedź żywiąca się nienawiścią.
Przypomnijcie sobie sceny po 10.04.10. i przestańcie pieprzyć, że gdyby Jarosław Kaczyński staną na głowie na rynku to by PiS wygrał.
W tak durnym społeczeństwie trzeba umieć siać nienawiść. A PiS tego nie umie. 

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:08] - u2 | Link:

@Mada

"W tak durnym społeczeństwie trzeba umieć siać nienawiść"

Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę :-)

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2023 [20:11] - Jabe | Link:

Tak, władza mądra, ino ludzie nie­­rozumni. Stalinowski beton nie jest w stanie wy­ciągnąć wniosków.

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:15] - u2 | Link:

Czyli ten stalinowski beton to antypis. Np. w wielkich miastach rządzonych przez antypis. Widzę, że po raz pierwszy się zgadzamy :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [21:51] - Siberian Husky Dog | Link:

Czasami do Sejmu przychodzi Główny Lekarz Weterynarii na komisję.
Romek Giertych będzie sobie mógł badania okresowe przy okazji robić

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [19:44] - u2 | Link:

Marcin Palade : "TVP obecnie przypomina TVP za Szczepańskiego pod koniec lat 70-tych". No nie, pan Palade miał pod koniec lat 70-tych co najwyżej 9 lat. TVP była wtedy dużo bardziej rozrywkowa. Była propaganda sukcesu, ale nie powtarzano tego samego w kółko, tylko propaganda była urozmaicona. W połowie lat 70-tych powstało Studio Dwójki, które stworzył Mariusz Walter.  Studio 2 to synonim rozrywki tamtego okresu :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

 

Obrazek użytkownika Jabe

23-10-2023 [20:09] - Jabe | Link:

Pisowa propaganda sukcesu rzeczy­wiście ostatnio przy­blakła.

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:11] - u2 | Link:

TVN jest dużo atrakcyjniejszy dla osób, które łatwo przełykają kłamstwa, ale ja i tak wolę prawdę bez ściemy, czyli np. TV Republika :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [20:40] - Siberian Husky Dog | Link:

Fakty TVN
Werner: Historia jak ze starych dowcipów - Polacy kradli samochody w Niemczech

Ja mam lepszą historię -Niemcy zabili 6 milionów Polaków, okradli ich i nie chcą oddać tego co ukradli

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:45] - u2 | Link:

@Sib

Niemcy dogadywali się z Polakami, aby wyłudzić odszkodowania za rzekomo ukradzione auta :-)

PS. No i mają pochowane po strychach dzieła sztuki ukradzione podczas IIWŚ.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-10-2023 [20:27] - Jan1797 | Link:

@u2,
Klasyczny dzisiejszy piłatyzm, obnażasz sloganistów doskonale. 
Ilu z nich to państwowcy przeszkoleni w OT, społecznie aktywni?
W zagrożeniu zorientowani, gdy przesuwają się punkty zapalne? 
Pizza? ;)

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:38] - u2 | Link:

@Jan1797

Pan Parys ma rację, że TVP nie spełniała funkcji krytycznej wobec błędów rządzących. Była blokada na krytykę. A przecież błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi. 5 dla zwierząt pudło. Aborcja, temat niepotrzebnie wywołany, który dał amunicję dla totalniaków. Zamordyzm kowidowy, czyli puszczenie z torbami p. Pospieszalskiego, nawet jeśli mówił herezje :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

23-10-2023 [21:12] - Jan1797 | Link:

Pan Parys ma rację, Była blokada na krytykę. 
@u2,
Jedno pytanie, jak spojrzy na Telewizję Polską, gdy spełni funkcję krytycznej wobec dzisiaj rządzących?
Czy można zaprzeczyć Mada? Słucham ludzi. W kwestii błędów się zgadzam i kto nic nie robi też;)) 
Pospieszalskiego normalnie po ludzku mi żal, ale nasz zamordyzm kowidowy na tle Europy był urojeniem.
Dlaczego to samo tło nie jest dzisiaj śmieszne? Nie jest i nie była urojeniem uległość przy byle krytyce.
\ To poczciwość -stąd nienawiść.

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [21:43] - u2 | Link:

@Jan1797

Dobra Zmiana podjęła w sprawie obostrzeń kowidowych zdroworozsądkowe decyzje. Podobnie w sprawie wojny na Ukrainie. Nie było w tych sprawach większych rozbieżności ani w TVP, ani w TVN, czy Polsacie, ale to na TVP spadła fala krytyki za zwolnienie red. Pospieszalskiego, który zapraszał antyszczepionkowców, kiedy strona ministerialna odmawiała przyjścia na taką dyskusję.

PS. Dzisiaj posłuchałem krótko w Radio Maryja posła Jakubiaka. Mówił, że oczywiście że ZP popełniał błędy, m.in. w sprawie obostrzeń kowidowych, kiedy zginęło nadmiarowo około 200 tysięcy potencjalnych zwolenników ZP. Poseł Jakubiak wskazał również na przedsiębiorców, którzy mieli zwiększoną składkę zdrowotną do 9% i dlatego odwrócili się od ZP.  Według jego oszacowań od ZP odwróciło się co najmniej 500 tys. przedsiębiorców. Czyli wg p. Jakubiaka stąd zabrakło 700 tys. głosów potrzebnych do samodzielnego rządzenia :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

24-10-2023 [17:25] - Jan1797 | Link:

@u2
Szanuję zdanie posła Jakubiaka. Co jest błędem, co czepialstwem, jak geny-chronią-przed-wirusami-i-rakiem? Priv >
Jak zrekompensowano podniesioną składkę? Wszystko to dostępne jest w necie, więc szanowny poseł może sprawdzić. 
;-)

Obrazek użytkownika u2

24-10-2023 [17:40] - u2 | Link:

@Jan1797

Też odniosłem wrażenie, że p. poseł trochę powierzchownie potraktował temat, ale wiadomo, że na antenie nigdy za dużo czasu nie ma na przedstawienie swoich analiz. Niewątpliwie przedsiębiorcy nie byli mocno uwypukleni w polityce PiS i to mogło zaważyć na końcowym wyniku. Ale od tego jest p. Jakubiak, jako znany przedsiębiorca aby polepszyć los przedsiębiorców. Trochę mnie niepokoi, że podobne nadzieje pokładałem na p. Palikocie, na którym jednak nieco się rozczarowałem. A przecież p. Jakubiak robił biznesy z p. Palikotem. Odsprzedał mu chyba jakiś browar. A p. Palikto wszedł był w biznes z niejakim p. Wojewódzkim, z którym lansowali Manufaktury Wina, Piwa i Wódki. Zebrali sporo kasy od swoich wiernych wielbicieli, ale nadal są pod kreską. Ponoć ta whisky, w którą zainwestowali źle się sprzedaje. Ja mam dla nich propozycję, aby tego łyskacza sprzedawali za pół ceny, a nawet ćwierć ceny, wtedy nagonią klientów do swego biznesu, a firma którą założyli, będzie dokapitalizowana i będą mogli rozwijać kolejne swoje marki.

PS. W pewnym momencie p. Wojewódzki zaczął bajdurzyć, że dzięki tej Manufakturze, będzie ustawiony dwa pokolenia naprzód. Aż zdębiałem, wiadomo dębowa wódka najlepsza, ale i swoje kosztuje. Wszystko to jednak okazało się bajeczką dla naiwnych inwestorów, ale kto tam będzie się gniewał na takich szołmenów jak p. Palikto i p. Wojewódzki ? :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

24-10-2023 [19:18] - Jan1797 | Link:

@u2,
\Nigdy się nimi nie interesowałem. mam zbyt dużo pracy. Zawsze jednak uważałem, że warto bronić tych ludzi, których eliminuje się w drodze fałszu. Dlatego pisałem dzisiaj o CPK i włączyłem wydarzenia. Proszę sobie wyobrazić, próbują mnie przekonać, że to Piłat prosił faryzeuszy o wymierzenie kary.
\Obiecany link\https://www.termedia.pl/korona... 
Jest tam dużo więcej ciekawych rzeczy, Pzdr

Obrazek użytkownika u2

24-10-2023 [19:29] - u2 | Link:

@Jan1797

"Piłat prosił faryzeuszy o wymierzenie kary"

Nie jestem katolikiem, religię znam piąte przez dziesiąte. Z tego co się orientuję to Piłat był sędzią rzymskim, namiestnikiem na Judeę i często wymierzał karę ukrzyżowania. Czyli bestialską karę. W tym Rzymianie celowali - vide powstanie Spartakusa. Zakładam, że to Judasz doniósł na Jezusa, który wcale nie był antyrzymskim wywrotowcem. Ale z jakichś powodów, pewnikiem żydowscy kapłani uznali go za zagrożenie dla Judaizmu i wydali go za pomocą Judasza pod rzymski sąd. Jaki będzie wynik takiego sądu to zapewne było wiadome z góry.  Rzymianie jako namiestnicy na terenie Judei nie mogli sobie pozwolić na zatargi z miejscową ludnością i wydali taki wyrok a nie inny.

Obrazek użytkownika mada

23-10-2023 [19:59] - mada | Link:

Nienawiść do PiSu nie pozwoli im na sprzeciw Tuskowi.

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:26] - u2 | Link:

@Mada

Już dawno się dogadali, że będą w koalicji jak przed 2015. PiS oczywiście popełnił trochę błędów, ale pompowanie w Konfę nie było możliwe. Konfa pompowała ostro przeciwko PiS-owi. Ba, były sugestie Wiplera o możliwej koalicji z Tuskiem. Wiadomo, że nowa koalicja pójdzie ostro w kierunku liberałów-aferałów. Tam dużo bliżej konfie.

Obrazek użytkownika mada

23-10-2023 [20:01] - mada | Link:

Widzę, że nie rozumiecie potęgi nienawiści.
Koniec.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-10-2023 [20:49] - Czesław2 | Link:

Ten wpis byłby cenny, gdyby spróbował określić, za co Pis jest nienawidzony.

Obrazek użytkownika u2

23-10-2023 [20:53] - u2 | Link:

To musiałby napisać ktoś kto pisze te nienawistne kawałki. Na przykład ty cesiek :-)

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2023 [18:10] - sake3 | Link:

@Czesław.........A pytał pan kiedyś ujadających o swojej nienawiści do PiS-u za co go nienawidza?Ja pytałam w sklepie jakąś panią i okazało się że nie wie.Kiedy odwróciłam pytanie i spytałam dlaczego będzie głosowac na Tuska.Też nie wiedziała.Podczas spędu Tuska reporterzy zadawali to pytanie przypadkowym ludziom i tteż nie byli w stanie odpowiedzieć.Najczęściej krzyczeli o złodziejstwie,ale nie potrafili tego wykazać Dzisiaj wszyscy uważają się za ekspertów i polityków ale żadnej wiedzy nie posiadają.

Obrazek użytkownika u2

24-10-2023 [19:18] - u2 | Link:

@sake3

Dla przykładu ja lubię PiS za dotrzymywanie obietnic wyborczych. Nie przeszkadza mi ich turbopatriotzym i turbokatolicyzm. Podstawą jest dbanie o budżet państwa, zwykłych obywateli. Likwidowanie obszarów biedy, zwłaszcza wśród dzieci.

Oczywiście nowoczesne środki przekazu non-stop ośmieszają patriotyzm i katolicyzm. To już w tych nowoczesnych środkach przekazów jest passee. Stąd w przeciągu dekady ubyło 6 mln katolików w Polsce.

PS. Dla mnie mistrzostwo świata to podwojenie wpływów do budżetu pomimo pandemii i wojny.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-10-2023 [21:09] - Siberian Husky Dog | Link:

W takich kryzysowych sytuacjach dostrzega się jak ważne dla obozu konserwatywnego są Kluby GP w Polsce i na całym świecie
Po porażce PIS w 2007 środowiska te pozwoliły przetrwać 8 lat w opozycji. Wszytko dzięki determinacji świetnych ludzi.
Bardzo szanuję Pana Tomasza Sakiewicza