Najlepsze miejsce na świecie

Zapraszamy na relację z premiery najnowszej książki Jacka Bartosiaka "Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem." Rozmowę z autorem prowadził Jakub Moroz. Wydawcą książki jest Wydawnictwo Literackie. 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ptr

31-03-2023 [00:01] - Ptr | Link:

Tego nie oglądałem.
W innym wywiadzie  J.Bartosiak wyskoczył z pomysłem chińskiego rozejmu. Ciekawe skąd te pomysły.
I przy okazji jego poglądy na Polskę : właściwe elity zostały odsunięte na margines, a rządzą darmozjady.  
OK. Tylko dlaczego wyniki gospodarcze ,statystyki padły  a poziom frustracji społcznej za rządów tych elit sięgnął zenitu ? 
Bo kłopoty i frustracje obecne to w 90% robota unii, opozycji ,wojny etc. Wojna to też unia. 

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2023 [08:16] - Jabe | Link:

Kłopoty i frustracje obecne są wyni­kiem ro­boty rzą­dzą­cych lekko­duchów. Teraz zwalają winę, choćby za in­flację, którą spowodowali, zalewając gospodarkę pie­nią­dzem z „tarcz”, jedno­cześnie ha­mując ją ob­ostrzeniami.

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [08:55] - sake3 | Link:

Wy tu na NB tworzycie elitarny Klub Frustratów.Wszystko co robi rząd jest złe,niepotrzebne ,wynikające z niechęci do UE Destrukcyjnej roboty opozycji nie zauważacie.Roli UE w w ingerownie w nasze wybory też nie zauważacie ,hamowanie polskiej gospodarki przez decyzje i sankcje unijne popieracie.Nie możecie się stać jeszcze bardziej elitarnym klubem i jątrzyć na zło całego świata a nie tylko polskiego rządu? W końcu macie w jątrzeniu i opluwaniu niebagatelne doświadczenie z 8 lat.

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2023 [09:26] - Jabe | Link:

Czy zatem nie jest prawdą, że rząd dru­ko­wał pieniądz i ha­mował gos­podarkę? Swoją drogą, Obłu­dnico, znów „wy”.

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [12:43] - sake3 | Link:

@Jabe......Podtrzymuję to ,,wy'',ale z obłudnicą sie nie zgadzam, Jestem piekną kobietą o wielkim sercu więc obłuda mi obca.Co więcej mam prawo głosu więc i prawo wypowiadania tutaj swojego zdania. Panu przecież też nie zabraniam i nie wyzywam.

Obrazek użytkownika zbychbor

31-03-2023 [13:57] - zbychbor | Link:

@sake
podeśle pani zdjęcie, by ocenić.Wnioskując po pani wpisach widzę złośliwą babcię o bardzo małym rozumku.
Być może piękną.
Niestety nie potrafiącą czytać ze zrozumieniem.
 

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [16:44] - sake3 | Link:

@Zbychor......W świecie musi istnieć równowaga.Dlatego istnieje Pan ze swoim olbrzymim intelektem by wyrównywać niedobory mojego rozumu.Reszta jest tyllko przypuszczeniem bądź sugestią.I nie wiem jaki wpływ na tę równowagę ma fakt kim jestem i ile lat liczę.Mojej złośliwości nikt nie może dostrzec,bo po prostu nie jestem złośliwa choć wy nader często używacie wobec mnie słów nieparlamentarnych.Jestem już mendą łonową,zachlanym wycirusem,osobą niegodną bycia matką,bolszewickim ścierwe,ćwierćinteligentem czy wręcz idiotą wię pański wpis mnie nie dziwi,bo świadczy tylko o waszym braku kultury.

Obrazek użytkownika zbychbor

31-03-2023 [20:48] - zbychbor | Link:

@sake
nie chcę Pani obrazić, ale Pani często komentując insynuuje innym jakieś zachowania czy wybory.
Zupełnie bezpodstawnie. Głosowałem na PIS, a dla Pani jest wyznawcą PO, bo nie podobają  mi się niektóre działania/zaniechania rządu.
Dlatego piszę o braku czytania ze zrozumieniem, może też o złośliwości.
pozdrawiam serdecznie

 

Obrazek użytkownika Ptr

31-03-2023 [14:18] - Ptr | Link:

To jednostronna ocena, bo wiele biznesów mogłoby upaść bez tego wsparcia. Dodatkowo było poczucie wsparcia, a nie opuszczenia. A przyczyny inflacji leżą w ETSie, w huśtawce kosztów i w idiotycznej z premedytacją polityce EU. Na samej wiedzy o przepisach jakie mogą wejść w życie w EU giełdy zapewne spekulują. To dopiero niewidzialna liberalna ręka rynku. Komunistyczny rodzaj liberalizmu. 

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2023 [14:51] - Jabe | Link:

Czemu miałoby upaść? Bo rząd takie warunki wprowadził.

Obrazek użytkownika Ptr

31-03-2023 [17:02] - Ptr | Link:

Wprowadził , bo wziął odpowiedzialność za nieznany scenariusz od 16.03.2020. Bo nikt nie wiedział czy jest skuteczna obrona przed bronią biologiczną. 
Po fakcie to możecie krytykować. Jest też taka prawda, że opozycja jak mówi ,że bierze odpowiedzialność to tylko mówi. To też jest rodzaj kłamstwa- powiedzieć biorę odpowiedzialność, a potem tę odpowiedzialność zrzucić.  Nie miałem z tym nic wspónego.  To nie moja wina.  Nie było mnie tam.  To wy mieliście to zrobić i nie zrobiliście. 
O czym mowa ? Kto zgadnie ?
Aby ten najgorszy scenariusz się nie zrealizował. I zrealizował się na dobre. 

Obrazek użytkownika Jabe

31-03-2023 [17:30] - Jabe | Link:

Scenariusz był taki, że wysłał mega­fony na ulice, by siały pa­nikę, i za­mykał lasy dla efektu grozy. Teraz tę rolę pełni Putin.

Wie­dzieli, co robią. Jeśli na początku można było mieć jakieś wątpli­wości, to przy dru­giej, trze­ciej fali wszy­stko było jasne. A jednak brnęli w to. No i roz­walili przy tym gos­po­darkę. Teraz niby od­powiedzia­lna jest reszta świata, nie oni.

Obrazek użytkownika u2

31-03-2023 [16:53] - u2 | Link:

I przy okazji jego poglądy na Polskę : właściwe elity zostały odsunięte na margines, a rządzą darmozjady. 

Ostatnio p. Bartosiaka oglądałem rok lub dwa lata temu w klubie Ronina. Był świeżo po wizycie w USA. Możliwe że to zwolennik 'liberalnych' demokratów z USA, bo kumał się z Leszkiem Sykulskim, a poglądy p. Sykulskiego są ogólnie znane, czyli wiernopoddańcze wobec ruskiego miru. Ale w klubie Ronina p. Bartosiak głupot nie gadał, tak jak p. Sykulski :-)

Obrazek użytkownika Ptr

31-03-2023 [17:48] - Ptr | Link:

Takie koneksje z p. Sykulskim chluby nie przynoszą.
Ale nie sądzę  aby Bartosiak był prorosyjski.