Chiny-Rosja – Czy Dugin i Putin godzą się z porażką Rosji?

Wizyta prezydenta Chin w Rosji - Czy A. Dugin i Putin godzą się z porażką Rosji czy to tylko gra?

W ciągu ostatnich 12 miesięcy śledziłem wypowiedzi A.Dugina i rosyjskich polityków, głównie D. Miedwiediewa, i były one bardzo buńczuczne i zuchwałe,

Jak wspomniałem Aleksandr Dugin pisze regularnie na portalu ‘Katehon’, który jest założony i kontrolowany przez rosyjskich oligarchów i elitę polityczną Rosji: To na tym portalu napisał w marcu 2022, że od początku lat 90tych XX wieku zaczął nauczać rosyjskie wojsko i miał wykłady z geopolityki w rosyjskiej instytucji Wojskowego Sztabu Generalnego i… to był początek tajnego dojścia Putina do władzy.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, A Dugin wieścił koniec Ukrainy, zachodu i liberalnego świata i nawet posuwał się do tego, że Rosja walczy z Antychrystem. Jeszcze w Październiku 2022 mówił, w trakcie światowego kongresu Rosjan

‘Trwa walka między niebem a piekłem. A my jesteśmy Świętą Rosją’, A. Dugin

https://katehon.com/en/article/alexander-dugins-speech-xxiv-world-russian-peoples-council

Dlatego z wielkim zdumieniem przeczytałem najnowszy tekst A. Dugina napisany po wizycie w Rosji Prezydenta Chin

https://katehon.com/en/article/axis-moscow-beijing-20

A Dugin pisze, że dla Moskwy wizyta przewodniczącego Xi w tak trudnym momencie jest bardzo ważna. Pokazuje, że wielkie mocarstwo, Chiny, wcale nie solidaryzuje się z próbami izolacji Rosji na arenie międzynarodowej, do czego dąży Zachód, oraz że stosunki między krajami i narodami znajdują się u szczytu historycznego. Jednak w tekście niespodziewanie stara się dyskutować z głównymi obawami wewnątrz Rosji

  • (…) Jednak w Rosji słychać też inne głosy. Czasami słyszymy opinie, że Chiny grają we własną grę, nie zamierzają faktycznie pomagać Rosji w jej bezpośredniej konfrontacji z Zachodem i są gotowe do podjęcia odrębnych negocjacji z Waszyngtonem. Jest to tym bardziej możliwe, że chińska gospodarka jest zbyt zależna od rynków zachodnich, a same Chiny nie są jeszcze gotowe na frontalny konflikt z Zachodem i będą starały się go jak najbardziej odłożyć w czasie lub całkowicie go uniknąć. Ale w międzyczasie Rosja mogła przeżywać ciężkie czasy. Głównym tematem tych obaw jest brak gotowości Chin do udzielenia pomocy wojskowej Rosji (…)
  • Drugi rodzaj krytyki stosunków rosyjsko-chińskich wynika z faktu, że Chiny są gospodarczym i demograficznym gigantem. Zbliżenie z Rosją automatycznie uczyniłoby z Rosji młodszego i zależnego partnera, którego ziemie i zasoby mogą wydawać się łatwym łupem dla szybko rozwijających się Chin
  • Rosji grozi stanie się wasalem Chin tylko wtedy, gdy całkowicie osłabnie i utraci suwerenność. - A.Dugin (21/03/2023)

 

Alexandr Dugin napisał, kilka dni temu, że nie należy oczekiwać, że Chiny podejmą zbyt drastyczne kroki we wspieraniu militarnym Rosji. Tymczasem W. Putin ogłosił dziś, że nie będzie sojuszu wojskowego Rosja-Chiny.

https://www.reuters.com/world/...

Jeśli Alexandr Dugin już pisze, że Rosja może przeżywać bardzo ciężki czas jeśli pomoc z Chin będzie nie wystarczająca, a jednocześnie pisze o obawach wewnątrz Rosji, że Rosja może stać się wasalem Chin, lub nawet gorzej rosyjskie tereny i zasoby mogą wydawać się łatwym łupem dla szybko rozwijających się Chin. Jeśli Putin mówi, że jednym ze scenariuszy, jest że Zachodowi „udaje się zdezintegrować Federację Rosyjską i przejąć kontrolę nad jej fragmentami”, to naród rosyjski może nie przetrwać. – Wątpię nawet, czy taka grupa etniczna, jak naród rosyjski, przetrwa w takiej formie jak dzisiaj, z niektórymi Moskalami, mieszkańcami okolic Uralu i innymi – dodał.

https://www.wprost.pl/wojna-na...

to znaczy, że może naprawdę Putin, Dugin i Rosja zaczynają się budzić z faszystowsko-satanistycznej utopii.

A jeszcze niedawno  A. Dugin w swojej książce „Czwarta teoria polityczna” pisał, że Rosjanie muszą się obudzić, aby stworzyć Euroazję, gdzie Rosja i Rosjanie są absolutem,
‘Rosjanin jest takim absolutem, że ​​nie rozumiemy sensu istnienia innych narodów. Szczerze myślimy sobie: „Jeśli to nie są Rosjanie, to kim oni w takim razie są?”

https://naszeblogi.pl/63721-tako-rzecze-dugin-rosjanin-absolut
https://wpolityce.pl/swiat/612784-tako-rzecze-dugin-rosjanin-to-absolut
 

Zródła
• “Cui bono” - Smoleńsk, Ukraina, Putin I Aleksander Dugin - https://naszeblogi.pl/62129-cu...
• Aleksandr Dugin – początek tajnego dojścia Putina do władzy = https://naszeblogi.pl/62289-al...
• Dugin i Putin, czy Dugin znalazł swojego Iwana Groźnego? - https://naszeblogi.pl/62396-du...
• Kto chciał zabić Aleksandr Dugina? - https://naszeblogi.pl/63604-kt...
• Daria Dugin, Aleksander Dugin, Franciszek i polskie wątki - https://naszeblogi.pl/63727-da...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

26-03-2023 [14:27] - Ryan | Link:

Szkoda że córka Dugina jechała sama w tym samochodzie
Szkoda
Wielka szkoda
Byłoby jednego ruskiego ścierwa mniej na tym ichniejszym łez padole

Obrazek użytkownika Pers

26-03-2023 [15:39] - Pers | Link:

@autor
O jakiej "porażce" Rosji mówisz?
Państwa ci się pomyliły.

Obrazek użytkownika sake3

26-03-2023 [15:40] - sake3 | Link:

Ciut za późno przypomniało się Duginowi ,władzy i Rosjanom że Rosja jest ,,święta'' Stworzenie fasadowej atrapy Cerkwi z atrapą patriarchą jest tylko polityczną grą mającą na celu religijne podporządkowanie sąsiednich krajów.Nic tak bowiem nie mierzi tego ochlaptusa Dugina niż polski katolicyzm. 

Obrazek użytkownika r102

27-03-2023 [05:45] - r102 | Link:

Autor mógłby się zdecydować czy używa polskiej czy angielskiej transkrypcji  języka rosyjskiego - bo używanie ich "równolegle" głupawo wygląda, naprawdę...

A imię Aleksander się odmienia, też naprawdę...

Obrazek użytkownika Es

27-03-2023 [11:42] - Es | Link:

Pierwszym świadectwem tego " budzenia się " nie byłyby na pewno publikowane rozterki głównego jej ideologa i propagandysty, ale głos zwykłych rosjan z powodu strat na wojnie I traumatycznych z niej przekazów.
Takie oświadczenia zarówno putina jak i dugina, to podsycanie prowojennych nastrojów, tworzenie atmosfery zagrożenia, rozwijanie retoryki wojny ojczyźnianej, dzięki której można przykryć niepowodxenia i straty zarówno w ludziach jak i gospodarcze, a nie nagła ideologiczna wolta. 
To taka nagła zmiana w retoryce Kremla byłaby najbardziej znaczącym impulsem inicjującym rozadzanie rosji od środka. 
Tekst jest wyjątkowo niechlujny zarówno pod względem językowym, jak i merytorycznym, a wyrwane z kontekstu wypowiedzi posłużyły do udowodnienie przyjętych tez. Nie do końca przemyślanych zresztą.